[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 563
18 389
113
Boris visszalépett a jelöltségtől. Penny-nek meg mintha esélye sem lenne, 25 támogatója van a szükséges 100-ból, Suraknak 155.

Valahol kicsit ironikus, hogy Nagy - Britanniának egy indiai miniszterelnöke lesz. A volt gyarmattartót egy gyarmati leszármazott fogja vezetni. Van humora a történelemnek :)
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 477
10 754
113
Én nem feltétlenül arra gondoltam, hogy nem lehetett sehol sem olvasni ezt a hírt, hanem hogy
-nem voltak napokig tartó tüntetések
-nem voltak világszintű részvétnyilvánítások politikusoktól, társadalmi szereplőktől
-értelmiségiek nem kezdtek el 0-24-ben arról beszélni, hogy ennek a nem egyedi esetnek milyen szociokulturális, társadalmi, származási háttere van
-nem kezdték el az emberek az internet minden zugában használni a WLM mozaikszót
-nem kezdtek el a világ legnagyobb cégei és civil szervezetei hatalmas kampányokba komoly dollár milliókból, hogy bizony csak úgy lehetsz hasznos tagja a társadalomnak, ha nem terrorizálod és nem élősködsz a becsületes, dolgozó fehéreken
-nem kezdtek el minden futballpályán térdelni meccsek előtt, majd az ezt ellenzőket elhordani fűnek-fának…

És ez a szó szerint vérlázító az egészben, hogy míg az egyik esetben világméretű, évekig tartó műbalhét lehetett kreálni, addig a másik esetről szinte alig hallott valaki…

Szembe kell néznünk a ténnyel, hogy a meghatározó korszellem szerint egy agresszív drogos feka bűnöző sokkal többet ér, mint egy bőröndbe gyömöszölt, elvágott torkú 12 éves fehér lány. Nincs mit szépíteni, a fehér emberre kiadták a kilövési engedélyt. A sikeres agymosásnak hála pedig még kötelező élveznünk is az egészet…

Aztán mindenki gondolkodjon el rajta, hogy reálisan milyen választási lehetőségei lesznek mondjuk a franciáknak 10-20 év múlva. Nem szeretnék belegondolni, de lehet, hogy mondjuk a 2040-es évek sem lesznek szebbek, mint az 1940-esek…
Egyedül a "szélsőjobbos" "fasisztának" megbélyegzett politikai személyek, újságírók és néhány ezer civil akik tüntettek ez miatt, ez minden ami történt. Még a Francia feministák is arról beszélnek hogy az a szemét szélsőjobb felkarolta az ügyet, Le Pen kínosan ügyel arra hogy ne álljon be teljes mellszélességgel az ügy mögé, ezzel kurva sok szavazatot vesztett...
A kormánypárttól, a balosoktól semmi reakció nem jött, bezzeg egy felgyújtott mecset országos felháborodást vált ki.
A francia média olyan szinten butitja a népet ami elképesztő, aki nem a fősodorban evez azt meg megpróbálják kicsinálni...
Egyébként ez messze nem kirívó eset mégha az egyik leg brutálisabb is, napi szinten történnek ilyenek. Az esetek 99,9 % ban ugyanazok a felelősek, de ha a bűnöst nem Jean-Pierre nek hívják akkor teljes csend. Gusztustalan.
Ennek a gyilkos beteg ribancnak is el kellett volna már hagynia fro t, természetesen a fizikai kiutasítás nem történt meg.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 586
25 813
113
ef903effc517c4688850f4790b2986d7.jpg



UK-prime-ministers-shortest-term-MAIN.jpg
 
  • Vicces
Reactions: antigonosz

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
LiveLIVESunak set to be PM as Mordaunt drops out of leadership race
Play video Watch: BBC News live coverageVIDEO
Watch: BBC News live coverage
630,598
630,598
viewing this page
Latest tally of backers who have gone public with their support: Rishi Sunak - 193 MPs; Penny Mordaunt - 26 MPs

Hagyjuk a rasszista kommenteket. Thx
 

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
945
8 121
93
LiveLIVESunak set to be PM as Mordaunt drops out of leadership race
Play video Watch: BBC News live coverageVIDEO
Watch: BBC News live coverage
630,598
630,598
viewing this page
Latest tally of backers who have gone public with their support: Rishi Sunak - 193 MPs; Penny Mordaunt - 26 MPs

Hagyjuk a rasszista kommenteket. Thx
Semmi rasszizmus, mifelénk csak annyit mondanak az ilyenre, hogy a szemük sem áll jól:


De nem csak fiziognómiai értelemben.
Sunak egyetem után:
1:Goldman Sachs. no comment
2:The Children's Investment Fund Management: https://www.tcifund.com/
Azon kívül hogy elég beteg a névválasztás, a honlapjukon megtudtam, hogy filantrópokról van szó. Szóval megnyugodtam.
3: Theleme Partners. https://www.thelemepartners.com/
Baromi informatív a honlapjuk, gondolom csak nagyon filantrópoknak van jelszava hozzá.

Feleségéről, Akshata Murtiról hirtelen annyit, hogy divattervező, de papa révén nagyobb a jövedelme van mint a királynak, adót mégsem fizet Albionban, ezzel támadják.

Após, Narayana Murti csinálta az Infosys-t, 3 pontban foglalnám össze az első benyomásomat róla:
2006 WEF Davos társelnök
2013 Az év filantrópja (komolyan)
2016 megírta élete nagy könyvét: Narayana Murti Okossága és Bölcsessége címmel. Az jó ha valaki bátran vállalja az értékeit.

Szóval én megnyugodtam, hogy végre igazán gazdag filantrópok ülnek a miniszterelnöki székbe és nem kellenek a Borisz féle bohócok közvetítőnek.

Jaj majd elfeledtem Narayana felesége az Infosys mellett a Bill and Melinda Gates Foundation egészségügyi kezdeményezéseiért felelős. Ugye nem kell mondani hogy a wikipédia szerint foglalkozása: FILANTRÓP

Ja amúgy após többek között Putyin trójai falova:

In 2004, Murthy had previously given the Russian president Vladimir Putin a tour of the Bangalore campus of Infosys, and spoke of the "special relationship" between the two countries.[97] According to The Guardian, the company "has strong historical links with Russia and Putin" as of March 2022.


Azt hiszem a konteósok most kaptak csámcsognivalót, mi meg meglátjuk mit tesz most ez a sok mizantróp akarom mondani filantróp a dicső Brit Birodalommal.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Semmi rasszizmus, mifelénk csak annyit mondanak az ilyenre, hogy a szemük sem áll jól:


De nem csak fiziognómiai értelemben.
Sunak egyetem után:
1:Goldman Sachs. no comment
2:The Children's Investment Fund Management: https://www.tcifund.com/
Azon kívül hogy elég beteg a névválasztás, a honlapjukon megtudtam, hogy filantrópokról van szó. Szóval megnyugodtam.
3: Theleme Partners. https://www.thelemepartners.com/
Baromi informatív a honlapjuk, gondolom csak nagyon filantrópoknak van jelszava hozzá.

Feleségéről, Akshata Murtiról hirtelen annyit, hogy divattervező, de papa révén nagyobb a jövedelme van mint a királynak, adót mégsem fizet Albionban, ezzel támadják.

Após, Narayana Murti csinálta az Infosys-t, 3 pontban foglalnám össze az első benyomásomat róla:
2006 WEF Davos társelnök
2013 Az év filantrópja (komolyan)
2016 megírta élete nagy könyvét: Narayana Murti Okossága és Bölcsessége címmel. Az jó ha valaki bátran vállalja az értékeit.

Szóval én megnyugodtam, hogy végre igazán gazdag filantrópok ülnek a miniszterelnöki székbe és nem kellenek a Borisz féle bohócok közvetítőnek.

Jaj majd elfeledtem Narayana felesége az Infosys mellett a Bill and Melinda Gates Foundation egészségügyi kezdeményezéseiért felelős. Ugye nem kell mondani hogy a wikipédia szerint foglalkozása: FILANTRÓP

Ja amúgy após többek között Putyin trójai falova:

In 2004, Murthy had previously given the Russian president Vladimir Putin a tour of the Bangalore campus of Infosys, and spoke of the "special relationship" between the two countries.[97] According to The Guardian, the company "has strong historical links with Russia and Putin" as of March 2022.


Azt hiszem a konteósok most kaptak csámcsognivalót, mi meg meglátjuk mit tesz most ez a sok mizantróp akarom mondani filantróp a dicső Brit Birodalommal.
Azért 2004-es valamit rávetíteni napjainkra...
Meglátjuk, az is lehet ő is megy a levesbe ha kijön a party-gate-ről a jelentés...azért ő is vastagon benne volt.
Jófej mondjuk, hogy pont ez után 'fellázadt' BoJo ellen...
Egyébként egész addig meglehetősen népszerű volt.
Az is lehet, hogy jól fog elsülni: nem hülye a pénzügyekhez, jó nexusokkal.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 346
33 402
113
Egy világ fog benned összeomlani, de ez konkrétan címlapon volt a Telexen. A család kérésére fújták le a szerveződő tiltakozást.


A telexen lehet, Nyugaton mennyire volt címlapos a sztori?

Az is jellemző, hogy ilyenkor a család kérni szokta, hogy ne legyen felhajtás, a temetés is szűk körben legyen stb. Nehogy a "fasisztákok, rasszistákok kihasználják gyűlöletkeltésre". Több ilyen eset volt már, szír menekült megerőszakolja és megöli a szőke helyi csajt, apuci meg anyuci meg azért aggódik, hogy csak nehogy rasszista tüntetés legyen...
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 346
33 402
113
Azért 2004-es valamit rávetíteni napjainkra...
Meglátjuk, az is lehet ő is megy a levesbe ha kijön a party-gate-ről a jelentés...azért ő is vastagon benne volt.
Jófej mondjuk, hogy pont ez után 'fellázadt' BoJo ellen...
Egyébként egész addig meglehetősen népszerű volt.
Az is lehet, hogy jól fog elsülni: nem hülye a pénzügyekhez, jó nexusokkal.

Teljesen mindegy, hogy melyik bábú van ott. De jó szórakozást a valóságshow-hoz.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 235
67 883
113
Valahol kicsit ironikus, hogy Nagy - Britanniának egy indiai miniszterelnöke lesz. A volt gyarmattartót egy gyarmati leszármazott fogja vezetni. Van humora a történelemnek :)
Londonban meg pakisztani a polgarmester. Ezeknek annyi mar.

Délelőtt hallottam ket robbanast. Osztrak felől, gondoltam valami nagy bombat robbanthattak, de a duplazas fura volt. Na hat ez tortent, pedig azert odebb vannak, legvonalban 5-6 km a hatar legkozelebbi pontja. Ennyire kozel jottek volna?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 235
67 883
113
ef903effc517c4688850f4790b2986d7.jpg



UK-prime-ministers-shortest-term-MAIN.jpg
Hogy nez ki mar ez a szerencsetlen beltenyeszet... Meg egy csörgősipkat tegyenek a fejére hogy teljes legyen az összhatás. Ilyen olyan katonai medalok, mintha barmelyiket is megerdemelte volna valaha is...
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Hogy nez ki mar ez a szerencsetlen beltenyeszet... Meg egy csörgősipkat tegyenek a fejére hogy teljes legyen az összhatás. Ilyen olyan katonai medalok, mintha barmelyiket is megerdemelte volna valaha is...
Kedves fogalmatlan fúrumtárs: ha egy kicsit is vetted volna a fáradtságot, hogy legalább ha nem nézel utána,
legalább a képen a leírásokat is elolvasod, akkor nagyjából megtudtad volna, hogy melyik tradícionális elem micsoda.
Ugyan ezt megtehetted volna a medálokkal és a Király katonai múltjával. Így csak a szokásos, felületes bullshitet hallhattuk.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 202
36 934
113
Londonban meg pakisztani a polgarmester. Ezeknek annyi mar.

Délelőtt hallottam ket robbanast. Osztrak felől, gondoltam valami nagy bombat robbanthattak, de a duplazas fura volt. Na hat ez tortent, pedig azert odebb vannak, legvonalban 5-6 km a hatar legkozelebbi pontja. Ennyire kozel jottek volna?
A Scholz lerohanta Ausztriát Anschluss 2022?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 235
67 883
113
A Scholz lerohanta Ausztriát Anschluss 2022?
Nem tudom mit kell gyakorolgatniuk ennyire kozel a magyar hatarhoz...
De aztan nekem mindegy, de ez azert nem tul baratsagos. Ha a romanok csinalnak vagy az ukranok mar tele lenne vele a mainstreem sajtó.
Tulajdonkepp hatarrendi esetekben van olyan hogy athato robbantas, de ez nem hiszem kiter a hangrobbanasra. Mondjuk erdekes hogy ennyire athallatszik ekkora tavolsagbol is.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Hogy nez ki mar ez a szerencsetlen beltenyeszet... Meg egy csörgősipkat tegyenek a fejére hogy teljes legyen az összhatás. Ilyen olyan katonai medalok, mintha barmelyiket is megerdemelte volna valaha is...
Ha megnézed a felsorolást mind teljesen értéktelen. Azt ott bijou.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 123
28 742
113
Nem tudom mit kell gyakorolgatniuk ennyire kozel a magyar hatarhoz...
De aztan nekem mindegy, de ez azert nem tul baratsagos. Ha a romanok csinalnak vagy az ukranok mar tele lenne vele a mainstreem sajtó.
Tulajdonkepp hatarrendi esetekben van olyan hogy athato robbantas, de ez nem hiszem kiter a hangrobbanasra. Mondjuk erdekes hogy ennyire athallatszik ekkora tavolsagbol is.
Szerdán nemzeti ünnep, tisztavató, miegymás, kell gyakorolni előtte.
 
  • Tetszik
Reactions: kétkedő

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
945
8 121
93
Kedves fogalmatlan fúrumtárs: ha egy kicsit is vetted volna a fáradtságot, hogy legalább ha nem nézel utána,
legalább a képen a leírásokat is elolvasod, akkor nagyjából megtudtad volna, hogy melyik tradícionális elem micsoda.
Ugyan ezt megtehetted volna a medálokkal és a Király katonai múltjával. Így csak a szokásos, felületes bullshitet hallhattuk.
Neked viszont szigorúan mint csörgősipkás a csörgősipkásnak, hadd súgjam meg halkan, hogy magyar nyelven a királyt csak Jimmy esetében írjuk nagybetűvel, az senki mást nem illet meg!