[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 896
56 755
113
Ne haragudj, de erre 20-on évesen mit írjak? És ezt nem bántásból írom, csak ezért is kellett volna az utóbbi 10-15 évben kicsit keményebbnek lenni.
Kemény voltam, most 77 évesen, de nem voltak/vagyunk elegen. Nézd azt, ami Németországban történik.Folyamatosan a saját érdekeik ellen választanak. Mi 10 millióan majdnem hiába választunk másképen. Legfeljebb itthon tudjuk a dolgokat saját akaratunk szerint alakitani. De meddig?
Unokáim vannak. Valószinüleg elmennek Európából....
 
W

Wilson

Guest
Én? Én fatalistán nézem a világot.
Ekkora gebasz nem volt még a történelmünkben, mint ami most jön.
Rábasztunk. Pont.
Ugyanezt mondták az első világháború elszenvedői a második világháború elszenvedői mégsem jött el az apokalipszis...

Ezzel kapcsolatban örök érvényűnek gondolom Danny Archer (Véres gyémántok) szavait "Utoljára mikor nem döglődött a világ"....
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Kemény voltam, most 77 évesen, de nem voltak/vagyunk elegen. Nézd azt, ami Németországban történik.Folyamatosan a saját érdekeik ellen választanak. Mi 10 millióan majdnem hiába választunk másképen. Legfeljebb itthon tudjuk a dolgokat saját akaratunk szerint alakitani. De meddig?
Unokáim vannak. Valószinüleg elmennek Európából....
De akkor mi? Az, amit @krisss írt? Lelőni mindenkit a határon?
Mi lesz azokkal az ideákkal, amik miatt Európa, Európa?
Az összes ember-, és polgárjogi vívmánnyal, a Nagy Francia Forradalom, Felvilágosodás eszméivel?
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 896
56 755
113
Na, ezaz. Most is mondja, aki ért hozzá, hogy már most késő tenni érdemben bármit is a felmelegedéssel kapcsolatban.
Hát... kíváncsi lennék, hogy csak úgy kezdésnek a mindenféle pálmafás szigetek lakosságát ki fogja befogadni?
És nem majd egyszer, hanem valsz még a mi életünkben. :/
Természetesen "Nagy" Britannia. :)
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Ugyanezt mondták az első világháború elszenvedői a második világháború elszenvedői mégsem jött el az apokalipszis...

Ezzel kapcsolatban örök érvényűnek gondolom Danny Archer (Véres gyémántok) szavait "Utoljára mikor nem döglődött a világ"....
Elég apokaliptikusak voltak ezek saját jogukon is.
Én még mindig tartom, hogy ha tényleg ennyire elcsesztük a földünket (és úgy tűnik, hogy igen), akkor
olyan mértékű változások, átrendeződések lesznek, hogy a Mad Max lófasz, a kanyarban sem lesz.
 
  • Vicces
Reactions: tomippo

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 761
15 709
113
Kemény voltam, most 77 évesen, de nem voltak/vagyunk elegen. Nézd azt, ami Németországban történik.Folyamatosan a saját érdekeik ellen választanak. Mi 10 millióan majdnem hiába választunk másképen. Legfeljebb itthon tudjuk a dolgokat saját akaratunk szerint alakitani. De meddig?
Unokáim vannak. Valószinüleg elmennek Európából....
Sajnos iagazd van, sőt.. Csak ebbe azért még én is nehezen merek belegondolni, hogy talán sosem volt valós választási lehetőségünk se 20, se 10 éve, ahogy nem lesz 10, vagy 20 év múlva sem.
Sajnos lehet, ha őszinték vagyunk magunkhoz, akkor a történelem során mikor volt az emberiségnek valós választási lehetősége (vagy akár csak a magyarságnak), hogy hogyan alakuljon a jövőnk? Kényszerpályán mozog minden ember, minden család, minden nemzet, és maga az egész emberiség is.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 213
29 270
113
Castel m1 48 perc, most.
"Nyugaton megszűnt a demokrácia."
Ehhez kapcsolódik:
https://www.rnd.de/politik/russland...esinformation-IIBI57MOAVGRHDLLMZNKMOWLMU.html

A CDU/CSU és az FDP keményebb fellépést sürget az orosz propagandával és dezinformációval szemben. Lindholz frakcióvezető asszony szerint, most, h minden drágul, az emberek fogékonyabbak a propagandára. Szeretne egy központi hivatalt, ahol jelenteni lehet a gyanús oldalakat. Ezek tényleg nem tudnak mást. Gestapo és Stasi.

Ha jobban meggondolom, ez lehet, h Ny-Európa - topik.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 761
15 709
113
Feltételezem, azért ezt Te sem gondoltad komolyan.
Viccnek: so-so.
A francia forradalomnak pedig direktben ez lett a kifutása sajnos. Bizonyos, hasznos elemei megőrződtek, de önmagában a francia forradalom mint esemény (főleg, ha az általad korábban említett erkölcsi vonzatokat is nézzük) nem tartozik az emberiség legcsodálatosabb történései közé.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 896
56 755
113
Sajnos iagazd van, sőt.. Csak ebbe azért még én is nehezen merek belegondolni, hogy talán sosem volt valós választási lehetőségünk se 20, se 10 éve, ahogy nem lesz 10, vagy 20 év múlva sem.
Sajnos lehet, ha őszinték vagyunk magunkhoz, akkor a történelem során mikor volt az emberiségnek valós választási lehetősége (vagy akár csak a magyarságnak), hogy hogyan alakuljon a jövőnk? Kényszerpályán mozog minden ember, minden család, minden nemzet, és maga az egész emberiség is.
Nézd, ha 20 éves vagy, felejtsd el a világ helyzetét, éld életed, alapits családot,légy boldog. Valahogy mindig lesz. Szüleink is igy gondolkoztak a 2.VH, majd Rákosi stb alatt. Az élet megy tovább.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
hát. Szép új világ. Remélem én ezeket már nem érem meg.
Ez könnyen megoldható! Csak rajta múlik!

48e8b6dec97b49359ef24f0d186bf8560d7e18f4.jpg
 
  • Vicces
Reactions: jurgenbauer

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
A francia forradalomnak pedig direktben ez lett a kifutása sajnos. Bizonyos, hasznos elemei megőrződtek, de önmagában a francia forradalom mint esemény (főleg, ha az általad korábban említett erkölcsi vonzatokat is nézzük) nem tartozik az emberiség legcsodálatosabb történései közé.
Mégis. Attól vagy és lehetsz az, aki. /kövezzenek meg, de/ járulékos veszteség volt persze:
Nagy Terror
De mégis az zárta le az ókor végétől, a középkoron átívelő történéseket a feudalizmussal bezárólag.
És jutottunk el odáig, hogy Az Ember.
Meg persze Napoleon is kellett, hogy hozzátegye a magáét stb stb.
De a Nagy Enciklopedisták, magyar jakobinusokon keresztül ez az alapja mindennek.

Végtelenül cinikus és fekete humorom van.
És végtelenül cinikusan gondolkodom az európai értékekről amik mindig a hatalomtechnikának megfelelően alakulnak a demokráciának nevezett bábszínházban.
Ide valami kokosat akartam írni, de tényleg, de tljesen elfelejtettem :(

post scriptum: már tényleg egyre megterhelőbb normákisan fogalmaznom :(
 
  • Tetszik
Reactions: krisss