Csak a penzzel tudnak zsarolni. De ha azt lecsokkentik, akkor mi atstrukturaljuk a kifizeteseket es nem engedunk nyugati cegeket a mezesbodonhoz. Tekintve a nemet miniszter 80%-os becsleset, mi kabe 20% maradekig jok vagyunk.
Többek közt azért is igyekszik a Kormány a lehető legrövidebb időn belül leszerződni, lehívni és kifizettetni a 2014-2020-as EU költségvetési forrásokat, mert így a zsarolási potenciál minimálisra csökkenne. Na meg persze a brexit körüli és az egyéb okokból fennálló bizonytalanságok miatt is.
A 2021-2027-os EU költségvetés pénzei ténylegesen kifizetésként legkorábban 2022-2023-ban érnének ide. Addig túl sok minden történhet ahhoz, hogy a 2021-től induló költségvetés pénzeivel jelenleg komolyan zsarolhatók, vagy megvehetők legyünk. Támogatás lehívás terén a V4 többi tagjának is azt kellene csinálni, mint nekünk.
És igen. Ha kenyértörésig borul a bili, akkor a nyugatnak elég sok megfogható pénze van nálunk céges befektetésként. Az még az enyhébb eset, hogy nem a multik kapják a megrendeléseket és megint kapnak a nyakukba némi különadót.
Ráadásul esélyesen jön egy komoly pénzügyi válság, aminek keretében bármi megtörténhet és mi is megléphetünk néhány ma elképzelhetetlen lépést a válságra hivatkozva. Sőt sajnos még egy háború sem elképzelhetetlen a következő években.
Ma már nincs IMF nyakörv. A pénzügyi sérülékenységünk messze nem ott tart, mint 2011-ben, pedig akkor is sikeresen vertük vissza a pénzügyi támadást. Egyelőre nem úgy néz ki, hogy hagynának magunkat bele édesgetni/kényszeríteni a monetáris szuverenitásunkat lenullázó euró bevezetésbe. A 2020-ig (tehát a +2 éves szabály miatt 2022-ig) lehívható EU pénzek idő előtti besöprésével a pénzügyi szuverenitásunkat olyan mértékben szerezzük vissza, hogy magasról tehetünk a kötelező kvóta végrehajtására addig, amíg az egész kvóta rendszer a gerjesztett társadalmi feszültségek, az időközben bekövetkező politikai változások, vagy egy pénzügyi válság, illetve rossz esetben háborús helyzet miatt össze nem omlik.
Ausztriában a Szabadságpárt már biztosan koalíciós tag lesz. Merkel kértséges, hogy össze tudja-e hozni a koalíciót, vagy új választás lesz-e és ha össze tudja hozni akkor is meddig és milyen áron tudja összetartani. A jelenlegi Európai Parlament a jövő évi EP választáson lecserélődik és a radikális/euroszkeptikus pártok előretörését látva a mostani EP döntések inkább az emiatti kapálózásnak tudhatók be. Szerencsére az EU bármilyen ellenünk induló eljárása elég hosszú ideig tart. Junker és bandája 2019-ben leköszön. 2021-2022-ben pedig Németországban és Franciaországban is választások lesznek. Soron pedig 87 éves.
Aki időt nyer a zsarolhatóság lecsökkentésével, az életet nyer.