[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 739
32 438
113
Moldova
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 360
26 685
113
Egy kis légvédelem.
OSza-AKM Donbass alsón. Amikor felderítik, gyorsan kell odébb állni. - mondja a vezető.
2023-08-19_21-48-36.jpg

Buk-M3 TELAR. Fontos láncszem a rendszerben.

2024-02-06_18-49-06.jpg

Sz-300V4 a nehéz súlycsoportos.
3f870e0031d54a2ebd65a7e99693d390.jpg
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 343
55 850
113
Én semlegesség párti vagyok még mindig, nem tervezem hogy Oroszország része kéne lennünk, a BRICS-felőlem jöhet, meg max egy jó SZOMSZÉDI viszony.

A végüket akarod? :D Akikhez mi eddig csatlakoztunk, azok mindig elhasaltak az utóbbi 100 évben. Ne basszunk már ki velük! Sajnálnám az orosz kultúrát, a balettet főleg. A nyugai "kultúrát" gender, woke és egyéb faszságokat nem. Az Orosz Föderációba való felvételünkre meg szerintem simán megmutatnák az ajtón a kilincset, hogy azt kell megsimogatni. Kívülről! A bolgárok is úgy jártak, amikor a Szovjetunió tagállama akartak lenni. Én nem vagyok a híve sem az Európai Egyesült Államok tervének, sem annak, hogy bármilyen külföldi állam részévé váljunk. Akkor sem, ha az történetesen Oroszország. Legyünk velük jóban, építsenek még ide atomerőműveket, vegyünk tőlük fegyvereket, helikoptereket, élesszük újra a hazai mezőgazdasági repülést a segítségükkel, utazzanak ide, mi meg oda, de ne legyünk már egy másik államnak sem a tagja. Voltunk, igaz, nem mostanában, de szerintem elég volt belőle bőven. Kettő, ezer éves államról beszélünk(Oroszország és Magyarország), maradjon meg, és fejlődjön mindkettő egymás mellett, sikeresen, együttműködve. Zsoltival egyetértve én is a semlegességre szavaznék, főleg katonailag. Bőven sok magyar katona halt már meg külföldi érdekekért az elmúlt 25 évben is.


Pedig yo fej vagyok velük, csak simán felvesznek,vagy mi csatoljuk ide őket, de akkor már mások lesznek az ő belépési feltételeik....:rolleyes:

Nyilván csak az atlantistáknak adom kávé helyett az Orosz Föderációs tagságunkat,mert még azt hinnék,hogy már nem szeretem őket,mivel nem törődök velük. :D

Semmilyen relevanciája nincs.
Ahogy vége az smo-nak,akkor lehet nyitni a BRICS felé,ha megvan a közvetlen kapcsolat,határ velük, addig stratégiai nyugalom,és mosoly diplomáciai.
Megjegyzem, az Oroszok kihirdették ,hogy mostmár csak olyanok csatlakozhatnak a BRICS-hez,akik nem ellenségesek az Orosz Föderációval,és értelem szerűen nem szankcionálják azt,szóval fel van adva a lecke Viktoréknak,hogy úgy menjenek férjhez,hogy szüzek is maradjanak.
:rolleyes:
Valami köztes megoldás kell,hogy mindkét ajtó nyitva legyen mindkét irányba,ha sikerül feltörni az ep ballib többségét akkor még akármi is lehet,akár ki is bújhat az eu a brit csizma alól.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 380
113
Pedig yo fej vagyok velük, csak simán felvesznek,vagy mi csatoljuk ide őket, de akkor már mások lesznek az ő belépési feltételeik....:rolleyes:

Nyilván csak az atlantistáknak adom kávé helyett az Orosz Föderációs tagságunkat,mert még azt hinnék,hogy már nem szeretem őket,mivel nem törődök velük. :D

Semmilyen relevanciája nincs.
Ahogy vége az smo-nak,akkor lehet nyitni a BRICS felé,ha megvan a közvetlen kapcsolat,határ velük, addig stratégiai nyugalom,és mosoly diplomáciai.
Megjegyzem, az Oroszok kihirdették ,hogy mostmár csak olyanok csatlakozhatnak a BRICS-hez,akik nem ellenségesek az Orosz Föderációval,és értelem szerűen nem szankcionálják azt,szóval fel van adva a lecke Viktoréknak,hogy úgy menjenek férjhez,hogy szüzek is maradjanak.
:rolleyes:
Valami köztes megoldás kell,hogy mindkét ajtó nyitva legyen mindkét irányba,ha sikerül feltörni az ep ballib többségét akkor még akármi is lehet,akár ki is bújhat az eu a brit csizma alól.
Szerintem mi ellenséges országként vagyunk náluk nyilvántartva.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 739
32 438
113
Kazah ellenzéki...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 380
113
Valami azt súgja,hogy az smo után nyugaton lesz egy újabb keleti nyitás,keleten meg egy újabb nyugati nyitás.
:rolleyes:
Legyen így, de erre jelenleg 10% esélyt sem adok.

Amíg NATO tagok vagyunk, a kormányunk az estleges leendő amcsi elnök bűvkörében él - Trumpista az egész Fidesz holdudvar keményen - és magyar Gripenek védik azoknak a baltiaknak a légterét, akik nyíltan szét akarják osztani Oroszországot, meg nekik vezetni a full NATO-t, nincs miről beszélni.

Mi tárgyalóképes ellenfelek vagyunk, de attól még ettől jelenleg semmivel sem többek!
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 343
55 850
113
Legyen így, de erre jelenleg 10% esélyt sem adok.

Amíg NATO tagok vagyunk, a kormányunk az estleges leendő amcsi elnök bűvkörében él - Trumpista az egész Fidesz holdudvar keményen - és magyar Gripenek védik azoknak a baltiaknak a légterét, akik nyíltan szét akarják osztani Oroszországot, meg nekik vezetni a full NATO-t, nincs miről beszélni.

Mi tárgyalóképes ellenfelek vagyunk, de attól még ettől jelenleg semmivel sem többek!


Alábecsülöd a szankciók hatását az usára nézve is,lásd az üzemanyagok árának az alakulását,szintúgy a BRICS, benne az olajtermelők,nyersanyag készleteken ülők súlyát,nem mellesleg, most,hogy alakul a világ gazdaság 3/4-ének a dollártalanítása,az usa már sokkal kevésbé fogja tudni rálőcsölni a közelgő szarmageddont a gyenge országokra,sokkal nagyobbat kell mostmár magának lenyelnie belőle,ahogy fossa le a bokáját az eu, már arra sem lehet mibdent rátolni,főleg, ha Viktorék feltörik az ep ballib többségét.
Lesz itt még moszkvai, pekingi út trumpnak,csak figyeld.
A németek nem tényezők a BRICSben,konkrétan szarba sem nézték őket pekingben,sem fon der lejent,ehhez képest hogy fogadták Vlagyimir Vlagyimirovicsot a dodó alapját adó olajparadicsomokban?
Szintúgy Xi elnököt?
Trump nem hülye, pont rà van szüksége az usának,hogy mérsékelje a károkat,nagy pofája van ,játsza az erőcsávót,de tudni fogja meddig mehet el.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 380
113
Alábecsülöd a szankciók hatását az usára nézve is,lásd az üzemanyagok árának az alakulását,szintúgy a BRICS, benne az olajtermelők,nyersanyag készleteken ülők súlyát,nem mellesleg, most,hogy alakul a világ gazdaság 3/4-ének a dollártalanítása,az usa már sokkal kevésbé fogja tudni rálőcsölni a közelgő szarmageddont a gyenge országokra,sokkal nagyobbat kell mostmár magának lenyelnie belőle,ahogy fossa le a bokáját az eu, már arra sem lehet mibdent rátolni,főleg, ha Viktorék feltörik az ep ballib többségét.
Lesz itt még moszkvai, pekingi út trumpnak,csak figyeld.
A németek nem tényezők a BRICSben,konkrétan szarba sem nézték őket pekingben,sem fon der lejent,ehhez képest hogy fogadták Vlagyimir Vlagyimirovicsot a dodó alapját adó olajparadicsomokban?
Szintúgy Xi elnököt?
Trump nem hülye, pont rà van szüksége az usának,hogy mérsékelje a károkat,nagy pofája van ,játsza az erőcsávót,de tudni fogja meddig mehet el.
Az idő eldönti!

Legyen igazad!