[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 462
113
http://rusnext.ru/news/1501700632
К4386
2019-tő kapják meg a légideszant csapatok.

1476290046_tayfun-vdv-1.jpg




http://moj-vnedorozhnik.ru/vnedorozhniki/kamaz-taifun-vdv
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

neptun892

Well-Known Member
2016. augusztus 13.
302
480
63
Az USA új szankciói bizonyítják Oroszország fejlesztési stratégiája megváltoztatásának elkerülhetetlen szükségességét. A KPRF KB elnökének nyilatkozata

Írta: Zjuganov Gennagyij Andrejevics
Megjelent: 2017. augusztus 04

Az USA Kongresszusa az Orosz Föderáció elleni szankciók új csomagjára szavazott. Ezúttal ez az orosz gazdaság számára legérzékenyebb energetikai és pénzügyi területeket érinti. Ürügyként újra a Krím Oroszországba való visszatérése, Novorosszija támogatása szolgált, valamint országunk képzelt beavatkozása az elnökválasztásokba az USA-ban, a múlt év novemberében.

Valójában az amerikai imperializmusnak semmilyen indokra sem volt szüksége az Oroszország elleni barátságtalan lépésekhez. Az USA egész történelme a 19. század végén és az egész 20. században tele van a legvadabb és -hazugabb vádak alapján végrehajtott intervenciók durva tényeivel.

Emlékeztetünk arra, hogy Szovjet Oroszország is az USA katonai beavatkozásának a tárgya volt 1918-1920-ban. A 20. század második felében pedig, különösen a SZU szétrombolása, 1991 után, a fegyveres betörések, valamint a gazdasági szankciók, mint egyik-másik kormány „vértelen” megdöntésének a módja, futószalagra kerültek.

Eközben, Oroszország kormányzó csoportosulása remélte, hogy a kacérkodása a Nyugattal, készsége az egyoldalú engedményekre, védő okiratként fognak szolgálni a számára a SZU volt köztársaságait, most pedig a Független Államok Közösségét érintő ügyekben.

Azonban, Oroszország érdekei védelme szándékának már a legelső jelei is Novorosszijában, majd Szíriában, azonnal megmutatták azt, amit a Nyugat gondosan titkolt: a nyugatbarát erők hatalomra jutásával Oroszországban az országunkhoz való viszony semmit sem változott. Az USA és szövetségesei, mint korábban is, sok évszázadon keresztül, Oroszországot történelmi ellenségnek, a totális világuralomhoz vezető úton a fő akadálynak tekintik.

Az USA elitjének őszinte ellenségessége Oroszországgal szemben az orosz külpolitika Amerika-központúságának végleges csődjét jelenti. Az új amerikai szankciók véglegesen szétoszlatták azok reményeit Oroszország felső köreiben, akik a világoligarchiába való beépülésről álmodoztak, legalább a fiatalabb partner jogán.

A KPRF többször is figyelmeztetett arra, hogy a Nyugat képzelt barátsága csak a stratégiai maszkírozás eleme. Oroszországra eleve a szegény, kolduló rokon szerepét osztották. Országunkra neokoloniális gazdasági modellt kényszerítettek. Olcsó természeti tartalékok forrásaként kell szolgálnia a Nyugat gazdaságát.

Az USA mostani cselekményei éppen Oroszország ilyen megalázó állapotának a fenntartására irányulnak. Trump elnök és az USA kongresszusa között nincsenek éles nézeteltérések. A különbség csak abban van, hogyan lehet a leghatékonyabban érvényesíteni Amerikának mint a világ uralkodó hatalmának az érdekeit.

A KPRF elítéli az amerikai szankciókat mint durva beavatkozást országunk belső ügyeibe, mint Oroszország érdekei teljes semmibe vételének és a történelmi ellenfél megfojtása szándékának a megjelenését.

Ezzel együtt, meggyőződésünk, hogy az USA ellenséges cselekményeinek kijózanító hideg zuhanyként kell hatnia azokra, akik még mindig hiábavaló reményt táplálnak az amerikai kapcsolatok soron következő „reset”-jét illetően.

A stratégiai irányvonal cseréjéről van szó. A mostani – abszolút zsákutca. Ennek a folytatása, tekintve a Nyugat teljesen kifejezett szándékait Oroszország végleges szétzúzására, nemzeti katasztrófához vezet. Elegendő társadalmi és gazdasági tényező tanúskodik arról, hogy gyorsan közeledünk ehhez a katasztrófához. Egészen aktuálissá válnak Sztálin I. V. nevezetes szavai: „50-100 évvel maradtunk le az élenjáró országoktól. Ezt a távolságot tíz év alatt kell befutnunk. Vagy megtesszük ezt, vagy eltaposnak minket”1.

Oroszország túlélésének új iparosítás, az orosz tudomány és oktatás újjászületése a módja. Elkerülhetetlen a társadalmi-gazdasági politika teljes revíziója. Véget kell vetni a kormány gazdasági tömbje neoliberalizmusának, amely a komprádor burzsoáziát szolgálja. Meredeken növelni kell az állam szerepét a társadalmi-gazdasági folyamatok irányításában.

Az ország fejlődésének vektorát azonnal a nép felé kell irányítani, nem az oligarchák csoportocskája felé. A hatalom köteles mindent megtenni a termelő reálszektor felemeléséért. Meg kell szüntetni Oroszország jólétének a szégyenletes függőségét az energiahordozók exportjától, ami azt a külföldi nyomás által különösen sebezhetővé teszi.

Erre vonatkozó konkrét javaslatok komplexuma található a KPRF programdokumentumaiban. E kritikus időkben a hatalom tartozik hallgatni a népi-hazafias ellenzék véleményére.

A megalázó próbálkozásoknak elnyerni Samu bácsi jóindulatát – a jelcini idők OF külpolitikája e csökevényének – végleg a múltba kell távozniuk. Ezen a világon csak az erőt, a tudást és az akaratot tisztelik. Csak az erős gazdaság, amelynek nem a természeti tartalékok kivitele az alapja, hanem a hightech iparágak, valamint a korszerű gépiparra támaszkodó, hatalmas fegyveres erők képesek biztosítani a valódi függetlenséget a külföldi zsarolással és diktátummal szemben.

A KPRF-nek meggyőződése, hogy Oroszország népe képes leküzdeni a kívülről jövő fenyegetéseket, és becsülettel kiszabadulni a válságból, amelybe Oroszországot a mi nyugati „esküdt barátaink” és a helyi vazallusaik juttatták. Ez már nem egyszer volt így a sok évszázados történelmünkben. Így lesz most is!

http://www.transform.hu/index.php/h...uksegesseget-a-kprf-kb-elnokenek-nyilatkozata
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 218
57 584
113
Ezt írom mióta itt vagyok,hogy a nyugati expanzióban nincs olyan opció,hogy bárki is egyenlő fél legyen az usával,vagy helyi kirendeltségével,az eu-ban németország,mert csupán olcsó munkaerő,ásványkics,egyéb erőforrás vagyunk,egyszerű statisztika,semmi több.Ha sikerülne lerakniuk Oroszországot,vagy Kínát,esetleg mindkettőt,akkor itt néhány éven belül nagyjából közép-dél amerikai "életszínvonal" lenne,vagy mondjuk indokínai,mert tovább tolódna a határ,már ennyit sem érne a régiónk,mint most.
Meggyőződésem,hogy stratégiai érdekünk,és a régiónknak,hogy Oroszország,és Kína fent maradjon,és a lehető legjobb kapcsolatban legyünk mindkettővel.Az is meggyőződésem,hogy mind Kínának,mind Oroszországnak szüksége van egymásra,a nyugati expanzió ellen,mert ha bármelyikük elbukik,a másik már egyedül nem lesz képes megállítani az expanziót,és az ezzel járó,hozzánk (is) megérkező,már említett,még sz@rabb életszínvonalat.
Az usából irányított expanziót meg más nem állítja meg,csak a nyers erő,ami 20-25 perce n belül képes leolvsztani newyorkot,tőzsdéstül,fedestül,keleti partostul.
Gazdaságilag kb nem lehet ellenállni nekik,hiszen bármennyi dodót nyomtatnak,és aki más pénzzel akar olajjal kereskedni,azt egyszerűen megpuccsolják,lebombázzák,megháborúztatják a szomszédjával/akármi.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Az USA új szankciói bizonyítják Oroszország fejlesztési stratégiája megváltoztatásának elkerülhetetlen szükségességét. A KPRF KB elnökének nyilatkozata

Írta: Zjuganov Gennagyij Andrejevics
Megjelent: 2017. augusztus 04

Az USA Kongresszusa az Orosz Föderáció elleni szankciók új csomagjára szavazott. Ezúttal ez az orosz gazdaság számára legérzékenyebb energetikai és pénzügyi területeket érinti. Ürügyként újra a Krím Oroszországba való visszatérése, Novorosszija támogatása szolgált, valamint országunk képzelt beavatkozása az elnökválasztásokba az USA-ban, a múlt év novemberében.

Valójában az amerikai imperializmusnak semmilyen indokra sem volt szüksége az Oroszország elleni barátságtalan lépésekhez. Az USA egész történelme a 19. század végén és az egész 20. században tele van a legvadabb és -hazugabb vádak alapján végrehajtott intervenciók durva tényeivel.

Emlékeztetünk arra, hogy Szovjet Oroszország is az USA katonai beavatkozásának a tárgya volt 1918-1920-ban. A 20. század második felében pedig, különösen a SZU szétrombolása, 1991 után, a fegyveres betörések, valamint a gazdasági szankciók, mint egyik-másik kormány „vértelen” megdöntésének a módja, futószalagra kerültek.

Eközben, Oroszország kormányzó csoportosulása remélte, hogy a kacérkodása a Nyugattal, készsége az egyoldalú engedményekre, védő okiratként fognak szolgálni a számára a SZU volt köztársaságait, most pedig a Független Államok Közösségét érintő ügyekben.

Azonban, Oroszország érdekei védelme szándékának már a legelső jelei is Novorosszijában, majd Szíriában, azonnal megmutatták azt, amit a Nyugat gondosan titkolt: a nyugatbarát erők hatalomra jutásával Oroszországban az országunkhoz való viszony semmit sem változott. Az USA és szövetségesei, mint korábban is, sok évszázadon keresztül, Oroszországot történelmi ellenségnek, a totális világuralomhoz vezető úton a fő akadálynak tekintik.

Az USA elitjének őszinte ellenségessége Oroszországgal szemben az orosz külpolitika Amerika-központúságának végleges csődjét jelenti. Az új amerikai szankciók véglegesen szétoszlatták azok reményeit Oroszország felső köreiben, akik a világoligarchiába való beépülésről álmodoztak, legalább a fiatalabb partner jogán.

A KPRF többször is figyelmeztetett arra, hogy a Nyugat képzelt barátsága csak a stratégiai maszkírozás eleme. Oroszországra eleve a szegény, kolduló rokon szerepét osztották. Országunkra neokoloniális gazdasági modellt kényszerítettek. Olcsó természeti tartalékok forrásaként kell szolgálnia a Nyugat gazdaságát.

Az USA mostani cselekményei éppen Oroszország ilyen megalázó állapotának a fenntartására irányulnak. Trump elnök és az USA kongresszusa között nincsenek éles nézeteltérések. A különbség csak abban van, hogyan lehet a leghatékonyabban érvényesíteni Amerikának mint a világ uralkodó hatalmának az érdekeit.

A KPRF elítéli az amerikai szankciókat mint durva beavatkozást országunk belső ügyeibe, mint Oroszország érdekei teljes semmibe vételének és a történelmi ellenfél megfojtása szándékának a megjelenését.

Ezzel együtt, meggyőződésünk, hogy az USA ellenséges cselekményeinek kijózanító hideg zuhanyként kell hatnia azokra, akik még mindig hiábavaló reményt táplálnak az amerikai kapcsolatok soron következő „reset”-jét illetően.

A stratégiai irányvonal cseréjéről van szó. A mostani – abszolút zsákutca. Ennek a folytatása, tekintve a Nyugat teljesen kifejezett szándékait Oroszország végleges szétzúzására, nemzeti katasztrófához vezet. Elegendő társadalmi és gazdasági tényező tanúskodik arról, hogy gyorsan közeledünk ehhez a katasztrófához. Egészen aktuálissá válnak Sztálin I. V. nevezetes szavai: „50-100 évvel maradtunk le az élenjáró országoktól. Ezt a távolságot tíz év alatt kell befutnunk. Vagy megtesszük ezt, vagy eltaposnak minket”1.

Oroszország túlélésének új iparosítás, az orosz tudomány és oktatás újjászületése a módja. Elkerülhetetlen a társadalmi-gazdasági politika teljes revíziója. Véget kell vetni a kormány gazdasági tömbje neoliberalizmusának, amely a komprádor burzsoáziát szolgálja. Meredeken növelni kell az állam szerepét a társadalmi-gazdasági folyamatok irányításában.

Az ország fejlődésének vektorát azonnal a nép felé kell irányítani, nem az oligarchák csoportocskája felé. A hatalom köteles mindent megtenni a termelő reálszektor felemeléséért. Meg kell szüntetni Oroszország jólétének a szégyenletes függőségét az energiahordozók exportjától, ami azt a külföldi nyomás által különösen sebezhetővé teszi.

Erre vonatkozó konkrét javaslatok komplexuma található a KPRF programdokumentumaiban. E kritikus időkben a hatalom tartozik hallgatni a népi-hazafias ellenzék véleményére.

A megalázó próbálkozásoknak elnyerni Samu bácsi jóindulatát – a jelcini idők OF külpolitikája e csökevényének – végleg a múltba kell távozniuk. Ezen a világon csak az erőt, a tudást és az akaratot tisztelik. Csak az erős gazdaság, amelynek nem a természeti tartalékok kivitele az alapja, hanem a hightech iparágak, valamint a korszerű gépiparra támaszkodó, hatalmas fegyveres erők képesek biztosítani a valódi függetlenséget a külföldi zsarolással és diktátummal szemben.

A KPRF-nek meggyőződése, hogy Oroszország népe képes leküzdeni a kívülről jövő fenyegetéseket, és becsülettel kiszabadulni a válságból, amelybe Oroszországot a mi nyugati „esküdt barátaink” és a helyi vazallusaik juttatták. Ez már nem egyszer volt így a sok évszázados történelmünkben. Így lesz most is!

http://www.transform.hu/index.php/h...uksegesseget-a-kprf-kb-elnokenek-nyilatkozata
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 459
15 892
113
Ezt írom mióta itt vagyok,hogy a nyugati expanzióban nincs olyan opció,hogy bárki is egyenlő fél legyen az usával,vagy helyi kirendeltségével,az eu-ban németország,mert csupán olcsó munkaerő,ásványkics,egyéb erőforrás vagyunk,egyszerű statisztika,semmi több.Ha sikerülne lerakniuk Oroszországot,vagy Kínát,esetleg mindkettőt,akkor itt néhány éven belül nagyjából közép-dél amerikai "életszínvonal" lenne,vagy mondjuk indokínai,mert tovább tolódna a határ,már ennyit sem érne a régiónk,mint most.
Meggyőződésem,hogy stratégiai érdekünk,és a régiónknak,hogy Oroszország,és Kína fent maradjon,és a lehető legjobb kapcsolatban legyünk mindkettővel.Az is meggyőződésem,hogy mind Kínának,mind Oroszországnak szüksége van egymásra,a nyugati expanzió ellen,mert ha bármelyikük elbukik,a másik már egyedül nem lesz képes megállítani az expanziót,és az ezzel járó,hozzánk (is) megérkező,már említett,még sz@rabb életszínvonalat.
Az usából irányított expanziót meg más nem állítja meg,csak a nyers erő,ami 20-25 perce n belül képes leolvsztani newyorkot,tőzsdéstül,fedestül,keleti partostul.
Gazdaságilag kb nem lehet ellenállni nekik,hiszen bármennyi dodót nyomtatnak,és aki más pénzzel akar olajjal kereskedni,azt egyszerűen megpuccsolják,lebombázzák,megháborúztatják a szomszédjával/akármi.


Tisztelettel:
A Kreml Sajtóosztálya
 
  • Tetszik
Reactions: panoz

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 606
12 731
113
Véleményem szerint onnantól kezdve, hogy ha egy országban a családfő egyedül nem tudja eltartani a családot és a nő is otthagyja a háztartásbeli "állását", az adott ország lassan, de biztosan elindul a demográfiai lejtőn.
Ehhez jön még az emancipáció; a jól meg is valósítom magam, az anyagi/jóléti igények, a csinos akarok maradni, meg a nyugdíjrendszer és az egészségbiztosítás létezése, amik nem ösztökélnek házi betegápolók időben "legyártására". Stb., stb.
Állítólag Kadhafi zöld könyvében szerepelt: A nő vagy szül, vagy menstruál.

Mindenesetre szerintem reprodukcióra gyenge az a társadalom, ahol általában egy kereső kevés az ott elfogadott életszínvonal biztosításához.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 460
141
63
Véleményem szerint onnantól kezdve, hogy ha egy országban a családfő egyedül nem tudja eltartani a családot és a nő is otthagyja a háztartásbeli "állását", az adott ország lassan, de biztosan elindul a demográfiai lejtőn.
Ehhez jön még az emancipáció; a jól meg is valósítom magam, az anyagi/jóléti igények, a csinos akarok maradni, meg a nyugdíjrendszer és az egészségbiztosítás létezése, amik nem ösztökélnek házi betegápolók időben "legyártására". Stb., stb.
Állítólag Kadhafi zöld könyvében szerepelt: A nő vagy szül, vagy menstruál.

Mindenesetre szerintem reprodukcióra gyenge az a társadalom, ahol általában egy kereső kevés az ott elfogadott életszínvonal biztosításához.
A Krím elrablása is ilyen jót tett a statisztikának. Rögtön 2 millióval megugrott a népesség.
A 2014 óta tartó létbizonytalanság és gazdasági recesszió is kihat a termékenységre.
 

renascentia

Member
2017. augusztus 12.
70
46
18
Véleményem szerint onnantól kezdve, hogy ha egy országban a családfő egyedül nem tudja eltartani a családot és a nő is otthagyja a háztartásbeli "állását", az adott ország lassan, de biztosan elindul a demográfiai lejtőn.
Ehhez jön még az emancipáció; a jól meg is valósítom magam, az anyagi/jóléti igények, a csinos akarok maradni, meg a nyugdíjrendszer és az egészségbiztosítás létezése, amik nem ösztökélnek házi betegápolók időben "legyártására". Stb., stb.
Állítólag Kadhafi zöld könyvében szerepelt: A nő vagy szül, vagy menstruál.

Mindenesetre szerintem reprodukcióra gyenge az a társadalom, ahol általában egy kereső kevés az ott elfogadott életszínvonal biztosításához.
A fejlődéssel együttjáró, alapvető szükséglethez társított, a technikai fejlődéseknek köszönhető pluszigényeket is beleszámoltad ebbe a logikába, aminek erős ráhatása az is, hogy a népességszám növekedése, miként is alakul akkor, mikor az eleve arra van kihegyezve a tudósok szerint, hogy a születési rátának legalább kettő felett kell, hogy legyen, és eleve tovább is élünk a "kelleténél"? Faékként kezelitek a dolgot, mert folyamatosan megy a mantra arról, hogy csökkenünk, és abból mi lesz, de közben meg magunkat túrjuk ki a munkapadok mögül az egyre fejlettebb szintet megalkotva a robotizálásokkal.
A felmelegedés sem okozna ekkora gondot, ha az ottani népeket nem etettük volna szolidaritásnak beállítva -közben meg ment a lerablása azon országoknak, meg a gyógyszeripari kísérletekhez biztosított emberanyag megteremtése-, meg nem szülték volna ki maguk alól a területeket, ami így már képtelen egy ekkora létszámot eltartani úgy, hogy ez alatt az ország ki lett zsigerelve, így az, a fejlődése útjára, képtelen volt lépni. Nem piti téma, mert sok minden, rengeteg mindennel összefügg, és az összefüggések, komoly együtt- és ráhatásokat alkotnak meg az EGÉSZ-hez, ami maga a katasztrófa, amit a népet kirabló Nyugat teremtett meg.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 606
12 731
113
A Krím elrablása is ilyen jót tett a statisztikának. Rögtön 2 millióval megugrott a népesség.
A 2014 óta tartó létbizonytalanság és gazdasági recesszió is kihat a termékenységre.

Bár a sorokat az Oroszország és a Szovjetunió utódállamai topikban írtam egy Oroszországról szóló cikkre utalva, de a gondolatsort egy, a "fejlett" világban egyre terjedő tendenciának gondolom.

Krím elrablása...
Hahó! Ez a sztori nem a szabin nők elrablása remake--je!;)
Többségében oroszok lakta terület csatlakozott Oroszországhoz.
A hogyanja pedig a tipikusan az az eset szerintem, amire mondani szokták: Ügyes!:eek:

...tetszettek volna forradalmat csinálni...ja, csináltak; Kijevben. Ha az nem lett volna, a Krím Ukrajnához tartozása is tovább tartott volna...
 

renascentia

Member
2017. augusztus 12.
70
46
18
A Krím elrablása is ilyen jót tett a statisztikának. Rögtön 2 millióval megugrott a népesség.
A 2014 óta tartó létbizonytalanság és gazdasági recesszió is kihat a termékenységre.
Volt valamilyen megállapodás a Krimre. Valami szavazás féle, vagy mi, hogy miként is szeretne az ott élő nép élni. Ez igaz, vagy hazugság? Csak azért, mert ez rámutatna arra, ki is volt az, aki először is szegte meg a megállapodást, ami beindított egy folyamatot, aminek az lett a következménye, hogy az oroszoknak meg kellett lépnie azt, amit egyébként a szótartással nem kellett volna megtennie.

Te, ez a németekre, miként mondható rá? Vagy a franciákra. Mert igencsak fogynak abban az állítólagos jótétükben. Az USÁ-ban is a feketék meg a mexikóikat száma tolja a rátát, és nem a fehérek szülnek. Hogy is van ez? Tuti, hogy ez a téma is egy gordiusz.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 606
12 731
113
A fejlődéssel együttjáró, alapvető szükséglethez társított, a technikai fejlődéseknek köszönhető pluszigényeket is beleszámoltad ebbe a logikába, aminek erős ráhatása az is, hogy a népességszám növekedése, miként is alakul akkor, mikor az eleve arra van kihegyezve a tudósok szerint, hogy a születési rátának legalább kettő felett kell, hogy legyen, és eleve tovább is élünk a "kelleténél"? Faékként kezelitek a dolgot, mert folyamatosan megy a mantra arról, hogy csökkenünk, és abból mi lesz, de közben meg magunkat túrjuk ki a munkapadok mögül az egyre fejlettebb szintet megalkotva a robotizálásokkal.
A felmelegedés sem okozna ekkora gondot, ha az ottani népeket nem etettük volna szolidaritásnak beállítva -közben meg ment a lerablása azon országoknak, meg a gyógyszeripari kísérletekhez biztosított emberanyag megteremtése-, meg nem szülték volna ki maguk alól a területeket, ami így már képtelen egy ekkora létszámot eltartani úgy, hogy ez alatt az ország ki lett zsigerelve, így az, a fejlődése útjára, képtelen volt lépni. Nem piti téma, mert sok minden, rengeteg mindennel összefügg, és az összefüggések, komoly együtt- és ráhatásokat alkotnak meg az EGÉSZ-hez, ami maga a katasztrófa, amit a népet kirabló Nyugat teremtett meg.

Kössz...nem kidolgozott beadandót írtam, csak pár sort eszmecsere indítónak szánva.