[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 824
113
@Ursula

Írtad:
"Én láttam olyan videót, ahol Putyin és vezetése döntött a háború elindításáról. Talán te is emlékszel rá. És Putyin beszédei sem arról tanúskodnak, hogy kisujját eltartva viszonyul ehhez a háborúhoz. Számomra ez az elméleted nem hihető. Hogyan tudná Dugin és köre megindítani a háborút. Dugin, aki filozófus, nincs képben az orosz katonai potenciálról. Nem osztják ezt meg minden utcasarkon Moszkvában sem. Egy ilyen felépítésű országban szigorú döntési hierarchia van, kívülről ebbe nem lehet belenyúlni. Én azért óvakodnék kijelenteni olyat, hogy Putyin ölette meg Dugin lányát. Erre az ég világon semmi bizonyíték nem utal. És miért ölette volna meg? Teljesen értelmetlen.
Azt gondolom, hogy hírmorzsák állnak rendelkezésünkre, a háttérinformációkról fogalmunk sincs. Ebben a helyzetben fantáziával kiegészíteni a hiányos tudást legfeljebb elméleti téren lehet gyümölcsöző, a való életben csak tévutakra vezet."


Dugin nem filozófus. Ő egyfajta "orosz háttérhatalom" vezetője. A háttérből irányítók jellemzője, hogy "tolják maguk előtt" a hivatalos pozícióban lévő embereket, például Putyint, hogy bizonyos körülményeket teremtve az a döntéshozó kénytelen legyen meghozni olyan döntéseket, amelyeket különben nem hozna meg.
 
W

Wilson

Guest
Kulugyekre, vagy a mostani háborúra az urgének azért akkora ráhatása nem volt, hiszen a Kígyó Szigetrol is elpucóltak az oroszok Dugin minden "Apollónozása" ellenére és Putyint se nem feltétlénul o befolásolya legjobban. Viszont Oroszországon belul sokan halgatnak az ilyen fútobolond miszticistákra, ezért az jovobeli belharc ellenérdekeltjeinek jól jonne, ha befogná a pofáját és nem bolondítsa a népet "Európa felszabadításával" esetleg azzal hogy "Oo vagy nyer, vagy vége a világnak", mivel Oo pont nincsen abban a helyzetben hogy bárkit "felszabadítson" és aki hatalomra éhezik, az nyilván nem akar megdogleni valamiféle nukleáris apokalipszisban.

Még néhány kép:


Értelmes, inteligens nő volt több nyelven beszélt olvastam néhány írását pl a 2017-es francia elnökválasztással kapcsolatban , amelyben nagyon is közérthetően és letisztultan fogalmazott, sajnos neki is az apja miatt kellett meghalnia....
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 824
113
Értelmes, inteligens nő volt több nyelven beszélt olvastam néhány írását pl a 2017-es francia elnökválasztással kapcsolatban , amelyben nagyon is közérthetően és letisztultan fogalmazott, sajnos neki is az apja miatt kellett meghalnia....

"sajnos neki is az apja miatt kellett meghalnia...."

Ez azért nem igaz. Daria Dugina ugyanazt képviselte mint az apja. Az ő feladata volt a Dugin-féle irányvonal terjesztése Nyugat-Európában. Kapcsolatot tartott egy csomó jobboldali politikussal, Marine Le Pen stb. illetve köze volt olyan mozgalmakhoz mint pl. az identitárius mozgalom. Sőt, még Jobbik-os rendezvényen is beszélt, igaz rég volt.
 
  • Tetszik
Reactions: kw3v865

Catles

Well-Known Member
2021. február 5.
520
1 739
93
Sajnos várható volt egy ilyen aljas akció a nyugat részéről.

Néha olyan érzésem van, hogy Putyin nem érti az ellensége pszichológiai felépítését. Mert ha értené, akkor legkésőbb a Krím elleni csapásokat azonnal nukleáris válaszcsapással kellett volna megtorolnia figyelmeztetésként, akár valamelyik balti államot kiütve. Valamint a 2 nato aspiránst is még az előtt el kell pusztítania, mielőtt azok belépnének a szervezetbe.

Ha nem történnek meg ezek az elrettentő akciók, akkor nagyon hamar konvencionális háborúvá eszkalálódhat ez a csörte a NATO és Oo között.
Mi értelme lenne bármelyik nyugati hatalomnak erőforrást feccölni Dugin likvidálásába? Miért volt ez várható?

Tényleg érdekel hogy Szerinted miért az a logikus hogy nyugatiak voltak az elkövetők?
 
W

Wilson

Guest
Mi értelme lenne bármelyik nyugati hatalomnak erőforrást feccölni Dugin likvidálásába? Miért volt ez várható?

Tényleg érdekel hogy Szerinted miért az a logikus hogy nyugatiak voltak az elkövetők?
Sok logikát én sem látok abban, hogy a Nyugatnak miért állna érdekében megölni Dugint, attól még nem állítaná le Putyin a háborút semmilyen érdemi hatása sem lenne az ukrajnai Orosz invázióra, sőt lehet pont az ellenkező hatást váltana ki Putyinnál.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 752
3 963
113
Mi értelme lenne bármelyik nyugati hatalomnak erőforrást feccölni Dugin likvidálásába? Miért volt ez várható?

Tényleg érdekel hogy Szerinted miért az a logikus hogy nyugatiak voltak az elkövetők?
Pont hogy a lánya volt a célpont. Épen így lehet szembe állítani az orosz felső vezetést a harcias ideológussal és körével. Feszültség keltés, megosztás, destabilizálás!
Minden szinten támadás alatt tartják az oroszokat.
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 824
113
Konteónak tök jó, amit írsz, de kellene valamilyen bizonyíték, hogy komolyan lehessen venni.

Most komolyan azt várod el tőlem, hogy egy ilyen horderejű eseményre bizonyítékot tudjak neked hozni? Hát ki vagyok én ahhoz, hogy egy ilyet bizonyítani tudjak?
Én annyit tudok, hogy olvastam-hallgattam Dugin és köreinek írásait, beszédeit. Követtem őket különféle VKontakte csoportokban, évekig. Már 2014 előtt is.
Ismerem a politikai háttérhatalom működését. Elmondhatom ezek alapján, hogy Dugin nem egy filozófus. Az csak a civil foglalkozása. Dugin leginkább egy KGB-vezér, a szovjet hatalom bizonyos köreinek irányítója (attól még hogy a SZU szétesett, sokan még élnek az irányítói közül) és egy időben Putyin támogatója is volt.
Ezek alapján, amiket eddig láttam, 100%-ig biztos vagyok benne, hogy a Dugin lányát Putyin ölette meg, de bizonyítani nem tudom. Hogyan is tudhatnám...
Bizonyítékként azt tudom neked felmutatni majd, hogy amikor írok, "jósolok" valamit, hogy mi fog történni, azt ne kiröghögjétek, hanem figyeljétek meg, hogy úgy történnek-e majd a dolgok. Ha igen, akkor az bizonyíték arra, hogy meglátásaim helyesek voltak.
Most a legutóbb ezt írtam pl.
1) Nem történik bosszú és Putyin kivonul Ukrajnából valamilyen mondvacsinált indokkal. VAGY
2) Duginék hasonló módon kinyírják Putyint és akkor utána megindíthatja Oroszország a háborút rendesen.
Szóval, röviden, Putyin arra törekszik most, hogy abbahagyja az Ukrajna elleni háborút. Ez akkor sikerülhet neki, ha a Dugin-féle vonalat teljesen fölszámolja.
A másik lehetőség, hogy Putyinnak ez nem sikerül, mert a Dugin-féle vonal föllázad ellene.
Ez utóbbi lenne szükséges ahhoz, hogy Oroszország rendes háborút tudjon indítani Ukrajna ellen és hogy győzni tudjon.
 
  • Tetszik
  • Hűha
Reactions: SilvioD and milagro

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 467
4 636
113
Aki szelet vet vihart arat. Itt Duginnak ment a küldemény csak rossz kocsiba szállt. Oroszországban nincs hagyománya az autonóm politikai mozgalmaknak. A szakadár bábkormányok vezetői is mint oda lettek Donbasszban. Kadirov legalább tudja hogy jár a gépezet.

Kíváncsi leszek hogyan tovább. Szemet szemért fogat fogért. Remélem nem Európa gyönyörű városaiban lesz a legközelebbi pokolgép robbanás ahol Putyin lányait kell a halottkémnek azonosítania.
 
  • Szomorú
Reactions: Raszputyin

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 643
48 408
113
Mi értelme lenne bármelyik nyugati hatalomnak erőforrást feccölni Dugin likvidálásába? Miért volt ez várható?

Tényleg érdekel hogy Szerinted miért az a logikus hogy nyugatiak voltak az elkövetők?
1) Nem tudjuk, ki áll a terrorcselekmény hátterében. Dugin és lánya polgári személy volt, ezért meggyilkolásuk számomra terrorcselekmény.
Egy hozzászólás, ami az én véleményemmel egyezik:
"Felrobbantani valakit? Az európai szokásjog, kultúra, gyakorlat szerint a bűnösöket bíróság elé kell állítani. Régi kérdés, hogy a cél szentesíti-e az alkalmazott eszközt. Ez a nő -legalábbis a cikk szerint- politikai kommentátor volt, azaz -feltehetően- a saját álláspontjának szemszögéből mond(hat)ta, hirdet(het)te a véleményét.
A demokrácia alapja pedig:
„Nem értek egyet azzal, amit mondasz, de életem végéig harcolni fogok azért, hogy mondhasd.”
"I disapprove of what you say, but I will defend to the death your right to say it." / Evelyn Beatrice Hall /"

2) Ha nyugatiak voltak, (Ezen bizonyára az ukrán titkosszolgálatot érted.), egyetlen logikus érv a pszchológia hadviselés. Más értelme egy fiatal nő meggyilkolásának nincsen.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 196
29 231
113
"sajnos neki is az apja miatt kellett meghalnia...."

Ez azért nem igaz. Daria Dugina ugyanazt képviselte mint az apja. Az ő feladata volt a Dugin-féle irányvonal terjesztése Nyugat-Európában. Kapcsolatot tartott egy csomó jobboldali politikussal, Marine Le Pen stb. illetve köze volt olyan mozgalmakhoz mint pl. az identitárius mozgalom. Sőt, még Jobbik-os rendezvényen is beszélt, igaz rég volt.
Szóval akkor tulajdonképpen a nyugati titkosszolgálatoknak is lehetett indítéka.
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 467
4 636
113
Szóval akkor tulajdonképpen a nyugati titkosszolgálatoknak is lehetett indítéka.
Nem logikus. Dugin nélkül is megvan a LePen és Orbán féle emberekkel szimpatizáló bázis a nyugati népességben.
A gond az a külföldi finanszírozás ami életben tartja őket. Ha én nyugati kém lennék én a pénzcsapot vágnám el és azt nem Dugin kezeli hanem magasabb körök.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles and hendrick

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Sok logikát én sem látok abban, hogy a Nyugatnak miért állna érdekében megölni Dugint, attól még nem állítaná le Putyin a háborút semmilyen érdemi hatása sem lenne az ukrajnai Orosz invázióra, sőt lehet pont az ellenkező hatást váltana ki Putyinnál.
Az ukránoknak, ha másnak nem, biztosan érdekében áll. Ő egy szimbólum, így "eszmei értéke" van.
Persze sok konteót lehet köré építeni, de akkor is az ukránok vannak az első helyen, szvsz.
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 824
113
Szóval akkor tulajdonképpen a nyugati titkosszolgálatoknak is lehetett indítéka.

Lehetett. De a legtöbb kellemetlenséget Duginék Putyinnak okozták azáltal, hogy elkezdtek egy olyan háborút, amit Putyin nem akart.
Mindenesetre annyi biztos, hogy Putyin nem biztosított védelmet egy ilyen jelentőségű geopolitikusnak és családjának.
Mivel Moszkva mellett történt a merénylet, az FSZB-nek tudnia kellett volna róla előre... és meg kellett volna akadályozniuk.
 
  • Tetszik
Reactions: milagro and Catles

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 467
4 636
113
Elnézve az elmúlt időszak eseményeit, ezek a dolgok piszok jó alapanyag lesz Hollywoodnak egy film vagy inkább egy sorozat formájában való feldolgozásnak.
 

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
592
6 302
93
Mi értelme lenne bármelyik nyugati hatalomnak erőforrást feccölni Dugin likvidálásába? Miért volt ez várható?

Tényleg érdekel hogy Szerinted miért az a logikus hogy nyugatiak voltak az elkövetők?
A célpont az apa lehetett. A megölése szimbolikus lett volna, mert ezzel a nyugat szimbolikusan Eurázsiát mészárolta volna le.

A nyugati szabadkőműves-kabbalista uralmi körök imádják az ilyen szimbolikus akciókat.
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 824
113
@Sniper

Itt válaszolok, mert nem tudok írni az ukrán topikba az időkorlát miatt. Kérdezed:

"Szia !

Azt kifejtenéd,hogy Dugin és Putyin között mi az a hatalmi különbség,amivel Dugin Putyin rovására tudott elindítani egy háborút ?
mert az írásodból nagyon az jön le (gondolom nem csak nekem) hogy Dugin ezek szerint Putyin fölött áll a hatalmi gépezetben,és csak úgy elindíthat egy háborút,amire Putyinnak semmi ráhatása nincs .. na ez a kép meg sehogy sem áll össze nekem (gondolom másnak sem) ,és sokkal egyszerűbb lenne a "képlet" ha Dugint elvinné az FSZB,vagy érné valami váratlan "baleset" ha már ez a téma .. bármikor félre lehet(ne) állítani,akármilyen mondvacsinált okkal

kb úgy hangzik nekem ez a sztori,mint ha hazai viszonylatban azt írnád,hogy Bayer Zsolt aki egy Fidesz ideologista,kirobbant egy háborút,amit Orbán nem tud megakadályozni sem megállítani

Szóval logikailag elég gyenge lábon áll amit felvázoltál,ezért kérek rá magyarázatot,hogy mire értetted .. nekem nem jött át a gondolatmenet,de szerintem sok mindenki van így ezzel.
Szerk : (közben olvastam,hogy hasonló észrevételekre ment válasz)"

Az a helyzet, hogy a hivatalos pozíciót viselő emberek hatalma nem magából a pozícióból származik, hanem hatalmi körök emelik és tartják őket hatalomban.
Tehát, Putyinnak nem azért van hatalma, mert ő Oroszország elnöke, hanem azért, mert mögötte állnak hatalmi körök.
Okos politikus több hatalmi körrel emelteti magát a hatalomba, hogyha az egyik ellene fordulna, akkor is számíthasson a többire.
Dugin és körei egyike volt azoknak, akikre Putyin a hatalmát alapozta. Tehát ilyen értelemben a hatalom birtokosa nem Putyin, hanem Dugin.
Tehát, Dugin és körei adták a tényleges hatalmat Putyinnak.
Részben!
Mert Putyin okos politikus, több hatalmi körre alapozza a hatalmát. Például az oligarchákra. Ők nagyobb részét adják annak a hatalomnak, amivel Putyin rendelkezik, mint Dugin.
Mivel Putyin Dugin köreivel most már végleg összekülönbözött, ezért innentől kezdve Putyin az oligarchák rabja, fogja lesz, mivel nem marad más hatalmi kör, ami támogatná őt.
Ez bekorlátozza Putyin mozgásterét az ukrajnai háborúban, mert innentől kezdve Putyin csak azt teheti meg, amit az oligarchák megengednek neki.
Duginnal kapcsolatban pedig, őt inkább úgy képzeld el, mint egy "KGB-vezért", aki a szovjet időkből megmaradt hatalmi hálózattal sok ponton tart kapcsolatot, és így tudja a szálakat mozgatni.
Vannak követői, emberei a legfelsőbb orosz vezetésben, a hadseregben is.
Tehát például, ha vannak tábornokok, akik elégedetlenek Putyin totojázásával, akkor nekik annyi elég, hogy Dugin kiadja a jelszót, hogy indulhat a háború, megindítják azt.
Mert az orosz néplélek bár tiszteli a hatalmat, de a rendkívüli helyzetekben, mint pl. amikor Oroszország léte forog kockán, simán felrúgják a hivatalos hierarchiát, amennyiben meggyőződésük, hogy ez kell az ország túléléséhez.

Ja, és még annyit kell hozzátenni, hogy mivel Putyin hatalma természetesen hivatalosan nagyobb mint Duginé, így Duginék csak elindítani tudják a háborúkat, de Putyinnak van hatalma leállítani azokat. És ezt Putyin meg is teszi akkor, ha van rá ideje. A Krím túl gyorsan történt, Putyinnak arra sem volt ideje, hogy fölfogja mit léptek Duginék, ezért azt nem tudta leállítani. Donyeck már húzósabb volt, nehezebben ment, ott Putyinnak volt ideje elfojtani a Dugin-féle hatalmi körök szervezkedését... feb. 24. már nem közvetlenül Dugin, hanem az orosz hadsereg magán-akciója volt, Putyin most azt igyekszik elfojtani...
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 752
3 963
113
Aki szelet vet vihart arat. Itt Duginnak ment a küldemény csak rossz kocsiba szállt. Oroszországban nincs hagyománya az autonóm politikai mozgalmaknak. A szakadár bábkormányok vezetői is mint oda lettek Donbasszban. Kadirov legalább tudja hogy jár a gépezet.

Kíváncsi leszek hogyan tovább. Szemet szemért fogat fogért. Remélem nem Európa gyönyörű városaiban lesz a legközelebbi pokolgép robbanás ahol Putyin lányait kell a halottkémnek azonosítania.
Akartad mondani az ojropiai királyi családtagokat és országok vezetőinek családtagjait.
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 824
113
@Ramzana

"És ha egyik sem történik, hanem lassan cammogva folyik tovább a háború?"

Olyan nem lesz, mert Putyin fog találni valamiféle indokot, amivel befejezheti a háborút és kivonulhat Ukrajnából.
Mondok példákat, miket:
1) Mondhatja Putyin azt, hogy sikeresen végetért Ukrajna "nácítlanítása" és hazamegyünk.
2) Mondhatja Putyin azt is, hogy túl nagy kozkázatot jelent a Zaporozsjei atomerőmű (netán ezt alátámaszthatja még valamiféle ukrán akcióval) és utána mondhatja azt, hogy ezért hazamegyünk.
Valami indokot majd fog találni a kapitulációra.
De előtte még leszámol a Dugin-féle körökkel és az egyéb keményvonalasokkal, mert különben addig nem tudja a fentieket meglépni, amíg a keményvonalasaitól tartania kell.

Na de most majd kiderül. Ha Putyin nagy erejű támadást indít Ukrajna ellen, akkor nem ő volt az elkövető.