Én attól tartok, hogy valamelyik ünnepnapon vagy hétvégén gyorsan összeülnek és aláírják. Utána meg mehetsz tűntetni, mert semmit nem tehetsz, max felgyújtják a fél várost. De pl Magyarországon az alkotmány szerint már aláírt nemzetközi szerződésről nem lehet népszavazást tartani.
Nézzétek ez nem ilyen egyszerű. Csak a hazai folyamatokra gondoljatok vissza volt egy ballib kormány 8 évig. Mára az azt alkotó elemek leamortizálódtak. Milyen olyan történés sor következett be az emberek életébe ami a liberális hatásokkal együtt széles tömegeknek elfogadhatatlan.
Mára van a kormányon egy jobb közép erő és a legnagyobb ellenzéki pártunk egy még inkább jobboldali párt.
Lengyeleknél hasonló a helyzet. Internet korába meg a hírek elhallgatása sokkal nehezebb folyamat. Hátérbe mennek a folyamatok. De a Visegrádi államok összezárnak lengyel folyamatok után még jobban.
Itthon maradva erre jön az hogy a külügy egyre több angol nyelvű közleményt ad ki. Orbánt lehet nem szeretni sok mindenért.
De mikor angol nyelven is elmondja, hogy van más út. Mégpedig a gyermek vállalás erősítése. Ezzel szinte minden európai ember egyet tud érteni. (Mért van az a érzése hogy nyáron a német turisták száma megnő hazánkba?)
Németek
Ők most élik meg azt a folyamatot ami hazánkba a 2000 évek elején végbement az emberek széles tömegei ráébrednek, hogy fő médiumok megbízhatatlanok. Innentől jön az alternatíva keresése. Merkel facebook tilalmával csak a nyomást növeli. Mivel az emberek ott nem tudják magukat kipanaszkodni. Ezzel csökkentve az új helyzetek negatív hatásait, panaszkodol egy jó neten és vége. De lám lám az se szabad.
Németeknél újra előjön egy mélysége lappangó kelet-nyugat ellentét.
Német multik vs Visegrádi államok.
Azok nem ideológia egyletek, elégveszteség neki további 6 hónapig az orosz piac hiánya.
Valamint ha német társadalom forrong az a termelékenységbe is jelentkezik idővel. Akkor mért a Kelet-Európia gyárait zárja be ahol eleve munka bére költségen nagy a haszna, plusz itt nyugodt a társadalmi helyzet. Részvényeseket a profit érdekli nem a ideológia. Vállalati közép szinten meg Günter is szívesebben lakik holmi ungárusok mellett mint otthon muszlimok között.
Na mindegy TTIP az szép és jó de az is nyugodtabb időkre van méretezve. De már európia multiknak lehet már nem tetszik annyira WW csoport is mennyire betámadták.
Összegezve Európa újra forrongani kezd, de lehet hogy most mi régiónk lesz jobb helyzetbe.