Választáskor adva volt a lehetőség. Elqúrták. Következő forduló kb. 3 év múlva.elitcserét akarnak
Vagy lehet alkotmányellenesen. Csak akkor úgy kell kimenni az utcára.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Választáskor adva volt a lehetőség. Elqúrták. Következő forduló kb. 3 év múlva.elitcserét akarnak
Ha egy politikai vezetés nem a népet szolgálja annak joga van leváltani azt. Ez nem alkotmányellenes. Max nálunkVálasztáskor adva volt a lehetőség. Elqúrták. Következő forduló kb. 3 év múlva.
Vagy lehet alkotmányellenesen. Csak akkor úgy kell kimenni az utcára.
És ki állapítja meg, hogy a népet szolgálja avagy sem? Vagy hogy mennyire szolgálja a népet és mennyire nem? Honnantól "van joga" a mobnak ami magát népnek kiáltja ki leváltani egy kormányt és mire váltja le? Mi van, ha másnap a józanok újra megszavazzák ugyanazt?Ha egy politikai vezetés nem a népet szolgálja annak joga van leváltani azt. Ez nem alkotmányellenes. Max nálunk
A demagógus.És ki állapítja meg, hogy a népet szolgálja avagy sem?
Tudod volt egy francia forradalom, ott is a jakobinusok kicsiben kezdték aztán melléjük állították a tömegeket, a terrorról ami a "győzelem" után következett a tömegek csak pislogtak, kb ez lesz makaróni után. Azt hiszem danton is megmondta robespierrenek , hogy követni fogja őt a nyaktilón, szóval aki makaróni után lesz az sem lesz jobb, de lehet az sem aki azután jön majdÉs ki állapítja meg, hogy a népet szolgálja avagy sem? Vagy hogy mennyire szolgálja a népet és mennyire nem? Honnantól "van joga" a mobnak ami magát népnek kiáltja ki leváltani egy kormányt és mire váltja le? Mi van, ha másnap a józanok újra megszavazzák ugyanazt?
Abban a hitben ringatom magam folyton, hogy ide többségében értelmes emberek járnak, mégis időnként elképedve állok az egyre lehetetlenebb megnyilvánulások előtt...
Érdekes dolog ez a "demokrácia". Amíg léteztek Európában királyok, könnyű volt forradalmat kirobbantani, hiszen az embereknek volt kit konkrétan felelőssé tenni a bajokért. A gyűlölt uralkodó és a hozzá kapcsolódó elit. Most viszont itt van a demokrácia és az emberek már közel sem annyira egységesek. Pedig hát az elit most is csak elit és olyan mindegy, hogy a vezetőt királynak, miniszterelnöknek vagy éppen köztársasági elnöknek hívjuk.Franciaország a düh heteit éli, a sárgamellényesek akciói már hoztak eredményeket, de sokan Macron államfő távozását és elitcserét akarnak.
Érdekes dolog ez a "demokrácia". Amíg léteztek Európában királyok, könnyű volt forradalmat kirobbantani, hiszen az embereknek volt kit konkrétan felelőssé tenni a bajokért. A gyűlölt uralkodó és a hozzá kapcsolódó elit. Most viszont itt van a demokrácia és az emberek már közel sem annyira egységesek. Pedig hát az elit most is csak elit és olyan mindegy, hogy a vezetőt királynak, miniszterelnöknek vagy éppen köztársasági elnöknek hívjuk.
Ebben semmi lehetetlen nincs. Csak megfelelő méretű tömegeket kell megmozgatni. Persze sem a francia sem a hazai helyzet nem ilyen. Messze van még attól, de ennek ellenére a népnek joga kell, hogy legyen megkérdőjelezni a politikusok döntését.És ki állapítja meg, hogy a népet szolgálja avagy sem? Vagy hogy mennyire szolgálja a népet és mennyire nem? Honnantól "van joga" a mobnak ami magát népnek kiáltja ki leváltani egy kormányt és mire váltja le? Mi van, ha másnap a józanok újra megszavazzák ugyanazt?
Abban a hitben ringatom magam folyton, hogy ide többségében értelmes emberek járnak, mégis időnként elképedve állok az egyre lehetetlenebb megnyilvánulások előtt...
Definiáld már a "megfelelő méretű" tömeget! Mert ez így csak egy frázis. Mintha Kunhalmi Ágnest hallanám.Ebben semmi lehetetlen nincs. Csak megfelelő méretű tömegeket kell megmozgatni. Persze sem a francia sem a hazai helyzet nem ilyen. Messze van még attól, de ennek ellenére a népnek joga kell, hogy legyen megkérdőjelezni a politikusok döntését.
Talán ami már a kormányzat, és a gazdaság működését befolyásolja.Definiáld már a "megfelelő méretű" tömeget! Mert ez így csak egy frázis. Mintha Kunhalmi Ágnest hallanám.
Meg azt is: mekkora mérettől alkotmányos.
Talán ami már a kormányzat, és a gazdaság működését befolyásolja.
Alkotmányos? Tudtommal a demokráciában a kormány nem uralkodói réteg, csak a nép által választott közszolgálati személyek akik, amennyiben nem végzik megfelelően a munkájukat felelősségre vonhatóak. Bocsásd meg ha túl naív vagyok.