[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 051
113
Kezdik már nyugaton szajkózni : "Huligánok" és szélsőséges nácik tombolnak

Bezzeg Kijevben idős emberek és gyerekek és leszázalékoltak vergődtek bocsánat "békés tüntetők " 2014-ben

Eszt bírom! Nyugaton "huligánok" nácik " míg keleten "békés tüntetők" vannak !

És még a képünkbe vágják hogy nem fekete fehérben kell nézni a világot ! Ohh Hát persze hogy nem !

 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Csaknem száz középiskolát elfoglaltak hétfőn Franciaországban az üzemanyagadó emelése ellen tiltakozó sárgamellényeseket támogató, illetve az oktatási reform ellen tüntető középiskolások - közölte a francia oktatási minisztérium.
Tovább mélyül a francia válság
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 547
45 133
113
Igazából én azt mondom megérdemlik! Igyák csak meg a franciák amit kifőztek, de fenékig és minden cseppet! Még csak sajnálni sem tudom őket. Kellet nekik egy ilyen faszt megválasztani.
Ez nekünk sem lesz jó, ha a franciák lemennek kavicsért. Az lenne a közös érdek, hogy valahogy rendeződjenek a sorok, normalizálódjon a helyzet az Eu-ban. Nyilván Macronnak menni kéne, de lehetőleg úgy hogy Fro. ne süllyedjen káoszba. Ugyan ezt tudnám mondani Merkel-Német vonalon is.
Erős Európára lenne szükségünk, nekünk is, s ez a két ország jelenleg a két legfontosabb tag, ha tetszik, ha nem.
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Ez nekünk sem lesz jó, ha a franciák lemennek kavicsért. Az lenne a közös érdek, hogy valahogy rendeződjenek a sorok, normalizálódjon a helyzet az Eu-ban. Nyilván Macronnak menni kéne, de lehetőleg úgy hogy Fro. ne süllyedjen káoszba. Ugyan ezt tudnám mondani Merkel-Német vonalon is.
Erős Európára lenne szükségünk, nekünk is, s ez a két ország jelenleg a két legfontosabb tag, ha tetszik, ha nem.
A németekre és franciákat lassan kiakarják lőni! Közös haderő ami USA ellen is használható, most meg Iránnal szövetkeznek szintén USA ellenes felhanggal. A mag Európát könnyű megdönteni most ez zajlik ! Mivel mind a francia mind a német politikai vezetés gyenge és sebezhető. G20 Makarónival nem törődtek levegőnek nézték a nagyok ! .
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55 and b4l4g3

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 547
45 133
113
A németekre és franciákat lassan kiakarják lőni! Közös haderő ami USA ellen is használható, most meg Iránnal szövetkeznek szintén USA ellenes felhanggal. A mag Európát könnyű megdönteni most ez zajlik ! Mivel mind a francia mind a német politikai vezetés gyenge és sebezhető. G20 Makarónival nem törődtek levegőnek nézték a nagyok ! .
Hasonlóan látom én is, ahogy leírtam ezt korábban is szintén kb. amit most TE is.

Nekünk nem érdekünk egy káoszba taszított EU. Macront/Merkelt el kell távolítani szerintem is, több okból is menniük kell, de nagyon fontos lenne hogy az EU közben stabil tudjon maradni, és amennyire lehet egységes.
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt and b4l4g3

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Hasonlóan látom én is, ahogy leírtam ezt korábban is szintén kb. amit most TE is.

Nekünk nem érdekünk egy káoszba taszított EU. Macront/Merkelt el kell távolítani szerintem is, több okból is menniük kell, de nagyon fontos lenne hogy az EU közben stabil tudjon maradni, és amennyire lehet egységes.
Mi nem számítunk ez a 3 nagy sakk táblája ! USA-Oroszok és Kína majd osztozkodnak !
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt and csibeszke

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 547
45 133
113
Mi nem számítunk ez a 3 nagy sakk táblája ! USA-Oroszok és Kína majd osztozkodnak !
Szerintem nem kéne feltenni a kezünket, mert lehetne ebből a helyzetből olyat is kihozni, ahol nem vagyunk durván szopóágon a végén.


Változtatni kéne hozzá sok dologban, és összezárni, de szükség lenne rá, mivel rajtunk kívül senkinek nem érdeke az hogy itt az EU-ban csend, rend, fegyelem és prosperálás legyen.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 732
3 854
113
Szerintem nem kéne feltenni a kezünket, mert lehetne ebből a helyzetből olyat is kihozni, ahol nem vagyunk durván szopóágon a vég

Változtatni kéne hozzá sok dologban, és összezárni, de szükség lenne rá, mivel rajtunk kívül senkinek nem érdeke az hogy itt az EU-ban csend, rend, fegyelem és prosperálás legyen.
Itt mindenki a saját pecsenyéjét sütögeti. A gall kopasznyakú nem néz minket semmibe, nem is nézett soha!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 547
45 133
113
Itt mindenki a saját pecsenyéjét sütögeti. A gall kopasznyakú nem néz minket semmibe, nem is nézett soha!

Egyértelmű, én is rühellem Macront!

Viszont Fro. és főleg az EU káoszba lökése nekünk is nagyon fájni fog, inkább előbb mint utóbb szerintem!

Fro. a jelenlegi Németo. legfontosabb szövetségese, a mag Európa oszlopos tagja. Azé az Európáé, amelyhez be vagyunk 1000 szállal kötve gazdaságilag, illetve a biztonsági környezetünk legfőbb garanciája.

Igen, az hogy itt ne csinálja meg senki a tüzet a térségünkben, mindenféle nemzetközi szerződés, egyezmény ide-oda, leginkább a mag Európa érdeke, senki másé, én úgy látom.

Ha ők meggyengülnek, nekünk is bajunk lehet belőle...
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
Szerintem nem kéne feltenni a kezünket, mert lehetne ebből a helyzetből olyat is kihozni, ahol nem vagyunk durván szopóágon a végén.


Változtatni kéne hozzá sok dologban, és összezárni, de szükség lenne rá, mivel rajtunk kívül senkinek nem érdeke az hogy itt az EU-ban csend, rend, fegyelem és prosperálás legyen.
Éppen most próbálják izomból lenyomni a torkunkon a migransokat, és közben azt várnák tőlünk, hogy az ő oldalukon álljunk az usával való gazdasági lökdösődésben .
Ezeknek nincs annyi esze, hogy az összefogásért kompromisszumot kössenek .
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
CKuYs-ZIOzk.jpg