[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 547
113
Azt csiripelik a verebek, hogy Bibi segített egy kicsit Vityának. Valaki szolt a brüsszeli zsaruknak, hogy néhány millió euro kp van egy görög(!) néni lakásán, ja és pont ep alelnök a lelkem!
Az a szep hogy borondokben van, tehat meg nem volt ido eltuntetni, tisztara mosni, elkolteni. Amit elotte masoktol, mas ugyben kapott azt mar befektethette, beforgathatta.
Vajon egy elyen masfel milloi euro mennyire szamit nagy osszegnek vagy rendszeresnek egy Eu burokratanal? Nyilvan Ushi ettol tobbet kapott mar csak a Pfizertol, de neki is volt egy rahedli ugye mar folyamatosan korabban, plusz meg amirol nem tudunk. De az olyan kis halak mint a Csekkata is hozott onnet haza maganak penzt boven. Jut ezeknek mindnek, nem veletlen tulekednek Brusszelbe, meg az EU - ba a politikusok. Ki tud megkenni jobban, tobb politikust, ugy szuletik dontes az EU-ban. Kiveve persze ha jon a veto, mert akkor nem cseng nekik a penztargep.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Mit lehetne ezen gondolkodni azon felül, hogy agymosott b'rithek? Semmivel nem értékesebbek a gondolataik meg a nézőpontjuk, mint a miénk, sőt, a miénk magunknak sokkal fontosabb, és mi magunkról nem ezt gondoljuk. Angolok. Kézlegyintés.
Téged kicsit sem zavar, hogy a kurmány általános dilettáns vergődése, gciskedése miatt most már mindenki
egy darab szarnak nézi Mo-t?
És nem csak a 'hanyatló nyugat', hanem az összes térségbeli ország is?
De tudom: mindenki idióta, agymosott fsz, kivétel nélkül, kivéve Hungária dicső népe.
Kézlegyintés.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 847
35 429
113
Téged kicsit sem zavar, hogy a kurmány általános dilettáns vergődése, gciskedése miatt most már mindenki
egy darab szarnak nézi Mo-t?
És nem csak a 'hanyatló nyugat', hanem az összes térségbeli ország is?
De tudom: mindenki idióta, agymosott fsz, kivétel nélkül, kivéve Hungária dicső népe.
Kézlegyintés.
LIttle Britain
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 237
113
Téged kicsit sem zavar, hogy a kurmány általános dilettáns vergődése, gciskedése miatt most már mindenki
egy darab szarnak nézi Mo-t?
És nem csak a 'hanyatló nyugat', hanem az összes térségbeli ország is?
De tudom: mindenki idióta, agymosott fsz, kivétel nélkül, kivéve Hungária dicső népe.
Kézlegyintés.

A kommentelők csak az ottani mainstream média álláspontját mondják vissza a kommentekben. Ezen nincs semmi meglepő, zavarni zavar, de nem a véleményük zavar, hanem, hogy ilyen az ember, könnyen alakítható/formálható.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 879
91 432
113
Téged kicsit sem zavar, hogy a kurmány általános dilettáns vergődése, gciskedése miatt most már mindenki
egy darab szarnak nézi Mo-t?
És nem csak a 'hanyatló nyugat', hanem az összes térségbeli ország is?
De tudom: mindenki idióta, agymosott fsz, kivétel nélkül, kivéve Hungária dicső népe.
Kézlegyintés.
A kommentmező nem a valóság.
Pár éve jöttem haza Brüsszelből Nézd meg melyik a két legnépszerűbb párt Flandriaban, kik vezetik Flandriát. Az egyik az olasz vezető kormanypárttal van közös frakcióban, a másik Salvini, Le Pén frakciójában ül. Még az előbbi adja a tartományi miniszterelnököt, de már a radikálisabb vezeti a közvéleménykutatásokat.

És tudod, miért? Mert zavarja őket, hogy Antwerpenben megkérdezik tőluk az új lakók, milyen tajszólással beszélnek. Ő b+ a helyi antwerpenivel, csak nem értik. Erről van itt nagybaszó!!!

Nem volt rajtam bélyeg mert Mo.-ról jöttem, sőt. A sajtó az más!!!!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 547
113

/a kommenteken azért el lehet gondolkozni - már aki képes ilyen tevékenységre ugatás nélkül/
Nincs min csodalkozni, eleg azt az ukran/brit cimert megnezni az altalad betett forrasnal. Termeszetesen annak a kozossegnek keszul az oldal hirekkel, esemenyekkel. Azert a britek mar regota nem birodalom, evrol evre jelentektelenebb tenyezok sajnos(?). Mountbatten utan veguk lett. Most van maharadzsajuk mert a rendes angol felhozatalbol a bojo meg a csaki baba a legjobb... Vilagpolitikaban meg az Usa kifutofiuja lettek... A jarmuveik hirhedten xarok, nesze neked Stephenson... Ehh, igy mulik el a vilag dicsosege...
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Nincs min csodalkozni, eleg azt az ukran/brit cimert megnezni az altalad betett forrasnal. Termeszetesen annak a kozossegnek keszul az oldal hirekkel, esemenyekkel. Azert a britek mar regota nem birodalom, evrol evre jelentektelenebb tenyezok sajnos(?). Mountbatten utan veguk lett. Most van maharadzsajuk mert a rendes angol felhozatalbol a bojo meg a csaki baba a legjobb... Vilagpolitikaban meg az Usa kifutofiuja lettek... A jarmuveik hirhedten xarok, nesze neked Stephenson... Ehh, igy mulik el a vilag dicsosege...
Ja. Az a Mountbatten, aki eladta Indiát.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 980
82 872
113
A kommentmező nem a valóság.
Pár éve jöttem haza Brüsszelből Nézd meg melyik a két legnépszerűbb párt Flandriaban, kik vezetik Flandriát. Az egyik az olasz vezető kormanypárttal van közös frakcióban, a másik Salvini, Le Pén frakciójában ül. Még az előbbi adja a tartományi miniszterelnököt, de már a radikálisabb vezeti a közvéleménykutatásokat.

És tudod, miért? Mert zavarja őket, hogy Antwerpenben megkérdezik tőluk az új lakók, milyen tajszólással beszélnek. Ő b+ a helyi antwerpenivel, csak nem értik. Erről van itt nagybaszó!!!

Nem volt rajtam bélyeg mert Mo.-ról jöttem, sőt. A sajtó az más!!!!
Na a belga pártokról is megvan a véleményem. :) A jobbos és/vagy a szoci pártok hiába nyernek meg mindent, az egyéb kreténekkel való kötelező koala miatt - ált. egyedül egyik se tudna kormányt alakítani - évtizedek óta folyamatos kupleráj van az egész országban, melyre a marokkói agysebészek még rátettek egy lapáttal. És még van egy meccsük! :D

De ha már pártosodás, összepártozódás:
"Hangsúlyozom: nem az a fő gond, hogy ez a szerencsétlen amatőr tálcán nyújtja át a bizonyítékot arról, hogy a baloldal irányítja az álcivileket. Még az sem baj, amikor önmagáról pedig világgá kürtöli, hogy fecseg vég nélkül ismeretleneknek, amit normális közéleti ember soha nem tenne. A gond az, hogy miután lebuktatta haverjait, az álcivileket, akik nyilván nem maguktól, hanem összepártozás folytán (konkrétan az LMP meghívására) kerültek „spontán tüntetőként” nemrégiben a parlamentbe, a létező legaljasabb módon magukra hagyja őket.

Tordai menti a bőrét, hazudozik, kapkod és erőtlenül visszarevolverezik. Miután jobb ötlete nem akadt, „utánanézett” a telefonálónak, kisütötte, hogy a Hír TV-s F. Boglárka áll a történtek hátterében, akinek – most tessék figyelni – az apja a Magyar Honvédség alezredese. Ebből aztán össze is állt a katyvasz: ő – mármint Tordai – majd intézkedik meg leleplez, valamint a MÚOSZ etikai bizottságához fordul igazságszolgáltatásért.

Kezdjük az utóbbival, ebben érintett is lennék némiképp. A MÚOSZ etikai bizottsága egy ízben engem is elítélt, pedig csak akkor lépnék be a MÚOSZ-ba, ha Lucifer Népszava-fáklyákkal sütögetné a talpamat. Arra, hogy elítéltek, máig menthetetlenül büszke vagyok, úgy érzem, remekül végzem a munkámat. Emlékszem, amikor a MÚOSZ etikai bizottsága elítélt engem, kék volt az ég, úsztak a bárányfelhők, hűtötték a söröket, miközben a kommunisták éppen elítéltettek egymással engem. Az ilyesmi persze afféle munkaköri körülmény, ha jó az ember. A másik súlyos vád, miszerint F. Boglárka apja alezredes volna a honvédségnél, azt juttatja eszembe, hogy egy ízben ismertem egy fiatalembert, kérem, az ő apja meg hidegburkoló volt. Hallottam valakiről, akinek pedig orosztanár. Megesküdni nem mernék rá, de akadnak olyan apukák is, akik belgyógyászok, mások buszvezetők. Szóval, ezek közé a roppant izgalmas magántörténetek közé illeszkedik, hogy F. Boglárkának kicsoda, micsoda az apukája. Azt pedig, hogy pont Tordaiék apukáznak, arra késztet, hogy szemlesütve megkérdezzem tőlük: biztos jó nektek, ha megnézzük, az apukánk és anyukánk, nagypapánk, nagymamánk mivel foglalkozott?"


:D
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 468
23 995
113
Franciaország G- erilla.

Zajlik a polgárháború light a mainstream sajtó meg zsigerből hazudik. Az arabokat mentegeti....

e347c4a552fcb7f59bbc085724fd15e4.jpg

De nézzük az igazságot!!

Montpellier
Árának el akarják venni a francia zászlót, az autós elüti őket.
Máshol az arabok autókat gyújtanak fel szokás szerint.



Nincs itt semmi látnivaló, sajnos késik a gerilla befejező kötete...
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 657
55 317
113
Eszembe jutott a Csapnal lebukott ukran mikrobuszos asszonysag a 7 borondnyi euroval. Annak is valami kepviselo volt a ferje...
Ilyen mint ez a Kali tobb szaz van Brusszelben, nem ezek a nagy halak. Ezek csak működtető droidjai az Eu politikajanak.
Mi van azzal a görög biztosnövel, akinek a férje ciprusi szâmláján tèvedésböl 4 mio eur jelent meg?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 547
113
Na a belga pártokról is megvan a véleményem. :) A jobbos és/vagy a szoci pártok hiába nyernek meg mindent, az egyéb kreténekkel való kötelező koala miatt - ált. egyedül egyik se tudna kormányt alakítani - évtizedek óta folyamatos kupleráj van az egész országban, melyre a marokkói agysebészek még rátettek egy lapáttal. És még van egy meccsük! :D

De ha már pártosodás, összepártozódás:
"Hangsúlyozom: nem az a fő gond, hogy ez a szerencsétlen amatőr tálcán nyújtja át a bizonyítékot arról, hogy a baloldal irányítja az álcivileket. Még az sem baj, amikor önmagáról pedig világgá kürtöli, hogy fecseg vég nélkül ismeretleneknek, amit normális közéleti ember soha nem tenne. A gond az, hogy miután lebuktatta haverjait, az álcivileket, akik nyilván nem maguktól, hanem összepártozás folytán (konkrétan az LMP meghívására) kerültek „spontán tüntetőként” nemrégiben a parlamentbe, a létező legaljasabb módon magukra hagyja őket.

Tordai menti a bőrét, hazudozik, kapkod és erőtlenül visszarevolverezik. Miután jobb ötlete nem akadt, „utánanézett” a telefonálónak, kisütötte, hogy a Hír TV-s F. Boglárka áll a történtek hátterében, akinek – most tessék figyelni – az apja a Magyar Honvédség alezredese. Ebből aztán össze is állt a katyvasz: ő – mármint Tordai – majd intézkedik meg leleplez, valamint a MÚOSZ etikai bizottságához fordul igazságszolgáltatásért.

Kezdjük az utóbbival, ebben érintett is lennék némiképp. A MÚOSZ etikai bizottsága egy ízben engem is elítélt, pedig csak akkor lépnék be a MÚOSZ-ba, ha Lucifer Népszava-fáklyákkal sütögetné a talpamat. Arra, hogy elítéltek, máig menthetetlenül büszke vagyok, úgy érzem, remekül végzem a munkámat. Emlékszem, amikor a MÚOSZ etikai bizottsága elítélt engem, kék volt az ég, úsztak a bárányfelhők, hűtötték a söröket, miközben a kommunisták éppen elítéltettek egymással engem. Az ilyesmi persze afféle munkaköri körülmény, ha jó az ember. A másik súlyos vád, miszerint F. Boglárka apja alezredes volna a honvédségnél, azt juttatja eszembe, hogy egy ízben ismertem egy fiatalembert, kérem, az ő apja meg hidegburkoló volt. Hallottam valakiről, akinek pedig orosztanár. Megesküdni nem mernék rá, de akadnak olyan apukák is, akik belgyógyászok, mások buszvezetők. Szóval, ezek közé a roppant izgalmas magántörténetek közé illeszkedik, hogy F. Boglárkának kicsoda, micsoda az apukája. Azt pedig, hogy pont Tordaiék apukáznak, arra késztet, hogy szemlesütve megkérdezzem tőlük: biztos jó nektek, ha megnézzük, az apukánk és anyukánk, nagypapánk, nagymamánk mivel foglalkozott?"


:D
Ok, ok, de nem ezek az apro ballib partok fujjak legjobban hogy nincs mar olyan hogy apa, meg anya?
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 095
113
Jó kerdes, mar el is felejtettem!
Azert latszik hogy a demokraciat a gorogok talaltak ki...
Dehogy ôk voltak. A hellén térségben tömeggyilkoló megszàlló dór zsidók csinàltàk amolyan prototípus kísérletként Athénban, mert a spàrtai jellegû elmebajhoz oda màr nem jutottak elegen a tartós nyílt uralomhoz. Így a kapitalista szavazósdi minden eszköztàràt felvonultatva hoztàk létre, természetesen még demokratàbbként levàlthatatlan vezetôkként, csak az àltaluk grundolt egyik vagy màsik szervezet között lehetett szavazókörzetenként vàlasztani ugyanazt. Amikor felhigítani próbàltàk öket jón genomokkal, olyan mértékû mérgezés és hàtbaszúràshullàm indult meg, hogy külön törvényekben próbàltàk megfékezni persze jórészt eredménytelenül. Majd ugyanez Rómàban is lezajlott jóval késöbb.