[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Igazából Kelet Európában, nem csak nálunk, a nyugati értelemben vett liberális demokrácia, nem érdekli az átlagembert. Kell a szólásszabadság, demokratikus intézmények, de nagyjából nem megy túl az érdeklődés egy határon. Politikai véleményért senkit nem lőnek le, nem zárnak börtönbe, a gazdaság kapitalista úton, jól halad, választások vannak, ott lehet bárkinek indúlni. Történelmi hagyományai vannak ennek. Mint ahogy a muszlim világ sem kér a nyugati demokráciákból, hiába akarják ott tűzzel, vassal. Talán Latin Amerika is ebben a cipőben van. Kínában sem kell már, amióta felugrott az emberek életszinvonala, ott 89 óta senki nem akar forradalmat csinálni és nem követeli a demokráciát. Alpavetően nagyobb a bizalom, az erős államban, amely élén erős vezető áll. Jó lecke volt hazánkban az 1994-es választás eredménye. 2/3-ot kapott az a párt, akiket 1990-ben még felakasztott volna a nép, az azt megeleőző 40 év diktatúráért. Mindössze 4 évnek kellett eltelnie és egy Horn Gyulai ígéretnek, hogy ha nyernek, 3.60.- lesz ismét a kenyér. Nyertek, nem is akárhogyan. A Fidesz megtanulta ezt a leckét. Nem felejtette el. Nem is fog választást veszíteni, mert ellenfelei nem tanultak meg semmit.
A Fidesz sajnos tényleg jol megtanulta a leckét-és visszaépitette a pártállami diktatúrát.
Nálunk nincs se igazi sajtószabadság,se liberális kapitalizmus.Oligarhikus államkapitalizmus és irányitott propaganda van elnyomó többségben.
Kinában van igény a demokráciára,és a demokratikus intézményrendszerre.Csak HonKongon kivül nincs sajtószabadság,sem,hogy hirek jöjjenek a vágyakrol.
El kéne olvasni mindenkinek a Diktátorok kézikönyvét.Nem arrol szól,amit a cime sugal.A műkdési mechanizmusokrol szól,és az érdekeltségi,főleg az állami intézményrendszerek érdekviszonyainak visszahatásárol.
Nem szeretem az ilyen radikális nézeteket, mert semmi jóra nem vezetnek.
A mi 6% körüli kivándorlásunk a pl. román 20%-hoz képest semmi.Annak a nagy része meg 5 éven belül visszajön, nem marad kint. Ez megint csak a balos hírportálok éveken át tartó, módszeres depressziókeltésének egy szép példája. Mellesleg azzal promózták az EU-t a csatlakozási népszavazás előtt, hogy bárki dolgozhat bármelyik tagállamban. Akkor most mi a gond?

"Nem indulna meg senki,nem engednék a nagyhatalmak."

Ezt te sem gondolhatod komolyan.
Mikor álltak a mi oldalunkon a nagyhatalmak az elmúlt 1100 évben?
Ha itt bármilyen belső fegyveres konfliktus robbanna ki, a környező országok az itt élő kisebbségeik "védelmében" azonnal bevonulnának, talán még a szlovének és az osztrákok is.
Ezt pl. az oláhok az Európai Csendőrség tagjaként minden erőfeszítés nélkül tehetnék meg. Szerintem már most ott lapul a fiókjukban vagy három forgatókönyv erre az esetre.
Hát én nem nagyon tudom,hogy mit irnak a baloldali hirportálok-nem olvasom őket.De a kivándoroltakkal beszélek,mikor találkozom velük.És mindenfele találkozom velük-nem akarnak hazajönni.Mert nálunk nem változik semmi.Marad a "jó hagyomány",fölfele nyalni-lefele taposni.Urambátyám-haverom ország.Erdélyiek meg azt mondják,hogy az oláhok többsége meg haza akar menni,de ezt én nem tudom megitélni
Bécsi döntésröl hallottál?Nikápolyi csatárol?Török elleni felszabaditó háborúrol?De a török időkig többnyire mi magunk voltunk a nagyhatalom-csak aztán jött egy mégnagyobb.Tényleg lehetne tanulni a történelmünkböl
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 513
14 965
113
Elnézést Herr Mackenstein, hogy ebben a topikban fejtem ki, de - kapcsolódik - a mai Romániához is.

Szóval, a történelem nem szereti a "ha"-val kezdődő mondatokat, de ha a Párizs környéki békék úgy íródnak meg, hogy nem teszik tönkre Németországot, országot adnak a cseheknek, szlovákoknak, horvátoknak, szlovéneknek, DE megmarad a Monarchia, akkor valószínűleg érdeklődés hiányában elmarad a II. vh. Hitler egy senki kis festőként éli le az életét, Sztálin odahaza kinyírta volna a fél Szovjetuniót, utána összeomlik magától. Kisebb lett volna a világválság, elmarad a hidegháború, a holocaust.
Erdélyben pedig békében élnének magyarok és románok. A demokratikus Monarchia pedig stabil tényező lenne Európában.
Nem ismerős ez után valami? Segítek... V4
 

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Azért azt hozzá kell tenni,hogy a Fidesz nem csak azért fog újjabb választást nyerni,mert az ellenfelei nem tanultak semmit,hanem főleg azért mert, gyökeresen átalakította a választási rendszert, totálisan uralja a médiát és főleg vidéken anyagi függésbe kényszeríti és megfélemlíti az embereket plusz még hozzájönnek olyan apróságok is,mint pl az ukrán szavazat import.
E,P. választás?
 
  • Tetszik
Reactions: Matróz Kommandó
W

Wilson

Guest
Már megint provokálni kell a románokat. Miért kell pont a 100 éves évfordulóra szervezni ezt? Komolyan az az érzésem hogy a kormány direkt akar háborút szítani a románokkal hogy leplezze a hazai tragikus állapotokat. De mégis miben reménykednek? Én biztos nem fogom ilyen erkölcsű emberek parancsait követve az életemet adni.
Most rombolják le az MTA-t és a magyar tudományt. Holnap a sírba teszik az egész országot a provokációikkal. Elegem van.

Tiszteletben tartva a véleményedet,ez a merjünk kicsik lenni,húzzuk meg magunkat, legyünk űber pol korektek a környező országokkal a nemzetiségi kérdésekben(elsősorban Romániára,Szlovákiára,Szerbiára,Ukrajnára gondolok)nem sok eredményre vezetett.Szerintem igenis ki kell állni a magyarságért a minden kori magyar kormánynak,(az persze más kérdés,hogy a Fidesz ezt nem a magyarságért teszi hanem hatalmának megtartásáért )ne értsd félre nem akarok én sem tankokkal menni,hogy foglaljuk vissza Erdélyt, de igenis ki kell állnunk magunkért a magyarságért.És ha már például Erdélynél tartunk,szerintem egy elérhető cél.hogy például a székelyek kapjanak autonomiát.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Kedves Ladagrant....
Már és ismét rossz helyen keresed a bűnösöket! Talán Párizs környékén kellene. Trianon - ha véletlenül nem tudnád - azon túl, hogy egyes kisebbségeknek országot adott, egy bosszúálló, rabló békediktátum volt. Több szenvedést hozott Európának, mint 1918 előtt bármi. Soroljam? Csak röviden és hézagosan, de majd valaki még kiegészíti.
Tönkretette Németországot, megágyazott Hitlernek!
Eltörölte az O-M. Monarchiát, ezzel aláásta Európa stabilitását.
Közép-Európában a nemzeteket egymás ellen uszítja már 100 éve.
Tönkretette, függőségbe taszította Kelet-Európát!
Megágyazott Sztálinnak, a kommunizmusnak, az államszocializmusnak.
Trianon nélkül nem lett volna 6 (?) millió zsidó halott és 50 millió egyéb halott.
Trianon nélkül nem lett volna II. vh. és következményei.... a hidegháború, berlini fal....
Trianon emelte fel Marx és Engels, meg a német kém, Lenin munkásságát.
Trianon nélkül a baloldal nem az lenne ma, ami....
Trianon alatt most a Nagy Háború utáni összes békét értem.

Anarchisták, liberálisok, baloldaliak! Trianon a Ti ünnepetek!

Mi pedig összetartozunk!
Trianon meg nem lett volna,ha nincs az I vh.
Sokadszorra,a liberalizmusnak semmi köze nincs a baloldalisághoz.A liberalizmus a kapitalizmus eszmélye.A szocik balliberalizmusa ugyanolyan abszurd hazugság,mint a fityisz nemzeti polgári volta.
Tök jó,hogy milyen jol működik a magyaron még mindig a régi római módszer.Oszd meg,és uralkodj rajta.:(
 
  • Tetszik
Reactions: Littlejohn

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 324
8 094
113
Már megint provokálni kell a románokat. Miért kell pont a 100 éves évfordulóra szervezni ezt? Komolyan az az érzésem hogy a kormány direkt akar háborút szítani a románokkal hogy leplezze a hazai tragikus állapotokat. De mégis miben reménykednek? Én biztos nem fogom ilyen erkölcsű emberek parancsait követve az életemet adni.
Most rombolják le az MTA-t és a magyar tudományt. Holnap a sírba teszik az egész országot a provokációikkal. Elegem van.
Hazaárulókkal nem beszélek, menj sírj a munkaadódnak...
 

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Az EP választás az engem is meglepett,jó értelemben,hogy még is csak van valamennyi remény arra,hogy változzon valami,de szerintem amíg ennyire uralja a Fidesz a vidéki Magyarországot addig a Fidesz áll nyerésre.
Addig jó ennek az országnak amig a vidék kitart és nem fertőzi meg a nyugat mint Budapestet.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 513
14 965
113
Kedves Celebra....
TÉNYLEG ne mossuk össze a liberálisokat és a baloldalt. Igazad van! A Nagy háború előtt a liberalizmus mást jelentett, mint ma. A liberálisokat meg lehetett találni a királypártiak, a baloldaliak, a jobboldaliak között is. Ez így volt jó, és a liberalizmus VALÓDI eszméjét szolgálta. MAI értelmét Kelet-Európában a hidegháború befejezését követően nyerte el, amikor a baloldal - más választása nem lévén -, hogy legalább gazdasági hatalmát átmentse és az elit része maradhasson, ELNEVEZTE magát liberálisnak és szociáldemokratának (magyar példa, MSZP, SZDSZ).
Egyet szögezzünk le, amiben talán egyetérhetünk: a SZABADSÁG nem egyenlő a SZABADOSSÁGGAL!
Lehet Orbánékat fikázni, hogy 2010 óta miket követtek el, igen, igaz! DE olyan dolgokat is tettek, amelyeket elődeik '48 óta egyrészt nem akartak, nem tudtak!
Kapitalizmus van, mert egyelőre nincs nála jobb. Kezd kialakulni a magyar ELIT, amely nem külföldi hatalmak csicskája bagóért. Igen! Igazságtalan! De a világ ilyen.
Nem szeretem a baloldalt, mert nem ért semmihez és demagóg. Nem szeretem a jobboldalt, mert kizsákmányol.
De szeretem, ha nem néznek Európában levegőnek! Szeretem, ha nem velem törlik le a cipőjüket! Szeretem a románokat Romániában és az erdélyieket Erdélyben.
Szeretem a magyarokat! (ne félj kimondani!)
Éljen a Király, aki szétcsap mindkettő között, ha kell (pl. János Károly)..
 

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Tiszteletben tartva a véleményedet,ez a merjünk kicsik lenni,húzzuk meg magunkat, legyünk űber pol korektek a környező országokkal a nemzetiségi kérdésekben(elsősorban Romániára,Szlovákiára,Szerbiára,Ukrajnára gondolok)nem sok eredményre vezetett.Szerintem igenis ki kell állni a magyarságért a minden kori magyar kormánynak,(az persze más kérdés,hogy a Fidesz ezt nem a magyarságért teszi hanem hatalmának megtartásáért )ne értsd félre nem akarok én sem tankokkal menni,hogy foglaljuk vissza Erdélyt, de igenis ki kell állnunk magunkért a magyarságért.És ha már például Erdélynél tartunk,szerintem egy elérhető cél.hogy például a székelyek kapjanak autonomiát.
Székely autonomia sose lesz Romániában ahhoz ki kell szakadni egész Erdélynek. Hála isten annyira buták a románok hogy ezt nem veszik észre. A rövid látás és mának élés korszakában vannak és ahogy múltjuk sincsen jővőjük sem lesz.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Kedves Celebra....
TÉNYLEG ne mossuk össze a liberálisokat és a baloldalt. Igazad van! A Nagy háború előtt a liberalizmus mást jelentett, mint ma. A liberálisokat meg lehetett találni a királypártiak, a baloldaliak, a jobboldaliak között is. Ez így volt jó, és a liberalizmus VALÓDI eszméjét szolgálta. MAI értelmét Kelet-Európában a hidegháború befejezését követően nyerte el, amikor a baloldal - más választása nem lévén -, hogy legalább gazdasági hatalmát átmentse és az elit része maradhasson, ELNEVEZTE magát liberálisnak és szociáldemokratának (magyar példa, MSZP, SZDSZ).
Egyet szögezzünk le, amiben talán egyetérhetünk: a SZABADSÁG nem egyenlő a SZABADOSSÁGGAL!
Lehet Orbánékat fikázni, hogy 2010 óta miket követtek el, igen, igaz! DE olyan dolgokat is tettek, amelyeket elődeik '48 óta egyrészt nem akartak, nem tudtak!
Kapitalizmus van, mert egyelőre nincs nála jobb. Kezd kialakulni a magyar ELIT, amely nem külföldi hatalmak csicskája bagóért. Igen! Igazságtalan! De a világ ilyen.
Nem szeretem a baloldalt, mert nem ért semmihez és demagóg. Nem szeretem a jobboldalt, mert kizsákmányol.
De szeretem, ha nem néznek Európában levegőnek! Szeretem, ha nem velem törlik le a cipőjüket! Szeretem a románokat Romániában és az erdélyieket Erdélyben.
Szeretem a magyarokat! (ne félj kimondani!)
Éljen a Király, aki szétcsap mindkettő között, ha kell (pl. János Károly)..
Sokmindenben egyetértünk.A liberalizmus a mindenkire egyformán érvényes törvény hatalmának eszméje.A törvény korlátozza a hatalmat-nálunk viszont a hatalom uralkodik az általa hozott törvényekkel.Nem véletlen,hogy a demokrácia alapja a hatalmi ágak szétválasztása.
Nálunk oligarhikus kapitalizmus van-vagyis tolvajok hatalma.Ez a "kapitalista elit" nem életképes a hatalom nélkül.
Európában nem levegőnek nézznek már minket,hanem szarnak.Valami szaros kis balkáni korrupt diktatúra.Ez a szemükben Magyarország.Nem egyszer teszik fel nekem a kérdést németben,hollandban(de németül beszélő angoltol,franciátol is hallottam már)hogy meddig tűri még el a magyar nép ezt a zsebmussolinit?És a legnagyobb baj az,hogy igazuk van.Orbán legnagyobb bűne,hogy a nemzeti érzést,a hazafiságot használja-és rombolja le ezáltal-a tolvaj diktatúrájának legitimizálására.
 
W

Wilson

Guest
Kedves Celebra....
TÉNYLEG ne mossuk össze a liberálisokat és a baloldalt. Igazad van! A Nagy háború előtt a liberalizmus mást jelentett, mint ma. A liberálisokat meg lehetett találni a királypártiak, a baloldaliak, a jobboldaliak között is. Ez így volt jó, és a liberalizmus VALÓDI eszméjét szolgálta. MAI értelmét Kelet-Európában a hidegháború befejezését követően nyerte el, amikor a baloldal - más választása nem lévén -, hogy legalább gazdasági hatalmát átmentse és az elit része maradhasson, ELNEVEZTE magát liberálisnak és szociáldemokratának (magyar példa, MSZP, SZDSZ).
Egyet szögezzünk le, amiben talán egyetérhetünk: a SZABADSÁG nem egyenlő a SZABADOSSÁGGAL!
Lehet Orbánékat fikázni, hogy 2010 óta miket követtek el, igen, igaz! DE olyan dolgokat is tettek, amelyeket elődeik '48 óta egyrészt nem akartak, nem tudtak!
Kapitalizmus van, mert egyelőre nincs nála jobb. Kezd kialakulni a magyar ELIT, amely nem külföldi hatalmak csicskája bagóért. Igen! Igazságtalan! De a világ ilyen.
Nem szeretem a baloldalt, mert nem ért semmihez és demagóg. Nem szeretem a jobboldalt, mert kizsákmányol.
De szeretem, ha nem néznek Európában levegőnek! Szeretem, ha nem velem törlik le a cipőjüket! Szeretem a románokat Romániában és az erdélyieket Erdélyben.
Szeretem a magyarokat! (ne félj kimondani!)
Éljen a Király, aki szétcsap mindkettő között, ha kell (pl. János Károly)..

Pár dologban egyetértek veled,de a most kialakuló magyar elitben nem hiszek,ugyanis szinte kivétel nélkül a közpénzek lenyúlásábol szerezték a vagyont,de a legnagyobb baj nem ez hanem az,hogy ezt a vagyont nem termelő versenyképes vállalkozásokba fektetik be.Az egész most kialakuló magyar elit valós piaci körülmények között nagyon rövid idő alatt elvérezne.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 282
120 107
113
Sokmindenben egyetértünk.A liberalizmus a mindenkire egyformán érvényes törvény hatalmának eszméje.A törvény korlátozza a hatalmat-nálunk viszont a hatalom uralkodik az általa hozott törvényekkel.Nem véletlen,hogy a demokrácia alapja a hatalmi ágak szétválasztása.
Nálunk oligarhikus kapitalizmus van-vagyis tolvajok hatalma.Ez a "kapitalista elit" nem életképes a hatalom nélkül.
Európában nem levegőnek nézznek már minket,hanem szarnak.Valami szaros kis balkáni korrupt diktatúra.Ez a szemükben Magyarország.Nem egyszer teszik fel nekem a kérdést németben,hollandban(de németül beszélő angoltol,franciátol is hallottam már)hogy meddig tűri még el a magyar nép ezt a zsebmussolinit?És a legnagyobb baj az,hogy igazuk van.Orbán legnagyobb bűne,hogy a nemzeti érzést,a hazafiságot használja-és rombolja le ezáltal-a tolvaj diktatúrájának legitimizálására.

Nekem meg német, holland és belga katonák megköszönték a kerítést és a németek bocsánatot kértek Merkel miatt...
 

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Azért azt hozzá kell tenni,hogy a Fidesz nem csak azért fog újjabb választást nyerni,mert az ellenfelei nem tanultak semmit,hanem főleg azért mert, gyökeresen átalakította a választási rendszert, totálisan uralja a médiát és főleg vidéken anyagi függésbe kényszeríti és megfélemlíti az embereket plusz még hozzájönnek olyan apróságok is,mint pl az ukrán szavazat import.
Nyugaton is uralják médiát és ott is szavaznak határon túl de ez csak nálunk probléma. Miért is?
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 513
14 965
113
Pár dologban egyetértek veled,de a most kialakuló magyar elitben nem hiszek,ugyanis szinte kivétel nélkül a közpénzek lenyúlásábol szerezték a vagyont,de a legnagyobb baj nem ez hanem az,hogy ezt a vagyont nem termelő versenyképes vállalkozásokba fektetik be.Az egész most kialakuló magyar elit valós piaci körülmények között nagyon rövid idő alatt elvérezne.

Kedves Wilson!
Az az elit, ami le akarunk és le is fogunk váltani, az szerinted honnan szerezte vagyonát? Úgy hívták: szocializmus!
Loptak, csaltak, hazudtak, gazdagodtak és még-...... ideológiát is adtak mellé.
Soha többé Gyurcsányokat!
Ha már román topic...... Tudod mi a különbség a román baloldal és a magyar közt? Például az EP-ben kizárólag román érdeket képviselnek.
A magyarok meg még saját fajtájukat is elárulják, hogy egy kis tapsot kapjanak azoktól, akiknek csicskáznak!
Na... ezért román még Erdély....
Mellesleg..... Ha a trianoni békediktátumot BETARTATNÁK ROMÁNIÁVAL (is), akkor az erdélyi magyarságnak autonómiát KELL adjanak! Tehát azt a törvényt nem tartják be, amire hivatkoznak! Hányás....
 

fenntartható fejlövés

Well-Known Member
2019. május 31.
305
648
93
A Fidesz sajnos tényleg jol megtanulta a leckét-és visszaépitette a pártállami diktatúrát.
Nálunk nincs se igazi sajtószabadság,se liberális kapitalizmus.Oligarhikus államkapitalizmus és irányitott propaganda van elnyomó többségben.
Kinában van igény a demokráciára,és a demokratikus intézményrendszerre.Csak HonKongon kivül nincs sajtószabadság,sem,hogy hirek jöjjenek a vágyakrol.
El kéne olvasni mindenkinek a Diktátorok kézikönyvét.Nem arrol szól,amit a cime sugal.A műkdési mechanizmusokrol szól,és az érdekeltségi,főleg az állami intézményrendszerek érdekviszonyainak visszahatásárol.

Hát én nem nagyon tudom,hogy mit irnak a baloldali hirportálok-nem olvasom őket.De a kivándoroltakkal beszélek,mikor találkozom velük.És mindenfele találkozom velük-nem akarnak hazajönni.Mert nálunk nem változik semmi.Marad a "jó hagyomány",fölfele nyalni-lefele taposni.Urambátyám-haverom ország.Erdélyiek meg azt mondják,hogy az oláhok többsége meg haza akar menni,de ezt én nem tudom megitélni
Bécsi döntésröl hallottál?Nikápolyi csatárol?Török elleni felszabaditó háborúrol?De a török időkig többnyire mi magunk voltunk a nagyhatalom-csak aztán jött egy mégnagyobb.Tényleg lehetne tanulni a történelmünkböl
Kioktató egy arrogáns stílusod van!
Írtam én olyat, hogy nem voltunk nagyhatalom?
Az, hogy pillanatnyi érdektől vezérelve szövetkeztek velünk a franciák, németek, osztrákok egy harmadik hatalom ellen, nem egyenlő egy évszázados szövetséggel, ami soha nem jött létre köztük és köztünk. Viszont századokon át próbálták megszerezni a magyar trónt, ami végül sikerült is. Sehol nem halt meg annyi király vadászat közben, "véletlen" balesetben, mérgezéstől, mint Magyarországon.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal
W

Wilson

Guest
Nyugaton is uralják médiát és ott is szavaznak határon túl de ez csak nálunk probléma. Miért is?

Azért elég nagy különbség a média helyzetét illetően Magyarország és a nyugati média között,pl mondj egy nyugati országot ahol a köztévéböl migráns riogató csatornát csináltak.Határon túli szavazás, egyértelműen kiderült,hogy tömegesen jelentettek be ukrán határmenti magyar településeken tömegesen, magyarul nem tudó itt életvitelszerüen nem tartózkodó ukrán állampolgárokat és ezek bizony a fideszre szavaztak és ami a legszebb ezt Polt Péter is elismerte.

http://ugyeszseg.hu/wp-content/uploads/sajto6/2019/02/k-4278-valasz.pdf


https://alfahir.hu/2018/04/24/valas...polgar_szabolcs_szatmar_bereg_megye_kuria_wtf
 
  • Tetszik
Reactions: Robur