[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Megmondaná nekem valaki hogy milyen hajók lelen lehet bevetni az x-35 rakétát?

125 km már vicc
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 898
47 669
113
No akkor, Iszkander vs. Ashore 1-1. Mindkét fél sértett egyezményt, mindkét fél jól ki is sírta magát a sajtónak a másikra kiabálva, úgyhogy remélem, most már kimerítették a témát.
Persze lehet így is nézni, hogy végül is ki lett osztva egy pofon ide is, oda is, mindenki hibás, vagy az egyik sem. Csak jobb helyeken azt is nézik, hogy ki volt az, aki mondjuk először ütött.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 898
47 669
113
Ugy kezdődött, hogy a màsik visszaütött. :)
Nos, tényleg csak annyi kérdésem van akkor, hogy Kalinyingrádban volt hamarabb Iszkander, vagy Kelet EU-ban ASHORE rendszer IRÁN ellen? Nekem elég egyértelmű, hogy mi generált mit, meg az is, hogy ki az aki őszintébben játszik, mert ők legalább nem állítják azt, hogy IRÁN ellen tették oda a Lengyelek meg a Baltikum szomszédságába a fegyverzetüket, el lett mondva, hogy reakcióra ellenreakció, semmi ködösítés :p.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and tindalos

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
No akkor, Iszkander vs. Ashore 1-1. Mindkét fél sértett egyezményt, mindkét fél jól ki is sírta magát a sajtónak a másikra kiabálva, úgyhogy remélem, most már kimerítették a témát.
Tudod volt régen az a török rakétaválság amit azóta is kubai rakétaválságnak neveznek. A magyar nyelvben azt szokták támadónak nevezni aki közeledik felém. Ha én állva várom azt védekezésnek nevezik.
De hagyhatjuk a végtelenségig, hogy agymosott hülyét csináljon belőlünk a média.:)
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Persze lehet így is nézni, hogy végül is ki lett osztva egy pofon ide is, oda is, mindenki hibás, vagy az egyik sem. Csak jobb helyeken azt is nézik, hogy ki volt az, aki mondjuk először ütött.

Hogy ki üt először?


:p

Egyébként az amcsik sértettek először, az ABM-szerződés egyoldalú felmondásával. Lehetett volna másképp is csinálni, például partnernek tekinteni az oroszokat, nem pedig semmibe venni.

Tudod volt régen az a török rakétaválság amit azóta is kubai rakétaválságnak neveznek. A magyar nyelvben azt szokták támadónak nevezni aki közeledik felém. Ha én állva várom azt védekezésnek nevezik.
De hagyhatjuk a végtelenségig, hogy agymosott hülyét csináljon belőlünk a média.:)

Tudom. De pont a médiahisztit unom már. Meg az Ashore-okba belehallucinált atomtöltetű akármiket. Miközben az Iszkanderekhez bizony elvileg meg pont van is bevethető állapotban nuki fej. De én nem alszok nyugtalanabbul az Iszkanderektől sem. Azokon nem múlik kb. semmi. Mint ahogy a két 24 cellás Ashore-on sem. Persze hálás téma, amin lehet rugózni, meg elméleteket gyártani. Csak a sokadik kör után már...
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
mit pánikoltok :D megmondták ma a tévében, hogy az iráni és kínai rakéták miatt kellenek az orosz határra az amcsi rakéták, akkor csak igaz lehet :D
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Na mivel Mack lezárta az ukrán topikot, akkor ide:
Az ukránok 80 százaléka szerint a Majdan óta rosszabb lett. Nem tudom az ulippo-félék mit pampognak fejlődésről, demokratizálódásról.
http://444.hu/2016/11/25/az-ukranok-80-szazaleka-szerint-a-majdan-ota-rosszabb-lett
“EuroMaidan wasn’t a solution to the country’s problems. It was a turning point that gave Ukraine a chance to break the vicious circle of post-Soviet countries being possessed by nepotism and corruption,” wrote Berezovets.
De nem jött össze. Miért ? Mert ugyanaz volt mint nálunk 89-ben, a kommunisták köpönyeget váltottak, akik most Brüsszelbe járnak ájtatoskodni. Ukrajnában pedig a gazdasági-politikai oligarchák, a bizánci hagyományok továbbvitelével, annak XXI. századra történő adoptálásával folytatták azt amit az átkosban.
https://www.kyivpost.com/ukraine-politics/three-years-euromaidan-ukrainians-disappointed.html
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Hogy ki üt először?


:p

Egyébként az amcsik sértettek először, az ABM-szerződés egyoldalú felmondásával. Lehetett volna másképp is csinálni, például partnernek tekinteni az oroszokat, nem pedig semmibe venni.



Tudom. De pont a médiahisztit unom már. Meg az Ashore-okba belehallucinált atomtöltetű akármiket. Miközben az Iszkanderekhez bizony elvileg meg pont van is bevethető állapotban nuki fej. De én nem alszok nyugtalanabbul az Iszkanderektől sem. Azokon nem múlik kb. semmi. Mint ahogy a két 24 cellás Ashore-on sem. Persze hálás téma, amin lehet rugózni, meg elméleteket gyártani. Csak a sokadik kör után már...

Azt a médiahisztit amikor Kadhafi, Asszad, Szaddam Husszein és társai valamennyien maguk a megtestesült gonosz? Amikor ezek a kegyetlen diktátorok akik éveken keresztül irtják a saját népüket vegyi fegyvereket vetnek be, atomfegyvert fejlesztenek és veszélyeztetik a szomszédos térségek békéjét?
Azt én is nagyon unom amikor évekig ezt hallom minden nap reggeltől estig.
Igazad van.
Kurva unalmas.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 654
113
mit pánikoltok :D megmondták ma a tévében, hogy az iráni és kínai rakéták miatt kellenek az orosz határra az amcsi rakéták, akkor csak igaz lehet :D
Fogj egy földgömböt, és egy darab cérnát. Nalátod. Lengyelország és Románia is pont az Irán-USA útvonalon van. Az oroszok ellen legfeljebb É-Európát védheti. Az oroszok nem is ezért tiltakoznak, hanem azért, mert úgy tudják, hogy az elhárító rakéták konténereibe lehet támadó Tomahawkokat tenni, és azokkal első csapást mérni az orosz támadó rakétákra.