[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Ezt nem értem? Mért halnak meg sok millió férfi? Mikor hímek vannak legalább is nyugaton egyre inkább de nem férfiak!
Vagy kis hazánkra gondolsz, hogy ide menekülő nyugati nők miatt itt nő többlet lesz?!
1, Nekünk is ehhez férfi ként kell viselkedni ne legyen görcsösség senkiben akkor ha egy nőt meg kell szólítani. Sajnos manapság "Társkeresőkön" is férfiak egy része nem ott se mer kezdeményezni mi van ha megint csak kosarakat gyűjtök!

Nem egyszerű a dolog de még mindig sokkal jobb a dolgunk mint azoknak a fiataloknak akik 1918-éltek most nem itt beszélgetnék stb hanem egy rókalyukban gubbasztanák halálra várva.
Minden nézőpont kérdése!

Nincs jobb dolgunk. A régebbi korok férfiasabbak voltak, ezért akkor könnyebb volt férfinak lenni. Ma, háború és fizikai munka híján nincs szükség férfiakra, ezért nehéz most férfinak lenni. Okostelefonra nem lehet "férfiasan" app-ot telepíteni, de kaszálni, zsákot pakolni lehet "férfiasan".
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Egyszerűen azért, mert nézetem szerint a háborű Európában ELKERÜLHETETLEN. Lehet, hogy a sok bu...zi meg metero szexuális palánta nem gondolja, de azt hiszem ez elkerülhetetlen ugyanúgy, mint ahogy a középkori-kora újkori európai háborűk is elkerülhetetlenek voltak. A háborű pedig a férfiak (ha úgy tetszik a hímneműek erőteljes megfogyatkozásával jár. Vagy Te el tudod képzelni az asszonyodat Kalasnyikovval a kézben?
Sajnos ezzel egyett kell hogy értsek. Egyébként azok a nők legalábbis egy jó részük ugyanolyan amazonként fog harcolni mint a kurd nők többsége most. Válvetve a maradék férfi generációval. Amiből következik hogy a túlélők leszármozottai nem lesznek töketlenek és fenemisták. Magyarán az eljövendő háború is hozzá fog járulni egy természetes szelekcióhoz.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Nem feltétlen!
Nem a tömeg hadseregek korát éljük. Városi harcba akkor muszáj bele menni ha az politikailag és morális fontos! Látod a törökök se szarakodnak vitték a 203mm malac köpködőket ! Minek vesződni egy épület megtisztításával ha egy ilyen malac romba dönti aki bújt a aki nem alapon járatok ürgeöntésére napalm és foszforbomba.

Másik kérdés Kelet-Európai férfiak mér menjenek és haljanak meg esetleg Nyugat-Európai nagy városok megtisztítása során.
Ma egy biztonsági határsávot távvezérelt géppuska fészkekkel tüzérséggel stb meglehet védeni minimális ember áldozattal. Abdul nem az orosz katona színvonala hogy biztonsági zónát szervezetten gépesített egységekkel áttörjön


Egyrészt MO-t NyEU-hoz soroltam. Másrészt csak az egyik veszélyforrást látom "Abdulban", míg a másikat saját európai fehér embertársunkban. Úgy érzem a sok békeév után megérett az idő egy kis öldöklésre, mert egyesek arra jutottak, hogy a demokratikus és autokratikus módszerekkel nem értek el kellő eredményt. És lesz (van) ideológia is ezt az új agresszív hullámot alátámasztani....Ez egy megérzés csak... Ne legyen igazam. Valszeg nem az én életemben fog robbanni a puskapor, de a gyerekeim sanszosan belekerülhetnek a sűrűjébe. Az európai "többnejűség" kérdését pedig azért elevwnítettem fel, mert mára már a mi korosztályunk is megfeledkezett arról az időszakról...
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Nem feltétlen!
Nem a tömeg hadseregek korát éljük. Városi harcba akkor muszáj bele menni ha az politikailag és morális fontos! Látod a törökök se szarakodnak vitték a 203mm malac köpködőket ! Minek vesződni egy épület megtisztításával ha egy ilyen malac romba dönti aki bújt a aki nem alapon járatok ürgeöntésére napalm és foszforbomba.

Másik kérdés Kelet-Európai férfiak mér menjenek és haljanak meg esetleg Nyugat-Európai nagy városok megtisztítása során.
Ma egy biztonsági határsávot távvezérelt géppuska fészkekkel tüzérséggel stb meglehet védeni minimális ember áldozattal. Abdul nem az orosz katona színvonala hogy biztonsági zónát szervezetten gépesített egységekkel áttörjön
Szerinted egy határzár meg fogja oldani a problémát. Nem!!! Azzal a problémát csak elszigeteled de nem fogod megoldani. A megoldáshoz bizony be kell nyomulni és Abdulékat kioperálni. Mint a daganatott a szervezetből. Ha végeztünk vele utána jöhett a rehab. Szerencsére az életrevalóbb nők és férfiak fogják ennek a gerincét adni. Igen vannak még. Csak lassan elő kell húzni belölük az életösztönt.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Szerinted egy határzár meg fogja oldani a problémát. Nem!!! Azzal a problémát csak elszigeteled de nem fogod megoldani. A megoldáshoz bizony be kell nyomulni és Abdulékat kioperálni. Mint a daganatott a szervezetből. Ha végeztünk vele utána jöhett a rehab. Szerencsére az életrevalóbb nők és férfiak fogják ennek a gerincét adni. Igen vannak még. Csak lassan elő kell húzni belölük az életösztönt.


Annyi gond van, hogy a modern gépi háborűban a tólélés szerintem nagyrészt a véletlenen múlik, ha azon képességű hadseregek harcolnak egymással. A vörös Báró az I. VH-ban azt írta haza a szűleinek, még lovassági tiszt korában, hogy ha netán életben maradna, akkor az nem a képzettségének, eszének, hanem a szerencséjének lesz csak az eredménye. Mint tudjuk, így is repülőhalált halt. Nem hiszem, hogy a gépí modern háborű a rátermetteket választja ki. Én éppen azt hiszem, csak a szerencséseket. És ez is lehet egy degradációs folyamat....
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and tonyo

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Annyi gond van, hogy a modern gépi háborűban a tólélés szerintem nagyrészt a véletlenen múlik, ha azon képességű hadseregek harcolnak egymással. A vörös Báró az I. VH-ban azt írta haza a szűleinek, még lovassági tiszt korában, hogy ha netán életben maradna, akkor az nem a képzettségének, eszének, hanem a szerencséjének lesz csak az eredménye. Mint tudjuk, így is repülőhalált halt. Nem hiszem, hogy a gépí modern háborű a rátermetteket választja ki. Én éppen azt hiszem, csak a szerencséseket. És ez is lehet egy degradációs folyamat....
Tegyük hozzá hogy nem mindegy hogy milyen IQ szintek állnak szembe egymással. Lásd Szíriát. Minél nagyobb egy IQ szint különbség annál nagyobb lesz az esélyed "szerencsével" a túlélésre.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Annyi gond van, hogy a modern gépi háborűban a tólélés szerintem nagyrészt a véletlenen múlik, ha azon képességű hadseregek harcolnak egymással. A vörös Báró az I. VH-ban azt írta haza a szűleinek, még lovassági tiszt korában, hogy ha netán életben maradna, akkor az nem a képzettségének, eszének, hanem a szerencséjének lesz csak az eredménye. Mint tudjuk, így is repülőhalált halt. Nem hiszem, hogy a gépí modern háborű a rátermetteket választja ki. Én éppen azt hiszem, csak a szerencséseket. És ez is lehet egy degradációs folyamat....

Határzár megállítja őket! ha meg benyomulunk mért kellene a véres városi harcot erőltetni. Ahogy írtam Szíriában a törökök se teszik ezért előkapták a jó öreg 203 mm malac köpködőket.
Kérdés mi a cél. Gondolom akkor senki se akar bajlódni muszlim többségű terület megszállásával, valamint katonáink életének árát igazán nagyra becsüljük. Akkor jönnek a gépesített módszerek amit nem igazán akarsz látni a tv-ben.

Abdul szerinted ki tud olyan komplex technikát állítani mint az oroszok vagy a keresztények. Abdult Kínai és más nem fogja ilyen esetben modern fegyverrel ellátni.
Gamer nemzedék meg drótokkal majd eljátszik.
Abdulnak akkor van esélye ha közel engeded magadhoz, meg félteted az emberi jogait. Máskülönben füstbe megy a terve és Istenéhez száll
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Határzár megállítja őket! ha meg benyomulunk mért kellene a véres városi harcot erőltetni. Ahogy írtam Szíriában a törökök se teszik ezért előkapták a jó öreg 203 mm malac köpködőket.
Kérdés mi a cél. Gondolom akkor senki se akar bajlódni muszlim többségű terület megszállásával, valamint katonáink életének árát igazán nagyra becsüljük. Akkor jönnek a gépesített módszerek amit nem igazán akarsz látni a tv-ben.

Abdul szerinted ki tud olyan komplex technikát állítani mint az oroszok vagy a keresztények. Abdult Kínai és más nem fogja ilyen esetben modern fegyverrel ellátni.
Gamer nemzedék meg drótokkal majd eljátszik.
Abdulnak akkor van esélye ha közel engeded magadhoz, meg félteted az emberi jogait. Máskülönben füstbe megy a terve és Istenéhez száll


Az a baj, hogy ezt ykolják ugyan minden nap, de szerintem nem a migránsok az eg
index.hu:

"Annyira berágott a bevándorlásellenes német politikus, hogy áttért muszlimnak

...
Most viszont kiderült, mire fel állt be igazhitűnek: így akart tiltakozni az ellen, hogy az evangélikus egyház elismeri az azonos neműek házasságát, a papok pedig részt vesznek a melegek felvonulásain.
...

"


Picit tullott a celon, de igy mar azert ertheto a reakcioja.


ZEAL, kösz lájkot, no nem azért mert én azokat "gyújtögetem", hanem azéert, mert talán ez azt bizonyítja, sok szempontból külömbözőképpen gondolkodunk, de mégis magyarok vagyunk, akiknek egymással inkább össze kellene fognia, mint köpködnie egymást... Ezt már régen is, kb. 3 éve írtam, de sajna nekem ez a vesszóparipám....
 
  • Tetszik
Reactions: karpatalja and zeal

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 761
113
A Bundeswehr kezd kifogyni a harci ellàtmànybòl. Egyes egységek igényét màr nem tudjàk kielegiteni.
Mivel EU-szinti kiiràst kell (szerintük...) csinàlni, egyenlöre nincs megoldás, mert az több hònapig tart. A Bundeswehr egyszerre 3 evre elegendö adagot szokott rendelni. ( Die Welt).
Se tengò, se rombolò, se helikopter, harckocsi alig... mostmàr kalya se. Hàt ha egyszer egy nögyogyàsz orvosnö a védelmi miniszter....:)
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
A Bundeswehr kezd kifogyni a harci ellàtmànybòl. Egyes egységek igényét màr nem tudjàk kielegiteni.
Mivel EU-szinti kiiràst kell (szerintük...) csinàlni, egyenlöre nincs megoldás, mert az több hònapig tart. A Bundeswehr egyszerre 3 evre elegendö adagot szokott rendelni. ( Die Welt).
Se tengò, se rombolò, se helikopter, harckocsi alig... mostmàr kalya se. Hàt ha egyszer egy nögyogyàsz orvosnö a védelmi miniszter....:)
Nem véletlen hogy a lengyelek is egyre jobban keménykednek velük.
Magyar honvédség felső vezetését szokás szidni mekkora egy trágya domb a hadsereg.
Erre kiderül Eu vezető gazdaságának hadserege ezt is képes felül múlni!
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Nem véletlen hogy a lengyelek is egyre jobban keménykednek velük.
Magyar honvédség felső vezetését szokás szidni mekkora egy trágya domb a hadsereg.
Erre kiderül Eu vezető gazdaságának hadserege ezt is képes felül múlni!

Na ja, már 1000 esztendeje a németeket utánozzuk!
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 320
12 701
113
Másik kérdés Kelet-Európai férfiak mér menjenek és haljanak meg esetleg Nyugat-Európai nagy városok megtisztítása során.
Azt gondolom, hogy Ausztria megtisztítását az elrabolt Őrvidékért, na meg némi kis pluszért (csak hogy legyen normális sípályánk), az elrabolt kultúrkincsekért (pl. nagyszentmiklósi aranykincs, Bocskai koronája, Attila kardja, stb.) simán felvállalhatnánk.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 317
55 704
113
Egyik munkatársam neje félig Német,van nekik ott rokonság,azt mondja,hogy a Német csajok bedurciztak,valami országos szerveződés készül,a túl sok nemi erőszak miatt,és,hogy már a Német tv-k is foglalkoznak az üggyel,valami hír erről otthon?
Itt hallottam a hírekben,hogy pár napja Olaszországban letartóztattak egy Olaszt,mert a migránsokra lövöldözött,egy templom bejáratából.
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Egyik munkatársam neje félig Német,van nekik ott rokonság,azt mondja,hogy a Német csajok bedurciztak,valami országos szerveződés készül,a túl sok nemi erőszak miatt,és,hogy már a Német tv-k is foglalkoznak az üggyel,valami hír erről otthon?

Gondolom, erről beszélsz:
https://www.hirado.hu/kulfold/cikk/2018/02/02/120-decibellel-az-eroszak-ellen/
http://www.origo.hu/nagyvilag/20180203-nemetorszag-noi-mozgalom-migransbunozes-ellen.html