[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

bolneroll

Well-Known Member
2014. február 7.
371
683
93
Néha kérdezném a HTKA topicokat felügyelő adminoktól, hogy a haditechnikát, hadművészetet, katonai doktrionákat sehol sem surroló topicoknak van-e létkötelezettsége a portálon belül? Ahogy látom 2010 óta évente egyre gyatrább emberek és színvonal jellezmi ezeket a topicokat és kisszámú egymást hergelő NATO és EU ellenes, turbomagyar, kína és orosz
A turbo magyar címkét szívesen elfogadom, mert anno még turbo pascalban kezdtem el programozni. Mindamellett a biztonságpolitikai rovatoknak igenis helye van egy HTKA fórumban, mert mit is ér a kiemelkedő harcművészet, a kiművelt katonai doktrína és a garmadával felhalmozott haditechnkia, ha valamilyen jó okkal nem lehet őket alkalmazni. A biztonságpolitika pedig arról szól, hogy ki találja meg akár a legrafináltabb módon is réseket a francos béke pajzsán. Állóvíz ugyanmár!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 099
81 135
113
Miért vagyok én attól turbo magyar ha szeretem a hazám a történelmét a kultúráját? Sose értettem hogy miért hívnak így minket az ilyenek mint te!
Mert annak a kultúrának aminek a reszének tekinted magad van egy magyar égre magyar UFO-t, magyar seggbe magyar lófaszt, mindent is a magyarok talaltak fel, mi vagyunk a civilizáció origója, pilisi szívcsakra stb "szélsősége". Ezt a réteget a turbómagyar kifejezés nagyon találóan és mindenki számára egyértelműen írja le (meg ha valóban nem a legszebb kifejezésünk).
Tehát nem az a turbómagyar aki szereti a hazáját, vagy büszke a magyarságára, hanem a fent említett csoport.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 099
81 135
113
Azok akik turbomagyaroznak sztem vmi miatt haragudnak a történelemre! Ezt az iskolás évekhez tudom vissza vezetni ahol nem voltak képesek megjegyezni évszámokat és hogy mi történt akkor! Azt hiszik a baloldali megmondo emberek hogy ők mutatják az irányt! Ebben igazuk is van csak az irány szakadékba vezet! Ezért is mondom hogy az ideologizált politika nem vezet hosszú távon semmi jóra!
Akkor miért alkalmazod? Az a jobb oldal ideologizált politikai nézete, hogy a bal oldal a szakadékba vezet.
 
  • Vicces
Reactions: megazez

AlbaRegia

Well-Known Member
2019. december 23.
455
1 225
93
Akkor miért alkalmazod? Az a jobb oldal ideologizált politikai nézete, hogy a bal oldal a szakadékba vezet.
Mert rákényszerítenek hogy így tekintsek a világra! Régóta figyelem a világot tanulmányozom az emberiséget és sajnos azt látom hogy a világ csak úgy menekülhet meg ha történik valami olyan dolog ami drasztikusan megváltoztatja az emberi gondolkodást! Ezért örültem a Covidnak! Reménykedtem benne hogy na most észbe kap az ember és megváltozik! Hát a Nagy Pejparipa pimpilimpijét! Sokkal rosszabb hely lett a világ! Hogy is van a dal szöveg:
Szűk ez a világ nekem
Nem találom benne helyem...

Lassan már bűn lesz fehér hetero keresztény embernek lenni! És bűn lesz lassan a Haza Szeretet is! De akkor is én Büszkén fogom vállalni: Magyar vagyok Fehér és Hetero! A vallásom meg a Keresztényit tartom magamhoz legközelebb de nem gyakorlom!
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
5 058
9 384
113
Mert annak a kultúrának aminek a reszének tekinted magad van egy magyar égre magyar UFO-t, magyar seggbe magyar lófaszt, mindent is a magyarok talaltak fel, mi vagyunk a civilizáció origója, pilisi szívcsakra stb "szélsősége". Ezt a réteget a turbómagyar kifejezés nagyon találóan és mindenki számára egyértelműen írja le (meg ha valóban nem a legszebb kifejezésünk).
Tehát nem az a turbómagyar aki szereti a hazáját, vagy büszke a magyarságára, hanem a fent említett csoport.
És?
 
  • Tetszik
Reactions: megazez and Pogány

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 099
81 135
113
Milye és te nagyon te? Kérdezett válaszoltam. Nálatok úgy zajlik egy beszélgetés, hogy:
-te: Szia, milyen napod volt?
-párod: fél óra bla bla bla
-te: és?

Mert rákényszerítenek hogy így tekintsek a világra! Régóta figyelem a világot tanulmányozom az emberiséget és sajnos azt látom hogy a világ csak úgy menekülhet meg ha történik valami olyan dolog ami drasztikusan megváltoztatja az emberi gondolkodást! Ezért örültem a Covidnak! Reménykedtem benne hogy na most észbe kap az ember és megváltozik! Hát a Nagy Pejparipa pimpilimpijét! Sokkal rosszabb hely lett a világ! Hogy is van a dal szöveg:
Szűk ez a világ nekem
Nem találom benne helyem...

Lassan már bűn lesz fehér hetero keresztény embernek lenni! És bűn lesz lassan a Haza Szeretet is! De akkor is én Büszkén fogom vállalni: Magyar vagyok Fehér és Hetero! A vallásom meg a Keresztényit tartom magamhoz legközelebb de nem gyakorlom!
Ez így egy teljesen valid dolog, csak akkor ne hányd a másik oldal szemére azt amit te is alkalmazol.
 
  • Vicces
Reactions: megazez

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 532
69 812
113
Néha kérdezném a HTKA topicokat felügyelő adminoktól, hogy a haditechnikát, hadművészetet, katonai doktrionákat sehol sem surroló topicoknak van-e létkötelezettsége a portálon belül? Ahogy látom 2010 óta évente egyre gyatrább emberek és színvonal jellezmi ezeket a topicokat és kisszámú egymást hergelő NATO és EU ellenes, turbomagyar, kína és orosz
Egyik az elméleti topic, a másik a gyakorlati. :rolleyes:
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 532
69 812
113
Mert annak a kultúrának aminek a reszének tekinted magad van egy magyar égre magyar UFO-t, magyar seggbe magyar lófaszt, mindent is a magyarok talaltak fel, mi vagyunk a civilizáció origója, pilisi szívcsakra stb "szélsősége". Ezt a réteget a turbómagyar kifejezés nagyon találóan és mindenki számára egyértelműen írja le (meg ha valóban nem a legszebb kifejezésünk).
Tehát nem az a turbómagyar aki szereti a hazáját, vagy büszke a magyarságára, hanem a fent említett csoport.
Azért a Pilisi Szivcsakra dologhoz annyit hozzatennek hogy lehet hogy én és sokan mások ilyen formában hülyeségnek tartjuk, viszont némi halvány alapja van amibol kiindulhatott ez a szivcsakra dolog.
A Balatontól a Dunaig és Obudatol Szombathelyig a terület mindig is
Magyarorszag legfejletteb területe volt. Egyrészt a római örökség alapjai miatt, másrészt a középkori királyi birtokok és a sok egyházi birtok miatt amik az értelmet jelentették mikor még az urak se tudtak olvasni. A török-tatár pusztitasok is eléggé elokerultek ezt a részt, később pedig Bécs kereskedelmi és kulturális hatása érződött. Ráadásul a Vertes-Pilis térsége tényleg nagyon szép, sok Budapestről kiszabadulo ember érezhet furcsa dolgokat, hatásokat ott.
Miattam ha valaki a Szivcsakrara van rágyógyulva és attól jobban érzi magát hát tegye.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 532
69 812
113
Milye és te nagyon te? Kérdezett válaszoltam. Nálatok úgy zajlik egy beszélgetés, hogy:
-te: Szia, milyen napod volt?
-párod: fél óra bla bla bla
-te: és?


Ez így egy teljesen valid dolog, csak akkor ne hányd a másik oldal szemére azt amit te is alkalmazol.
Én a felénél felbeszakitom hogy o.k ennyi elég lesz.
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 641
5 605
113
Néha kérdezném a HTKA topicokat felügyelő adminoktól, hogy a haditechnikát, hadművészetet, katonai doktrionákat sehol sem surroló topicoknak van-e létkötelezettsége a portálon belül? Ahogy látom 2010 óta évente egyre gyatrább emberek és színvonal jellezmi ezeket a topicokat és kisszámú egymást hergelő NATO és EU ellenes, turbomagyar, kína és orosz
Azért a "leggyatrább emberek" képzeletbeli dobogójára az utóbbi években látott teljesítményed alapján te is felküzdötted magad.
Van itt pár ember akivel nem értek egyet, de hogy az egész fórumon emberileg te vagy a "leggyatrább" az is biztos! Megküzdöttél érte.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 780
94 742
113
A németek kiadtak egy nemzetközi elfogatóparancsot egy ukrán búvároktató ellen az Északi Áramlat felrobbantása kapcsán.


A német ügyészség elfogatóparancsot adott ki egy ukrán férfi ellen az Északi Áramlat felrobbantása miatt - Süddeutsche Zeitung

A kiadvány azt írja, hogy a gyanúsított Volodimir Z. a nyomozás szerint egészen a közelmúltig Lengyelországban élt. Rajta kívül két másik állampolgárt is gyanúsítanak, de nevüket nem hozzák nyilvánosságra. Az ügynökség jelentése szerint valószínűleg búvárként vettek részt a robbantásban, és robbanóanyagot rögzítettek a csővezetékekre.

A német hatóságok egy nyomozást követően elfogatóparancsot adtak ki, és segítséget kértek lengyel kollégáiktól is, de Volodimir Z. holléte ismeretlen, a másik két gyanúsított is elhagyta német területet.

Az Északi Áramlat robbanása 2022. szeptember 26-án történt, és 2023 márciusában Zelenszkij elnök azt állította, hogy Ukrajnának semmi köze ehhez, és az ilyen információk terjeszthetők az országnak nyújtott segélyek lassítására.

Később, 2023 novemberében a The Washington Post azt írta, hogy az Északi Áramlat elleni támadást Roman Cservinszkij ukrán katonatiszt koordinálta, akit Ukrajnában azzal vádolnak, hogy részt vett a kanatovoi repülőtér ágyúzásában és hatalommal való visszaéléssel. Tagadja, hogy köze lenne a csővezeték-robbanásokhoz.
 
  • Vicces
Reactions: Nber and megazez

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 780
94 742
113
A németek kiadtak egy nemzetközi elfogatóparancsot egy ukrán búvároktató ellen az Északi Áramlat felrobbantása kapcsán.


A német ügyészség elfogatóparancsot adott ki egy ukrán férfi ellen az Északi Áramlat felrobbantása miatt - Süddeutsche Zeitung

A kiadvány azt írja, hogy a gyanúsított Volodimir Z. a nyomozás szerint egészen a közelmúltig Lengyelországban élt. Rajta kívül két másik állampolgárt is gyanúsítanak, de nevüket nem hozzák nyilvánosságra. Az ügynökség jelentése szerint valószínűleg búvárként vettek részt a robbantásban, és robbanóanyagot rögzítettek a csővezetékekre.

A német hatóságok egy nyomozást követően elfogatóparancsot adtak ki, és segítséget kértek lengyel kollégáiktól is, de Volodimir Z. holléte ismeretlen, a másik két gyanúsított is elhagyta német területet.

Az Északi Áramlat robbanása 2022. szeptember 26-án történt, és 2023 márciusában Zelenszkij elnök azt állította, hogy Ukrajnának semmi köze ehhez, és az ilyen információk terjeszthetők az országnak nyújtott segélyek lassítására.

Később, 2023 novemberében a The Washington Post azt írta, hogy az Északi Áramlat elleni támadást Roman Cservinszkij ukrán katonatiszt koordinálta, akit Ukrajnában azzal vádolnak, hogy részt vett a kanatovoi repülőtér ágyúzásában és hatalommal való visszaéléssel. Tagadja, hogy köze lenne a csővezeték-robbanásokhoz.
De ami izgibb a legnagyobb holland kormánypárt elnöke (akinek magyar a felesége :cool: ) és képviselőtársai, az általuk jelölt miniszterelnöknek kemény kérdéseket tettek fel ezzel kapcsolatban.


Wilders, De Roon és Pool képviselők (mindegyik PVV) parlamenti kérdései a miniszterelnöknek, a külügyminiszternek és a védelmi miniszternek azzal a hírrel kapcsolatban, hogy nemzetközi elfogatóparancsot adtak ki egy ukrán ellen, aki részt vett az Északi Áramlat elleni támadásokban lenne.

1. Ismeri a „Nemzetközi elfogatóparancs Ukránok ellen az Északi Áramlat szabotázsa miatt” üzenetet?¹

2. Mi a véleménye erről a jelentésről, amely szerint egy német bíró nemzetközi elfogatóparancsot adott ki az Északi Áramlat elleni támadásban állítólagosan érintett ukrán és két másik ukrán ellen, akiket szintén gyanúsítottként azonosítottak? Szeretne részletes választ adni ezekre a fejleményekre? Ha nem, miért nem?

3. Osztja-e Ön azt a véleményt, hogy az energetikai infrastruktúra elleni, számunkra is releváns támadás nagyon súlyos bűncselekmény, a holland állam alapvető érdekei ellen is, és jelentős következményekkel jár a holland társadalomra nézve, és mindent meg kell tenni annak érdekében, hogy megakadályozza, hogy meghatározzák a felelősséget ezért? Ha nem, miért nem?

4. Ön szerint Ukrajna áll a támadás mögött? Kaptak-e Önhöz, vagy kaptak-e már korábban jelzést a holland titkosszolgálatok Ukrajna esetleges érintettségéről? Ha igen, pontosan mikor kapta meg ezt az információt, miből állt, és pontosan mit csinált vele, és mikor?

5. Egyetért-e Ön azzal, hogy ha valóban Ukrajna állna a támadás mögött, annak nem lennének következményei Hollandia Ukrajnával való kapcsolatát illetően? Hajlandó vagy átgondolni ezt a kapcsolatot? Ha igen, milyen módon? Ha nem, miért nem?

6. Készen állsz válaszolni ezekre a kérdésekre ezen a héten?
 
  • Tetszik
Reactions: megazez

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
16 022
57 358
113
A németek kiadtak egy nemzetközi elfogatóparancsot egy ukrán búvároktató ellen az Északi Áramlat felrobbantása kapcsán.


A német ügyészség elfogatóparancsot adott ki egy ukrán férfi ellen az Északi Áramlat felrobbantása miatt - Süddeutsche Zeitung

A kiadvány azt írja, hogy a gyanúsított Volodimir Z. a nyomozás szerint egészen a közelmúltig Lengyelországban élt. Rajta kívül két másik állampolgárt is gyanúsítanak, de nevüket nem hozzák nyilvánosságra. Az ügynökség jelentése szerint valószínűleg búvárként vettek részt a robbantásban, és robbanóanyagot rögzítettek a csővezetékekre.

A német hatóságok egy nyomozást követően elfogatóparancsot adtak ki, és segítséget kértek lengyel kollégáiktól is, de Volodimir Z. holléte ismeretlen, a másik két gyanúsított is elhagyta német területet.

Az Északi Áramlat robbanása 2022. szeptember 26-án történt, és 2023 márciusában Zelenszkij elnök azt állította, hogy Ukrajnának semmi köze ehhez, és az ilyen információk terjeszthetők az országnak nyújtott segélyek lassítására.

Később, 2023 novemberében a The Washington Post azt írta, hogy az Északi Áramlat elleni támadást Roman Cservinszkij ukrán katonatiszt koordinálta, akit Ukrajnában azzal vádolnak, hogy részt vett a kanatovoi repülőtér ágyúzásában és hatalommal való visszaéléssel. Tagadja, hogy köze lenne a csővezeték-robbanásokhoz.
Volodimir Z.? :) Aki szabadidejében elnökösködik?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 780
94 742
113
Ha ez igaz, az önmagában jogossá teszi az orosz inváziót.... A precedens 9.11 és Afganisztán....
Hát ööö...9.11 Afganisztán előtt volt, az orosz invázió meg a vezetékrobbantás után.

Visszatéve a vezetékrobbantásra?
De most ki a felelős? A végrehajtó vagy a megbízó? Ukrajna vagy az USA?