[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 819
47 176
113
Én ismerek teljesen korrekt embereket mindkét oldalról,
Hallottam olyat, hogy bedöntik Makarónit és egy tábornok lesz a vezető, suttogják a nevét is. A gond, hogy még EU pártibb lessz, csak szimpatikusan karizmatikus beszédeket tart a rendvédelmi fórumokon.
Nem az EU pártisággal van a gond, hanem az ha kretén is vagy mellé!

Az EU pártisággal nekem semmi gondom nem lenne! Macron KRETÉN, az a baj!
 
  • Tetszik
Reactions: szegcsab

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Én úgy látom a francia belügyminiszter és más politikusok szavaiból, hogy direkt hergelik a tömeget. Még két hét és a közellátás biztosítása érdekében bevezetik a szükségállapotot, rengeteg embert bebörtönöznek a normális emberek közül és megvalósítják régi álmukat, a cenzurát és a választások nélküli kormányzást.
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
.
Várható volt, hogy Makaróni beveti a követőit. Még pár nap, és az imámok is kiállnak ellene és jöhet a megmentő diktatúra a "polgárháborúval szemben". Ilyen fajsúlytalan vezetőnek csak az lehet a mentőöv, Porosjani is megpróbálta. :)
És ehhez a rendőrök szépen asszisztálnak majd!? Csak kérdem.. :cool:
Mert ugye amíg pár százezren vannak azok csak ütni való huligánok de ha egy tábornok az mindjárt a népakarat :D
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
hogy direkt hergelik a tömeget.
de kikkel :eek:...
Na jó nem csinálom tovább :)
Egyébként azzal egyet értek,hogy erős volt ebbe belekeverni a mentősöket a tűzoltókat és természetesen több ezer normális rendőrt.
Mindkét oldalon a kollektív bűnösség elvét alkalmazni nagyon nagy hiba.
Ugyan akkor az oka ennek az indulatnak abban keresendő,hogy regnáló kormányunk ígéretei ellenére mindent meg tesz,hogy ne legyenek lezárt büntetőperek az eseményekkel kapcsolatban.Ez érthető hiszen őket ki védi meg ha beüt a ménkő...ez a 22-es csapdája.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zsolti

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Nem értem miért nem dobálnak rájuk téglával vagy valami súlyos valamivel amivel komoly sérülést tudnának okozni az intáfáknak ?.
Én annyira utálom őket hogy valami morbid dolgot is csinálnék ellenük
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 450
11 439
113
Ne legyünk farizeusok. A mentős, a tűzoltó leszedi a sérültről az ékszert, órát, zsebéből a készpénzt, stb. a rendőr a valamilyen módon legitimált hatalmat védi és nem a polgárt, illetve azt csak addig amíg a együttműködő a hatalommal.
Nem mindegyik és nem mindig de, hogy találkozni, szembesülni fogsz vele a z biztos.
Ezek a szakmák, hivatások, ezzel járnak

Akinek ez nem tetszik az ne menjen oda.

Khm...Most egy picit csalódtam benned.
Nem vagyok mentős, csak kórházi gépkocsivezető.
Jelenleg vérszállító-összekötő munkát végzek. Pontosabban éppen nem, mert 4 hónapig kettő ember munkáját végeztem (konkrétan összesen 10-15 perc szünettel, folyamatos fél-egy órás késésekkel az időponthoz kötött feladatokban), s eddig bírtam; a folyamatos túlhajszoltságtól mostanra összeomlottam, jelenleg munkaképtelen vagyok.
Ez a mostani volt a harmadik alkalom - az általam nagyon szeretett - Budapestre járást már nem tudom végezni, a pesti feladatban az utódom konkrétan most két napra elosztva fogja megcsinálni...
Lassan harmadik évtizede vagyok kórházi gkv., a Nysatól, Roburtól a felső vezetőket szállító szgk.-n (dedikált igazgatói sofőr viszont nem voltam soha) keresztül a kisbuszig, a szaros lepedőket a részeg orvos kompániát (konferencia ugye...) 24 órán keresztül furikázó kocsisig szinte mindent csináltam. Ebben a szinte mindenben benne volt a zavart elmeállapotútól a 150 kg-os fekvőgipszesen keresztül (52 kg vagyok) a végstádiumos sugárkezelésre, kemóra hordágyazott betegszállítás is.
Szerettem végezni, hihetetlenül jó érzés a másikon segíteni; a hálás tekintete, a gyenge, de megszorítani akaró köszönő keze, a rám húsz év után is emlékező gyógyult beteg.
Igen, sajnos hígul a "szakma", kedvezőtlen a tendencia; már nem kell PÁV, már nem kell semmi. Jönnek is - meg egy hét után mennek is, mikor kiderül, hogy itt dolgozni kell, s kellemetlenül érzem magam, amikor a télen nyitott ajtajú betegszállító kocsiban fekvő beteg mellett vidáman kvaterkáznak kávéval és cigivel...
Nekem soha az életben nem jutott eszembe, hogy lenyúljam a beteg, vagy hozzátartozója értékét, s ha azon múlott, akkor kiegészítve a pénzecskéjét vettem neki szendvicset a büfében., stb.
De azokért, akik hozzám hasonlóan régóta itt ragadtak/ itt maradtak (s igen; minimálbéren vagyunk, mert nem számítunk egészségügyi dolgozóknak, csak egészségügyben dolgozóknak), azokért szintén tűzbe teszem a kezem. (Nem úgy, mint Scaevola, mert nincs olyan fájdalomtűrő képességem)
Ezen emberek nevében is kikérem magamnak a sunyin általánosító, a jelenséget a valósnál gyakoribbnak sugalló kijelentéseidet!

Rendőrök. Attól, hogy még egy helyszínelő rendőr a másik fél javára (városi busz) khm... kedvező módon szelektálva adta be a helyszínelés adatait, attól még nem fogok általánosítani róluk, hiszen pl. a szabálysértési előadó már átlátott a szitán, s az eset után egy héttel - még a szabálysértési előadónál megjelenés előtt - egy másik helyszínelővel (tanú voltam egy másik balesetnél) már kedélyesen beszélgettünk; mai napig köszönünk egymásnak, ha összefutunk.
Mint volt sorkatona soha az életben nem állnék be egyenruhásnak, de azt is elfogadom, hogy ha valaki ezeket a pályákat (rendőr, tűzoltó stb.) választja.
Ha netán másra alkalmatlanságból, ha hatalommániáért; az az ő baja, ő is csak egy megkopott nyugdíjas lesz majd a piacon vásárolva - ha megéri...

Melampo; nekem csak egy szakmai érettségim van; a más témákban mutatott eddigi hozzászólásaid alapján tanultabbnak és tőlem intelligensebbnek gondoltalak téged; azt hittem, hogy ezek alapján elvárható módon tudsz éretten disztingválni.:(
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
Ugyan akkor az oka ennek az indulatnak abban keresendő,hogy regnáló kormányunk ígéretei ellenére mindent meg tesz,hogy ne legyenek lezárt büntetőperek az eseményekkel kapcsolatban.Ez érthető hiszen őket ki védi meg ha beüt a ménkő...ez a 22-es csapdája.

Sokkal jobb lenne, ha ismernéd a helyzetet és értenéd a dolgokat amiket leírsz.

Elkezdték a pereskedést évekkel a történtek után. Akit perbe fogtak-rengeteg rendőr- rögtön büntetőeljárás hatálya alá került. Nincs előléptetés, nincs érdemi mozgási lehetőség a rendőrségen belül, nincs semmi éveken át. Lényegében sokan hiába szereztek végzettségeket, diplomát stb. semmire nem mentek vele. Lenulláztak karriereket, életutat, mindent. Éveken át fizették az ügyvédeket, és közben leszereltek, teljesen más életet kezdtek el élni, a nyakukon meg a per. Nem kevés kollégát ismerek, akik ott sem lehettek volna, esélyük sem lett volna megcselekedni azt, amivel megvádolták őket, de azért ment a gyomorideg éveken át, azért hogy az esetek 98%-ban a végén fizessenek pár százezer Forintos büntetéseket, úgy hogy csak tátogtak hogy milyen bizonyítékok alapján. Volt aki ellen annyi szólt, hogy rádióforgalmazás alapján az ő raja abban vagy a környező utcák egyikében lehetett ahol a tárgyalt túlkapás történt, volt aki kevesebbért kapott büntetést. Üdvözlöm innen is a független bíróságot.Ellenben be lett azonosítva több száz emberke akik a balhét csinálták pl a székház előtt. Egy itélet sem született, mert ők a forradalmárok, hagyjuk már.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 450
11 439
113
Naiv lelkem szerint egy zavargásokig fajuló eseménysornak sokféle oka lehet. Ezek az okok lehetnek akár egyedül indikálók, illetve - különböző arányban - "összegerjedőek", támogatottak.
Elég, ha van egy egy politikai botrány, ami kivisz tömegeket az utcára. Lásd a lengyel, cseh, szlovák stb. tömegtüntetések.
Ennyi embert soros nem tud lepénzelni, hogy télen kimenjen esténként tüntetni a hidegben, ahelyett hogy nézné a kedvenc sorozatát. Ehhez elég az állampolgári öntudat.
Semleges szemlélőként láthatóan (vagy csak színjáték?) összerúgta a port a magyar mentoráltjával.
Ha valahova, akkor ide tudna finanszírozni utcai menstruációkat.
S mégse történnek ilyenek olyan tömeghatással, mint az előbb említett környékbeli országokban. (Pedig gyakorlatilag csak az ország egyik része szavazott valami mellett illetve a másik része valami ellen, nyilván a választási rendszer mindig torzít valamerre)
Hogy miért?
A fene se tudja; néplélek, pálinka, chemtrail-el végrehajtott pszichoaktív birkásítás:D (Hogy is mondta Hofi? Itt nem fúj a szél a Kárpát-medencében, de bent marad a büdös is!):)
Viszont - ahogy írtam is - mindenféle érdekeltek; politikai pártok, gazdasági érdekcsoportok, bel és külföldi szolgálatok sokat tudnak tenni, azért, hogy a helyzet zavarosabb legyen; eszkalálódjon.
S miért? Egyszerű.
Mert minden ilyen társadalmi történés mögött - minden oldalon - ott van az ember, az egyén (a fegyverzeti rendszerek mögött is!:hadonaszos:); az önkontrolljával, a tűrőképességével, a parancskövető képességével, az intelligenciájával, a pozitív csoporttudattal.
De az előítéleteivel, a csalódottságával, frusztráltságával, fáradtságával, fájdalmával, a manipulálhatóságával, a tömegpszichózissal is.
Ha ma lenne olyan mesterséges intelligencia (minden aktuálisan érdekelt oldalán), ami előre le tudna modellezni egy társadalmi eseménysort (lásd pl. pillangóhatás), akkor ezek a történések meg sem történnének, mert a gonosz tutira mehetne.
De nincs, így zajlik az élet rendesen...
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 450
11 439
113
Sokkal jobb lenne, ha ismernéd a helyzetet és értenéd a dolgokat amiket leírsz.

Elkezdték a pereskedést évekkel a történtek után. Akit perbe fogtak-rengeteg rendőr- rögtön büntetőeljárás hatálya alá került. Nincs előléptetés, nincs érdemi mozgási lehetőség a rendőrségen belül, nincs semmi éveken át. Lényegében sokan hiába szereztek végzettségeket, diplomát stb. semmire nem mentek vele. Lenulláztak karriereket, életutat, mindent. Éveken át fizették az ügyvédeket, és közben leszereltek, teljesen más életet kezdtek el élni, a nyakukon meg a per. Nem kevés kollégát ismerek, akik ott sem lehettek volna, esélyük sem lett volna megcselekedni azt, amivel megvádolták őket, de azért ment a gyomorideg éveken át, azért hogy az esetek 98%-ban a végén fizessenek pár százezer Forintos büntetéseket, úgy hogy csak tátogtak hogy milyen bizonyítékok alapján. Volt aki ellen annyi szólt, hogy rádióforgalmazás alapján az ő raja abban vagy a környező utcák egyikében lehetett ahol a tárgyalt túlkapás történt, volt aki kevesebbért kapott büntetést. Üdvözlöm innen is a független bíróságot.Ellenben be lett azonosítva több száz emberke akik a balhét csinálták pl a székház előtt. Egy itélet sem született, mert ők a forradalmárok, hagyjuk már.

Nemrég futottam össze 20 éve nem látott osztálytársammal (osztálytalálkozó), aki ott volt az általad ecsetelt oldalon, elég érdekes, elgondolkoztató dolgokat mondott...
De ez itt topic off lesz előbb-utóbb, s akkor kapcsolgathatunk a kedvelt-utált tv csatornáink között, ahelyett, hogy kollektív bölcsességünk fésülje össze árnyaltabb képpé a történéseket és azok mozgatórugóit!:eek:
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://www.origo.hu/nagyvilag/20181210-macron-francia.html
"Közel 20 millió ember nézte vagy hallgatta rádiót keresztül este 8 órakor Emmanuel Macron francia elnök beszédét. Az elmúlt hetek lázadása miatt kellett beszélnie. Azt elismerte, hogy gazdasági és szociális szükségállapot van Franciaországban, azt is mondta, hogy tudja, az emberek dühösek, megígérte, hogy felemeli 100 euróval a minimálbért, csökkenti a kisnyugdíjasok terheit, viszont gyűlölt intézkedését, a vagyonadó eltörlését nem vonta vissza. Úgy tűnik, folytatódni fog a sárgamellényesek lázadása..."

http://magyarhirlap.hu/cikk/135715/Macron_jogos_az_elegedetlenseg_az_eroszak_elfogadhatatlan
"A francia elnök gazdasági és szociális rendkívüli állapotot hirdetett ki...
...A köztársasági elnök "gazdasági és szociális rendkívüli állapotot" hirdetett ki, és elmondta: az a célja, hogy Franciaországban ezentúl mindenki méltó módon élhessen meg a munkájából..."