[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 499
33 927
113
Van még fellebezési lehetősége? Vagy jogerős az itélet? Ezt hozzá kell irni, mert nem mindegy.
Elsőfokon sok aktivista biró rohangál mindenütt és hoz világidegen itéleteket. Aztán a feljebb lévő instancia beszedi ezeket.

A legmagasabb szintű fellebbviteli bíróságról van szó a szövegben (Semmítőszék, régen nálunk is volt ilyen)

 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 564
93 956
113
Elég érdekes a francia politika mozgása.

Hoppá: a francia jobboldal nem kér Von der Leyenből
A Republikánusok elutasítják a német politikus újbóli jelölését.


Nem a francia radikál jobb, Le Pén, hanem a néppárti jobbközép, hiába párttársa, nem támogatja Ursulat. Az eddig jobbközép, zöld, libis, balközép Európa parlamenti többség helyett új többséget akarnak. Ez pedig nyitás jobbra.

Ha az olasz és spanyol jobbközép, akik a radikál jobbal kormányoznak, vagy kormanyozni akarnak is kiállnak Ursula mögül, akkor már a választások előtt megbukott.
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 804
5 518
113
Nahát-nahát! A nemzetellenes, individualista nevelés, a mindent elárasztó p.c., a kormányzatok saját népük elleni politikája, a milliószámra beáramló más kultúrájú és erős gyökerekkel rendelkező, a gazdanemzetre ellenségként tekintő idegenek ilyen következményekkel járnak? Micsoda meglepetés! Erre azért senki nem számított! Ugye?
.
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 804
5 518
113
Erre szoktam azt írni, hogy a gdp, a vas darabszáma, a technológiai fejlettség, a lakosság száma, az mind-mind semmit nem ér egy egészséges társadalom nélkül.
Ha sem fizikailag, sem mentálisan nem alkalmas a többség, nem feltétlenül csak katonának, hanem elviselni azt a gazdasági helyzetet, nélkülözést, háborús termelést (rengeteg monoton fizikai munka) pszichológiai nyomást, létbizonytalanságot, veszteségek sokaságát.
És szükséges tudni közösségként és nemzetkénét funkcionálni, gondolkodni, megérteni és elfogadni a helyzeted, kitartani.

Na ez az amiben a nyugat vesztésre áll, ázsia messze túltesz rajtunk.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 833
113
Példátlan összefogásra készülnek a világ legnagyobb technológiai cégei a küszöbön álló európai és amerikai választások előtt...

A február 16-án, a Müncheni Biztonsági Konferencián bemutatott dokumentum kiemeli, hogy 2024-ben minden korábbinál több választást tartanak szerte a világon, amely összességében mintegy négymilliárd embert érint, emiatt pedig különösen fontos, hogy a nagy technológiai cégek minden szükséges lépést megtegyenek a választások tisztaságának biztosítása érdekében. A "Technológiai megállapodás az AI megtévesztő használata ellen a 2024-es választásokon" elnevezésű egyezmény aláírói ennek megfelelően nem kevesebbet vállalnak, mint hogy egymással szorosan együttműködve lépnek fel a mesterséges intelligenciával létrehozott, megtévesztő tartalmakkal szemben, azonosítva azok forrását és platformokon átívelően korlátozva azok terjedését.

Ennek jegyében a megállapodás aláírói kifejezték szándékukat, hogy olyan eszközöket fejlesszenek és alkalmazzanak, amelyekkel hatékonyan tudnak fellépni az ilyen jellegű tartalmakkal szemben, a megtévesztő tartalmakat a könnyebb követhetőség érdekében megjelöljék, emellett olyan edukációs kampányokat indítsanak, amelyek növelik a felhasználók tudatosságát a témával kapcsolatban.
A többek között a Meta, a Google, a Microsoft és az Amazon által is aláírt egyezmény azt hivatott megelőzni, hogy a mesterséges intelligenciát a választók félrevezetésére használják fel.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Példátlan összefogásra készülnek a világ legnagyobb technológiai cégei a küszöbön álló európai és amerikai választások előtt...

A február 16-án, a Müncheni Biztonsági Konferencián bemutatott dokumentum kiemeli, hogy 2024-ben minden korábbinál több választást tartanak szerte a világon, amely összességében mintegy négymilliárd embert érint, emiatt pedig különösen fontos, hogy a nagy technológiai cégek minden szükséges lépést megtegyenek a választások tisztaságának biztosítása érdekében. A "Technológiai megállapodás az AI megtévesztő használata ellen a 2024-es választásokon" elnevezésű egyezmény aláírói ennek megfelelően nem kevesebbet vállalnak, mint hogy egymással szorosan együttműködve lépnek fel a mesterséges intelligenciával létrehozott, megtévesztő tartalmakkal szemben, azonosítva azok forrását és platformokon átívelően korlátozva azok terjedését.

Ennek jegyében a megállapodás aláírói kifejezték szándékukat, hogy olyan eszközöket fejlesszenek és alkalmazzanak, amelyekkel hatékonyan tudnak fellépni az ilyen jellegű tartalmakkal szemben, a megtévesztő tartalmakat a könnyebb követhetőség érdekében megjelöljék, emellett olyan edukációs kampányokat indítsanak, amelyek növelik a felhasználók tudatosságát a témával kapcsolatban.
A többek között a Meta, a Google, a Microsoft és az Amazon által is aláírt egyezmény azt hivatott megelőzni, hogy a mesterséges intelligenciát a választók félrevezetésére használják fel.
A hangzatos címszavakkal tudnék is azonosulni, ah nem tudnám, hogy pont az ellenkezőjét akarják/csinálják, mint amit hangzotatnak, illetve csak az zavarja pket, ha más is hatékonyan tudja használni ezeket az eszközöket.

Pont ma olvastam Phil Zimmermann (PGP megalkotója) pár idézetét, amik kiállták az idő próbáját (sajnos, sőt már nem csak a megfigyelés, hanem a manipuláció is gépesítésre kerül).

The natural flow of technology tends to move in the direction of making surveillance easier.

 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 078
88 063
113
Jó vastagon fog az Ukrajnát segitő nyugati országok ceruzája a segély értèkénél:

A svédek egy katonai seglycsomagot helyeznek kilátásba összesen 7,1 mrd svéd korona ertékben. Ebből a megígért 10 db CV90 ára 1 mrd svéd korona. (1 eur=11 skr). Ha jól számoltam, akkor ez 9,1 mio euro/db. Szaftos, szaftos.
Hogy mikor szállitják ezeket, azt nem lehet tudni, mert még a parlament jóváhagyàsa is szükséges.

Kanada 800 SkyRanger R70 drónt küld Kievnek, összesen 700 mio usd értékben, irja az exxpress.at. Ugyanakkor a drón árát 87500 usd/ darab adják meg. Igy akkor a szállitmány értéke bizony nem 700 mio usd, hanem csak 70.
Pedig a 87500 usd/db ár is már elég szaftos.
Ennyi.

Undorító amit művelnek!
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 214
2 714
113
" hoznák" :)
Nem fogják hozni, mert a választó elzavarja őket a p....ba.
Ez nagyon egyszeru. Megjon kintrol az "ajanlas" es a bal meg a jobbos partok is "sajnos arra a megallapitasra jutnak,h. a novekvo biztonsagpolitikai fenyegetesben nincs mas lehetoseg...bla bla" aztan valaszthatod szamodra melyik szimpibb part vezeti be... igy mukodik a demokracia ;)
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 954
56 984
113
Ez nagyon egyszeru. Megjon kintrol az "ajanlas" es a bal meg a jobbos partok is "sajnos arra a megallapitasra jutnak,h. a novekvo biztonsagpolitikai fenyegetesben nincs mas lehetoseg...bla bla" aztan valaszthatod szamodra melyik szimpibb part vezeti be... igy mukodik a demokracia ;)
Abban igazad van, hogy az ember soha ne mondja azt, hogy soha. Ami tegnap ( jó, nem tegnap, hanem 20 évvel ezelőtt még elképzelhetetlen volt, vagy csak viccekben fordult elő, az ma fősodrú. ( Csak azt mondom, " Loretta"...:rolleyes: )
 
  • Szomorú
Reactions: fip7

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 392
113
Ennyi.

Undorító amit művelnek!
A nyugati segítség! Kicsit megkésve, kicsit kevesebb érkezik mint az ígéret, de legalább túl van árazva egy kicsit, úgy 10X :D !!!

Itt nem is az oroszok a legnagyobb rablók, még megy egy kicsit ez a háború, minden ami megmarad az ukránoknak nyugaton, az papíron is a nyugat tulajdona lesz!
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 954
56 984
113
Az ukrajnai konfliktus közvetlen következményei eddig Németországnak legalább 240 mrd euróba került, a Kievnek küldött segitségek nélkül. Irja Die Welt, a DIW kutató intzetre hivatkozva.
A NYT szerint 850-1000 ukràn esett fogságba Avdejevkánál.
 

balsteffl

Well-Known Member
2014. szeptember 1.
1 754
21 567
113
Boris Johnson egymillió dolláros interjúja
New York, 2024. február 21. szerda

Boris Johnson volt brit miniszterelnök egymillió dollárt kért egy interjúért a Putyint nemrég meginterjúvoló Tucker Carlsonnal – közölte kedden a tőle interjút kérő amerikai újságíró.

„Boris Johnson a Kreml játékszerének, vagy valami hasonlónak nevezett engem, mire fel arra kértem, hogy adjon interjút nekem” – adta elő Carlson.
„Végül visszahívott az egyik tanácsadója, és azt mondta, kész beszélgetni önnel, de ez egymillió dollárjába fog kerülni. Az összeget amerikai dollárban, aranyban vagy bitcoinban kell kifizetni.
Ez tegnap, vagy két napja történt” – közölte Tucker Carlson kedden, majd hozzátette: „Szóval rám támad anélkül, hogy megmondaná, miért tart rossznak, s miért tartja jónak magát. Ő, aki az amerikai kormány kérésére másfél évvel ezelőtt leállította az ukrajnai béketárgyalásokat, és ezzel felelőssé vált több százezer ember haláláért”.

Tucker Carlson így válaszolt a brit ajánlatára: „Azt mondtam, nemrég Putyinnal készítettem interjút, nem védem Putyint, mindenesetre ő nem kért tőlem egymillió dollárt, hogy meginterjúvolhassam”

- Teljesíthetetlen föltételt szab, mert fél, hogy leszerepel, az egész világ kiröhögné.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 078
88 063
113
Boris Johnson egymillió dolláros interjúja
New York, 2024. február 21. szerda

Boris Johnson volt brit miniszterelnök egymillió dollárt kért egy interjúért a Putyint nemrég meginterjúvoló Tucker Carlsonnal – közölte kedden a tőle interjút kérő amerikai újságíró.

„Boris Johnson a Kreml játékszerének, vagy valami hasonlónak nevezett engem, mire fel arra kértem, hogy adjon interjút nekem” – adta elő Carlson.
„Végül visszahívott az egyik tanácsadója, és azt mondta, kész beszélgetni önnel, de ez egymillió dollárjába fog kerülni. Az összeget amerikai dollárban, aranyban vagy bitcoinban kell kifizetni.
Ez tegnap, vagy két napja történt” – közölte Tucker Carlson kedden, majd hozzátette: „Szóval rám támad anélkül, hogy megmondaná, miért tart rossznak, s miért tartja jónak magát. Ő, aki az amerikai kormány kérésére másfél évvel ezelőtt leállította az ukrajnai béketárgyalásokat, és ezzel felelőssé vált több százezer ember haláláért”.

Tucker Carlson így válaszolt a brit ajánlatára: „Azt mondtam, nemrég Putyinnal készítettem interjút, nem védem Putyint, mindenesetre ő nem kért tőlem egymillió dollárt, hogy meginterjúvolhassam”

- Teljesíthetetlen föltételt szab, mert fél, hogy leszerepel, az egész világ kiröhögné.
Meg mert egy gigantikus ...
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
Boris Johnson egymillió dolláros interjúja
New York, 2024. február 21. szerda

Boris Johnson volt brit miniszterelnök egymillió dollárt kért egy interjúért a Putyint nemrég meginterjúvoló Tucker Carlsonnal – közölte kedden a tőle interjút kérő amerikai újságíró.

„Boris Johnson a Kreml játékszerének, vagy valami hasonlónak nevezett engem, mire fel arra kértem, hogy adjon interjút nekem” – adta elő Carlson.
„Végül visszahívott az egyik tanácsadója, és azt mondta, kész beszélgetni önnel, de ez egymillió dollárjába fog kerülni. Az összeget amerikai dollárban, aranyban vagy bitcoinban kell kifizetni.
Ez tegnap, vagy két napja történt” – közölte Tucker Carlson kedden, majd hozzátette: „Szóval rám támad anélkül, hogy megmondaná, miért tart rossznak, s miért tartja jónak magát. Ő, aki az amerikai kormány kérésére másfél évvel ezelőtt leállította az ukrajnai béketárgyalásokat, és ezzel felelőssé vált több százezer ember haláláért”.

Tucker Carlson így válaszolt a brit ajánlatára: „Azt mondtam, nemrég Putyinnal készítettem interjút, nem védem Putyint, mindenesetre ő nem kért tőlem egymillió dollárt, hogy meginterjúvolhassam”

- Teljesíthetetlen föltételt szab, mert fél, hogy leszerepel, az egész világ kiröhögné.
Putyin csicskásaival így kell bánni.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 252
29 534
113
Boris Johnson egymillió dolláros interjúja
New York, 2024. február 21. szerda

Boris Johnson volt brit miniszterelnök egymillió dollárt kért egy interjúért a Putyint nemrég meginterjúvoló Tucker Carlsonnal – közölte kedden a tőle interjút kérő amerikai újságíró.

„Boris Johnson a Kreml játékszerének, vagy valami hasonlónak nevezett engem, mire fel arra kértem, hogy adjon interjút nekem” – adta elő Carlson.
„Végül visszahívott az egyik tanácsadója, és azt mondta, kész beszélgetni önnel, de ez egymillió dollárjába fog kerülni. Az összeget amerikai dollárban, aranyban vagy bitcoinban kell kifizetni.
Ez tegnap, vagy két napja történt” – közölte Tucker Carlson kedden, majd hozzátette: „Szóval rám támad anélkül, hogy megmondaná, miért tart rossznak, s miért tartja jónak magát. Ő, aki az amerikai kormány kérésére másfél évvel ezelőtt leállította az ukrajnai béketárgyalásokat, és ezzel felelőssé vált több százezer ember haláláért”.

Tucker Carlson így válaszolt a brit ajánlatára: „Azt mondtam, nemrég Putyinnal készítettem interjút, nem védem Putyint, mindenesetre ő nem kért tőlem egymillió dollárt, hogy meginterjúvolhassam”

- Teljesíthetetlen föltételt szab, mert fél, hogy leszerepel, az egész világ kiröhögné.
Lehetnél megértőbb, Putyin nem munkanélküli.