[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 402
113
Legyen így, szurkolok nekik!
Viszont szerintem nagyon alacsony szinten vannak sajnos mind nemzeti öntudatban, mind valós cselekvőképességben.

A franciákban, olaszokban látok potenciált, a németek meg ugye robognak a zöld liberalizmus felé, ha hihetünk a közvélemény kutatóknak, ők nem látják azt amit Te.
Igen, ezzel egyetértek. Jelenleg "fullba tolják a kretént" valóban, ahogy itt Pesten mondják.
DE, ha változik a szituáció, akkor nagyon más lesz a tészta arrafelé, is.
..
/Egy dolgot mondok például. Jelen állás szerint klímaidiotizmus van, mivel azt hiszik, hogy az emberiség által kibocsátott CO2 melegíti (sic.) a Földet. Mihelyst érkezik a lehűlés, hidd el egy-két kemény hideg telű hosszú zimankó elég lesz az észhez téréshez! Nagyon nem jó ám fázni, pláne úgy ha a lakásodban vagy! Gondolod éljenezni fogják a zöld-politikusokat ezután is?/
 
  • Tetszik
Reactions: Kiebra and gergo55

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 813
47 091
113
Ez az amerikai hadseregben is "probléma" volt.
Ezt ha ŐSZINTÉN sikerül megmérni, mindig is hasonló értéket fog adni, ezt már nem egyszer végigbeszéltem a baráti körömben, ahol felül van reprezentálva mindenféle egyenruhás. Piszok egyszerű rá a magyarázat: Azok akik undorodnak az erőszaktól, a fegyverektől, ritkán lesznek szélsőjobb, vagy csak simán nemzetiek, ők általában világpolgárok, idealista liberálisok. Akik szeretik a kicsapongást - esetleg a drogokat, könnyelmű életet, nem képesek parancsuralmi rendszerben elképzelni magukat, szintén legtöbb esetben bal-liberális beállítódottságúak.

S igen, mondjuk ki, a legtöbb ember aki valóban képes lenne meghalni a hazájáért, mert ez többet jelent neki mint a puszta lakcíme, képes elfogadni hogy van egy vertikális parancsuralmi rendszer ahol parancsot kell végrehajtani, hogy korán kell felkelni + olyat is meg kell csinálni ami nem esik jól, fegyverek vesznek körbe, nos ők a legtöbb esetben meg nem bal-liberális világpolgárok, hanem általában jobboldaliak, nacionalisták.

Amióta a világ a világ, ez így volt mindenhol.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 813
47 091
113
Igen, ezzel egyetértek. Jelenleg "fullba tolják a kretént" valóban, ahogy itt Pesten mondják.
DE, ha változik a szituáció, akkor nagyon más lesz a tészta arrafelé, is.
..
/Egy dolgot mondok például. Jelen állás szerint klímaidiotizmus van, mivel azt hiszik, hogy az emberiség által kibocsátott CO2 melegíti (sic.) a Földet. Mihelyst érkezik a lehűlés, hidd el egy-két kemény hideg telű hosszú zimankó elég lesz az észhez téréshez! Nagyon nem jó ám fázni, pláne úgy ha a lakásodban vagy! Gondolod éljenezni fogják a zöld-politikusokat ezután is?/
Kifizetik a drága csúcsáramot, mert megtehetik, és el lesz hallgatva hogy csúnya atomenergia termelte francia import. Meg vannak hülyítve, de nagyon... A migráció negatív hatásai is kézzel foghatóak, LÁTHATÓAK az utcán, ahogy elég körbesétálni egyes negyedeiben Berlinnek pl. és kiveri a szemed a LMBTQ lobby "jótékony" hatása is, és mégis az Ő irányuk az: Most jöjjenek a ZŐŐŐDEK!

Lelkül rajta! Szerintem végük van, mint a botnak... Nem véletlen az sem, hogy én azt látom, minden józan német nagyvállalat azt keresi hogy tudna minél több mindent minél hamarabb kiszervezni otthonról lehetőleg jó messzire.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 813
47 091
113
Sokkalta jobban mutatja a veszély, azaz az Intifáda kezdetének időbeli közelségét!
Szerintetek ha a zsidók nekiállnak ledarálni a palesztinokat a Közel-Keleten, akkor mi fog elkövetkezni a nyugat-európai metropoliszokban? Csak úgy megkérdezem halkan...
Az igazság pillanata. Minél hamarabb jön, annál jobb esélyeink vannak nekünk, fehér keresztényeknek. Ha a zsidók nekiállnak ledarálni a palesztinokat és ezért (függetlenül akár attól is, hogy jogos-jogtalan amit Izrael csinál velük) nyugat-Eu-s metropoliszokban nekiállnak hőbörögni, akkor MI itt az EU-ban teljesen jogosan lépünk fel velük szemben. Nyilván az arányosság elve mentén, de ha kell és ŐK vadulnak, én gondolkozás nélkül adnék ki rájuk tűzparancsot, deportálnám még a problémás elemek családját is vissza a közel - keletre, Afrikába, ahonnan jöttek. Ezt a dolgot dűlőre kell vinni, pont úgy ahogy a francia tábornokok leírták, mert az idő nem nekünk kedvez, és magától meg megoldódni nem fog.

Aki beilleszkedni képes és hajlandó az ha beáll a sorba és nem szervezkedik, követeli magának a shariát, eszik előttem csülköt pékné módra stb akkor marad, a többit én deportálnám oda ahol natúrban van annyi mecset amennyit csak szeretne/ha támad kilövetném, egyszerű ez mint egy mocskos nagy csattanós pofon.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 476
93 550
113
Sokkalta jobban mutatja a veszély, azaz az Intifáda kezdetének időbeli közelségét!
Szerintetek ha a zsidók nekiállnak ledarálni a palesztinokat a Közel-Keleten, akkor mi fog elkövetkezni a nyugat-európai metropoliszokban? Csak úgy megkérdezem halkan...
Sztem izraeli rakétázás csak a szokásos civakodás kicsit emeltebb fokozaton. Még kicsit durvul, aztán megnyugszik. Persze lehetnek arab tüntik Nyugaton, de nem lesz fordulópont.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 402
113
Az igazság pillanata. Minél hamarabb jön, annál jobb esélyeink vannak nekünk, fehér keresztényeknek. Ha a zsidók nekiállnak ledarálni a palesztinokat és ezért (függetlenül akár attól is, hogy jogos-jogtalan amit Izrael csinál velük) nyugat-Eu-s metropoliszokban nekiállnak hőbörögni, akkor MI itt az EU-ban teljesen jogosan lépünk fel velük szemben. Nyilván az arányosság elve mentén, de ha kell és ŐK vadulnak, én gondolkozás nélkül adnék ki rájuk tűzparancsot, deportálnám még a problémás elemek családját is vissza a közel - keletre, Afrikába, ahonnan jöttek. Ezt a dolgot dűlőre kell vinni, pont úgy ahogy a francia tábornokok leírták, mert az idő nem nekünk kedvez, és magától meg megoldódni nem fog.

Aki beilleszkedni képes és hajlandó az ha beáll a sorba és nem szervezkedik, követeli magának a shariát, eszik előttem csülköt pékné módra stb akkor marad, a többit én deportálnám oda ahol natúrban van annyi mecset amennyit csak szeretne/ha támad kilövetném, egyszerű ez mint egy mocskos nagy csattanós pofon.
Látom te nem viccelsz! :D
(Amúgy igen, olyan ez mint egy gennyesedésnek indult sebecske. A vége lehet végtagamputáció is akár.)
..
Ilyen szcenárió esetén egyébként a muszlimok kipaterolása, "útnak indítása", az nyugati, majd délnyugati, déli irányba történhet csak meg. Ehhez nem kell észlénynek lenni.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55 and zsolti

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 402
113
Sztem izraeli rakétázás csak a szokásos civakodás kicsit emeltebb fokozaton. Még kicsit durvul, aztán megnyugszik. Persze lehetnek arab tüntik Nyugaton, de nem lesz fordulópont.
Igen, lehetséges, hogy így lesz. De amit írtam, azt arra értettem, hogy pont most írták le ezt a tábornokok, s nyilván nem tökkelütöttek. Ott is lefuttaták azt az opciót, amit mi is megtettünk itt számtalanszor. Nem a kimondott igazságuk a hangsúlyos, hanem a miért éppen most, s miért ilyen széles aláírói körrel megtámogatva!?
..
(A válasz szerintem is az, amit @zsolti is jelzett, azaz, időben minél később robban a bomba - ami pedig biztosan robbanni fog, annál nagyobb veszteséget és felfordulást fog okozni!)
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 600
24 984
113
Nagyon meg lennék lepve, ha Németország talpra tudna/egyáltalán csak akarna állni! Ők robognak egy szép új neoliberális zöld kormány felé, össz-társadalmilag működött rajtuk az agymosás.
Game Over.
Weimar-i köztársaság, kb 15 évig fullba tolták, 33-ban meg a bajszos 36-ra 3év alatt megfordította a 15 év "sikereit" és átbillentette a másik szélsőségbe. Hidd el, a németeknél csak szélsőségek léteznek a papírforma miatt.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 476
93 550
113
Igen, lehetséges, hogy így lesz. De amit írtam, azt arra értettem, hogy pont most írták le ezt a tábornokok, s nyilván nem tökkelütöttek. Ott is lefuttaták azt az opciót, amit mi is megtettünk itt számtalanszor. Nem a kimondott igazságuk a hangsúlyos, hanem a miért éppen most, s miért ilyen széles aláírói körrel megtámogatva!?
..
(A válasz szerintem is az, amit @zsolti is jelzett, azaz, időben minél később robban a bomba - ami pedig biztosan robbanni fog, annál nagyobb veszteséget és felfordulást fog okozni!)
Sztem nem robban. Van egy másik út a behódolás!
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 402
113
Sztem nem robban. Van egy másik út a behódolás!
Ebben az esetben a folyamat végén kapsz egy tisztán muzulmán, atomnagyhatalom Franciaisztánt! Mert ugye olyanok is lesznek szép számmal, akik nem a behódolást, hanem a külföldre költözést (Kanada?) választják!
..
A végeredmény ugyanaz lesz, csak immár nem országokon belüli, hanem országok közötti konfliktus lesz az, ami robban, s amely az EU végét jelenti! Mivel ez a robbanás még nagyobb lehet!
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 813
47 091
113
Ebben az esetben a folyamat végén kapsz egy tisztán muzulmán, atomnagyhatalom Franciaisztánt! Mert ugye olyanok is lesznek szép számmal, akik nem a behódolást, hanem a külföldre költözést (Kanada?) választják!
..
A végeredmény ugyanaz lesz, csak immár nem országokon belüli, hanem országok közötti konfliktus lesz az, ami robban, s amely az EU végét jelenti! Mivel ez a robbanás még nagyobb lehet!
Nem fognak menekülni, nem németek/hollandok/belgák a született franciákban/olaszokban sokkal több nemzeti öntudat van annál, hogy ezt hagyják. Szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Galthran

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 476
93 550
113
Ebben az esetben a folyamat végén kapsz egy tisztán muzulmán, atomnagyhatalom Franciaisztánt! Mert ugye olyanok is lesznek szép számmal, akik nem a behódolást, hanem a külföldre költözést (Kanada?) választják!
..
A végeredmény ugyanaz lesz, csak immár nem országokon belüli, hanem országok közötti konfliktus lesz az, ami robban, s amely az EU végét jelenti! Mivel ez a robbanás még nagyobb lehet!
Ez az út elfogadhatatlan hogy mi hódoljunk be - ők meg nem fognak - én nem akarnám mondjuk pl. a lányomat megalázva, csadorban látni!
Nem lesz csador sem az út végén. Legalábbis ez a progresszív elképzelés minden világpolgár felolvad egy gyökértelenített multikultiban. Itt már nemzeti kormányok sem kellenek, néha majd összeül a részvénytársaság igazgatósága és dönt.

Nagyon régen sosem értettem a nyugati sci-fiket kelet-európaiként, hogyan alakithatják a jövőben a világ menetét a cégek és nem a kormányok. Emlékmás talán stb. , ma már értem!! E felé haladunk, a kriptopénz is ide egy nagy ugródeszka!!!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 476
93 550
113
Nem fognak menekülni, nem németek/hollandok/belgák a született franciákban/olaszokban sokkal több nemzeti öntudat van annál, hogy ezt hagyják. Szerintem.
Most pedig azt teszik. Otthagyják nekik a nagyvárost és kivonulnak vidékre.
A nemzeti öntudatot naponta rombolja a média és az oktatás. A nyugati multik is vállalati kultúrájuk részévé tették a progresszív ideológiát. Csekély ellenállás van. Itt üde színfolt a katonák levele.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 402
113
Nem fognak menekülni, nem németek/hollandok/belgák a született franciákban/olaszokban sokkal több nemzeti öntudat van annál, hogy ezt hagyják. Szerintem.
Szerintem sem amúgy.
@SilvioD felvetésére írtam a másik lehetséges opciómat.
..
Ami a gond még szerintem, az az, hogy Franciaországnak nincs igazán hátországa, ellentétben Németországgal, amely képes akár kritikus termelőegységek komplett kitelepítésére is a biztonságos zónába! Azáltal, hogy a németek allokálták az ipari kapacitásuk tetemes hányadát, ezáltal lecsökkentették a sérülékenységüket. Legalább is jóval nagyobb mértékben, mint a franciák. Azaz a "biznisz-ez-júzsöl" az ő esetükben még egy kiterjedt országos zavargás esetében is meglesz, annak összes anyagi vonzatával!
..
Csehország, Szlovákia, Magyarország, Lengyelország, meg még egy sor hely német érdekszféra ilyetén. De Ausztria és Svájc is hátország, igaz ez utóbbiak szintén megszenvedhetnek egy iszlám intifádát!
..
Franciaország ugyanakkor délről zárt a Pireneusok hegyláncai miatt, délkeletre ugyanez a helyzet csak az Alpok miatt. Keletről ugye ott van Németország. Francia befolyási övezet egyedül Svájcból néhány kanton, illetve Vallónia. De éppen a flamand-vallon ellentét miatt Hollandia már német érdekszféra, így egy kiterjedt muszlimellenes tisztogatás esetében ezeken a területeken is a német érdek fog érvényesülni!
..
A végeredmény pedig az, hogy felfordulás esetén, végső soron nem csak a helyi muszlimokkal kell megbirkózniuk, hanem azokkal is, akiket "áthajtottak hozzájuk" Kölnből, Ruhr-vidékről, Flandriából stb.
 
  • Tetszik
Reactions: Kiebra and Pogány

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 402
113
Legalábbis ez a progresszív elképzelés minden világpolgár felolvad egy gyökértelenített multikultiban. Itt már nemzeti kormányok sem kellenek, néha majd összeül a részvénytársaság igazgatósága és dönt.
Móricka elképzelte...
(Én nem vitatom, hogy ez a terv egyes think-tank-ekben, de szembe jön majd az ÉLET, azaz a muszlim mentalitás.)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 476
93 550
113
Móricka elképzelte...
(Én nem vitatom, hogy ez a terv egyes think-tank-ekben, de szembe jön majd az ÉLET, azaz a muszlim mentalitás.)
Az is változik. Most még elenáll meg hódítani akar, de a végén minden oldódik a coca-colaban. A törökök pár év és beállnak a sorba. Az nagy áttörés lehet.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány