[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93
A holland központú Heineken-sörgyár bejelentette, hogy elhagyja az orosz piacot, új tulajdonost keres az üzletvitelnek. Korábban azt közölte, hogy nem lesznek új beruházásai, és az exportot is leállítja, ezután jött most a teljes kivonulásról szóló döntés. Azt is bejelentették, hogy nem gondolkodnak abban, hogy profitálnak majd az eladásból, és hogy 400 millió eurós számlával kalkulálnak.

A Heineken úgy számol, hogy egy átmeneti időszakban minimalizált működéssel folytatják, hogy elkerüljék az államosítást. Azt is közölték, hogy az 1800 munkavállalójuknak év végéig garantálják a fizetését. (Reuters)
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Sajnálom, hogy nem érted a valóságnak ez egy szelete és nem az a sárdobálás, ami itt (virtuálisan) megy mindenki ellen, aki nem szereti Putyint.... Először a románok ellen, majd a szlovákok ellen, majd az ukránok ellen és már a lengyelek ellen is. (Ők is más az USA Se..nyalói lettek, sok itteni hozzászólás alapján, bár kb. két hónapja még együtt vertünk éket az EU birodalmába.) Nem írtam, hogy amit ott láttam, az az általános, de azt láttam, ha van akarat, és nincs politikai megosztás, akkor kijön egymással a gazdag és a szegény, meg a sok nemzetiség. És ez volt a történetemben a leglényegesebb.... És igenis, ez egy igaz emberi tapasztalat olt, nem titkosszolgálatok információs háborúja által felnagyíott ellenszenv... Ha nem érted, sajnállak.... Itt meg képesek vagytok a lengyel barátainkat is leárulózni, ahelyett, hogy megértenétek a történelmi félelmeiket... Ezért leszünk mi magyarok kiszolgáltatva a gonosznak....
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Sajnálom, hogy nem érted a valóságnak ez egy szelete és nem az a sárdobálás, ami itt (virtuálisan) megy mindenki ellen, aki nem szereti Putyint.... Először a románok ellen, majd a szlovákok ellen, majd az ukránok ellen és már a lengyelek ellen is. (Ők is más az USA Se..nyalói lettek, sok itteni hozzászólás alapján, bár kb. két hónapja még együtt vertünk éket az EU birodalmába.) Nem írtam, hogy amit ott láttam, az az általános, de azt láttam, ha van akarat, és nincs politikai megosztás, akkor kijön egymással a gazdag és a szegény, meg a sok nemzetiség. És ez volt a történetemben a leglényegesebb.... És igenis, ez egy igaz emberi tapasztalat olt, nem titkosszolgálatok információs háborúja által felnagyíott ellenszenv... Ha nem érted, sajnállak.... Itt meg képesek vagytok a lengyel barátainkat is leárulózni, ahelyett, hogy megértenétek a történelmi félelmeiket... Ezért leszünk mi magyarok kiszolgáltatva a gonosznak....
Egyetértek azzal amit ír.
Magyarországot is aki a baranya megyei ormánság alapján akarja megítélni...
Tehát itt is van ormánság meg borsod megye bizonyos részei meg hévíz meg kilátás a budai várból.
Összkép talán ez a kulcsszó.
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000
K

Kopi2000

Guest
Egyetértek azzal amit ír.
Magyarországot is aki a baranya megyei ormánság alapján akarja megítélni...
Tehát itt is van ormánság meg borsod megye bizonyos részei meg hévíz meg kilátás a budai várból.
Összkép talán ez a kulcsszó.
Igen, köszi, hogy ezt írtad. Kiegészítetted azt, amit én is így továbbgondolhatok....De, nyugodtan tegezz, biztos én vagyok az idősebb....
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 024
54 001
113
Zelenszky úgy fog járni mint a Venezuela "megváltására" kitalált Guaido. Az is csúnyán besült, aztán dobták, mintha nem is lett volna. Pedig, emlékezetek, hogy micsoda cirkuszt rendezett a fejlett nyugat? Országok tagadták meg a választások hitelességének elismerését. Azóta hallott valaki Guaidoról? Mert én nem.




Azért jó 1.2 milliárd dodóval a hóna alatt fog lelécelni Zelenszkij, de amilyen tempóban segélyezik Ukrajnát, 1-2 hónap, és rendesen megfial az a kis pénzike.
 
K

Kopi2000

Guest
Túlzottan leegyszerűsített képlet azt feltételezni, hogy aki ebben a helyzetben az oroszok narratíváját fogadja el, az csak OV-t ajnározó fideszes lehet.
A lengyelekkel kapcsolatban én voltam az első, aki felhozta, hogy a mikroszinten létező magyar-lengyel barátság makroszinten nem létezik, alapvető érdekellentétek miatt, pl. lengyel-román stratágiai szerződés 1921.
Megértem a lengyelek történelmi félelmeit - és leszarom.
Csak a mi érdekünk számít, comprende?

Egyébként, ha már annyira barátaink, kérd meg már őket, hogy adják vissza azt a 12 falut és területüket, amit nekik Trianonba adtak...
Én meg erre azt mondom, hogy nem. Van értékalapú politika. Pld. gondolj bele abba, hogy volt három Jagelló királyunk, akik közül kettő az életét áldozta a hazánkért...Fiatalon... Várna (1444), Mohács (1526), csupán II. Ulászlónak jutott a békés halál.... De bővebben is írhatnék, 1848-1849-ről... Ha az értékek nem kötnek össze, akkor a puszta érdekkapcsolat sem tart sokáig...
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 145
12 214
113
Én meg erre azt mondom, hogy nem. Van értékalapú politika. Pld. gondolj bele abba, hogy volt három Jagelló királyunk, akik közül kettő az életét áldozta a hazánkért...Fiatalon... Várna (1444), Mohács (1526), csupán II. Ulászlónak jutott a békés halál.... De bővebben is írhatnék, 1848-1849-ről... Ha az értékek nem kötnek össze, akkor a puszta érdekkapcsolat sem tart sokáig...
Kedves barátom, a lengyelek az életmentő 1920-as lőszerszállítás után úgy szúrtak minket hátba szigorúan "értékalapon" az 1921-es lengyel-román stratégiai szerződéssel, hogy csak na.
Hedvig királynő lemészárolt magyar kisérete, Mátyás halála utáni lengyel intervenció.
Kihagytam még valamit?
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 758
48 016
113
Nyilán nem tudom a forrást, mert azt hittem, ezek szerint naívan, hogy én találtam ki....Mondjuk többen is juthatnak egymástól függetlenül azonos eredményre...
Te voltál az.
Arra próbáltam rávilágítani, hogy az egyik pillanatban még arról számolsz be, a "globalizált világban mellékes a nemzetiség, a szaktudás számít", de pár órával korábban még vidáman ekézed az oroszokat, hogy "AK-val a bordáid közt kell bepisálnod (?)", meg "Az orosz csak erőszakot ad életszínvonal nélkül". Mindegy.
 

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93
Már Putyin is vén hulye lett, annyira betiltotta, hogy fent van a csövön, régen minden jobb volt....
Az orosz tömegtájékoztatási és távközlési hatóság, a Roszkomnadzor vasárnap közleményben figyelmeztette az orosz hírügynökségeket, hogy ne terjesszék azt a Volodimir Zelenszkijjel készített interjút, amelyben az ukrán elnök először szólalt meg orosz sajtónak az háború kitörése óta.

„Oroszországnak tudnia kell az igazságot. A Zigar YouTube csatorna, a Dozsgy Tv, a Meduza portál, valamint a Kommerszant és a Novaja Gazeta kiadványok orosz újságírói minden kérdésükre választ kaptak” – mondta Zelenszkij.

A Roszkomnadzor ezt követően a Telegramon közleményt adott ki, amelyben megjegyezte, hogy egyes médiumokat az orosz kormány hivatalosan „külföldi ügynöknek” minősített.

„A Roszkomnadzor figyelmezteti az orosz médiát, hogy ne tegyék közzé ezt az interjút. Az interjút készítő médiatermékeket megvizsgálják, hogy felmérjék a felelősségük mértékét és a megfelelő válaszreakciót”
– áll a közleményben.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 059
2 771
113
Nézd elég sokszor leírtad, hogy "Oroszország zsarol" az energiahordozókkal. Tudnál erre egy példát írni

"Moldovának jelenleg unióbarát kormánya van, és ahogy az FT fogalmaz, Moszkva meg akarja büntetni Chișinăut a külpolitikai pálfordulásáért. A Gazprom ajánlata a következő:

Moldova módosítson az Európai Unióval kötött szabadkereskedelmi megállapodásán, és akkor nem az eddigi, lejárt gázszerződésbe foglalt ár dupláját kérik az új szállítmányokért, hanem hirtelen baráti lesz a díjszabás."

 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
"Moldovának jelenleg unióbarát kormánya van, és ahogy az FT fogalmaz, Moszkva meg akarja büntetni Chișinăut a külpolitikai pálfordulásáért. A Gazprom ajánlata a következő:

Moldova módosítson az Európai Unióval kötött szabadkereskedelmi megállapodásán, és akkor nem az eddigi, lejárt gázszerződésbe foglalt ár dupláját kérik az új szállítmányokért, hanem hirtelen baráti lesz a díjszabás."

Micsoda rohadékok, ha nem akarod a mi barátságunk, akkor nem baráti, hanem piaci áron adjuk a gázt. Köpni kell az ilyenre. Bezzeg ha jó oldalon vagy, akkor baráti áron lenyúlják az üzemeid, majd piaci áron adjuk a termékeink. A hülyének is megéri.
 
K

Kopi2000

Guest
Te voltál az.
Arra próbáltam rávilágítani, hogy az egyik pillanatban még arról számolsz be, a "globalizált világban mellékes a nemzetiség, a szaktudás számít", de pár órával korábban még vidáman ekézed az oroszokat, hogy "AK-val a bordáid közt kell bepisálnod (?)", meg "Az orosz csak erőszakot ad életszínvonal nélkül". Mindegy.
Nem vitatkozni szeretnék veled, de baromi jól ki lehet itt forgatni egymás szavait. Igenis, tartom, amit írtam, mert a nyugati és a keleti hozzáállásról írtam korábban. (Mellékszál, hogy én, pld. I. Istvánt korszakalkotóbb államférfinak gondolom, mint a jó sajtójú I. Mátyást.) Mert István látta a jövőjét a magyarságnak, nyugati relációban, úgy, mint később Nagy Péter...

A globalizációról. Itt is több hozzáállás létezik és most szigorúan Európáról írok... A szovjet-orosz hozzáállásban a szuronyok hatalma a domináns. Aki mást gondol, nem élte meg a szovjet megszállást... A nyugati megvásárol... Ez utóbbi nekem kellemesebb, bár látom, sok itt a mazohista személyiség...
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 059
2 771
113
Micsoda rohadékok

Köpni kell az ilyenre.
1. Tőlem ilyet nem nagyon olvastál sem itt sem máshol.

2. Az olvtárs egy példát kért (nem tőlem), én meg valamikor, valahol, olvastam valami ilyesmit.

ha nem akarod a mi barátságunk, akkor nem baráti, hanem piaci áron adjuk a gázt
Pontosan erről van szó, választhatsz nyugat vagy kelet.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
1. Tőlem ilyet nem nagyon olvastál sem itt sem máshol.

2. Az olvtárs egy példát kért (nem tőlem), én meg valamikor, valahol, olvastam valami ilyesmit.


Pontosan erről van szó, választhatsz nyugat vagy kelet.
Ha meg mégsem a saját iparod és gazdaságod teljes elpusztítását, és a saját néped nyomorba döntését választod, akkor jön egy szines forradalom. Mert az mókás.
 

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93
A Vlagyimir Putyin orosz elnököt rendszeresen bíráló ellenzéki politikust, Borisz Nyemcovot 2015. február 27-ének éjjelén gyilkolták meg több lövéssel a moszkvai Bolsoj Zamoszkvoreckij hídon, alig pár méterre a Kremltől. A Bellingcat oknyomozó portál hétfőn közzétett cikkében arról írnak, Nyemcovot az orosz Szövetségi Biztonsági Szolgálat (FSZB) speciális kivégzőosztaga követte megölése előtt. A politikai gyilkosságokért felelőssé tehető brigád csaknem egy évig járhatott az ellenzéki politikus nyomában. A Bellingcat, a The Insider és a BBC bizonyítékot talált arra, hogy Nyemcovot ez a csapat követte összesen 13 utazása során.

A vizsgálat arra jutott, hogy Nyemcovot 10 hónapon keresztül követték az FSZB-sek. Az orosz hírszerző ügynökség Második Szolgálatának feladata, hogy a politikailag veszélyesnek ítélt személyek országon belüli mozgását figyeljék. Ezeket a mozgásokat az FSZB Magistral nevű adatbázisában rögzítik, legyen szó repülőútról vagy vonatozásról. A rendszer azonban az ügynökök mozgását is regisztrálja. Ez alapján egy Valerij Szuharov nevű ügynök volt az, aki legutolsó utazásán megfigyelte a politikust. Ezek az adatok a BBC írása szerint gyakran a feketepiacon végzik, és újságírók kezébe kerülnek. „Egy olyan korrupt társadalomban, mint az orosz, [a Magistral] egy kétélű fegyver” - mondta Christo Grozev, a Bellingcat vezető oroszországi nyomozója. „Lehetővé teszi, hogy az olyan emberek, mint mi, lekövethessük ezeket a kémeket, ugyanezeket az FSZB-tiszteket”. Az ehhez az oknyomozó munkához felhasznált eredeti adatok egy részét a Bellingcat vette meg orosz brókerektől. Ezek a brókerek korrupt tisztviselőktől szerezték az adatokat, akik hozzáférnek a Magistral rendszeréhez. A BBC olyan adatokat használt fel a vizsgálathoz, melyekhez ingyen, anyagi ellenszolgáltatás nélkül fértek hozzá szintén olyan személyektől, akik belelátnak a rendszerbe.

Az oknyomozás eredményeképpen bizonyítékot találtak rá, hogy az FSZB-nek valóban létezik a Kreml ellenfeleit becélzó titkos kivégzőosztaga.
 
  • Vicces
Reactions: jurgenbauer

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93

A G7-országok nem fogadják el a gázszámlát rubelben

A G7-országok képviselői megállapodtak, hogy felszólítják gázszállító vállalataikat, hogy ne fogadjanak el rubelszámlát az orosz gázszállításért – közölte a japán Kyodo hírügynökség a Japán Gazdasági, Kereskedelmi és Ipari Minisztériumra hivatkozva.
A G7-ek arra a következtetésre jutottak, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök kísérlete az elszámolás pénznemének egyoldalú megváltoztatására egyértelmű szerződésszegést jelent.
 
  • Vicces
Reactions: Pogány

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 122
9 186
113
Az orosz tömegtájékoztatási és távközlési hatóság, a Roszkomnadzor vasárnap közleményben figyelmeztette az orosz hírügynökségeket, hogy ne terjesszék azt a Volodimir Zelenszkijjel készített interjút, amelyben az ukrán elnök először szólalt meg orosz sajtónak az háború kitörése óta.

„Oroszországnak tudnia kell az igazságot. A Zigar YouTube csatorna, a Dozsgy Tv, a Meduza portál, valamint a Kommerszant és a Novaja Gazeta kiadványok orosz újságírói minden kérdésükre választ kaptak” – mondta Zelenszkij.

A Roszkomnadzor ezt követően a Telegramon közleményt adott ki, amelyben megjegyezte, hogy egyes médiumokat az orosz kormány hivatalosan „külföldi ügynöknek” minősített.


– áll a közleményben.
Arról mi a véleményed, hogy Zselé betiltott 11 ukrán ellenzéki pártot?