[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Azért elég nagy különbség a média helyzetét illetően Magyarország és a nyugati média között,pl mondj egy nyugati országot ahol a köztévéböl migráns riogató csatornát csináltak.Határon túli szavazás, egyértelműen kiderült,hogy tömegesen jelentettek be ukrán határmenti magyar településeken tömegesen, magyarul nem tudó itt életvitelszerüen nem tartózkodó ukrán állampolgárokat és ezek bizony a fideszre szavaztak és ami a legszebb ezt Polt Péter is elismerte.

http://ugyeszseg.hu/wp-content/uploads/sajto6/2019/02/k-4278-valasz.pdf


https://alfahir.hu/2018/04/24/valas...polgar_szabolcs_szatmar_bereg_megye_kuria_wtf

Igazad van ott náci-riogató (a neonácik elítélendők, de nem csak őrájuk mondják, hanem minden politikai ellenfelükre, függetlenül attól kicsoda az) meg migránssimogató csatornák vannak. Ugyanaz, ha nem rosszabb.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Székely autonomia sose lesz Romániában ahhoz ki kell szakadni egész Erdélynek. Hála isten annyira buták a románok hogy ezt nem veszik észre. A rövid látás és mának élés korszakában vannak és ahogy múltjuk sincsen jővőjük sem lesz.

De észreveszik. Bukarest egyik legnagyobb félelme, hogy a nyugati Románoknak is teleszalad a zsákjuk és elkezdik követelni az autonómiát vagy a kiszakadást. Nem véletlen ugat bele mindenbe a vezetés, hoznak kádereket Bukarestből a nyugati részekre.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 938
18 426
113
Nálunk nincs se igazi sajtószabadság,se liberális kapitalizmus.

Melyik balliberális média nem írhat bármi negítavat a kormányról ? A Hvg ? Vagy a többi ? Liberális kapitalizmus ? Mi az ? Kapitalizmus van. Menjél be egy multihoz, ami a nyugati liberális demokráciád valamelyikéből jött ide. Kérdezd meg az ott dolgozókat, milyen a munkahelyi liberális demokrácia, az onnan érkező cégnél. Felvilágosodsz majd.
 
W

Wilson

Guest
Kedves Wilson!
Az az elit, ami le akarunk és le is fogunk váltani, az szerinted honnan szerezte vagyonát? Úgy hívták: szocializmus!
Loptak, csaltak, hazudtak, gazdagodtak és még-...... ideológiát is adtak mellé.
Soha többé Gyurcsányokat!
Ha már román topic...... Tudod mi a különbség a román baloldal és a magyar közt? Például az EP-ben kizárólag román érdeket képviselnek.
A magyarok meg még saját fajtájukat is elárulják, hogy egy kis tapsot kapjanak azoktól, akiknek csicskáznak!
Na... ezért román még Erdély....
Mellesleg..... Ha a trianoni békediktátumot BETARTATNÁK ROMÁNIÁVAL (is), akkor az erdélyi magyarságnak autonómiát KELL adjanak! Tehát azt a törvényt nem tartják be, amire hivatkoznak! Hányás....

Kedves Littlejohn!

Mint írtam nekem az a legnagyobb bajom a fidesz közeli haverok gazdagodásával,hogy ha már így alakult akkor ez a vagyon nem fogja Magyarország érdekeit szolgálni mivel mint írtam,ezek nem versenyképes magyarországi vállalkozásokba kerülnek befektetésre,piaci körülmények között nem életképesek.Orbán előszeretetel jön azzal,hogy meg kell teremteni a magyar tőkés réteget ami egy nagyszerű gondolat eggyet is értek vele.De sajnos az a valós helyzet,hogy ezek a vagyonok nem termelő vállalkozásokba kerülnek befektetésre tehát ez az egész csak porhintés.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Azért elég nagy különbség a média helyzetét illetően Magyarország és a nyugati média között,pl mondj egy nyugati országot ahol a köztévéböl migráns riogató csatornát csináltak.Határon túli szavazás, egyértelműen kiderült,hogy tömegesen jelentettek be ukrán határmenti magyar településeken tömegesen, magyarul nem tudó itt életvitelszerüen nem tartózkodó ukrán állampolgárokat és ezek bizony a fideszre szavaztak és ami a legszebb ezt Polt Péter is elismerte.

http://ugyeszseg.hu/wp-content/uploads/sajto6/2019/02/k-4278-valasz.pdf


https://alfahir.hu/2018/04/24/valas...polgar_szabolcs_szatmar_bereg_megye_kuria_wtf
Ott minden média migráns simogató, támogató lett politikai nyomásra tényleg nem ugyanaz, amit az egyiknek szabad azt nem lehet a másiknak. Nem 10 ezer szavazaton múlik hála isten.
 

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
De észreveszik. Bukarest egyik legnagyobb félelme, hogy a nyugati Románoknak is teleszalad a zsákjuk és elkezdik követelni az autonómiát vagy a kiszakadást. Nem véletlen ugat bele mindenbe a vezetés, hoznak kádereket Bukarestből a nyugati részekre.
Pont ezért is írtam a rövid látást mert azokkal az intézkedésekkel csak azt segitik elő, hogy az Erdélyi románok is az elszakadás pártiak lesznek.
Én pl. a székelyeknek azt tanácsolnám hogy fogjanak őssze az Erdélyi román értelmiséggel és alapitsanak egy erdélyi pártot. Aminek az lenne a feladata hogy Erdélyt képviselje Bukarestben. A román értelmiség szerintem meg tudná győzni az erdélyi szavazokat akkor a szavazatok 1/3-át erdélyi képviselők kapnák. Akkor pedig már el lehet érni Bukarestben is hogy ne egy gyarmatnak tekintsék Edélyt.
 
W

Wilson

Guest
Igazad van ott náci-riogató (a neonácik elítélendők, de nem csak őrájuk mondják, hanem minden politikai ellenfelükre, függetlenül attól kicsoda az) meg migránssimogató csatornák vannak. Ugyanaz, ha nem rosszabb.

Ott minden média migráns simogató, támogató lett politikai nyomásra tényleg nem ugyanaz, amit az egyiknek szabad azt nem lehet a másiknak. Nem 10 ezer szavazaton múlik hála isten.

Ugyan már ez a fideszes média lózungja a migráns simogató nyugati politika és média,egyetértek a fidesszel abban,hogy minden ország maga dönthesse el,hogy akar-e menekülteket befogadni.De az az igazság,hogy magyarországra egyetlen migráns sem akar jönni a céljuk nyugat-európa ez az örökös migránsokkal való riogatás egy agyrém ez ömlik minden honnan, és a legszebb az egészben az hogy az egész csak arra szolgál.hogy az embereket félelelemben tartsák és a fidesz megtarthassa a hatalmát,határon túli szavazatok kérdése.Jó párszor jártam Erdélybe, szeretem az ott élő magyarokat abszolút egyetértek,azzal,hogy állampolgárságot kaptak a határon túli magyarok,(amit a Gyurcsány kormány alatt csináltak velük az szégyenteljes és mélységesen elitélem)de azzal nem.hogy a magyar választásokon szavazhassanak mivel sajnos (Trianon)nem Magyarországont élnek.Még jobban felháborít,hogy világosan látszik,hogy a Fidesz csak a megvehető szavazatot látja a határon túli magyarokban .De ha már így van,hogy szavazhatnak a határon túli magyarok rendben legyen,de az engem mélységesen felháborít,hogy a fidesz a hatalmának megtartása érdekében tömegesen utaztat át a határon szavazni olyan embereket akiknek semmi közük a magyarsághoz.
 
  • Tetszik
Reactions: Celebra

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Ugyan már ez a fideszes média lózungja a migráns simogató nyugati politika és média,egyetértek a fidesszel abban,hogy minden ország maga dönthesse el,hogy akar-e menekülteket befogadni.De az az igazság,hogy magyarországra egyetlen migráns sem akar jönni a céljuk nyugat-európa ez az örökös migránsokkal való riogatás egy agyrém ez ömlik minden honnan, és a legszebb az egészben az hogy az egész csak arra szolgál.hogy az embereket félelelemben tartsák és a fidesz megtarthassa a hatalmát,határon túli szavazatok kérdése.Jó párszor jártam Erdélybe, szeretem az ott élő magyarokat abszolút egyetértek,azzal,hogy állampolgárságot kaptak a határon túli magyarok,(amit a Gyurcsány kormány alatt csináltak velük az szégyenteljes és mélységesen elitélem)de azzal nem.hogy a magyar választásokon szavazhassanak mivel sajnos (Trianon)nem Magyarországont élnek.Még jobban felháborít,hogy világosan látszik,hogy a Fidesz csak a megvehető szavazatot látja a határon túli magyarokban .De ha már így van,hogy szavazhatnak a határon túli magyarok rendben legyen,de az engem mélységesen felháborít,hogy a fidesz a hatalmának megtartása érdekében tömegesen utaztat át a határon szavazni olyan embereket akiknek semmi közük a magyarsághoz.
Igazad van nem ide akarnak jönni de a nyugatot romba döntik és mivel szövetségesek vagyunk, mi nem védhetjük meg őket az elhibázott politikai dőntésük miatt kialakult helyzettől? Ja nem mert mindent ők tudnak jobban mi meg csak lapitsunk amikor ránk néznek. Arról nem beszélve ez még csak a kezdete a bevándorlásnak majd amikor 10 miliók indulnak neki hogy európába jöhessenek ( klimaváltozás, túlszaporodás, háboruk) elől. Addigra készen kell állni ezeknek a feltartoztatására vagy elsöpörnek itt mindent. Azokkal van a gond akik erröl nem akarnak tudomást venni és nem azzal aki felkészül rá akár a legrosszabbra is. Mivel mi a frontvonalban leszünk nagyon nem mindegy hogy a nyugatot a muszlim tesok uralják vagy nem, mivel akkor kettő fronton kell védekeznünk.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Nekem meg német, holland és belga katonák megköszönték a kerítést és a németek bocsánatot kértek Merkel miatt...
Egy jó lépés nem ment fel a sok nemzetromboló bűn alol.És megjegyzés.Nem mi állitottuk meg a migrációt,hanem a német-török egyezmény lassitotta le.A bulgárok meg évekkel elttünk már épitettek keritést,minden propaganda nélkül.És nem megvárva,hogy a körmükre égjen a dolog.
Off

Ez igy Ukrajna leirasa. Nalunk a gazdagok nem szolhatnak bele a politikaba. Nagy kulonbseg.
On
Ez komoly?Ennyire vak nem lehetsz-csak lököd a rossz nyilas dumát
 
  • Tetszik
Reactions: ravenlord
W

Wilson

Guest
Igazad van nem ide akarnak jönni de a nyugatot romba döntik és mivel szövetségesek vagyunk, mi nem védhetjük meg őket az elhibázott politikai dőntésük miatt kialakult helyzettől? Ja nem mert mindent ők tudnak jobban mi meg csak lapitsunk amikor ránk néznek. Arról nem beszélve ez még csak a kezdete a bevándorlásnak majd amikor 10 miliók indulnak neki hogy európába jöhessenek ( klimaváltozás, túlszaporodás, háboruk) elől. Addigra készen kell állni ezeknek a feltartoztatására vagy elsöpörnek itt mindent. Azokkal van a gond akik erröl nem akarnak tudomást venni és nem azzal aki felkészül rá akár a legrosszabbra is. Mivel mi a frontvonalban leszünk nagyon nem mindegy hogy a nyugatot a muszlim tesok uralják vagy nem, mivel akkor kettő fronton kell védekeznünk.

Tisztelt Gyurma!

A következőt szeretném kérdezni tőled,hogyan tudja Magyarország megvédeni a Nyugatot a migránsoktol?
 
  • Tetszik
Reactions: Robur

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Tisztelt Gyurma!

A következőt szeretném kérdezni tőled,hogyan tudja Magyarország megvédeni a Nyugatot a migránsoktol?
Kinyitja a száját és felhívja a figyelmét ennek a veszélyire és megprobáljuk megállitani őket a Balkánon. Ennyit tudunk tenni sajnos nem többet.
 
W

Wilson

Guest
Kinyitja a száját és felhívja a figyelmét ennek a veszélyire és megprobáljuk megállitani őket a Balkánon. Ennyit tudunk tenni sajnos nem többet.

Tiszteletben tartva a véleményedet, szerintem ezzel nem fogjuk megvédeni a nyugatot az általunk elhibázottnak vélt menekült politikájátol.Véleményem szerint Magyarország egyet tehet megvédi a határait és együttműködik az EU-val, hogy már a menekült probléma helyén próbálják a menekült kérdést megoldani.Nekem az a bajom ezzel,hogy világosan látszik,hogy a Fidesznek nem érdeke,hogy a menekültek kérdése megoldódjon,ha megoldódna akkor abból nem tudna politikai tőkét kovácsolnia,és nem lehetne a Mari néniket és a Józsi bácsikat behűlyíteni,hogy az Eu betelepíti a migránsokat Szváziföldröl a nyárikonyhájába.
 
  • Tetszik
Reactions: Celebra

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Tiszteletben tartva a véleményedet, szerintem ezzel nem fogjuk megvédeni a nyugatot az általunk elhibázottnak vélt menekült politikájátol.Véleményem szerint Magyarország egyet tehet megvédi a határait és együttműködik az EU-val, hogy már a menekült probléma helyén próbálják a menekült kérdést megoldani.Nekem az a bajom ezzel,hogy világosan látszik,hogy a Fidesznek nem érdeke,hogy a menekültek kérdése megoldódjon,ha megoldódna akkor abból nem tudna politikai tőkét kovácsolnia,és nem lehetne a Mari néniket és a Józsi bácsikat behűlyíteni,hogy az Eu betelepíti a migránsokat Szváziföldröl a nyárikonyhájába.
Nem lenne itt menekült kérdés ha az első alkalommal aki törvénytelenül át jött a zöldhatáron azon nyomban elvesztette volna annak a jogát hogy menekült státuszhoz jusson az EU-ban ennyi az egész.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Kioktató egy arrogáns stílusod van!
Írtam én olyat, hogy nem voltunk nagyhatalom?
Az, hogy pillanatnyi érdektől vezérelve szövetkeztek velünk a franciák, németek, osztrákok egy harmadik hatalom ellen, nem egyenlő egy évszázados szövetséggel, ami soha nem jött létre köztük és köztünk. Viszont századokon át próbálták megszerezni a magyar trónt, ami végül sikerült is. Sehol nem halt meg annyi király vadászat közben, "véletlen" balesetben, mérgezéstől, mint Magyarországon.
Mond egy országot,akinek évszázadokon át van stabil szövetségese.Mert van.De nem becsületböl,hanem az érdekeltségi viszonyok azt diktálják.Egy biboros mondta
Az államnak nincsenek barátai,csak érdekei.
Stilusom talán nem a legjobb,de a tények attol még tények.Az álmodozás meg csak az ébredésig kéne,hogy tartson.Senki nem fog a két szép szemünkért támogatni minket.
Melyik balliberális média nem írhat bármi negítavat a kormányról ? A Hvg ? Vagy a többi ? Liberális kapitalizmus ? Mi az ? Kapitalizmus van. Menjél be egy multihoz, ami a nyugati liberális demokráciád valamelyikéből jött ide. Kérdezd meg az ott dolgozókat, milyen a munkahelyi liberális demokrácia, az onnan érkező cégnél. Felvilágosodsz majd.
Diktátorok kézikönyve.Sokkal jobb stilusban van abban elmagyarázva,példákkal szemléltetve,hogy miért van ez,és miért nem jó az mi nálunk van,mint én tudnám.Kérlek olvasd el.Az ugyanilyen cimű filmsorozatnak semmi köze a könyvhöz-az csak egy diktatra felsorolás.
A miért,az ok,ok és okozat,a kauzalitás.Szerintem ez az,amit vizsgálni kell,hogy megértsünk egy történést
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

fenntartható fejlövés

Well-Known Member
2019. május 31.
305
648
93
Mond egy országot,akinek évszázadokon át van stabil szövetségese.Mert van.De nem becsületböl,hanem az érdekeltségi viszonyok azt diktálják.Egy biboros mondta
Az államnak nincsenek barátai,csak érdekei.
Stilusom talán nem a legjobb,de a tények attol még tények.Az álmodozás meg csak az ébredésig kéne,hogy tartson.Senki nem fog a két szép szemünkért támogatni minket.

Diktátorok kézikönyve.Sokkal jobb stilusban van abban elmagyarázva,példákkal szemléltetve,hogy miért van ez,és miért nem jó az mi nálunk van,mint én tudnám.Kérlek olvasd el.Az ugyanilyen cimű filmsorozatnak semmi köze a könyvhöz-az csak egy diktatra felsorolás.
A miért,az ok,ok és okozat,a kauzalitás.Szerintem ez az,amit vizsgálni kell,hogy megértsünk egy történést
Nagyon eltértünk már a topik témájától és lehet, hogy elmehetünk pihenni pár napra, ha a főnök megelégeli. De:
Akkor itt most magadnak mondasz ellent, saját magaddal vitatkozol. Én nem is kellek ide. Arról beszéltem, hogy a nyugati hatalmak csak addig szövetkeztek velünk ezer év alatt, amíg az érdekükben állt. Utána gőzerővel fúrták a Magyar Királyságot.
Ezt a félig anarchista libertáriánus nézetedet valami komoly személyes sérelem szülte és táplálja a regnáló és/vagy előző kormányok valamelyike idejéből?
 
  • Tetszik
Reactions: megazez
T

Törölt tag 008

Guest
Nem lenne itt menekült kérdés ha az első alkalommal aki törvénytelenül át jött a zöldhatáron azon nyomban elvesztette volna annak a jogát hogy menekült státuszhoz jusson az EU-ban ennyi az egész.
És ez pontosan így működött. A bíróság az illegálisokat 3 évre kiutasította az EU területéről csak aztán jött merkel asszonyság és befogadta őket.
Ha szarnak a törvényekre te hiába tartod be.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
z komoly?Ennyire vak nem lehetsz-csak lököd a rossz nyilas dumát
A rendszervaltaskor ugy dontott az orszag, hogy partalapon fogunk politizalni.
Ez a megallapodas mar tobbszor fel lett rugva (pl. NGO-k altal), de attol meg ez egy jo rendszer. Hiaba nyilas dumazol es akarod a sajat kedved szerint atformalni az egesz rendszert. Abbol az anarchiabol nem ker senki.


Tiszteletben tartva a véleményedet, szerintem ezzel nem fogjuk megvédeni a nyugatot az általunk elhibázottnak vélt menekült politikájátol.
Mar nem lehet ugy tenni, mintha ezek menekultek lennenek. Migransok.
.Véleményem szerint Magyarország egyet tehet megvédi a határait és együttműködik az EU-val, hogy már a menekült probléma helyén próbálják a menekült kérdést megoldani.
Migrans, migrans...
.Nekem az a bajom ezzel,hogy világosan látszik,hogy a Fidesznek nem érdeke,hogy a menekültek kérdése megoldódjon,ha megoldódna akkor abból nem tudna politikai tőkét kovácsolnia,és nem lehetne a Mari néniket és a Józsi bácsikat behűlyíteni,hogy az Eu betelepíti a migránsokat Szváziföldröl a nyárikonyhájába.
Ugy teszel mintha nem jelente veszelyt. A kölni eroszak is csak fidesz propaganda volt? Ne szorakozz mar!
Miert nem allt ki a tobbi part es mondta el az igazat a migransokrol?

Wilson ezt a ballib allaspontot itt mar ezerszer leirtak. Miert kell ezeregyedszerre is elismetelni ezeket?
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Nagyon eltértünk már a topik témájától és lehet, hogy elmehetünk pihenni pár napra, ha a főnök megelégeli. De:
Akkor itt most magadnak mondasz ellent, saját magaddal vitatkozol. Én nem is kellek ide. Arról beszéltem, hogy a nyugati hatalmak csak addig szövetkeztek velünk ezer év alatt, amíg az érdekükben állt. Utána gőzerővel fúrták a Magyar Királyságot.
Ezt a félig anarchista libertáriánus nézetedet valami komoly személyes sérelem szülte és táplálja a regnáló és/vagy előző kormányok valamelyike idejéből?
Mi a köze az anarchizmusnak a liberalizmushoz?Tűz és viz.
Hol itt az önellentmondás?A franciák támogadták Rákóczit a szabadságharcában,mert az volt az érdekük.És támogatták az oláhokat az Osztrák-Magyar Monarchiával szemben,mert az volt az érdekük.