[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 944
56 923
113
A 2021 szeptemberi berlini tartomânyi választásokat teljes egészében meg kell ismételni 90 napon belül, a sok szabálytalanság miatt. Igy döntött a berlini alkotmânybiróság. ( Die Welt)
Micsoda blama. A berlini, tartományi vöröszöld woke kormâny képtelen egy tartományi választâst törvényszerüen lebonyolitani. Megprobálták, hogy csak részben ismétlik meg a vâlasztâst, de az nem jött be nekik.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 579
18 499
113
Erről kb ez jut eszembe

Találkozik a róka meg a farkas az erdőben.
  • Te farkas, verjük meg a nyulat!
  • Na és miért?
  • Ha van rajta sapka, akkor azért, ha nincs, akkor meg azért!
Így is tesznek, jól elverik a nyulat. Egy hét múlva megint találkoznak.
  • Te farkas, verjük már meg megint a nyulat!
  • Na és most miért?
  • Kérünk tőle cigarettát. Ha füstszűrőset ad, akkor azért, ha füstszűrő nélkülit, akkor meg azért.
Így is tesznek, megkeresik a nyulat és eléállnak.
  • Te nyúl, aggyál már egy cigit nekünk.
  • Na és milyet kértek, füstszűrőset, vagy füstszűrő nélkülit?
  • Hmm... Nézd már farkas... ezen már megint nincs sapka!
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 251
29 521
113

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113

Ez a téma több topikban is elférne, mindenesetre itt több dologról is szó van.
Egyrészt van egy amerikai nyomás, hogy az eu-tagországai nagyobb részt vállaljanak Ukrajna pü.-i megsegítésében is - egyébként fölényesebb republikánus győzelem esetén ez a nyomás nőtt volna. Másrészt néhány tagállam számára egyszerűen így olcsóbb hitelt felvenni, mint megterhelni a saját kötvénypiacaikat, továbbá egy esetleges jövőbeni hitelelengedés esetén a belpolitikai hatások elenyészőek lesznek. Harmadrészt az eu bürokratáinak is fontos lenne, hogy egyre jobban megmutassák a világ felé, hogy a tagállamok mellett egyre jobban felemelkedik a bizottság, s így az amerikai "kérés" is teljesíthetővé válna.
Azt én személy szerint nevetségesnek tartom, hogy ők ezt egyfajta zsarolási eszköznek gondolják a kormány kezében. Én nagyon remélem, hogy közös hitelfelvételre nem fog sorkerülni, mert ennek a jövőben "lavinaszerű" következményei lehetnek.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Te ilyenkor őszintén megdöbbensz, hogy nem maguktól robbantak fel a gázvezetékek, vagy mi játszódik le benned?
Ki mondott ilyet?
Nyilvánvaló, hogy az oroszok voltak. Az elejétől mondom. Ahogy mondtam az elején a csődisznót is ha emlékszel.
Nem én írtam a hírt, beraktam hogy mit nyilatkoztak. Ennyi.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
"Én csak híreket hozok"
Mitől nyilvánvaló? Ez is a hírben volt?
Nekem az. Aki meg máshogy gondolja, annak meg az.
Egyébként meg hagyjál már korán reggel ilyen hülyeségekkel :D
Betettem vmi TATRA alvázas hírt vhova, akkor most abból következik, hogy rácsodálkozom,
hogy van TATRA gyár wtf?
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 199
23 656
113
Nekem az. Aki meg máshogy gondolja, annak meg az.
Egyébként meg hagyjál már korán reggel ilyen hülyeségekkel :D
Betettem vmi TATRA alvázas hírt vhova, akkor most abból következik, hogy rácsodálkozom,
hogy van TATRA gyár wtf?


Attol, hogy tobb mas topicba teszel ertelmes es ertekelheto dolgokat az nem azt jelenti, hogy peldaul az ukranban is ezt tenned barmifele meggyozodes nelkul. ;)
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 996
8 586
113

Ez a téma több topikban is elférne, mindenesetre itt több dologról is szó van.
Egyrészt van egy amerikai nyomás, hogy az eu-tagországai nagyobb részt vállaljanak Ukrajna pü.-i megsegítésében is - egyébként fölényesebb republikánus győzelem esetén ez a nyomás nőtt volna. Másrészt néhány tagállam számára egyszerűen így olcsóbb hitelt felvenni, mint megterhelni a saját kötvénypiacaikat, továbbá egy esetleges jövőbeni hitelelengedés esetén a belpolitikai hatások elenyészőek lesznek. Harmadrészt az eu bürokratáinak is fontos lenne, hogy egyre jobban megmutassák a világ felé, hogy a tagállamok mellett egyre jobban felemelkedik a bizottság, s így az amerikai "kérés" is teljesíthetővé válna.
Azt én személy szerint nevetségesnek tartom, hogy ők ezt egyfajta zsarolási eszköznek gondolják a kormány kezében. Én nagyon remélem, hogy közös hitelfelvételre nem fog sorkerülni, mert ennek a jövőben "lavinaszerű" következményei lehetnek.
Olcsóbb pénzt adni Európának hogy ukrán orosz határ legyen, mintsem még komolyabb fegyverkezés mint 2000 km-el közelebbi ukrajna nélküli EU-orosz határ (így is ott van Kalinyingrád, és a balti államok), valaint fehérorszország is.. Aki ennek a lényegét nem fogja fel az vak. Ráadásul tök mindegy, hogy milyen a magyar-ukrán viszony (annyira nem lenne rossz, ha mi is támogatnánk őket fegyverrel), mert NATO és EU országot nem fog Ukrajna megtámadni, lévén tőlünk kapja a pénzt, paripát, fegyvert.