[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 491
24 169
113
A német kohászat történelmi mélypontra esett

A német kormány előtt tisztelegnünk kell, mert megpróbálta a 2009-es válságév mutatóit 2023-ban is elérni . Összességében 35,4 millió tonnával kevesebb acélt gyártottak az elmúlt évben.

A visszaesés oka az energiaárak, amelyek nem teszik lehetővé sem az acél iránti kereslet fenntartását magában az országban, sem a termelés nemzetközi versenyképességét. A vállalkozások képviselői támogatási programokat kérnek a csúcstól, hogy valahogyan kompenzálják a gigantikus veszteségeket.

Jól értem ez a szankciók működnek következménye?
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 074
32 576
113
Eközben Franciaországban a tiltakozó gazdák uniós zászlókat kezdenek égetni, és a rendőrség nem hajlandó fellépni ellenük.

Miért, van törvény rá, hogy az uniós zászló elégetése bűncselekmény?
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 074
32 576
113
Ahogy az ókori Athénban a dór fertő megtelepésétől kezdve az eupatridák (Atyák), Rómában a hatalomra jutott bűnözőcsoport, patríciusok (Atyák), úgy ma az USA és az EU vezetők az Alapító Atyákat istenítve, háború idején méginkább mint addig, a kezükben levő népek ellen viselnek kifosztó hadjáratot a pénzrendszeren és uzsorakamatra, vagyonra épített hatalmukon keresztül, a privilegizált igazságszolgáltatással karöltve. Miközben tőlük akarták a katonát is ami megvédi az elkülönült elitjüket az általuk kirobbantott háborútól. Szóval ezekre a lázongásokra sok belső rettegés közepette esélyesen elő fognak húzni a rutin szerint egy agresszív faszfejet aki ledorongolja őket és mégtovább szűkíti a nép lehetőségeit látszólagos tisztségváltoztatásokkal.

A dólok ezek szelint gyíkembelek voltak? Meg a lómai patlíciusok is?

Viccet félretéve, ez a demokráciának nevezett rendszer lehetővé teszi, hogy a nép kiventilálja magát, úgy, hogy ettől ne változzon semmi. Maximum választáson leváltja az aktuális középmenedzsereket, és megkapja az új főnököt, ugyanolyat, mint a régi volt, aki semmi lényeges dologban nem fog kurzust váltani. Az angolszászok tökélyre fejlesztették ezt a kétpárti váltógazdasági rendszerükkel. De a nyugat-európai rendszer is hatékony, ahol csak többpárti koalíciók tudnak kormányokat alakítani.

Másrészt a parasztok sehol sem képviselik a többséget már, sem a fuvarozók stb. Mindig fel lehet heccelni a többi réteget az akadékoskodók ellen. A nyilvánvaló terv, hogy Nyugat-Európában sem számottevő ipar, sem mezőgazdaság nem marad hosszú távon, nem is nyilvánvaló a többségnek. Vagy ha igen, beadják neki, hogy a klímavédelem miatt muszáj így legyen.

Majd Ukrajna ellátja az élelmiszertermelői és gyártói szerepet.
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 513
55 827
113
Használt autót lehet 800 euróért is kapni!

És német karabélyt? :rolleyes:
Lehet valami 20 éves szétolvadt G36-os van ennyiért XD
De röhejes, hogy 5,000+ euróba kerül egy tyúkszaros germoney gépkarabély.
1-2 ezer eurónál nem szabadna többe kerüljön egy csupasz gépkarabély, egy nagy tételben vásárló állami megrendelőnél. Szerintem.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 248
67 216
113
A dólok ezek szelint gyíkembelek voltak? Meg a lómai patlíciusok is?

Viccet félretéve, ez a demokráciának nevezett rendszer lehetővé teszi, hogy a nép kiventilálja magát, úgy, hogy ettől ne változzon semmi. Maximum választáson leváltja az aktuális középmenedzsereket, és megkapja az új főnököt, ugyanolyat, mint a régi volt, aki semmi lényeges dologban nem fog kurzust váltani. Az angolszászok tökélyre fejlesztették ezt a kétpárti váltógazdasági rendszerükkel. De a nyugat-európai rendszer is hatékony, ahol csak többpárti koalíciók tudnak kormányokat alakítani.

Másrészt a parasztok sehol sem képviselik a többséget már, sem a fuvarozók stb. Mindig fel lehet heccelni a többi réteget az akadékoskodók ellen. A nyilvánvaló terv, hogy Nyugat-Európában sem számottevő ipar, sem mezőgazdaság nem marad hosszú távon, nem is nyilvánvaló a többségnek. Vagy ha igen, beadják neki, hogy a klímavédelem miatt muszáj így legyen.

Majd Ukrajna ellátja az élelmiszertermelői és gyártói szerepet.
Ó, mál bilodalmi szintű az eljedés, szóval lesznek itt ígéletek, aztán elős szemétkedés az ezt elhívő néppel szemben.
 

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
973
2 719
93
És német karabélyt? :rolleyes:
Lehet valami 20 éves szétolvadt G36-os van ennyiért XD
De röhejes, hogy 5,000+ euróba kerül egy tyúkszaros germoney gépkarabély.
1-2 ezer eurónál nem szabadna többe kerüljön egy csupasz gépkarabély, egy nagy tételben vásárló állami megrendelőnél. Szerintem.
Nálunk úgy néz ki hogy nemzeti becsípödés a német csoda fegyverek még mindig. Jó volna már egy kicsit lejjebb jönni róla. Szerintem.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 248
67 216
113
És német karabélyt? :rolleyes:
Lehet valami 20 éves szétolvadt G36-os van ennyiért XD
De röhejes, hogy 5,000+ euróba kerül egy tyúkszaros germoney gépkarabély.
1-2 ezer eurónál nem szabadna többe kerüljön egy csupasz gépkarabély, egy nagy tételben vásárló állami megrendelőnél. Szerintem.
Cssss, az a plusz 3000-4000 €, az a liberális demokrácia ára, normális ország megfizeti ezt, hiszen épeszű ember nem akar autoriter dittatúrában élni, ahol korrupcióval 3000-4000 €-ral többet számláznak a korruptkodó autoriterek. :rolleyes:
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 074
32 576
113
Cssss, az a plusz 3000-4000 €, az a liberális demokrácia ára, normális ország megfizeti ezt, hiszen épeszű ember nem akar autoriter dittatúrában élni, ahol korrupcióval 3000-4000 €-ral többet számláznak a korruptkodó autoriterek. :rolleyes:

Vagy csak annak az ára, hogy német munkabérért gyártották, német áramárral stb.
 
  • Tetszik
Reactions: Rferi66

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 977
21 936
113
A Bren2-t 2000$ - ért lehet kapni az usában, nem tudom mi mennyiért vesszük darabját, de az a több mint 5000 € picinyt soknak tűnik nekem, a csövét mégsem tudják normálisan megcsinálni.
A SIG ötötvenes családja is 3900 CHF-től indul. Nem annyiba kerül, onnan indul az ára.
 
  • Hűha
Reactions: enzo

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 248
67 216
113
A dólok ezek szelint gyíkembelek voltak? Meg a lómai patlíciusok is?

Viccet félretéve, ez a demokráciának nevezett rendszer lehetővé teszi, hogy a nép kiventilálja magát, úgy, hogy ettől ne változzon semmi. Maximum választáson leváltja az aktuális középmenedzsereket, és megkapja az új főnököt, ugyanolyat, mint a régi volt, aki semmi lényeges dologban nem fog kurzust váltani. Az angolszászok tökélyre fejlesztették ezt a kétpárti váltógazdasági rendszerükkel. De a nyugat-európai rendszer is hatékony, ahol csak többpárti koalíciók tudnak kormányokat alakítani.

Másrészt a parasztok sehol sem képviselik a többséget már, sem a fuvarozók stb. Mindig fel lehet heccelni a többi réteget az akadékoskodók ellen. A nyilvánvaló terv, hogy Nyugat-Európában sem számottevő ipar, sem mezőgazdaság nem marad hosszú távon, nem is nyilvánvaló a többségnek. Vagy ha igen, beadják neki, hogy a klímavédelem miatt muszáj így legyen.

Majd Ukrajna ellátja az élelmiszertermelői és gyártói szerepet.
Viccet félretéve előtted az óidők minden leírása, ahogy a jelenkor történései és a következtetések leszűrésének a készsége is a rendelkezésedre áll.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 513
55 827
113
Vagy csak annak az ára, hogy német munkabérért gyártották, német áramárral stb.

Egyéni vásárlóknak 3500 dollár egy FN SCAR ami belgiumban készül az ottani árakon. És ez 1 db fegyver ára, nem egy több tízezres tételé....

A SIG ötötvenes családja is 3900 CHF-től indul. Nem annyiba kerül, onnan indul az ára.

Ez kb. 4000 Euró úgy, hogy svájcban készülnek általában svájci bérekből, és a SIG amúgy mindig is a világ legdrágább karabélyait árusította. És ez 1 db fegyver, nem egy több tízezres rendelés!

Csak, hogy ne a világ legdrágább fegyvereivel mosdassuk a germán lehúzást, Pl.
Steyer AUG A3 1700-2200 dollár...
IMI Tavor 1300-2000 dollár....
Bren 2: 2000 dollár...
VHS-2: 1300-2000 Euró.
IMI Galil: 1200-1500 dollár.
Colt M4: 1000-1400 dollár.

Szerintem nincs miről beszélni...
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 977
21 936
113
Egyéni vásárlóknak 3500 dollár egy FN SCAR ami belgiumban készül az ottani árakon. És ez 1 db fegyver ára, nem egy több tízezres tételé....



Ez kb. 4000 Euró úgy, hogy svájcban készülnek általában svájci bérekből, és a SIG amúgy mindig is a világ legdrágább karabélyait árusította. És ez 1 db fegyver, nem egy több tízezres rendelés!

Csak, hogy ne a világ legdrágább fegyvereivel mosdassuk a germán lehúzást, Pl.
Steyer AUG A3 1700-2200 dollár...
IMI Tavor 1300-2000 dollár....
Bren 2: 2000 dollár...
VHS-2: 1300-2000 Euró.
IMI Galil: 1200-1500 dollár.
Colt M4: 1000-1400 dollár.

Szerintem nincs miről beszélni...
Nem állt szándékomban mosdatni bárkinek is bármilyét. Megjegyeztem.
Az ár kérdéshez pedig annyit tennék hozzá, hogy ezen verbálcselgáncsozni azért felesleges, mert bármilyen termékkel kapcsolatban megtehetnék. Gyártás, árképzés… aztán ahogy bármi másnál el lehet dönteni, hogy kinek ér ennyit és kinek nem, ki tudja és akarja megfizetni ki pedig nem, ki tartja lehúzásnak ki pedig nem… itt is ez a helyzet. Én magam akkor is 1000-ért vennék egy M4-et, ha lenne bármikor 5000-em egy karabélyra, mert amire én használom/használnám probléma esetén arra egyrészt tökéletes megfelel az is, másrészt pedig szerintem sem ér annyit.
Az pedig, hogy szar-e vagy sem… valaki szerint a 0.5-ös tej szar, szerintem meg a 3.5-ös. Valaki szerint a Glockom szar, szerintem meg kurva jó. De így vagyok a Nutellàval is. Szerintem próbálj kicsit nyitottabb lenni és nem ennyire fekete-fehérbe nézni ezt a HK kérdést.

Ps. Természetesen nem oktatni akartalak.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 398
23 307
113
Szuper, a szankciók működnek, lehetett venni ötszörös áron amerikai LNG gázt az olcsó orosz helyet (biztos sokkal versenyképesebb lesz tőle az EU gazdasága, már ha tudtak volna annyit szállítani amennyit az orosz gáz kiesése okozott), de ez a probléma megoldódni látszik :cool:

 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 049
54 180
113
Egyéni vásárlóknak 3500 dollár egy FN SCAR ami belgiumban készül az ottani árakon. És ez 1 db fegyver ára, nem egy több tízezres tételé....



Ez kb. 4000 Euró úgy, hogy svájcban készülnek általában svájci bérekből, és a SIG amúgy mindig is a világ legdrágább karabélyait árusította. És ez 1 db fegyver, nem egy több tízezres rendelés!

Csak, hogy ne a világ legdrágább fegyvereivel mosdassuk a germán lehúzást, Pl.
Steyer AUG A3 1700-2200 dollár...
IMI Tavor 1300-2000 dollár....
Bren 2: 2000 dollár...
VHS-2: 1300-2000 Euró.
IMI Galil: 1200-1500 dollár.
Colt M4: 1000-1400 dollár.

Szerintem nincs miről beszélni...




Ehhez képest az Orosz állam mennyièrt vehetik a kalasokat a seregnek?
Mennyi egy M16 a sarki bolt band,Texasban?
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Pogány