[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
nem mindenki szrik be egy kis téltől...
Még egy kis Arctic Bolt:
FibfjSKXEAcB3IP
FibfkD6XgAQXcDk
FibfkzbX0AIa8vT
FibflpdXwAMBtd5
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Hagytak boldogulni minket mert? - talán már nem tartozunk oda!?
Ellenben az EU-ba meg önként beléptünk.
Hidd el az EU is "hagyna minket" ha nem tartanánk a markunkat.
Szóval ez az analógia eleggé hibás.
Óriási tévedésben vagy aranyapám ! Az EU pénzek azok nem ajándékok azok egy qvázi adásvételi szerződés részletei ! Ugyanis mi a csatlakozáskor piacot és amit most egyre jobban értékelünk munkaerőt és tudást (agyat ) adtunk az EU 15-nek ! Amire hidd el nagy szükségük volt ! A lényeg kötöttünk egy szerződést aminek része a kohéziós alapok folyósítása és igen része a VÉTÓ is de a részletek nem kapjuk ! Nem nem politikai , hanem gazdasági unióba léptünk be ami azóta folyamatosan átállt politikai unióvá és olyan dolgot követel meg tőlünk a jogos jussunkért amit meg se határoztak pontosan ! Mert ugyanis sehol nincsenek definiálva a "JOGÁLLAMISÁG KRITÉRIUMAI" , persze az éves tagdíjat be kell fizetnünk ! Szép is ez a demokrácia !
A közös "COVID" kölcsön meg még gusztustalanabb mert mi nem akartuk , mégis rábeszéltek-hiszen ez szolidaritás- , aztán mi nem kaptuk meg a részünket , de még az unokáink is fizetni fogják !

Hát erre mondom , hogy szopjon le a összes EU-s ballibbant bagázs a nyomorult bizottságaikkal és parlamentjükkel együtt URSULÁVAL az élen !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
nem mindenki szrik be egy kis téltől...
Még egy kis Arctic Bolt:
FibfjSKXEAcB3IP
FibfkD6XgAQXcDk
FibfkzbX0AIa8vT
FibflpdXwAMBtd5
Ne bassz Lali akarom mondani Higi bébi ! Ez nem tél és nem "arctic" ez egy szimpla picnic a haverokkal az ősz végén ! Tudod 10 évvel ez előttig minden Katalin napot egy Bükki kint alvással töltöttünk el ! Az volt az évi utolsó kint alvása mindig és igen volt , hogy 10cm-es hóra ébredtünk ! Úgyhogy az ilyet nem kell túlhypeolni mert ez nem kihívás ez mulatság !A hideg mínusz 20 alatt kezdődik amikor a takony belefagy az orrodba !
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Ne bassz Lali akarom mondani Higi bébi ! Ez nem tél és nem "arctic" ez egy szimpla picnic a haverokkal az ősz végén ! Tudod 10 évvel ez előttig minden Katalin napot egy Bükki kint alvással töltöttünk el ! Az volt az évi utolsó kint alvása mindig és igen volt , hogy 10cm-es hóra ébredtünk ! Úgyhogy az ilyet nem kell túlhypeolni mert ez nem kihívás ez mulatság !A hideg mínusz 20 alatt kezdődik amikor a takony belefagy az orrodba !
Nem tudom, hogy ebben most mit találtál belekötni valót.
Az Arctic Bolt a norvég hadsereg sarkvidéki gyakorlata.
Szerintem egyet érthetünk benne, hogy a norvégok eléggé sajátjuknak tekinthetik ezt a terepet.
edit: ja, és lehet, hogy kicsit hűssebb van ott fent, mint a Bükkben.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Nem tudom, hogy ebben most mit találtál belekötni valót.
Az Arctic Bolt a norvég hadsereg sarkvidéki gyakorlata.
Szerintem egyet érthetünk benne, hogy a norvégok eléggé sajátjuknak tekinthetik ezt a terepet.
edit: ja, és lehet, hogy kicsit hűssebb van ott fent, mint a Bükkben.
"nem mindenki szrik be egy kis téltől...
Még egy kis Arctic Bolt:"

Ez már önmagában megmosolyogtató bevezető ! Ahol még fák nőnek azt nem nevezném sarkvidéknek mert az tudod a tundra övezetben van . Ahol még fák nőnek az bíza tajga övezet ! És hát ha az utolsó képet nézed az bizony egy kutya közönséges erdei fenyő (Pinus sylvestris) ami nem él az arcticon a legészakibb része is kontinentális tajga övezet (Norvégia is ide tartozik) ami azt jelenti , hogy az igazi zord körülményeket nem szereti ! De a katonák öltözete is azt mutatja , hogy ez még liht-os hideg !
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
"nem mindenki szrik be egy kis téltől...
Még egy kis Arctic Bolt:"

Ez már önmagában megmosolyogtató bevezető ! Ahol még fák nőnek azt nem nevezném sarkvidéknek mert az tudod a tundra övezetben van . Ahol még fák nőnek az bíza tajga övezet ! És hát ha az utolsó képet nézed az bizony egy kutya közönséges erdei fenyő (Pinus sylvestris) ami nem él az arcticon a legészakibb része is kontinentális tajga övezet (Norvégia is ide tartozik) ami azt jelenti , hogy az igazi zord körülményeket nem szereti ! De a katonák öltözete is azt mutatja , hogy ez még liht-os hideg !
Nekem a 0 fok is sarkvidéki - vmik topicban említettem vmi ilyesmit, arra reflektáltam volna.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Óriási tévedésben vagy aranyapám ! Az EU pénzek azok nem ajándékok azok egy qvázi adásvételi szerződés részletei ! Ugyanis mi a csatlakozáskor piacot és amit most egyre jobban értékelünk munkaerőt és tudást (agyat ) adtunk az EU 15-nek ! Amire hidd el nagy szükségük volt ! A lényeg kötöttünk egy szerződést aminek része a kohéziós alapok folyósítása és igen része a VÉTÓ is de a részletek nem kapjuk ! Nem nem politikai , hanem gazdasági unióba léptünk be ami azóta folyamatosan átállt politikai unióvá és olyan dolgot követel meg tőlünk a jogos jussunkért amit meg se határoztak pontosan ! Mert ugyanis sehol nincsenek definiálva a "JOGÁLLAMISÁG KRITÉRIUMAI" , persze az éves tagdíjat be kell fizetnünk ! Szép is ez a demokrácia !
A közös "COVID" kölcsön meg még gusztustalanabb mert mi nem akartuk , mégis rábeszéltek-hiszen ez szolidaritás- , aztán mi nem kaptuk meg a részünket , de még az unokáink is fizetni fogják !

Hát erre mondom , hogy szopjon le a összes EU-s ballibbant bagázs a nyomorult bizottságaikkal és parlamentjükkel együtt URSULÁVAL az élen !
Naaa naaa naaa.... azért ez elég erősen egyoldalú, olyan Megafon szintű történet. :D

Nem adásvételi szerződés volt, hanem egyszerűen az akkori vezetés elbakkta / eladta az országot. Az az igazság, hogy itt nem volt olyan hatalmas magánvagyon, mert attól a pártállam gondoskodott, ahogy az ország eladósításáról is. Továbbá kevés olyan terméket gyártottunk itthon, ami versenyképes volt árban és minőségben, továbbá sokat felvásároltak (ezt pedig általában magáncégek vették meg tehát nem Németország vagy Franciaország). Azok a munkások pedig akik kimentek, "örömmel" mentek ki a sokkal jobb fizetés és munkakörülmények miatt. Nem voltunk felkészülve a kapitalizmusra... és sokan még mindig az várják, hogy az állam oldja meg a problémájukat, illetve én úgy látom , hogy az állam sem tudja magát megfelelően elhelyezni. A kohéziós alapok pedig nem a kormány és a kormányközi emberek kifizetésére lett létrehozva. Dehát ugye ezt sokan nem látják.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 261
55 386
113
Óriási tévedésben vagy aranyapám ! Az EU pénzek azok nem ajándékok azok egy qvázi adásvételi szerződés részletei ! Ugyanis mi a csatlakozáskor piacot és amit most egyre jobban értékelünk munkaerőt és tudást (agyat ) adtunk az EU 15-nek ! Amire hidd el nagy szükségük volt ! A lényeg kötöttünk egy szerződést aminek része a kohéziós alapok folyósítása és igen része a VÉTÓ is de a részletek nem kapjuk ! Nem nem politikai , hanem gazdasági unióba léptünk be ami azóta folyamatosan átállt politikai unióvá és olyan dolgot követel meg tőlünk a jogos jussunkért amit meg se határoztak pontosan ! Mert ugyanis sehol nincsenek definiálva a "JOGÁLLAMISÁG KRITÉRIUMAI" , persze az éves tagdíjat be kell fizetnünk ! Szép is ez a demokrácia !
A közös "COVID" kölcsön meg még gusztustalanabb mert mi nem akartuk , mégis rábeszéltek-hiszen ez szolidaritás- , aztán mi nem kaptuk meg a részünket , de még az unokáink is fizetni fogják !

Hát erre mondom , hogy szopjon le a összes EU-s ballibbant bagázs a nyomorult bizottságaikkal és parlamentjükkel együtt URSULÁVAL az élen !



Csatlakozom,a.lepippantást passzolom,valamelyik szőrös,húsevő,főemlős felé,mondjuk molesztáljanak egy 300 kilós mackót,vagy oroszlánt....
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Mert neked nem tetszik....
Ennyi erővel szokjanak le a rock zeneről,rapp-ről stb... mert nekem nem tetszik,vagy a csoki evésről is akár ...
Baromságokat bárki írhat.

Ui: nincs is izgatóbb egy kivarrt leányzónál! Hmmm...Ogre? ;)
Az,hogy összefirkálod,összemocskolod a bőröd,jóformán saját magadat megbélyegzed, az nagyon messze van az általad említettektől. Nem egyenlő szint a csoki evéssel meg az ilyen-olyan zenehallgatással.

Eleve ezt az egész tetoválósdit egy borzasztóan feminin, magamutogató dolognak tartom.

Én úgy gondolom,hogy az igazi férfi (és a nő is) nem tetoválásokat hordanak, hanem mind lelki és testi sérüléseket, sebeket amiket az élet kiszabott... Majd ezek begyógyultak vagy hegesedtek. Szerintem mindenkinek vannak ilyenek az életében.

Az ilyen hegekre lehet büszke az a férfi vagy az a nő aki elszenvedte, padlóra került majd összeszedte magát és felállt. Ezért jár a respect.

De az hogy bemész a szalonba,aztán magadra varratsz valami kutyaszart,lepkét,sárkányt.. ez mi ?
Az 5 éves keresztlányom csinálja ezt,tudod van az a lemosható rágótetkó,magára nyomja,kikeni,összepingálja magát...nagy forma,játszik..2 perc után megunja azt levakarja magáról...

Nem a tetoválásokkal kéne kitűnni a tömegből,srácok...:)
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 824
48 452
113
Az,hogy összefirkálod,összemocskolod a bőröd,jóformán saját magadat megbélyegzed, az nagyon messze van az általad említettektől. Nem egyenlő szint a csoki evéssel meg az ilyen-olyan zenehallgatással.

Eleve ezt az egész tetoválósdit egy borzasztóan feminin, magamutogató dolognak tartom.

Én úgy gondolom,hogy az igazi férfi (és a nő is) nem tetoválásokat hordanak, hanem mind lelki és testi sérüléseket, sebeket amiket az élet kiszabott... Majd ezek begyógyultak vagy hegesedtek. Szerintem mindenkinek vannak ilyenek az életében.

Az ilyen hegekre lehet büszke az a férfi vagy az a nő aki elszenvedte, padlóra került majd összeszedte magát és felállt. Ezért jár a respect.

De az hogy bemész a szalonba,aztán magadra varratsz valami kutyaszart,lepkét,sárkányt.. ez mi ?
Az 5 éves keresztlányom csinálja ezt,tudod van az a lemosható rágótetkó,magára nyomja,kikeni,összepingálja magát...nagy forma,játszik..2 perc után megunja azt levakarja magáról...

Nem a tetoválásokkal kéne kitűnni a tömegből,srácok...:)
Nem tudom, biztos csak több öreg halt meg a családomban mostanság, de … az ilyen telibevarrt embereket látva sokszor jut az eszembe, hogy amikor összeszottyadnak vénemberként, az a tetkó már nagyon “kontextuson kívül” lesz.
Van persze az a réteg, aki (legalábbis fiatalon) meg van győződve arról, hogy előbb fog ő meghalni extrémsportolásban / motorozásban / harcban / túladagolásban ahhoz, hogy ne kelljen majd 70+ évesként merengenie a tetkóin.

Amúgy meg mindenki azt csinál a testével amit akar.
 

ehnaton

Well-Known Member
2013. február 27.
522
2 409
93
Tetoválás és tetoválás közt is van különbség ,nekem is van több ,a páromnak is ,mindet én rajzoltam,a tetováló meg megcsinálta a büdös életbe nem láttam máson meg tetováló oldalon ,magazinban, és van számunkra jelentése úgyhogy csak egyedi ,az ilyennek lehet lét jogosultsága szerintem. Amúgy meg a mai társadalmunkba ez a legkisebb probléma per pillanat hogy kinek mi van a bőrèn ,vannak sokkal komolyabb problémàk is jelenleg pl az országunkban a pia és a dohányzás ,különböző drogok.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Naaa naaa naaa.... azért ez elég erősen egyoldalú, olyan Megafon szintű történet. :D

Nem adásvételi szerződés volt, hanem egyszerűen az akkori vezetés elbakkta / eladta az országot. Az az igazság, hogy itt nem volt olyan hatalmas magánvagyon, mert attól a pártállam gondoskodott, ahogy az ország eladósításáról is. Továbbá kevés olyan terméket gyártottunk itthon, ami versenyképes volt árban és minőségben, továbbá sokat felvásároltak (ezt pedig általában magáncégek vették meg tehát nem Németország vagy Franciaország). Azok a munkások pedig akik kimentek, "örömmel" mentek ki a sokkal jobb fizetés és munkakörülmények miatt. Nem voltunk felkészülve a kapitalizmusra... és sokan még mindig az várják, hogy az állam oldja meg a problémájukat, illetve én úgy látom , hogy az állam sem tudja magát megfelelően elhelyezni. A kohéziós alapok pedig nem a kormány és a kormányközi emberek kifizetésére lett létrehozva. Dehát ugye ezt sokan nem látják.
Látom nem nagyon értetted meg amit írtam m ! Tudod piacot adtunk meg munkaerőt . Na ezt értelmezd mert amit leírtál az tök más .
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 261
55 386
113
Az.a.helyzet a tetkókkal,hogy minden formának,jelnek,szimbólumnak van hatása,ereje,információ tartalma.
Mindenki ismeri a.kis olajos kannát a műszerfalon,a töltőoszlopot,a kresz jelzéseit,a két szovelu rúnát,a piros, a Fehér csillagot,stb,vagyis mindennek van jelentése,a tetkókról meg kb senki sem tudja,ahogy azt sem tudják a keresztények,hogy mit jelent a keresztjük,hogy milyen információt hordoz,rábök a katalógusban,mert a húgy agyának megtetszett,és felrajzoltatja,és az az információ ott dolgozik az aurájában,hat rá is,ahogy mindenkire aki ránéz,úgy 99.9999%-ban nem pozitív hatással hatnak a random tetkók,ha fontosak vagytok magatoknak,akkor semmit sem varrattok magatokra,az arcképektől meg sikítva menekültök.
Ha nagyon muszály,valami apró,cuki dolgot rajzoltassatok magatokra,olyan helyen ahol csak az a személy láthatja csak,akinek szól,és csak hennával,ami idővel eltűnik,ahogy a különböző személyek is az életünkből.
Kb ennyi.
A nonfiguratív figurák :D mindig a "sötét erők" szimbólumai,jó ha tudjátok.