[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 879
12 406
113
Hát nemtudom mi lesz ebből Csőd ha nem vigyáznak...
Bár azt mindják az államadósságuk alacsony 40% alatt van de azért annyira nem lehetnek hülyék hogy hitelből fegyverkezzenek.

Görögök mibõl fegyverkeznek veszettül? Nyugat biztos adna el fegyvereket is hitelre, egyrészt üzlet, másrész növekedne a kitettségük ami hasznos dolog. Az a 40%(én 35% találtam 2017-re) rettentően kevés. :) Nem is értem hogy USA ezt miért engedi.
 
  • Tetszik
Reactions: Shadow and zsolti

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Na én meg az életem nagy részét Erdélyben töltöm, a másik részét meg Magyarországon. Szóval elég jó viszonyítási alapom van.
Azt kár tagadni, hogy hatalmas fejlődésen ment keresztül Románia (vagy legalábbis Erdély, a Kárpátokon rég jártam már) az utóbbi 10-15 évben. Viszont az is igaz, hogy ez a gyors fejlődés azért volt, mert iszonyatosan el is volt maradva a nyugatabbra lévő országoktól.
Ugyanakkor még mindig jelentős lemaradásban van Magyarországgal szemben. Ez leginkább infrastrukturális lemaradást jelent. Pl. Romániában még csak az utóbbi pár évben kezdték el bevezetni a falvakba a közművesítést, pár évvel ezelőttig falvakon szinte egyáltalán nem volt vezetékes víz, csatornahálózat meg még úgysem. Magyarországon tudtommal ez már döntően rég megoldott probléma.
A lakosság vagyoni helyzete bár átlagosan még mindig elmarad Magyarországtól, de szintén sokat fejlődött, elsősorban az EU-s csatlakozás után nyugatra ment melósoknak köszönhetően.
Hivatalos statisztikák szerint 3 millióan vannak külföldön, de ez jóval nagyobb szerintem, hisz jelenleg kb. 4,8 millió ember dolgozik az országban, valamiből a többiek is meg kell éljenek.
Hogy vélt honnan fejlődni,az biztos.Emlékszem mikor még a hidakon akkora lukak voltak a pályatestben,hogy leláttam a folyora.Bukaraest centuran meg megsülyedtem kamionnal,mert a fele föld út volt.ARO kergette a Roman dizelt.Bulgár ugyan ez pepitában.De ez a világ azért már elmúlt.De annyira meg megmaradt,hogy a szegény regáti parasztot belerángassa a hibritháborúba,egyszerüen földet igérve neki.És megmaradt a hadiipara.Craiovai fegyvergyár működik,voltam benne.Bukarestnél a harcjárműgyár működik,voltam benne.(akkor épppen ramatyul nézzet ki.TR125 hk tetején ácsorogtam,és nem tudtuk hárman felnyitni a búvonyilásokat,hogy megnézzük belülröl-ugy bevolt rohadva).Brassói repülőgépgyár is megvan,és abban is voltam.Megvan mindenünk,ami nekünk nincs.Az elvakult önhittség az nem nemzeti büszkeség,hanem önámitás.50ezres partizánsereget,meg hasonlókat képzelegni pedig felelőtlenség.Összerakunk majd 2gyönge dandárt.Hűha.Önvédelemre sem elég.Aki a NATOn és az EUn kivüli Mo-t vizionál,az Mo-nak nem jóakarója,hanem országrontója.Nincs spéci rózsavirágos magyar út.Vagy igazodunk a világhoz,vagy elmaradunk.És a kutya sem fog minket sajnálni.Az önhittség vezetett Muhihoz,Mohácshoz és Trianonhoz.Jó lenne,ha nem folytatnánk tovább a sort.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 254
119 987
113
Hogy vélt honnan fejlődni,az biztos.Emlékszem mikor még a hidakon akkora lukak voltak a pályatestben,hogy leláttam a folyora.Bukaraest centuran meg megsülyedtem kamionnal,mert a fele föld út volt.ARO kergette a Roman dizelt.Bulgár ugyan ez pepitában.De ez a világ azért már elmúlt.De annyira meg megmaradt,hogy a szegény regáti parasztot belerángassa a hibritháborúba,egyszerüen földet igérve neki.És megmaradt a hadiipara.Craiovai fegyvergyár működik,voltam benne.Bukarestnél a harcjárműgyár működik,voltam benne.(akkor épppen ramatyul nézzet ki.TR125 hk tetején ácsorogtam,és nem tudtuk hárman felnyitni a búvonyilásokat,hogy megnézzük belülröl-ugy bevolt rohadva).Brassói repülőgépgyár is megvan,és abban is voltam.Megvan mindenünk,ami nekünk nincs.Az elvakult önhittség az nem nemzeti büszkeség,hanem önámitás.50ezres partizánsereget,meg hasonlókat képzelegni pedig felelőtlenség.Összerakunk majd 2gyönge dandárt.Hűha.Önvédelemre sem elég.Aki a NATOn és az EUn kivüli Mo-t vizionál,az Mo-nak nem jóakarója,hanem országrontója.Nincs spéci rózsavirágos magyar út.Vagy igazodunk a világhoz,vagy elmaradunk.És a kutya sem fog minket sajnálni.Az önhittség vezetett Muhihoz,Mohácshoz és Trianonhoz.Jó lenne,ha nem folytatnánk tovább a sort.
Az általad felsorolt gyárak közül a kézifegyvergyáron kívül nem nagyon gyártott egyik se az utóbbi majdnem 2 évben.
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 987
113
Az általad felsorolt gyárak közül a kézifegyvergyáron kívül nem nagyon gyártott egyik se az utóbbi majdnem 2 évben.
A megemlített kézifegyvergyárról meg annyit, hogy voltak oda is nagy tervek, M6 Hiúz gyártás egyebek, első próbasorozat után hanyatt homlok menekülés, olyan SZAR volt a minőség. Vállalhatatlan volt állítólag.

Ennyit a nagy román fegyvergyártásról.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 254
119 987
113
A megemlített kézifegyvergyárról meg annyit, hogy voltak oda is nagy tervek, M6 Hiúz gyártás egyebek, első próbasorozat után hanyatt homlok menekülés, olyan SZAR volt a minőség. Vállalhatatlan volt állítólag.

Ennyit a nagy román fegyvergyártásról.
Annyira nem szar az, nagyon sok sport ak-t é portálnak az amcsikhoz cugir néven.
 

Sivatagiróka

Well-Known Member
2017. február 7.
276
603
93
Mackensen remélem belátod hogy a fegyvergyártás gazdaságiháttér nélkül 0.
Szóval az baj a Román gazdasági csodával hogy mindegyik intézkedés páldának okáért ÁFA csökkentés rövid távon jó eredményeket hozott 3-4 év, de magyar gazdasági intézkedésekkel szemben nem volt célzott , mint nálunk a tej áfa vagy sertés hús áfa , ami egy magyar termelő szektor erősödését hozta, aminek hosszú és rövid távú előnyei is vannak. Hanem csak rövid és gyors intézkedéseket hoztak , ami most kifuladt. a Románok vettek ÁFA csökkentésből Iphoneokat mindent , szóval ez a pénz úgyan olyan lendületettel kiment az országból. Ezzel szemben nálunk a külkereskedelmi mérleg egyensúlyba állt és most már többlet van.
Mint írják most jön a fájó intézkedések korszaka , csak hogy emelni adott és csökkenteni a nyugdíjakat nem egy életbiztosítás intézkedések.
Fegyverbeszerzés ? :D
Szerintem el is felejthetik rövid távon (3-4 év ) és itt jön a Magyar fegyverbeszerzés időzítésének kérdése.
Véletlen hogy akkor robbantot 2018 végén a Magyar kormány mikor kipukkadt a Román lufi ? ?jó kérdés , lehet véletlen , lehet nem....
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 254
119 987
113
Én ezt konkrétan a gyártótól hallottam, ő panaszkodott hogy vállalhatatlan minőséget produkáltak neki, és nem is lett utána közös üzlet.
Én is ismerem a gyártót meg a sztorit is, csak inkább a hiúzhoz kellő precíziós megmunkáláshoz szar a minőség de egy ak hoz amivel fel tudják szerelni az embereiket bőven elég.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Az általad felsorolt gyárak közül a kézifegyvergyáron kívül nem nagyon gyártott egyik se az utóbbi majdnem 2 évben.
20 évben.De modernizáltak.És megvannak,technológiát is szereztek.Bármikor képesek újra gyártani.És mi?FÉG,nincs.A gyártosora Kragujevácban(ott is jártam).PG,nincs.Mátravidéki Fémművek,nincs.Gödöllői Gépgyár megvan,de lepusztulva.Csepel Autógyár nincs,DiGép nincs.Folytassam?Danuvia,nincs.MHD(komárnói hajógyár vigan működik a technológiájával) nincs.Finommechanika nincs.MOM nincs.Stb,stb,stb.....Az egyetlen pozitivum a csehek kihelyezett gyártása hozzánk.Egyenlőre az is csak összeszerelés,de legalább valami megindult.Veszünk 1 zl Leot.Örömteli.Csakhogy ők meg gyártani akarták,TR2000 néven egy helyi változatát.Csak aztán a pénzhiány közbeszolt.Mint elötte a TR125 is csak pár darabig jutott,mert elfogyott a pénz-és mert nem volt rá szükség.De ők korszersitették.Hk-t,APCt,IFVt,helikoptert,repülőt,tüzérséget.Ráadásul jórészt ezek a korszerűsitések technológiával együtt elöbb nekünk lettek felajálva.Csak mi elszúrtuk a hadiipari bázist,a haderőt egy füst alatt.Most hirtelen lett pénz a haderőre,de nem országvédelmi okokbol,hanem külpolitikai okbol
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 561
7 006
113
A megemlített kézifegyvergyárról meg annyit, hogy voltak oda is nagy tervek, M6 Hiúz gyártás egyebek, első próbasorozat után hanyatt homlok menekülés, olyan SZAR volt a minőség. Vállalhatatlan volt állítólag.

Ennyit a nagy román fegyvergyártásról.
A HIÚZ ugye magyar volt, miért is adtuk el egyébként a gyártási jogot? Illetve én 16 román lőszer és fegyver gyárról tudok... Az Isis kiszolgálásából jót kaszáltak... De remélem hogy nektek van igazatok és nudli a termelésük...
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 208
33 630
113
Hiuz nem lett eladva. Gyartva lett volna romaniaba... 16 a bolgaroknak nincs annyi pedig azok vilagszinten is szamitanak fegyver es loszergyartasba. /manufaktura nem gyar./
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 254
119 987
113
20 évben.De modernizáltak.És megvannak,technológiát is szereztek.Bármikor képesek újra gyártani.És mi?FÉG,nincs.A gyártosora Kragujevácban(ott is jártam).PG,nincs.Mátravidéki Fémművek,nincs.Gödöllői Gépgyár megvan,de lepusztulva.Csepel Autógyár nincs,DiGép nincs.Folytassam?Danuvia,nincs.MHD(komárnói hajógyár vigan működik a technológiájával) nincs.Finommechanika nincs.MOM nincs.Stb,stb,stb.....Az egyetlen pozitivum a csehek kihelyezett gyártása hozzánk.Egyenlőre az is csak összeszerelés,de legalább valami megindult.Veszünk 1 zl Leot.Örömteli.Csakhogy ők meg gyártani akarták,TR2000 néven egy helyi változatát.Csak aztán a pénzhiány közbeszolt.Mint elötte a TR125 is csak pár darabig jutott,mert elfogyott a pénz-és mert nem volt rá szükség.De ők korszersitették.Hk-t,APCt,IFVt,helikoptert,repülőt,tüzérséget.Ráadásul jórészt ezek a korszerűsitések technológiával együtt elöbb nekünk lettek felajálva.Csak mi elszúrtuk a hadiipari bázist,a haderőt egy füst alatt.Most hirtelen lett pénz a haderőre,de nem országvédelmi okokbol,hanem külpolitikai okbol
Igen viszont nekik most nem lesz pénzük generációváltásra. Valóban az elmúlt 20 évet nagyon elbaszták a kedves vezetők ezen a téren és most újra kell építeni az ipari hátteret. De újra lesz építve. Majd még fogod látni. ;)
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti and Nemerson

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 350
77 013
113
A HIÚZ ugye magyar volt, miért is adtuk el egyébként a gyártási jogot? Illetve én 16 román lőszer és fegyver gyárról tudok... Az Isis kiszolgálásából jót kaszáltak... De remélem hogy nektek van igazatok és nudli a termelésük...

A Hiúz egy magán cég terméke annak adja el aki akarja főleg úgy,hogy állami megrendelés nem volt rá.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 208
33 630
113
Nincs heli gyartasunk de lessz alkatreszgyartasunk helikhez. Igazabol boven eleg. Sot meg talan tobbet is er mint fo darabokbol osszeszerelni. Mert a romanok se lennenek kepesek teljes gyartasra max osszeszerelesre.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 845
5 046
113
Az Isis kiszolgálásából jót kaszáltak... De remélem hogy nektek van igazatok és nudli a termelésük...

Az ISIS nek barmi johet csak lojon kategoria kb. Most azert nem a Sten gepoisztoly korat eljuk( tudod futescso+rugok gyakorlatilag)