[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Szerintem hagyjuk abba, mert nem érted amit mondok, csak szajkózod a propagandát.
A Tanácsban (ha Orbánról van szó) az én céljaimat nem 1 fő képviseli, hanem nulla, mert Orbán nem az én céljaimat képviseli, hanem pont az ellenkezőjét. Az EP-ben jelenleg is legalább 2 magyar képviselő képviseli az én céljaimat (Cseh és Donáth), de van emellett egy csomó külföldi is (Verhofstatdt, Gueta stb, százas nagyságrend), akik bár nem magyarok, de a céljaik rendkívül hasonlóak az enyémhez, tehát ők is az én képviselőim. Csak sajnos most nem szavazhatok rájuk. Transznacionális listákon a RE frakciónak egészen biztosan legalább az említett 2 magyar tagja lenne, de nem ez a darabszám a lényeg, mert nem a nemzeti hovatartozástól függ, hogy az én céljaimat képviseli-e valaki. Nem kérem, hogy a nacionalisták képviseljék az én céljaimat, mert ők pont az ellenkezőjét képiselik mindannak, amit én szeretnék. A nacionalizmus a legrohadtabb, legkártékonyabb eszme ma Európában.
A többi állításod pedig olyan mértékben légbőlkapott, alaptalan hitvány propaganda duma, hogy nem is reagálok rá. Pontosan ez a moslék hazug vádaskodás ömlik a "nemzeti" médiátokból. Hogy kéviselhetné valaki az én érdekeimet és céljaimat, aki ilyen elveket vall? Én nem kérek belőletek, nemhogy értéktelennek tartom az "elveiteket", hanem elképesztően károsnak.

Akár abba is hagyhatjuk - van benne ráció.

A Tanácsban Orbán az ország érdekeit is képviseli. Tudod, amelyik megválasztotta. Cseh, Donáth meg Verhofstatdt - veretes névsor. Tőlük errefelé semmi jóra nem számíthatunk. Mindemellett sajnos nem európai érdekeket képviselnek. A lényeg ugye az volt, hogy az általad felvázolt szkenárió esetén nem is nagyon lenne más magyar képviselő - bár "magyar" -ról ebben az esetben értelemszerűen nem nagyon lehet velük kapcsolatban beszélni ... Egyébként meg nyugodtan szavazhatsz rájuk akár most is - pláne, ha a darabszám nem lényeg.

Mondtam, hogy hagyjuk a "nacionalistákat". Mindazonáltal, hogy nekem sem asztalom, de neked látványosan nincs fogalmad, hogy miről szól a dolog. A "a legrohadtabb, legkártékonyabb eszme ma Európában" azt pont az általad felhozott emberkék illetve frakció képviseli ma leginkább.

"légbőlkapott" kapott lenne a dumám? Számokkal alátámasztva, koherens érveléssel alátámyasztva? Na, ne már - aki nem az "egybites agitpropi" -t tolja annak a dumája "légbőlkapott, alaptalan hitvány propaganda duma". Itt is van némi önellentmondás az oldaladon ...

Másfelől azért azon a ponton is kapjál észbe, hogy ez a "moslék hazug vádaskodás ömlik" dolog ezúttal is pont belőled jön. Tőlem például ilyesmit nem olvashattál. Javaslom szálljál kicsit magadba. Ez is pont olyan dolog, amikor az "árokásással" foglalatoskodó fentebb említett politikai irányzék folyamatosan "árokásással" vádolja a másik oldalt. Sőt igazából mindenkit, aki nem az "egybites agitprop" -ot büfögi fel. Szimpla tükörvád ...
 

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
Miért költöznék el? Inkább kivárjuk amíg ez a szarszagú orbanista diktatúra összeomlik. Közben kicsit alá is ássuk, hogy hamarabb vége legyen, és elkezdődhessen az újjáépítés. Orbán egyre jobban elszigetelődik, külföldön már a szagát sem bírja senki, nem fog ez sokáig kitartani.
Képzeld el, hogy otthon a családban vita van, hogy mi legyen a vacsora.
Te tökfőzeléket szeretnél, de a többiek leszavaznak, hogy bableves legyen.
Te nem vagy hajlandó belenyugodni, hogy nem az történik amit te akarsz, ezért össze hívod a társasház lakógyűlését. Megpróbálod a szomszédokkal ráerőlteni a családodra a tökfőzeléket, akkor is, ha többségüknek hányingerem van tőle. Aztán kijelented, hogy jobban kedveled a tökfőzelékre szavazó szomszédokat mint a családtagjaidat. Ha pedig emiatt kritizál a családod, akkor álszentek, hisz te családtag vagy! Amikor érdeked.

Hogy nyugaton mennyire utálják Orbánt, a Fideszt, vagy a rájuk szavazó magyar polgárokat, az teljesen lényegtelen az ország működése szempontjából, hisz a külföldiek nem szavazhatnak!
(Csak az önkormányzatin, hát köszönjük is nekik karigerit!)

Ha pedig azt nézem, hogy az ellenzék választásról választásra egyre szarabb eredményt ér el, az unió pedig lelkesen döfködi tökön önmagat, félig viccesen azt is mondhatjuk, lehet, hogy Orbán tovább kitart mint az unió!
 

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
Az asszony tankönyvfejlesztésben dolgozik. Tudom hogy mi az amit nem engedéllyez bekerülni egy könyvbe a fejlesztők libsi vezetése...
Egy egyszerű kézügyesség fejlesztő feladatot lehetetlen a tananyagba beleszuszakolni ha az pl valamilyen kézműves dolog nem pedig valami nyugati "okosság"!
Ilisztráción magyaros ruházat? Kizárt!
Diktatúra? Az hát...pedig volna rá igeny!
Sajnos az a baj, hogy már több generáció nőtt fel az országban nem magyar kultúrán. Nem a hét bors ökröcske meg a világszép királykisasszony, legkisebb királyfi a gyermekkori emléke, hanem Pán Péter meg Holle anyó.
Márpedig aki nem ismeri a saját kultúráját az el fog ámulni az első idegen kultúrától amit egy kicsit megismer. Legyen az amerikai, vagy iszlám.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 723
5 786
113
Sajnos az a baj, hogy már több generáció nőtt fel az országban nem magyar kultúrán. Nem a hét bors ökröcske meg a világszép királykisasszony, legkisebb királyfi a gyermekkori emléke, hanem Pán Péter meg Holle anyó.
Márpedig aki nem ismeri a saját kultúráját az el fog ámulni az első idegen kultúrától amit egy kicsit megismer. Legyen az amerikai, vagy iszlám.

QED.
Két bors ökröcske és Világszép nádszál kisasszony.

De egyebekben egyetértek.
 

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
540
1 536
93
Képzeld el, hogy otthon a családban vita van, hogy mi legyen a vacsora.
Te tökfőzeléket szeretnél, de a többiek leszavaznak, hogy bableves legyen.
Te nem vagy hajlandó belenyugodni, hogy nem az történik amit te akarsz, ezért össze hívod a társasház lakógyűlését. Megpróbálod a szomszédokkal ráerőlteni a családodra a tökfőzeléket, akkor is, ha többségüknek hányingerem van tőle. Aztán kijelented, hogy jobban kedveled a tökfőzelékre szavazó szomszédokat mint a családtagjaidat. Ha pedig emiatt kritizál a családod, akkor álszentek, hisz te családtag vagy! Amikor érdeked.

Hogy nyugaton mennyire utálják Orbánt, a Fideszt, vagy a rájuk szavazó magyar polgárokat, az teljesen lényegtelen az ország működése szempontjából, hisz a külföldiek nem szavazhatnak!
(Csak az önkormányzatin, hát köszönjük is nekik karigerit!)

Ha pedig azt nézem, hogy az ellenzék választásról választásra egyre szarabb eredményt ér el, az unió pedig lelkesen döfködi tökön önmagat, félig viccesen azt is mondhatjuk, lehet, hogy Orbán tovább kitart mint az unió!
A példádban a család vacsorájába kívülről beleugatók azok a határontúli magyarok, akik szavaztak a mi "vacsoránkra", pedig semmi közük hozzá, hogy mi itt mit eszünk, miközben én nem szavazhatok az ő választásaikon. Ők nyilván megszavaznak itt egy olyan kormányt, ami az én adómat nekik adja támogatásként. Mintha én a szomszéd társasház közgyűlésén szavazhatnék, és megszavaznám, hogy az ő közös költségüket fordítsuk a mi házunk javítására, arra hivatkozva, hogy ugyanolyan magyar vagyok mint ők.
Az EP külföldi tagjaira nem jó a hasonlat, mert ők olyan dolgokban szavaznak, melyek közösek, hatással vannak más tagállamokra is, nem csak a mi "vacsoránk". Én azt szeretném, hogy a közös EU-s ügyeket olyan testületek és vezetők irányítsák, akiket EU-s szinten közösen szavaztunk meg arra posztra, mert csak ezáltal biztosítható, hogy a közös dolgokban minden egyes szavazó akaratát figyelembe vegyék. A Tanácsban 1 emberre szűkül le az ország összes lakójának képviselete, így a fél ország céljainak képviselete elvész. Az EP-ben 700 képviselő van, és 7-8 pártcsalád (+ függetlenek) sokkal valószínűbb, hogy akad olyan aki a céljaidat képviseli, mintha 1 emberre koncentrálódna ez.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 054
6 511
113
Egyre undorítóbbak már ezek a brüsszeli bürökraták. Előbb cseszegetnek minket, hogy nem fizethetünk rubelben a gázért, miközben azért egy szót sem szólnak, hogy a szlovákok már korábban jelezték, hogy ők hajlandók rubelben fizetni (miközben nekünk igazából elvileg mindegy, hogy a forintért eurót, dollárt, vagy rubelt veszünk …).

Most meg:
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 092
113
A példádban a család vacsorájába kívülről beleugatók azok a határontúli magyarok, akik szavaztak a mi "vacsoránkra", pedig semmi közük hozzá, hogy mi itt mit eszünk, miközben én nem szavazhatok az ő választásaikon. Ők nyilván megszavaznak itt egy olyan kormányt, ami az én adómat nekik adja támogatásként. Mintha én a szomszéd társasház közgyűlésén szavazhatnék, és megszavaznám, hogy az ő közös költségüket fordítsuk a mi házunk javítására, arra hivatkozva, hogy ugyanolyan magyar vagyok mint ők.
Az EP külföldi tagjaira nem jó a hasonlat, mert ők olyan dolgokban szavaznak, melyek közösek, hatással vannak más tagállamokra is, nem csak a mi "vacsoránk". Én azt szeretném, hogy a közös EU-s ügyeket olyan testületek és vezetők irányítsák, akiket EU-s szinten közösen szavaztunk meg arra posztra, mert csak ezáltal biztosítható, hogy a közös dolgokban minden egyes szavazó akaratát figyelembe vegyék. A Tanácsban 1 emberre szűkül le az ország összes lakójának képviselete, így a fél ország céljainak képviselete elvész. Az EP-ben 700 képviselő van, és 7-8 pártcsalád (+ függetlenek) sokkal valószínűbb, hogy akad olyan aki a céljaidat képviseli, mintha 1 emberre koncentrálódna ez.
Kit érdekelsz?
 

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
540
1 536
93
Sajnos az a baj, hogy már több generáció nőtt fel az országban nem magyar kultúrán. Nem a hét bors ökröcske meg a világszép királykisasszony, legkisebb királyfi a gyermekkori emléke, hanem Pán Péter meg Holle anyó.
Márpedig aki nem ismeri a saját kultúráját az el fog ámulni az első idegen kultúrától amit egy kicsit megismer. Legyen az amerikai, vagy iszlám.
Ez nagyjából azóta van így, mióta az emberiség létezik, azóta vannak hatással egymásra az egymás közelében lévő kultúrák. Hagyományok, szokások, szavak, nyelvi struktúrák, dalok, mesék, öltözködési elemek kerülnek át egyikből a másikba folyamatosan. És ez ezen túl is így lesz, sőt gyorsul, mert a technikai fejlődés által a kapcsolattartás egyre könnyebbé és gyorsabbá válik.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 092
113
Mindazokat akik olvassák, beleértve téged. Elég valószínűtlen, hogy bárkit fegyverrel kényszerítenének a hozzászólások olvasására.
Végigolvastam. Nem akartam nagyon belemenni, mert csak annyit osztottam volna meg, amit íme, most megteszek. Mikor fuldokolni fogsz a kötélen a gazdáiddal, már közben lepisállak. Ezt végülis veheted érdeklődésnek.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 932
48 661
113
A példádban a család vacsorájába kívülről beleugatók azok a határontúli magyarok, akik szavaztak a mi "vacsoránkra", pedig semmi közük hozzá, hogy mi itt mit eszünk, miközben én nem szavazhatok az ő választásaikon. Ők nyilván megszavaznak itt egy olyan kormányt, ami az én adómat nekik adja támogatásként. Mintha én a szomszéd társasház közgyűlésén szavazhatnék, és megszavaznám, hogy az ő közös költségüket fordítsuk a mi házunk javítására, arra hivatkozva, hogy ugyanolyan magyar vagyok mint ők.
Az EP külföldi tagjaira nem jó a hasonlat, mert ők olyan dolgokban szavaznak, melyek közösek, hatással vannak más tagállamokra is, nem csak a mi "vacsoránk". Én azt szeretném, hogy a közös EU-s ügyeket olyan testületek és vezetők irányítsák, akiket EU-s szinten közösen szavaztunk meg arra posztra, mert csak ezáltal biztosítható, hogy a közös dolgokban minden egyes szavazó akaratát figyelembe vegyék. A Tanácsban 1 emberre szűkül le az ország összes lakójának képviselete, így a fél ország céljainak képviselete elvész. Az EP-ben 700 képviselő van, és 7-8 pártcsalád (+ függetlenek) sokkal valószínűbb, hogy akad olyan aki a céljaidat képviseli, mintha 1 emberre koncentrálódna ez.
Én azt szeretném, ha a "közös EU-s ügyek köre" a jövőben nagyságrendileg szűkülne. Így az EP és az ET hatásköre is.
Az én érdekeimet ebben az esetben egy olyan EP képviselő tudná képviselni, aki a saját boldogulását (az EP-ben) félre tudja tenni, és aktívan dolgozik az apparátus bénításán, és a méretének csökkentésén.
Ilyenből elég kevés lehet, konkrétan egyedül Farage-ra emlékszem csak, de ő már brexitált.

Egy EEC-szerű, szigorúan kereskedelmi únió, viszonylag szabad országok közti mozgással, az összes, most meglévő messianisztikus elképzeléseik nélkül, na az tetszene. Egész minimális pénzbe kerülne ráadásul...

Csakhogy az EU aktívan dolgozik azon, hogy ne ilyen legyen. Mindent kontrollálni akarnak, mindenre befolyással akarnak lenni.
És a világ összes pénze nem lesz elég nekik ehhez :(
 

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
540
1 536
93
Én azt szeretném, ha a "közös EU-s ügyek köre" a jövőben nagyságrendileg szűkülne. Így az EP és az ET hatásköre is.
Az én érdekeimet ebben az esetben egy olyan EP képviselő tudná képviselni, aki a saját boldogulását (az EP-ben) félre tudja tenni, és aktívan dolgozik az apparátus bénításán, és a méretének csökkentésén.
Ilyenből elég kevés lehet, konkrétan egyedül Farage-ra emlékszem csak, de ő már brexitált.

Egy EEC-szerű, szigorúan kereskedelmi únió, viszonylag szabad országok közti mozgással, az összes, most meglévő messianisztikus elképzeléseik nélkül, na az tetszene. Egész minimális pénzbe kerülne ráadásul...

Csakhogy az EU aktívan dolgozik azon, hogy ne ilyen legyen. Mindent kontrollálni akarnak, mindenre befolyással akarnak lenni.
És a világ összes pénze nem lesz elég nekik ehhez :(
Az USA/kínai (korábban írtam volna oroszt is, de az most lekerült napirendről) befolyással csak egy egységes EU tagjaként vehetjük fel a versenyt, a tagállamokat külön-külön megeszik reggelire, pláne egy olyan kis országot mint a miénk. Az önállóság/semlegesség csak rendkívül rövid ideig állna fenn, az az előszobája az USA/kínai (orosz) gyarmattá válásnak. A közös gazdaság, közös hadsereg révén viszont a világ egyik legerősebb államában élnénk, nekem ez az érdekem.

"Az én érdekeimet ebben az esetben egy olyan EP képviselő tudná képviselni, aki a saját boldogulását (az EP-ben) félre tudja tenni"
Ilyen politikus nincs és nem is lesz. Farage sem volt ilyen, igen jól meggazdagodott a politikai brexit-bizniszből.

"Csakhogy az EU aktívan dolgozik azon, hogy ne ilyen legyen."
Nem tudom itt kire gondolsz, ki az az "EU"? Egyes tagállami politikusok és egyszerű emberek sokmillióinak ez a törekvése, nekem is. De egyikünk sem egyenlő az "EU"-val. Értem, hogy te inkább élnél orosz vagy kínai befolyás alatt, de mi sokmillióan meg nem, és a te szavazatod sem ér többet az enyémnél, majd szavazunk.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 844
65 506
113
A képviselők politikai célokat képviselnek, a szavazók eszerint szavaznak rájuk. Az én politikai céljaimat és érdekeimet Donáth, Cseh, Verhofstadt, David Guetta stb képviselik, ezért ők az én képviselőim (sajnos az utóbbiakat most még nem tudom segíteni a szavazatommal, ezért kellenének transznacionális listák). Ha a te céljaidat mások képviselik, akkor szavazz azokra, 700 képviselő van az EP-ben, mindenki talál magának megfelelőt. Aztán amelyikből több lesz, az fog irányítani.
Hm, en azt hittem eddig hogy egy kepviselo az ot megvalaszto szavazokat kepviseli. Ez mikor valtozott meg?
David Guetta miota ment el politikusnak?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 844
65 506
113
Mindenki Ukrajnában gyártat?
Valahogy ki kell kerulni az EU eloirasokat...
Az USA/kínai (korábban írtam volna oroszt is, de az most lekerült napirendről) befolyással csak egy egységes EU tagjaként vehetjük fel a versenyt, a tagállamokat külön-külön megeszik reggelire, pláne egy olyan kis országot mint a miénk. Az önállóság/semlegesség csak rendkívül rövid ideig állna fenn, az az előszobája az USA/kínai (orosz) gyarmattá válásnak. A közös gazdaság, közös hadsereg révén viszont a világ egyik legerősebb államában élnénk, nekem ez az érdekem.

"Az én érdekeimet ebben az esetben egy olyan EP képviselő tudná képviselni, aki a saját boldogulását (az EP-ben) félre tudja tenni"
Ilyen politikus nincs és nem is lesz. Farage sem volt ilyen, igen jól meggazdagodott a politikai brexit-bizniszből.

"Csakhogy az EU aktívan dolgozik azon, hogy ne ilyen legyen."
Nem tudom itt kire gondolsz, ki az az "EU"? Egyes tagállami politikusok és egyszerű emberek sokmillióinak ez a törekvése, nekem is. De egyikünk sem egyenlő az "EU"-val. Értem, hogy te inkább élnél orosz vagy kínai befolyás alatt, de mi sokmillióan meg nem, és a te szavazatod sem ér többet az enyémnél, majd szavazunk.
Tokmindegy hogy Usa/Kina vagy EU befolyas alatt elunk. Egyik sem a mi erdekunk. Nem szeretek kozoskodni, Monarchia, KGST, EU, stb melyikkel jartunk jol? A vilag szamos orszaga koszoni de megvan uniok nelkul is. Nekem ez amit irsz a kozos politikusokrol egyenesen az internacionalista szocialista szellemre emlekeztet, Che Guevara es tarsai kb detto ugyanez az eszme.
En elvarom hogy egy magyar politikus a magyar erdekeket kepviselje, ne egy partet ami epp allast foglal a magyar erdekek ellen.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 844
65 506
113
"Az európai parlament képviselőinek többsége nem úgy nyomja a gombokat ahogy én szeretném."

A magyar országgyűlés képviselőinek többsége nem úgy nyomja a gombokat ahogy én szeretném.
Akkor oszlassuk fel a magyar parlamentet?
Az EP-ben sokkal jobban képviselve van minden szavazó érdeke és célja mint a Tanácsban, mert ott Orbán 1 személyben képviseli Magyarországot, de őrá csak a szavazók fele szavazott, a másik felének (pl. nekem) nincs ott érdekképviselete, és olyan nem is lesz soha, hogy 1 ember képviselni tudná minden magyarországi szavazó célját és érdekét. Az EP-ben viszont 700 képviselő van, minden politikai irány képviselve lehet, és képviselve is van.

"egyre kevésbé van közös alapja."
A NER-nek mi a közös alapja, amire építve 2/3-dal kormányoz? A fasiszta, putyinfasszopó, kamukeresztény, nemzetiszín mázzal leöntött ipari szintű lopás. Ez az a lábszagú "kultúra", amit egy hatalmas bakanccsal próbálnak letaposni a torkunkon. Én ebből nem kérek, mert ez nekem büdös.
Mire megyek a 700 ellen a par kepviselommel? Magyarorszagot a 700 - bol hanyan kepviselik? A nemetnek van kozel szaz, hogyan allunk fel egy nemet kontra magyar eldontendo kerdesnel ha ok 100-an,mi 20 - an lennenk, de abbol is 5 atall a nemetek oldalara? Ennek a burokratikus EU-nak szamomra semmi ertelme, raadasul a vilag vegen van a kozpontja.
Amugy csak egy kerdes ha mar EU es lopas, Ursula mennyit lopott legendas nemet vedelmi miniszterkent?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 844
65 506
113
Miért költöznék el? Inkább kivárjuk amíg ez a szarszagú orbanista diktatúra összeomlik. Közben kicsit alá is ássuk, hogy hamarabb vége legyen, és elkezdődhessen az újjáépítés. Orbán egyre jobban elszigetelődik, külföldön már a szagát sem bírja senki, nem fog ez sokáig kitartani.
Alaasas, rombolas helyett segithetnetek epiteni, akkor nem kellene folyton elorol ujjaepiteni mindent. Tulajdonkepp akkor ti azert romboltok mert az ertektarsaitok odakinn erre utasitottak az EP-ben?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 844
65 506
113
Kádár és Ceausescu is azt hitte, hogy a birodalmuk örök, ők leválthatatlanok. Mekkora többségük volt! Aztán egyszer csak pillanatok alatt eltűntek a süllyesztőben.
Pedig ők a sírig hittek a nemzetkozi eszmeben. Sokkal inkabb az ő politikajuk, eszmerendszeruk amivel azonosul amit kepviselsz. Az a baj a nyugattal hogy nem elte at a kommunizmust.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 844
65 506
113
Egyre undorítóbbak már ezek a brüsszeli bürökraták. Előbb cseszegetnek minket, hogy nem fizethetünk rubelben a gázért, miközben azért egy szót sem szólnak, hogy a szlovákok már korábban jelezték, hogy ők hajlandók rubelben fizetni (miközben nekünk igazából elvileg mindegy, hogy a forintért eurót, dollárt, vagy rubelt veszünk …).

Most meg:
Ez nem semmi hogy kepzelhetik el:

- mondta, hozzátéve, hogy „az orosz energiától való függés csökkentésének módja a megújuló források révén érhető el”. Az európai biztos ugyanakkor megerősítette, hogy valószínűleg nem fog bekövetkezni a korábban jósolt négyszázalékos gazdasági növekedés.

„Túl korai megmondani, hogy ez a lassulás stagnáláshoz vezet-e, mivel 2021 második felétől vannak olyan pozitív változások, mint a nagyon alacsony munkanélküliség és a nagyon magas megtakarítások” – magyarázta Gentiloni. Véleménye szerint „a stagnálás veszélye nagyban függ az ukrajnai konfliktus időtartamától is”.

Tehat akkor lesz vilagitas es futes ha sut a nap? Tovabba ezek szerint keszuljunk fel egy hosszu tavu recessziora es munkanelkulisegre?
 

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
540
1 536
93
Hm, en azt hittem eddig hogy egy kepviselo az ot megvalaszto szavazokat kepviseli. Ez mikor valtozott meg?
David Guetta miota ment el politikusnak?
Hm, en azt hittem eddig hogy egy kepviselo az ot megvalaszto szavazokat kepviseli. Ez mikor valtozott meg?

Pontosan így van, ahogy írod. Látod, szép lassan még egy nacionalista is megérti a lényeget!
A SZAVAZÓIT, a szavazói politikai céljait képviseli. Nem a nemzetet, nem az országot, hanem a saját szavazóinak politikai céljait. Hiszen egy országnak nincs is politikai célja, csak a szavazóknak van, mégpedig nagyon eltérő, a politikusok ezeket képviselik.
A Fidesz EP képviselői sem a nemzetet vagy az országot képviselik, hanem csak a fideszes szavazóik politikai céljait.
Egy transznacionális listán megválasztott képviselő (akár magyar akár nem) ugyanígy a szavazóit képviselné, azok politikai céljait, vagyis engem, téged, nem pedig "a nemzetet", mert neki a szavazat kell, és nem a "nemzet" szavaz, hanem az egyének.
(Nem David, hanem a testvére Bernard, összekevertem, sorry, de nem ez a lényeg.)