[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 852
35 208
113
Szerintem a francia katonak is fel vannak keszitve tomegoszlatasra ahogy europa osszes hadserege. Es biztos hogy a felszereles is megvan hozza. /nekem se tetszett de ez vannem kivansagmusor./
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Szerintem a francia katonak is fel vannak keszitve tomegoszlatasra ahogy europa osszes hadserege. Es biztos hogy a felszereles is megvan hozza. /nekem se tetszett de ez vannem kivansagmusor./
Egy szintig igen ebben igazad van.De közel sem annyira mint a rendőrség akiknek a képzés egyik gerincét alkotja a tömegoszlatás. A felszerelés egy rész is adott de nem hiszem ,hogy testpáncél jár minden bakának tömegesen biztos nem.Aztán lehet hogy tévedek.
Itt inkább az a kérdés,hogy morálisan mit vált ki majd a dolog.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
VdKfEnbZQ60.jpg
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 602
25 012
113
Ja érdekes lesz, mert nekik (mármint a hadseregnek) olyan testpáncéljaik ill. plexipajzsaik sincsenek, mint a rendőr droidoknak. Kövekkel felfegyverzett tömeg oszlatására nem igazán alkalmasak (persze európai mércével mérve)
Odáig meg csak nem merészkednek, mint a kínaiak 89-ben a tienanmen téren...
Még az MH-nak is van tömegoszlató felszerelése és felkészítése szóval nekik is lesz valószínűleg.
 
B

b4l4g3

Guest
Még az MH-nak is van tömegoszlató felszerelése és felkészítése szóval nekik is lesz valószínűleg.
Ja ezt nem tudtam. Bár jobban meggondolva rémlik vmi, hogy egyszer láttam a tv-ben hogy gyakoroltak a honvédségnél is ilyesmit a külföldi békefenntartó képzéssel kalcsolatosan.
 
B

b4l4g3

Guest
Amúgy ilyenkor mi van amikor egy civil autóját, egyéb javát teszik tönkre Ki fizeti a kárt? Megtérülhet valaha? Itthon mi rá a bevett módszer?
Nekem úgy rémlik hogy ez minden biztosításnál a nem fizet kategória. Terrorcselekmény, lázadás, stb...kategória. Bár lehet hogy a franciáknál lehet rá kötni vmit. Mert ott azért valljuk be elég nagy hagyománya van az autógyújtogatásnak...
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
Én most azt gondolom, hogy tényleg valós esély alakul lassan egy majdanhoz hasonló valamire.
Ha a szombat gigabuli lesz, akkor arra a legrosszabb reakció a sereg bárminemű bevetése. Ismerve az ottani mentalitást vasárnapra a cnn tele lesz lőtt sebeket mutató felvételekkel.
Ha most valami ellenérdekelt külső fél aktivizálná a lehetőségeit nagyot is szólhat a hétvége. Pedig még csak nem is tavasz van.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Egyre biztosabbnak tűnik a hír,hogy hétvégére kivezénylik a hadsereget egész franciaiország szerte.Most 89ezer katonáról beszélnek ebből 10ezer jut Párizsba.
Kiemelt egységek fel lesznek fegyverezve a nagy része csak élet kioltására nem alkalmas eszközökkel lesz ellátva.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Az egyik hozzászóló szerint kocsikat gyújtogattak meg burogattak (a helyi népszokások szerint.) Hadd térdeljenek egy kicsit.
Hát engem ez kb. annyira érint meg mint másokat az,hogy mi van ukrajnában.
Engem csak az érdekel az egészből,hogy ha ez pl. Oo.-ban történne vagy esetleg minálunk mit művelnének hisztiznének és beavatkozást követelnének a bólogatók.
Ez valami amit mindenki tudott,hogy eljön ha most elül majd legközelebb valamin megint fellángol nyugat Európa zuhanó görbén van.
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3
T

Törölt tag 008

Guest
Egyre biztosabbnak tűnik a hír,hogy hétvégére kivezénylik a hadsereget egész franciaiország szerte.Most 89ezer katonáról beszélnek ebből 10ezer jut Párizsba.
Kiemelt egységek fel lesznek fegyverezve a nagy része csak élet kioltására nem alkalmas eszközökkel lesz ellátva.
És ez így amúgy honnan? Mert sehol nem találok rá utalást.