[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 450
4 257
113
http://www.origo.hu/itthon/20180123-svedorszag-migransok.html
A svédek is kezdenek ráébredni, hogy túltolták....vajon időben eszméltek?
Érdekes megjegyezni, hogy a cikk ugyanakkor gazdasági szárnyalásról is ír...Amit el tudok hinni de nem ebben a kontextusban.
A gazdasági növekedés ugyanis biztosan nem az iskolázatlan bantu négerek tömeges munkába állása miatt van.
Sokkal inkább annak a több százezer kelet európai és balkáni bevándorlónak a nemzetgazdaságra tett jótékony hatása. Akiket az elmúlt évtizedekben odacsábított az "ígéret földje" ami mostanra inkább a földi pokol felé tendál. A cikk egyik riport alanya is Szerbiából migrált oda.
Csupán a balkáni származása miatt úszott csak meg egy csúnya verést. Ennyit arról mennyire hálásak a befogadó nemzetüknek ezek az állatok.
Egyébként nekem is több ismerősöm vállalt ott munkát vagy hívták oda dolgozni. Biztos más is tudna példát említeni az ismeretségéből.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
http://www.origo.hu/itthon/20180123-svedorszag-migransok.html
A svédek is kezdenek ráébredni, hogy túltolták....vajon időben eszméltek?
Érdekes megjegyezni, hogy a cikk ugyanakkor gazdasági szárnyalásról is ír...Amit el tudok hinni de nem ebben a kontextusban.
A gazdasági növekedés ugyanis biztosan nem az iskolázatlan bantu négerek tömeges munkába állása miatt van.
Sokkal inkább annak a több százezer kelet európai és balkáni bevándorlónak a nemzetgazdaságra tett jótékony hatása. Akiket az elmúlt évtizedekben odacsábított az "ígéret földje" ami mostanra inkább a földi pokol felé tendál. A cikk egyik riport alanya is Szerbiából migrált oda.
Csupán a balkáni származása miatt úszott csak meg egy csúnya verést. Ennyit arról mennyire hálásak a befogadó nemzetüknek ezek az állatok.
Egyébként nekem is több ismerősöm vállalt ott munkát vagy hívták oda dolgozni. Biztos más is tudna példát említeni az ismeretségéből.

Van egy olyan érzésem, hogy ha meg is lépik kb annyira lesz hatékony mint Franciaországban. Ott is kint van a hadsereg, de kb csak arra jó, hogy pingvinezzenek. Elképzelem, ahogy a svéd hadsereg "hatástalanítja" a bevándorló bűnözőket... Abból lenne csak világraszóló jajveszékelés, hogy emberi jogok és rasszizmus plusz nácizmus stb.. Ehhez egy olyan végrehajtó hatalom kellene aki eleve abból indul ki, hogy az ország védelme és állampolgárainak megóvása értékesebb mint a PC felfogás. Ettől viszont Svédország fényévekre került.
 
D

danielblack

Guest
Lassan olyan lesz a"migráns" helyzetük, hogy a lakosság egy jelentős ( nem muszlim/arab) része vélhetően örülne ha az oroszok bevonulnának, mert felmentő erőként tekintene rájuk.
Ezt németek szájából többszór hallottam a 3 éves németországi munkálkodásom alatt!!!!
Volt aki azt is mondta, hogy az oroszoknak annó egész Európát el kellett volna foglalniuk, mert akkor igaz, hogy szegényebbek lennének, de biztonság lenne.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 768
17 868
113
Ezt németek szájából többszór hallottam a 3 éves németországi munkálkodásom alatt!!!!
Volt aki azt is mondta, hogy az oroszoknak annó egész Európát el kellett volna foglalniuk, mert akkor igaz, hogy szegényebbek lennének, de biztonság lenne.
Mondják azok a németek, akik anno a képeslapokon látták a testvéri DDR-t...
Az ami most van, csak és kizárólag a politikusok sara. Furcsa mód, ha mondjuk Katar-ban széles jókedvűen nekiállnék dajdajozni egy üveg borral az egyik kezemben, egy rúd kolbásszal a másikban a reptéren, akkor valószínűleg az ōrszobán folytatódna a dajdaj, majd a bucira vert fejemet bemutatnák világszerte. Aztán ha legközelebb egy honfitársunknak lenne kedve hasonlóan ünnepelni, akkor eszébe jutna, hogy ezt talán nem kellene...

Na, ez viszont nincs a fejlett Nyugaton, helyette képmutatás és álszenteskesés ohne Ende. Mondok mást. Munkahelyen lebasztak, mert 3 perccel korábban mentem haza. Nem voltam egyedül. A többi német fülét-farkát behúzva kussol. Kérdezem a tisztelt fōnököt, hogy nála mennyi az idō. 8:30. Szuper. Nálam 8.33, a számítógépen 8.29, a faliórán 8.27. Az elmenetelt és az érkezést egy excel-be kell beírni, tízperces kerekítéssel.

Errr a válasz, ha 8.01-kor érkezem, akkor írjak 8:10-et, ha elmegyek 15.35-kor, akkor meg 15:30-at.

Aha, vagyis:
- nincsenek az órák szinkronizálva
- az excel kerekítése nem pontos
- naponta 10 perc munkaidōt nem fizetnek nekem ki, ami hetente 50 perc, havonta minimum 200 perc, egy évben cirka 8500 perc, ami 142 óra, ami a 38,5 órás munkahétben 3,7 hét fizetetlen munka/év, amely 12 évente egy évnyi munkaviszonynak megfelelō munkamennyiség..
- nincs leírva a kerekítési szabályzat, se a szankciónálás
- a megbeszélésen nincs jelen az üzemi tanács képviselōje
- a tiszelt fōnök úr nem a fōnököm, nem tudom, hogy milyen minōségben diszponál felettem, ha meg fōnököm, akkor nem kaptam errōl írásos tájékoztatást

Ezután néma csend. Mondom jó, akkor végeztünk, ugye? Igen. Még jegyzōkönyvet sem írtak, olyan pipa volt. Gondoltam, fasza. Erre ebéd közben odajött 3 emberke - akik szintén a lebaszottak között voltak, majd elsírták a bánatukat, hogy szégyelték magukat a viselkedésem miatt, visszamentek és önként felírták a nevüket a buzgómócsingnál és remélik, hogy majd megkapom a méltó büntetését....

Na, itt volt a pont, amikor kiröhögtem ōket és hátatfordítva ettem tovább. Ezek az emberek működtetnek minden rendszert. Legyen vadliberális vagy kommancs, nélkülük nem megy
 
D

danielblack

Guest
Mondják azok a németek, akik anno a képeslapokon látták a testvéri DDR-t...
Az ami most van, csak és kizárólag a politikusok sara. Furcsa mód, ha mondjuk Katar-ban széles jókedvűen nekiállnék dajdajozni egy üveg borral az egyik kezemben, egy rúd kolbásszal a másikban a reptéren, akkor valószínűleg az ōrszobán folytatódna a dajdaj, majd a bucira vert fejemet bemutatnák világszerte. Aztán ha legközelebb egy honfitársunknak lenne kedve hasonlóan ünnepelni, akkor eszébe jutna, hogy ezt talán nem kellene...

Na, ez viszont nincs a fejlett Nyugaton, helyette képmutatás és álszenteskesés ohne Ende. Mondok mást. Munkahelyen lebasztak, mert 3 perccel korábban mentem haza. Nem voltam egyedül. A többi német fülét-farkát behúzva kussol. Kérdezem a tisztelt fōnököt, hogy nála mennyi az idō. 8:30. Szuper. Nálam 8.33, a számítógépen 8.29, a faliórán 8.27. Az elmenetelt és az érkezést egy excel-be kell beírni, tízperces kerekítéssel.

Errr a válasz, ha 8.01-kor érkezem, akkor írjak 8:10-et, ha elmegyek 15.35-kor, akkor meg 15:30-at.

Aha, vagyis:
- nincsenek az órák szinkronizálva
- az excel kerekítése nem pontos
- naponta 10 perc munkaidōt nem fizetnek nekem ki, ami hetente 50 perc, havonta minimum 200 perc, egy évben cirka 8500 perc, ami 142 óra, ami a 38,5 órás munkahétben 3,7 hét fizetetlen munka/év, amely 12 évente egy évnyi munkaviszonynak megfelelō munkamennyiség..
- nincs leírva a kerekítési szabályzat, se a szankciónálás
- a megbeszélésen nincs jelen az üzemi tanács képviselōje
- a tiszelt fōnök úr nem a fōnököm, nem tudom, hogy milyen minōségben diszponál felettem, ha meg fōnököm, akkor nem kaptam errōl írásos tájékoztatást

Ezután néma csend. Mondom jó, akkor végeztünk, ugye? Igen. Még jegyzōkönyvet sem írtak, olyan pipa volt. Gondoltam, fasza. Erre ebéd közben odajött 3 emberke - akik szintén a lebaszottak között voltak, majd elsírták a bánatukat, hogy szégyelték magukat a viselkedésem miatt, visszamentek és önként felírták a nevüket a buzgómócsingnál és remélik, hogy majd megkapom a méltó büntetését....

Na, itt volt a pont, amikor kiröhögtem ōket és hátatfordítva ettem tovább. Ezek az emberek működtetnek minden rendszert. Legyen vadliberális vagy kommancs, nélkülük nem megy
Ismerős helyzet. Én raktáros-targoncás voltam kinnt. Folyton megy a nyalás és a szarkavarás. A kelet európaiak amikor visszajönnek otthoni szabiról, mennek is nagy szatyrokkal a főnökhöz, benne kolbász, szalonna, sajt, pálinka stb... Megy a verseny a szabadságért, a jobb pozíciókért, bennünket Ausländereket meg hülyének néznek...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ezután néma csend. Mondom jó, akkor végeztünk, ugye? Igen. Még jegyzōkönyvet sem írtak, olyan pipa volt.
Amugy is csak jatszol melo kozben akkor meg nem mindegy a munkaido?! :p:)

Sokan eppen azert mentek ki nyugatra, hogy megszabaduljanak a hazai horror munkakulturatol. Mindig elszomorito, ha ilyen aljas viselkederol hall az ember, de nem mindegy, hogy ami veled tortent az csak egyedi eset volt, vagy egy romlo tendencia resze. Te hogyan latod?
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 768
17 868
113
Amugy is csak jatszol melo kozben akkor meg nem mindegy a munkaido?! :p:)

Sokan eppen azert mentek ki nyugatra, hogy megszabaduljanak a hazai horror munkakulturatol. Mindig elszomorito, ha ilyen aljas viselkederol hall az ember, de nem mindegy, hogy ami veled tortent az csak egyedi eset volt, vagy egy romlo tendencia resze. Te hogyan latod?
Általános tendencia. Kuss a neve mindenkinek. Nem írok cégnevet, elvileg mi "független szakértōk" vagyunk, vagyis nem származhat se elōnyünk, se hátrányunk abból, amit leírunk. Ez a valóságban úgy néz ki, hogy vannak a tiszelt góré kedvenc cégei, na ott minden legyen pöpec, igaz, hogy a dokumentáció egy nagy szar, de cserébe a minōség csapnivaló. Több a fōnök meg a projektvezetō, mint a szakértō. Maguknak kiválogatják a tetszōs melókat, a szart lepasszolják. Mi szívunk minden gyökérrel (fōleg hollandok meg olaszok), ezek szépen elmennek paradézni a menō helyekre (Dubai, Shanghai, a lényeg, hogy a napi díj legalább 80 EUR legyen, hétvégén utaznak - mert az duplapénzes (nekünk tilos)). Ha csúnyát írsz, akkor jön a fejmosás, hogy változtass a jelentéseden (menjél szembe az elōírásokkal), a fōnökömnek nincs felelōssége, csak nekem. Attól függōen, hogy mennyire vagyok "csapatjátékos" (értsd: csinálok ügyet a műszaki gondokból, ahelyett, hogy simán aláírom, hogy ok) dönt a teljesítmény-értékelésemrōl. Akár 18%-al megnövelheti az alapbérem 6 hónapra. Ebben a 6 hónapban bármit csinálsz, a +18% rajta van. Ugyanígy ō dönti el, hogy ki hová utazhat. Ezzel a játékkal olyan 7000EUR-t tud a zsebedbe tenni vagy nem.

10 évet húztam le az egyedi gépgyártásban, tudom, hogy mit hogyan. A kedves vezetō irodista. Én gépészmérnök vagyok (azon belül anyagmérnök és géptervezō) + hegesztōmérnök + megszereztem anno az ASME BPVC III (nukleáris) tervellenōrzési jogot. Neki egy fōsulis építōmérnök (Bauingenieur), nulla gyártási tapasztalattal, de mellény az van.

Mivel a németeket eleve úgy nevelik, hogy kuss a neved és folyamatos rettegésben élnek valamitōl, ott nincs visszapofázás. Van mindenhol szakszervezet, de a konfliktusokba nem mennek bele face-to-face. Vezetōi kvalitások kimerülnek a meeting meetingjének szervezésében meg az excel vitézkedésbe. Kevés a jó vezetō - de azok tényleg jók. A gond az, hogy a vezetōk nagy része már nem műszaki ember, hanem közgazdász, műszaki tudás nélkül...

Kérdezni nem kérdez, mert az ciki, de nekiáll acélszerkezet számolni, hogy szerinte mennyi idō a tervek ellenōrzése.

Öt dologgal kell tisztában lenni a germánokkal:
- hazudnak, mint a vízfolyás. Kifelé felépítenek egy csodálatos légvárat, de csak hazugságok árán működik. Ennek folyamánya a dízel-botrány, a zöldhülyeség, stb. Felelōs nincs
- kétszínűség. Mivel náczikok, ezért beléjük nevelik azt a fajta smúzolást, ami miatt az óhazában ütnek. Ha felületes vagy, akkor elhiszed ezt a kedvességet... Nincs. Az elsō adandó alkalommal át fog baszni.
- mivel hosszú ideje jólét van, elpuhult. Verbális összecsapás kerülendō, de ezt egyik német egy másik némettel úgy csinálja, ahogy a suliban tanulta. Ha viszont jön egy nem beszari kelet-európai, akkor borul a mutatvány.
- nagyon komoly iparuk van - egyre butább munkaerōvel. Jürgen nehezen nyeli le, ha nem neki van igaza. Ezt nem kell ragozni
- a mában élnek, fojtogatja ōket a múlt és rettegnek a jövōtōl. Nagy kàr

P.S. A szakmai fejlōdés miatt mentünk ki.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://www.hidfo.ru/2018/01/nemetorszagban-haromszorosara-nott-a-szalafistak-szama/
"Hivatalos adatok szerint a szalafisták száma háromszorosára nőtt Németországban; több mint 900 extrémista tartózkodik csak a fővárosban, és közülük alig néhányan tényleges menekültek, többségük már belföldön született, sokadik generációs bevándorló.
Berlin a Németországban működő szalafista szubkultúra központjává vált – áll a Tagesspiegel keddi beszámolójában...
...A hivatal szerint az erőszakos cselekmények elkövetésére készen álló extrémisták száma szintén nőtt. Hat évvel ezelőtt 100 olyan személyt tartottak nyilván, aki már átlendült azon a ponton, hogy adott esetben terrortámadást kövessen el. Az ilyen személyek száma 2017-ben 420-ra nőtt...
...A Németországban élő szalafisták többsége mélyen integrálódott a muszlim közösségekbe, a mecsetek és kulturális kötődésű üzletek, áruházak láncolatán keresztül, amit a toborzás helyszíneként is használnak..."
 

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Nem is ertem. Mit akarnak a kpzetlen ws irastudatlan arabokkal meg pakisztaniakkal?

Ja meg afrikaiakkal.


Miert nem a szakembereket huvjuk meg celzottan.