1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - Montezuma által indítva @ 2013. február 8..

1. joker

joker Well-Known Member

Még nem néztem meg, de mivel ők vágták össze, olyan hangulatot adtak neki amilyent csak akartak. Anyag meg van szarásig, kb kéttucat másik interjút is készíthetnének belőle. Egy halott Putyin meg egy trónra került Szoljgut hozna, na azt qrvára nem akarják szerintem. Putyinnak van esze bőven, a tanácsadói úgy néz ki kiválóak, kiszámíthatatlan a maga módján, de nem egy katonatiszt akinek kalapács módjára minden probléma egy szegnek tűnjön. Szojgu valószínűleg az lenne.

2. haubagoi

haubagoi Well-Known Member

Nem csak a vágás miatt volt szomorú a hangulata, hanem az egész szituáció miatt.

3. papajoe

papajoe Well-Known Member

Túlgondolod szerintem,Putyin nem egy rakás sz@r,mint a nyugati elnökök,már párszor bizonyított éles helyzetben,simán lehet,hogy csak altat.

4. joker

joker Well-Known Member

Ha megnézem majd több konkrétumot tudok mondani, de egy ilyen interjúnál annyi anyag összegyűl, hogy Putyin személyében Bambit vagy az Alient is elő tudnák adni saját belátás szerint, és nem ma kezdték, hogy az ilyen trükköket ne kisújjból rázzák ki.

5. haubagoi

Most nem nagyon gondolkodtam, inkább azt írtam le, hogy mit éreztem. Én ezt az interjú sorozatot megalázónak éreztem. Putyinnak nem kellene magyarázkodnia.
    A másik pedig az, hogy normális esetben a házigazda kíséri ki a vendéget, itt meg Putyin távozott először a teremből, a riporterék meg maradtak. Utána meg mutatták az üres székeket. Bár ez azt is jelentheti, hogy többet nem lesz párbeszéd... mert ez volt az utolsó.

6. papajoe

papajoe Well-Known Member

Azt nem a sztón srác dönti el,hogy lesz e még párbeszéd,örülhet,hogy szóba állt vele Putyin kb.

7. haubagoi

Ahhoz képest a riporter kínálta hellyel Putyint, hogy hová üljön, meg a 4. videó elején, hogy menjen ki, majd jöjjön be, mert ő úgy akarja lefilmezni, ahogy bejön. Meg utána kiáltott, hogy "Action", aztán Putyin nem értette, mi az, hogy "Action", ezért a tolmács segített oroszra fordítani, végül Putyin megjelent a két csésze kávéval, hogy kávét, uram?
    Putyin csak annyit jegyzett meg cinikusan, hogy "az erkélyről ne ereszkedjek le?"

zeal likes this.
  8. bartinieffektus

bartinieffektus Active Member

Szerintem nagyon jó volt a riport. Volt benne minden fontos dolog, amit én is tudni szerettem volna. Nem kímélte Putyint a Stone, de én is ugyanígy válaszoltam volna. Putyin mimikája és tartása elképesztő. Igazi vasideg. Minden mozdulat , mosoly vagy hunyorítás akkor és ahogy azt ő akarta hangsúlyozni, közötte meg a teljes megtévesztés! Igazi vén róka a fazon, persze pozitív értelemben.A vége pedig fenomenális, mikor megkérdezi Stonetól, hogy "ugye tudja, hogy ez önnek nagyon sok gondot fog okozni?" (mármint ez a film)... és a válasz értelmed ad az egész műsor hangulatának! Ez azon ritka beszélgetések egyike, aminek minden percét vasidegekkel figyeltem! A válaszok kimerítőek, de nagyon ügyelt, hogy senkit se vádoljon meg, felvezette a tényeket és levonta a konklúziót... bárcsak a mi politikusaink is képesek lennének erre!

9. janzen

janzen Well-Known Member

Panoz a béketűrő liberális Gandi. :)

10. janzen

janzen Well-Known Member

Azért Stone munkásságát kissé egyszerűen értékeled. Talán tanulmányozd egy kicsit. :)

11. janzen

janzen Well-Known Member

A te szakmád nem a közgazdaságtan, hanem az agitprop.
    Elmesélnéd nekem, laikusnak, mi mozgat egy árfolyamot egy szabad piacon és mi mozgatja a deviza árfolyamokat? Kitérhetnél a határidős tranzakciók fogalmára és a beavatkozás fogalmára, hatáselemzéseknek is örülnék.
    Mert ez a mondatod, olyan Mórickás volt.
    "Nagyapám az újsággal a kezében a kertbe megy. Mivel olvasni nem tud, szarni megy. "
    És ha a bogrács alá akar alágyújtani?
    Az eredmény nem ugyanaz..... :)

fishbed, fip7 and papajoe like this.
  12. janzen

janzen Well-Known Member

Szerintem nagyon jó a riport.
    Persze, nem mindenki érti.
    Ez a kultúrák különbsége, és sokan már a nyugati kultúrában nőttek fel.
    De, ne felejtsük a nagy nyugati szakíró véleményét a '90-es évekből.
    Az amerikaiak basebakk-oznak, az oroszok sakkoznak.

fishbed, nyugger and boki like this.
  13. janzen

janzen Well-Known Member

Már megint hülyeséget írtam.
    Nem baseball, hanem rugby. :)

14. haubagoi

Stone munkássága nem számít. A benyomásaim attól még ugyanazok maradnak.

15. janzen

janzen Well-Known Member

Értem én, hogy a véleményed valamiről annak tanulmányozása nélkül alakul ki.
    Erről beszéltem eddig is.
    Kösz, hogy egyetrétünk. :)

16. melampo

melampo Well-Known Member

Egyrészt valószínűleg depressziós lehetsz egy kicsit, másrészt elég jellemző a nézőpontod. Ez a fajta hollywoody tömegmanipulációs technika az emberek zömére ugyanígy hat. Számomra ez az egész olyan volt, mint amikor a jóllakott macska játszik az egérrel. A fickó jól láthatóan egy elemző, absztraktív elme. Szinte soha nem egyenesen a szó szerinti feltett kérdésre válaszol hanem a mögötte meghúzódó rejtett sugallmányra, terelgetésre, sugallni szándékozott feltételezésre, finoman de cinikus mosollyal, szinte röhögve rombolgatja le a kérdésekkel gondosan felépített prekoncepciókat, leleplezi a csapdákat amelyekbe bele szeretnék öt csalni.
    Egy elképesztő képességekkel rendelkező pszichopata rengeteg tapasztalattal.
    Nekem inkább ijesztő volt a fatalizmusba hajló pragmatizmusa.
    Bármire képesnek látszik.

fip7 likes this.
  17. haubagoi

Nem kell ahhoz tanulmányoznom Stone-t, hogy lássam, hogy mit művelt Putyinnal 4 órán át.

18. haubagoi

Ezt a leírást most Putyinról adtad, vagy Stone-ról?
    Másrészt meg miért vagyok azért depressziós, mert nem tetszett az interjú?
    Harmadrészt, meg el tudod képzelni a fordítottját? Orosz riporter 4 órán keresztül faggatja az amerikai elnököt a legmélyebb indítékairól, személyiségéről, hogy ezt a műsort majd leadják az orosz televízióban?
    Miért az orosznak kell mindig magyarázkodnia (mit miért tett), és soha nem az amerikainak?!

19. janzen

janzen Well-Known Member

Szóval.
    Oliver Stone nem mainstream media képviselője.
    Nézd meg a tényfeltáró dokumentumfilmjeit.
    Szembe megy a hivatalos állásponttal, és itt nem a származás, hanem a munkásság számít.
    Ha a származás számítana, Nagy Lajos nem magyar király, hisz az apja olasz.

20. haubagoi

De engem nem érdekel, hogy Oliver Stone nem a mainstream media képviselője, mert attól még nem lesz jó, amit csinál.
    A Putyin interjú szánalmas volt, mert Putyin magyarázkodott, kibeszélte a legbelsőbb indítékait, és igen, ahogy melampo is írta, hogy Putyin egy pszichopatának nézett ki. Egy KGS-s pszichopatának, a finom kis cinikus mosolyával és röhögcséléseivel (melampo-t idéztem most nem szó szerint).
    Úgyhogy remélem, hogy nem indul a 2018-as választásokon.
    Ha egy amerikai megnézi ezt a riportfilmet, akkor abból pontosan annak fogja látni Putyint, mint aminek az amerikai mainstream média láttatni akarja, egy hidegvérű, finom kis cinikus mosollyú, röhögcsélő, pszichopata KGS-s gyilkosnak.

Ezen oldal megosztása