[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 731
86 368
113
Azért rohadtul kíváncsi vagyok, hogy ki borította ki valójában ezt a rohadt nagy bilit :rolleyes:
Egyes hírek szerint az arab, főleg katari és szaúdi bankokat és pénzátutalásokat/kivéteket Izrael ultra mód monitorozza, és mivel elkezdték qurogatni őket a palesztínok kapcsán, sőt, Ep állasfoglalás is volt, ők is bedurvultak. Kicsit megkavarták az állóvizet. :) Nem mostani az egész botrány, de jól időzítették, hogy a szoci fa..fejek biztosan bukjanak.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 199
67 686
113
A marokkoiakkal is matatnak valamit.
Jut eszembe Zagrab áll meg vagy szetvertek a marokkoiak?
A roma-Marokkó meccs tart meg?
Ma meg nem volt idom lapszemlezni.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 199
67 686
113
Most mi lesz?

A lepcsok is csusznak...
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 175
54 993
113

Daneel

Well-Known Member
2021. február 10.
161
872
93
Mit lehetne ezen gondolkodni azon felül, hogy agymosott b'rithek? Semmivel nem értékesebbek a gondolataik meg a nézőpontjuk, mint a miénk, sőt, a miénk magunknak sokkal fontosabb, és mi magunkról nem ezt gondoljuk. Angolok. Kézlegyintés.

Az átlag (még ha tanult is) britt segg hülye, a mainstream vocált fújja vissza kritika nélkül.
A paki taxisofőr viszont fullra képben volt, nem csak a nagy képről, de rolunk magyarokról is.
Konkrétan Trianonnal kezdte, mint a legnagyobb magyar tragédia amiről tud, nagyobb mint a tatárjárás, ahol meg nem érti miért nem csatlakoztunk a rokonokhoz... Meg a Habsburgok török kori szemétségei...
Leesett az állam...

Pedig nem volt egy magasan képzett ember, és muszlim...

Viszont, elmondása szerint, nagyon meg kell válogatni kivel miről beszél...
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Nincs mit feladnom...

?
Most akkor érted már, vagy továbbra sem?
Én tudom, hogy eléggé nehéz nyelv a magyar és az asszociatív gondolkodás sem könnyű, szóval ha valaki még mindig nem értené, akkor megpróbálom elmagyarázni. Jurgenbauer fórumtárs valami amcsi akváriumkészítő cég egyik, jelenleg még ismeretlen okból, de szemmel láthatóan kudarcosnak bizonyult produktuma alapján levonta a konklúzióját, idézem: "Az amerikaiak ilyenek.", majd ezen konklúzióját, párhuzamot vonva, kiterjesztette az amerikai atomreaktorokat gyártó cégekre is (mégis mi a tököm köze van valami random akváriumgyártó cégnek az atomenergetikához???), idézem: "Jönnének atomerőművet is építeni."
Erre én is írtam egy, talán kissé relevánsabb (már csak az azonos terület miatt is, még ha a cég-tervezőiroda nem is azonos az én példámban sem) párhuzamot-konklúziót válaszként, amit nyilván ironikusnak szántam, hogy rávilágítsak, mekkora marhaságot írt. Mert az ilyen típusú párhuzamvonások és nagy konklúziók még abban a formában is hülyeség, ahogyan én írtam, nemhogy abban, ahogyan ő tette.
És egyáltalán azért reagáltam a hozzászólására, mivel tudomásom szerint a HadiTECHNIKAI Kerekasztal fórumán vagyunk-vagyok és nem valamilyen, Origo, 444, Blikk, Kurucinfó, Hídfő.ru, Amerikai Népszava stb. jellegű bulvár és/vagy agitprop oldal fórumán a félkegyelműek között, ahol bármilyen ehhez hasonló baromság kijavítás helyett lájközönt kaphat, csupán azért, mert ideológiailag passzol az adott közösséghez, vagy egy jelentős részükhöz.

Akinek pedig netalán orosz, román stb. az anyanyelve, annak meg azt javaslom, hogy ne a Google fordítóját használja, hanem a DeepL fordítót. Az sem tökéletes, de jobb eredményt ad, így azzal nagyobb esélye lesz megérteni.

Mivel pedig ez volt az előzmény, ezért válaszoltam azt, amit a kérdésedre. Vagyis arra próbáltam utalni, hogy ha egy német, vagy francia cég és embereik egyszer elcsesznek valamit, az még nem jelenti azt, hogy összességében "ilyenek a németek-franciák" és a termékeik sem mind szarok, pláne nem más területeken.

A második, nekem címzett hozzászólásod első felére a választ fentebb kifejtettem, a második felével meg egyetértek, kell Paks 1 és Paks 2 is és én annak is örültem, hogy Paks 2 orosz reaktorokkal lesz szerelve, ugyanis, amennyire belelátok ebbe, jelenleg a nagyméretű, 3+ generációs nyomottvizes reaktorok közül az oroszoké talán a legjobb, azzal van a legkevesebb gond is. Sajna eddig is elég lassan haladt a dolog és most még a geopolitika is beleszart egy jó nagyot a ventilátorba...
Ha már amcsik és atomerőművek, tőlük a kis, moduláris reaktorok (SMR) jöhetnek majd szóba számunkra, mivel szerintem ilyesmire is szükségünk lesz és ebben ők is eléggé innovatívak mostanság.

Bezony, szovjet. Abban meg benn voltak az ukranok is tövig. Raadasul az Ukran Szszk-ban epult fel, ukran acelbol es betonbol, ukranok keze altal. Ugyhogy inkabb volt ukran mint orosz, de igazabol szovjet volt. :)
Gyatlov elvtars:
Nationality: Russian, Soviet, Ukrainian

Fentebb leírtam, hogy csak egy nagyon béna konklúzióra szántam egy valamivel kevésbé béna, de hasonlóan értelmetlen ironikus konklúzióként.
De ha már, először még azt mondtad, hogy az ukránok robbantották fel. Nos, az üzemeltetési oldalról a három fő felelősből/elítéltből egyre lehet mondani, hogy talán ukrán volt (Fomin), bár ő is egy donbasszi településen született, ott meg mintha elég sok orosz is élne, bár lehet, hogy ezt nem jól tudom. Nem jól tudom?
A veszélyes működést fizikailag produkálni hajlamos reaktorokat a moszkvai NIKIET intézetben tervezték meg, Moszkva meg tudtommal nem ukrán város (még?).
Hogy a reaktorokat és alkatrészeiket hol gyártották, azt nem tudom, de egészen biztosan nem kizárólag Ukrajnában és azt is kétlem, hogy akár csak nagyobb részben ott.
Hogy a reaktorcsarnok, egyéb épületek, csövek, kiszolgáló berendezések, generátorok, turbinák, stb. hol készültek, az lényegtelen, ugyanis tudtommal az anyag- és építési minőségük nem nagyon játszott szerepet a baleset bekövetkeztében.
Gyatlov elvtárs orosz volt és az Oroszországi SzSzSzK-ban született és később kapott ő is ukrán állampolgárságot, amikor Ukrajna független ország lett. Vagy talán aki Ukrajnában él ma és ukrán állampolgársága van, az ukrán? Akkor most Donbasszban, Ogyesszában, stb. sincsenek orosz lakosok, hanem csak ukránok? Hűha!
Szovjet... Nos igen, az erőmű egy szovjet projekt volt. De a mai Oroszországnak és cégeinek talán nincs szorosan köze a Szovjetunióhoz és szovjet elődeihez?
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Bleroka

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 731
86 368
113
Most mi lesz?

A lepcsok is csusznak...
Emlékeztek az ukrán/orosz nős videóra ami úgy indul, hogy éppen be akarja mutatni a kéglijét a tengerparton, kijön a hàzból, elmegy a medence mellett, majd menne bele a tengerbe, de picsára esik a lépcsőn? Na miért ne történhetne meg ez egy orosz faszival a francia Riviérán? :) A nő seggre esett, a faszi meg a nyakát törte.
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 199
67 686
113
?
Most akkor érted már, vagy továbbra sem?
Én tudom, hogy eléggé nehéz nyelv a magyar és az asszociatív gondolkodás sem könnyű, szóval ha valaki még mindig nem értené, akkor megpróbálom elmagyarázni. Jurgenbauer fórumtárs valami amcsi akváriumkészítő cég egyik, jelenleg még ismeretlen okból, de szemmel láthatóan kudarcosnak bizonyult produktuma alapján levonta a konklúzióját, idézem: "Az amerikaiak ilyenek.", majd ezen konklúzióját, párhuzamot vonva, kiterjesztette az amerikai atomreaktorokat gyártó cégekre is (mégis mi a tököm köze van valami random akváriumgyártó cégnek az atomenergetikához???), idézem: "Jönnének atomerőművet is építeni."
Erre én is írtam egy, talán kissé relevánsabb (már csak az azonos terület miatt is, még ha a cég-tervezőiroda nem is azonos az én példámban sem) párhuzamot-konklúziót válaszként, amit nyilván ironikusnak szántam, hogy rávilágítsak, mekkora marhaságot írt. Mert az ilyen típusú párhuzamvonások és nagy konklúziók még abban a formában is hülyeség, ahogyan én írtam, nemhogy abban, ahogyan ő tette.
És egyáltalán azért reagáltam a hozzászólására, mivel tudomásom szerint a HadiTECHNIKAI Kerekasztal fórumán vagyunk-vagyok és nem valamilyen, Origo, 444, Blikk, Kurucinfó, Hídfő.ru, Amerikai Népszava stb. jellegű bulvár és/vagy agitprop oldal fórumán a félkegyelműek között, ahol bármilyen ehhez hasonló baromság kijavítás helyett lájközönt kaphat, csupán azért, mert ideológiailag passzol az adott közösséghez, vagy egy jelentős részükhöz.

Akinek pedig netalán orosz, román stb. az anyanyelve, annak meg azt javaslom, hogy ne a Google fordítóját használja, hanem a DeepL fordítót. Az sem tökéletes, de jobb eredményt ad, így azzal nagyobb esélye lesz megérteni.

Mivel pedig ez volt az előzmény, ezért válaszoltam azt, amit a kérdésedre. Vagyis arra próbáltam utalni, hogy ha egy német, vagy francia cég és embereik egyszer elcsesznek valamit, az még nem jelenti azt, hogy összességében "ilyenek a németek-franciák" és a termékeik sem mind szarok, pláne nem más területeken.

A második, nekem címzett hozzászólásod első felére a választ fentebb kifejtettem, a második felével meg egyetértek, kell Paks 1 és Paks 2 is és én annak is örültem, hogy Paks 2 orosz reaktorokkal lesz szerelve, ugyanis, amennyire belelátok ebbe, jelenleg a nagyméretű, 3+ generációs nyomottvizes reaktorok közül az oroszoké talán a legjobb, azzal van a legkevesebb gond is. Sajna eddig is elég lassan haladt a dolog és most még a geopolitika is beleszart egy jó nagyot a ventilátorba...
Ha már amcsik és atomerőművek, tőlük a kis, moduláris reaktorok (SMR) jöhetnek majd szóba számunkra, mivel szerintem ilyesmire is szükségünk lesz és ebben ők is eléggé innovatívak mostanság.



Fentebb leírtam, hogy csak egy nagyon béna konklúzióra szántam egy valamivel kevésbé béna, de hasonlóan értelmetlen ironikus konklúzióként.
De ha már, először még azt mondtad, hogy az ukránok robbantották fel. Nos, az üzemeltetési oldalról a három fő felelősből/elítéltből egyre lehet mondani, hogy talán ukrán volt (Fomin), bár ő is egy donbasszi településen született, ott meg mintha elég sok orosz is élne, bár lehet, hogy ezt nem jól tudom. Nem jól tudom?
A veszélyes működést fizikailag produkálni hajlamos reaktorokat a moszkvai NIKIET intézetben tervezték meg, Moszkva meg tudtommal nem ukrán város (még?).
Hogy a reaktorokat és alkatrészeiket hol gyártották, azt nem tudom, de egészen biztosan nem kizárólag Ukrajnában és azt is kétlem, hogy akár csak nagyobb részben ott.
Hogy a reaktorcsarnok, egyéb épületek, csövek, kiszolgáló berendezések, generátorok, turbinák, stb. hol készültek, az lényegtelen, ugyanis tudtommal az anyag- és építési minőségük nem nagyon játszott szerepet a baleset bekövetkeztében.
Gyatlov elvtárs orosz volt és az Oroszországi SzSzSzK-ban született és később kapott ő is ukrán állampolgárságot, amikor Ukrajna független ország lett. Vagy talán aki Ukrajnában él ma és ukrán állampolgársága van, az ukrán? Akkor most Donbasszban, Ogyesszában, stb. sincsenek orosz lakosok, hanem csak ukránok? Hűha!
Szovjet... Nos igen, az erőmű egy szovjet projekt volt. De a mai Oroszországnak és cégeinek talán nincs szorosan köze a Szovjetunióhoz és szovjet elődeihez?
Van koze, pont annyi mint Ukrajnanak. A szó amit keresunk az a szovjet. Nem orosz, nem ukran, hanem szovjet.
Aki a szetvalaskor az egyik oldalon maradt az ukran lett, aki a masikon az orosz. Korabban mindketten szovjetek voltak, a nepek olvasztotengelyeben eltek. Csehszlovakiaban detto, aki az egyik felen maradt az cseh lett, a masik felen szlovak. Elotte csehszlovakok voltak. Egyebkent csak cinkeskedek, de amugy zavaro hogy 90 elotti dolgoknal oroszoznak sokan, peldaul ujsagirok is.
Valami Hisztoricsaneles filmecskeben mondtak a Drakula sztorirol hogy :
A kozepkori Romaniaban...
Na ez kb ugyanez, nevezzuk neven a dolgokat.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 310
20 668
113
a HadiTECHNIKAI Kerekasztal fórumán vagyunk-vagyok és nem valamilyen, Origo, 444, Blikk, Kurucinfó, Hídfő.ru, Amerikai Népszava stb. jellegű bulvár és/vagy agitprop oldal fórumán a félkegyelműek között
Meg kell védenem a kurucinfót, egy osztállyal jobb mint a többi, amit felsoroltál.

Aki elég sokat nézegeti a kurucinfót annak illik észrevennie, hogy cikkei kb. 80 %-a sima MTI hír. A hírportálok viszont ezen hírek kb. felét nem hozzák, kérdezd meg tőlük, hogy miért nem!
A saját cikkek kb. fele kifejezetten hasznos, a többit meg nyugodtan hasonlíthatod a listádban szereplő forrásokhoz.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 149
9 256
113
Legyen meg magyarul is:

Mekkorát röhögnék (kínomban) ha a végén kiderülne, hogy nem Orbán Putyin pincsije hanem Ursula. Az már most látszik, hogy a munkája patika, mármint a rombolás. Német hadsereg off, EU gazdaság megindult az off felé. Derék.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Meg kell védenem a kurucinfót, egy osztállyal jobb mint a többi, amit felsoroltál.

Aki elég sokat nézegeti a kurucinfót annak illik észrevennie, hogy cikkei kb. 80 %-a sima MTI hír. A hírportálok viszont ezen hírek kb. felét nem hozzák, kérdezd meg tőlük, hogy miért nem!
A saját cikkek kb. fele kifejezetten hasznos, a többit meg nyugodtan hasonlíthatod a listádban szereplő forrásokhoz.
Ellen kell mondanom sajnos.

Régen sokat olvastam a kurucot,aztán továbbképeztem magam, így a kuruc egyszerű,egybites válaszai(mer a cigányok,mer a zsidók, mer ez,mer az) és féligazságai az élet nagy dolgaira már nem voltak elég meggyőzőek.

Példa arra,hogyan kell egy amúgy tök pozitív hírt a magunk nyomorult, gyűlölködő lényével átitatva leközölni:

Vállról indítható páncéltörő rakétákat is gyárt majd egy "német" hadiipari vállalat Magyarországon

Már a címben jelezve van ugye,hogy valami nem tetszik a hír átvevőjének...később ki is derül... A Dynamit Nobel Defence felügyelőbizottságának elnöke egy bizonyos Avishay Regev, meg is jegyzi a szerkesztő elmésen,hogy "igazi teuton név"...

Ez szánalmas... Ehhez már nem vagyok elég proli.

Na,szóval az ilyenek miatt olvashatatlan a kuruc...van egy alaptesttartása,ami a gyűlöleten alapul, ami mindig rossz tanácsadó és így már objektív sem lehet a médium.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Hát ez már erősen kezd elmenni offba itt, de nem tudom, melyik lenne a jó topik. Ha a moderátorok úgy gondolják, akkor tegyék át valahova, ahova jobban illik, csak még véletlenül sem az ukránba, mert oda nem akarok addig írni semmit, amíg olyan állapotok vannak ott, mivel nem vagyok én disznó, hogy élvezzem a trágyában fetrengést.

Van koze, pont annyi mint Ukrajnanak. A szó amit keresunk az a szovjet. Nem orosz, nem ukran, hanem szovjet.
Aki a szetvalaskor az egyik oldalon maradt az ukran lett, aki a masikon az orosz. Korabban mindketten szovjetek voltak, a nepek olvasztotengelyeben eltek. Csehszlovakiaban detto, aki az egyik felen maradt az cseh lett, a masik felen szlovak. Elotte csehszlovakok voltak.
Ezzel én nem igazán értek egyet. Szerintem a kárpátaljai magyarok sem ukránok, a Donbasszban és más ukrán területeken élő oroszok sem ukránok és a mai Oroszország területén, orosz családban született és a munkája miatt Ukrajnába (az Ukán SzSzK-ba) került, majd ott később állampolgárságot kapott Gyatlov sem volt ukrán.
És mivel látom, hogy @aquarell bácsi is lájkolta a kommentedet (mondtam én már évekkel ezelőtt, hogy szerintem fasssság ez a lájklehetőség, de végül is van hasznos oldala is), aki tudtommal Ausztriában él és mintha rémlene az is, hogy van már osztrák állampolgársága, ezért kérdezném tőle, hogy akkor ő most osztráknak, vagy magyarnak tartja magát? Nyilván, ha nem lájkolt volna, akkor nem kérdezném, de így már erősen érdekel az álláspontja. :)

Egyebkent csak cinkeskedek, de amugy zavaro hogy 90 elotti dolgoknal oroszoznak sokan, peldaul ujsagirok is.
Valami Hisztoricsaneles filmecskeben mondtak a Drakula sztorirol hogy :
A kozepkori Romaniaban...
Na ez kb ugyanez, nevezzuk neven a dolgokat.

Ezzel részben egyetértek. Valójában én sem szeretem, amikor '91 előtti dolgoknál oroszoznak-Oroszországoznak sokan, például különféle, Gorbacsovnak, a SZOVJETUNIÓ főtitkárának tett szóbeli ígéretek kapcsán, meg annak kapcsán, amikor valamilyen '22 -'91 közötti szovjet találmány, műszaki megoldás, fegyver-fegyverrendszer, stb. esetén teszik. Illetve különösebben nem zavarna, ha nem jönne elő állandóan az a fránya kettős mérce, hogy ami szar volt, vagy negatív részükről, az mind szovjet volt, amikor meg valami jót csináltak, vagy éppen átverték őket, akkor meg már valahogy orosz lesz...
Viszont az szimpla tény, hogy a csernobili reaktorokat egy, már akkor is moszkvai és ott ma is létező tervezőiroda tervezte, amely ma a Roszatomhoz tartozik. Ezért mondtam, hogy bár az én példám is hülyeség, de annyival több alapja volt, hogy az a bizonyos tervezőiroda (persze már oroszként, nem szovjetként) jelenleg pont annak a cégcsoportnak a tagja, amelyik Paks 2-höz is csinálja a reaktorokat.

Meg kell védenem a kurucinfót, egy osztállyal jobb mint a többi, amit felsoroltál.

Aki elég sokat nézegeti a kurucinfót annak illik észrevennie, hogy cikkei kb. 80 %-a sima MTI hír. A hírportálok viszont ezen hírek kb. felét nem hozzák, kérdezd meg tőlük, hogy miért nem!
A saját cikkek kb. fele kifejezetten hasznos, a többit meg nyugodtan hasonlíthatod a listádban szereplő forrásokhoz.


Még mindig akad ott pár jó és valóban hiánypótló cikk, mint az Ilkei Csabásak is, de összességében már csak az árnyéka a 10-15 évvel ezelőtti önmagának. Egyre jobban elmennek a populista-proli vonal felé. És ez látszik a közönségen is, úgy 7-8 éve még érdemes volt olvasni a hozzászólásokat is, de azóta a közönség nagy része rosszindulatú "énmindentjobbantudokaszakembereknélis" és "mindenszaramijóazisszarmertcsak" gyűlölködő ostoba proli majommá degradálódott. Pont olyanná, mint a többi, általam említett oldal közönsége.

Ellen kell mondanom sajnos.

Régen sokat olvastam a kurucot,aztán továbbképeztem magam, így a kuruc egyszerű,egybites válaszai(mer a cigányok,mer a zsidók, mer ez,mer az) és féligazságai az élet nagy dolgaira már nem voltak elég meggyőzőek.

Példa arra,hogyan kell egy amúgy tök pozitív hírt a magunk nyomorult, gyűlölködő lényével átitatva leközölni:

Vállról indítható páncéltörő rakétákat is gyárt majd egy "német" hadiipari vállalat Magyarországon

Már a címben jelezve van ugye,hogy valami nem tetszik a hír átvevőjének...később ki is derül... A Dynamit Nobel Defence felügyelőbizottságának elnöke egy bizonyos Avishay Regev, meg is jegyzi a szerkesztő elmésen,hogy "igazi teuton név"...

Ez szánalmas... Ehhez már nem vagyok elég proli.

Na,szóval az ilyenek miatt olvashatatlan a kuruc...van egy alaptesttartása,ami a gyűlöleten alapul, ami mindig rossz tanácsadó és így már objektív sem lehet a médium.

Hát kb.
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer