[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 267
29 613
113
Minek hívsz egy olyan országot, amelyben az őt legyőző másik ország folyamatosan jelen van (még mindig komoly) katonai erőkkel, atombombákkal, légierővel, illetve aktívan alakítja annak az országnak a politikáját?

Másik kérdés: ha valami csoda folytán a német kormány úgy határozna, hogy a továbbiakban nem kíván semmilyen külföldi haderőt a területén látni, vajon ezt megengednék-e nekik? Vagy esetleg valami színes putsch (mondjuk ződ) keretében hatalomra kerülne egy olyan kormány, amelyiknek esze ágába se jutna egy ilyen lépés?
A kormányban is jelen van, talán államtitkári szinten. Ilyent a szovjetok is csak közvetlenül a háború után csináltak csak.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
31 000
113
Elhalasztották a belső égésű motorokkal szerelt autók 2035 utáni árusításának betiltásáról szóló szavazást, mert többen vetoztak volna.
Lehet szembejött a valóság és rájöttek: nincs akku hozza, nincs amivel és amiből legyártani annyi akkut, nincs pénz annyi túlárazott kocsit megvenni és visszadobná az eladásokat, nincs amivel annyi áramot megtermelni, főleg nem környezetbarát tehnológiával, stb.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 834
113
Számít, hogy külföldön mondják? Melyik külföldön kell mondania valaki külföldinek ahhoz, hogy számítson? Az általam elfogadható külföldi mondása az megfelelő külföldi mondás, vagy más, rajtam kívül álló belföldinek kell bólintania a külföldi mondóra, hogy megfeleljen nekem és ezzel az általam mondás más belföldinek és külföldinek aki nem mond? Ha más külföldi és/vagy belföldi mondónak vagy nem mondónak nem megfelelő az általam magamtól elfogadott külföldi mondó, mely külföldi és/vagy belföldi mondó vagy nem mondó esetében áll etalonként az elfogadhatónak felállított paramétergyűjtemény, ami alapján mondják, hogy a mondó aki nekem megfelelő magamtól, vagy én magam aki belföldi mondó vagyok magamtól, nem megfelelő? Ugyanennek mentén a megfelelő külföldi és/vagy belföldi mondó megfelelése külföldi és/vagy belföldi mondóknak és/vagy nem mondóknak milyen paraméterek alapján felel meg és ebből fakadóan az általam elfogadott mondó, vagy önmagam mint mondó, hogyan felelek meg, hogy megfeleljek az elfogadható külföldi és/vagy belföldi mondó paramétereinek?
Ha jól értem, akkor ezzel azt akartad válaszolni a kérdésemre, hogy nem tudod.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 209
113
Elhalasztották a belső égésű motorokkal szerelt autók 2035 utáni árusításának betiltásáról szóló szavazást, mert többen vetoztak volna.
Lehet szembejött a valóság és rájöttek: nincs akku hozza, nincs amivel és amiből legyártani annyi akkut, nincs pénz annyi túlárazott kocsit megvenni és visszadobná az eladásokat, nincs amivel annyi áramot megtermelni, főleg nem környezetbarát tehnológiával, stb.


Nagy kár, hogy nem szavazták meg! :hadonaszos:
Az lett volna a jó, mert akkor belebuknak!!!

Így meg folytatni tudják a rombolást! :(


.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 848
48 600
113
Ha jól értem, akkor ezzel azt akartad válaszolni a kérdésemre, hogy nem tudod.
Miért is fontos, hogy milyen külföldi forrásból lehet erről olvasni?

De ha már szóba jött…

Mások is boncolgatják a kérdést:

Ez egy kicsit érdekesebb, mindenféle német alkotmányossági háttér fejtegetésével:

Ez meg csak vicces. Ami ezen az oldalon “proven disinformation”, annál minimum rezeg a léc, hogy komoly valóságalapja van:
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 554
68 127
113
Ha jól értem, akkor ezzel azt akartad válaszolni a kérdésemre, hogy nem tudod.
Nem, hatàrozottan ezeket kérdeztem, amiket kérdeztem. Nem vagyok elég bizonytalan hozzà, hogy feltétlenül igényeljem egy megfelelô külföldi mondótól a megerôsítést, abban a gondolati sémàban létezvén a valómban, hogy magam is kellôen homo sapiens vagyok egyes hangsorok jelentéstartalommal bíró kiejtéséhez, leíràsàhoz, ebben nem szenvedek hàtrànyt màsik homo sapienshez képest, az bàrmilyen jelsorba igazítva is mondja ugyanazt a jelentéstartalmat. Azaz merek nem kicsi lenni ha úgy tetszik.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 584
93 984
113
Ki nyerte a képmutatási versenyt?? Kik finanszírozzájk leginkább Putyin háborúját???

1. Németország
2. Hollandia
3. Olaszország
4. Lengyelország

Mindnek gratulálok.
Talán még a méretéhez képest, de arányaiban a legtöbb orosz energiaforrást beszerző, seggdugó Szlovákia egy különdíjat érdemel!!!


Mi is hoztunk szó se róla, de mi nem kampányoltunk ellene a sajtóban a valóságban meg vettük.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 872
47 476
113
Ki nyerte a képmutatási versenyt?? Kik finanszírozzájk leginkább Putyin háborúját???

1. Németország
2. Hollandia
3. Olaszország
4. Lengyelország

Mindnek gratulálok.
Talán még a méretéhez képest, de arányaiban a legtöbb orosz energiaforrást beszerző, seggdugó Szlovákia egy különdíjat érdemel!!!


Mi is hoztunk szó se róla, de mi nem kampányoltunk ellene a sajtóban a valóságban meg vettük.
Szar szemét sunyi tróger gecik! Ezekkel vigyázni kell, remélem ilyenkor ezt az egész világ látja. A jövő a Keleté, ez számomra egyértelmű, az ázsiai országokban meg még fontos a becsület. Remélem pl. ez jó pont NEKÜNK, hogy mi bem vagyunk akkora románok, mint a németek. Komolyan mondom, hogy 2023 új románja a német!!!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 093
88 119
113
Elég jól összeszedték:
 

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
597
5 415
93
Minek hívsz egy olyan országot, amelyben az őt legyőző másik ország folyamatosan jelen van (még mindig komoly) katonai erőkkel, atombombákkal, légierővel, illetve aktívan alakítja annak az országnak a politikáját?

Másik kérdés: ha valami csoda folytán a német kormány úgy határozna, hogy a továbbiakban nem kíván semmilyen külföldi haderőt a területén látni, vajon ezt megengednék-e nekik? Vagy esetleg valami színes putsch (mondjuk ződ) keretében hatalomra kerülne egy olyan kormány, amelyiknek esze ágába se jutna egy ilyen lépés?
"ha valami csoda folytán a német kormány úgy határozna, hogy a továbbiakban nem kíván semmilyen külföldi haderőt a területén látni,"

Nem kell hozzá nagy képzelőerő, hogy mi történne, Lásd az arab tavasz. Az ottani államok még csak nem is nagyon függetlenedni akartak, csak a vezetők nem úgy táncoltak, ahogy elvárták tőlük.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 966
57 013
113
Svédország, a paradicsom:
Göteborgban egy 52 éves iráni “menekült” hason és nyakon szúrt az utcán egy 9 ves holland kislànyt, aki a nagyanyjánál volt látogató an. Persze egy egyedi eset…
A pasi abban az 5 évben, amióta Svedorszàgban van 52x volt megbüntetve.
Brávó! Ilyenkor megfordul egy pillanatra a fejemben a halálbűntetés bevezetése…:(
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 364
55 994
113
Fuck yeah!


 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 769
5 948
113

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 331
37 400
113
Az EU-nak át kell állnia a háborús gazdaságra – ipari biztos
Az európai blokk fegyverszektora nehezen teljesíti Kijev növekvő igényeit