Csak olajat önt a tűzre?
ripost.hu
Csodálkozunk , hogy tönkre megy Európa hát persze ha a kapitány azt a parancsot kapta , hogy süllyessze el a hajót ez a némber meg is teszi !
Ebből a cikkből is kiderül, hogy Ursula teljhatalma, amit Washingtonból kézivezérelnek, egyszerre Európa ellenes, miközben Németország fele húz. Most akkor Németországot legyengíti az USA, vagy a kontinens kárára dotáltatja Ursula révén?
Nos, a csavar valahol itt lesz:
"...Tehát egyre nagyobb hatalommal ruházta fel a bizottságot, de mivel láthatóan egy olyan személyiség, aki egy nagyon szűk bizalmi körben hozza meg a döntéseit, ez tulajdonképpen a személyes hatalma. Természetesen a tagországok némi többséggel mondhatnák, hogy elég ebből, csakhogy ez a többség nincs meg. Jó látszik, hogy most az ukrajnai háború kapcsán is milyen megosztott az Európai Unió. Nincs egység, és itt van Németország, sok kritika von der Leyent épp azért éri, hogy túlságosan a német politikai érdekeket támogatja. A legfrissebb példája ennek a kétszáz milliárd eurós német mentőcsomag, amely az unió többi országa számára arculcsapás, von der Leyen mégis rábólintott. Itt vannak tehát a nyugat-európai országok, aztán Portugália, Spanyolország, amelyek távol vannak a konfliktustól, a konzervatívabb Magyarország, Olaszország, és itt van középen, mint egy nehéz szikla, Németország, és persze nincs egyetértés, nincs meg a többség..."
Ugye megvan, hogy ki hiányzik a képből? Úgy hívják: Egyesült Királyság.
Bár az EU és Oroszország közé az ék szerepét betöltő 2014-es ukrán balhé csak a kezdet volt, a 2015-ös Brexit szavazás, amit senki se értett az egész bolygón, volt az igazi manőver. A britek kigolyózásával az angolok is leültek, azóta nincs egy normális kormányuk, miközben mind politikailag, mind katonailag teljesen Washington megszállási övezetévé és lekötelezettjévé váltak.
De Európa legerősebb gazdaságát megtorpedózó dízelbotrány, majd a sötétzöldek ámokfutása, illetve az egészet leültető ukrán háború idejére a kontinens elszabadult hajóágyúja egyúttal hatékony ellenzék nélkül maradt.
Európa korábbi stabilitását ugyanis két dolog jelentette: a németek gazdasági ereje, mint a motor és a franciák, illetve az angolok mögé felsorakozó alkalmi frakciók, mint kontroll.
Ezekhez pedig piacnak és nyersanyagforrásnak ott volt Oroszország és Kína.
Az amerikai projekt ezeket veri szét.
A Brexit egészen biztos, hogy egy amerikai projekt volt, ahogy Ursula is az.