[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 100
49 875
113
Qrvara igaza van itt. Viszont amit valaszul irsz, semmi értelme. Mi koze lenne a dollarhoz, baszki? Miota fosztjak ki dollarral az afrikai francia gyarmatvilagot?
Se fule se farka ennek. valasznak, de ráadásul még a legolcsobb karaktergyilkolaszasba is beleallsz...
Igaza van a franciákkal kapcsolatban, persze.

Az a köze a dollárhoz, hogy az kifinomultabb módszer mint a CFC frank, és az egész világ szopja, nem csak Afrika.

Tudom tudom, összeesküvés elmélet, karakter gyilkolom Melonit, buta is vagyok meg minden, csak azt nem értem miért törekednek egyre többen arra hogy ne dollárban legyen két harmadik fél között az elszámolás, az USA meg ha valaki ilyet tervez meglépni, miért fenyegeti mindennel amivel csak lehet?

Miért prüszköltök tőle?
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
5 489
10 504
113
Igaza van a franciákkal kapcsolatban, persze.

Az a köze a dollárhoz, hogy az kifinomultabb módszer mint a CFC frank, és az egész világ szopja, nem csak Afrika.

Tudom tudom, összeesküvés elmélet, karakter gyilkolom Melonit, buta is vagyok meg minden, csak azt nem értem miért törekednek egyre többen arra hogy ne dollárban legyen két harmadik fél között az elszámolás, az USA meg ha valaki ilyet tervez meglépni, miért fenyegeti mindennel amivel csak lehet?

Miért prüszköltök tőle?
Nagyon ugy tunik nekem, te nm erted mirol szol a video, amit linkeltel.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
5 489
10 504
113
Ennek mi köze ahhoz, amirol a joasszony beszél...? (Es a tevedeseket most hagyjuk, mert a dollar nem "resbe furta be magát" - wtf? -, hanem mar Bretton Woods a dollarra es annak. arannya valthatosagara epult, ez kb kozepiskolas anyag.)
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 603
4 660
113
https://www.portfolio.hu/global/202...ban-de-nem-biztos-hogy-kormanyozni-fog-712969
"Az előzetes eredmények alapján úgy tűnik, hogy a Herbert Kickl vezette szélsőjobboldali Szabadságpárt (FPÖ) nyerte meg az osztrák parlamenti választásokat. Ez történelmi jelentőségű esemény, hiszen a háború utáni Ausztriában először kerülhet kormányalakítási pozícióba egy szélsőjobboldali párt."
 
  • Tetszik
  • Imádom
Reactions: papajoe and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 100
49 875
113
Nagyon ugy tunik nekem, te nm erted mirol szol a video, amit linkeltel.
Talán ennyi még megy. A franciák a CFA frankkal lehúzzák afrikában akit csak tudnak a volt gyarmataik közül, ráteszik a kezüket pofátlanul mindenre ami érték, többek közt gyerekmunkából IS zsírosodnak szemérmetlenül, a helyett hogy hagynák jobban élni a saját erőforrásaikat használva őket, s akkor nem lenne/ekkora migráció.

Na most erre írtam én, hogy bár kifinomultabban a dollárral - meg az általuk irányított tőzsde/bankrendszer/befektetési alapok etc pénzrendszerrel - de sokkal nagyobban az USA is pontosan ezt teszi, csak az egész világon.

Persze ebbe Meloni már - ahogy én látom, mivel nem feladata - nem áll bele. Tipikusan azok után jön az ilyen Meloni korbácsütés a franciákra mindig, mikor elkezdenék arról gondolkodni nyilvánosan, hogy az EU-nak stratégiai alap érdeke leválni az USA pórázról, és elkezdeni önálló biztonsági és külpolitikát végrehajtani.


Meloni egy trójai faló, pont mint Ursula vagy Baerbock.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 603
4 660
113
https://www.portfolio.hu/global/202...el-a-valasztas-utan-az-osztrak-allamfo-712981
"Alexander Van der Bellen osztrák államfő vasárnap felszólította a politikai pártokat, hogy kezdjenek tárgyalásokat egymással. A felhívás a parlamenti választások eredményét követően hangzott el, amelyen a szélsőjobboldali Szabadságpárt szerezte a legtöbb szavazatot, de nem érte el az abszolút többséget."
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 100
49 875
113
Hat, nesze neked szoci-komcsi szomszed, olasz PM:

Spanyol, nem olasz, de igen, részvétem e miatt a fasz miatt a spanyoloknak...

Bár ha belegondolok, ők választották meg!
Kanárin élt egy ismerősöm párjával évekig, 1 éve menekültek el kb., azt mondták tarthatatlan volt már a helyzet, mikor a heti egy szabadnapjukon épp kimentek volna napozni, fürdeni a partra, és rájuk zúdult pár tucat ladik, kishajó, tutaj, traktorbelső, púpra rakva életerős szerecsen erőforrásokkal, akkor eldöntötték hogy ennyi nekik pont elég volt ott.

Idegenforgalomból éltek, az is megérezte amúgy, akik maradtak ismerőseik azok is beszopták.

Afrika megérkezett. Az életszínvonal is jön vele lassacskán.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 429
89 170
113
https://www.portfolio.hu/global/202...el-a-valasztas-utan-az-osztrak-allamfo-712981
"Alexander Van der Bellen osztrák államfő vasárnap felszólította a politikai pártokat, hogy kezdjenek tárgyalásokat egymással. A felhívás a parlamenti választások eredményét követően hangzott el, amelyen a szélsőjobboldali Szabadságpárt szerezte a legtöbb szavazatot, de nem érte el az abszolút többséget."
Aztán ha 5% alá kerül az összes "nagyon demokrata" szutyok, ha ez a csődtömeg koala összeáll, majd csodálkoznak ...
 
  • Tetszik
Reactions: papajoe and zsolti

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 871
16 146
113
https://www.portfolio.hu/global/202...ban-de-nem-biztos-hogy-kormanyozni-fog-712969
"Az előzetes eredmények alapján úgy tűnik, hogy a Herbert Kickl vezette szélsőjobboldali Szabadságpárt (FPÖ) nyerte meg az osztrák parlamenti választásokat. Ez történelmi jelentőségű esemény, hiszen a háború utáni Ausztriában először kerülhet kormányalakítási pozícióba egy szélsőjobboldali párt."
Az Anschluss előtt is egy eléggé jobboldali kormány volt hatalmon, szóval kezd helyreállni a világbéke :)