[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Szerintem mindenki tegye el ezt a topikot holnapra, mert az elmúlt hozzászólások már semmit hasznosat nem tesznek hozzá a topikhoz.
Mindenkinek szép estét!
 

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Pont akkor kezdődtek a magyar fél részéről a bomlasztás, a provokció, a felhergelt kisebbség románoknak hajtása amikor felszínre került hogy már Románia is jobb életkörülményeket tud biztosítani a sajátjai számára mint a nyugati szomszédja. Egy kis nacionalizmussal minden gazdasági és népegészségügyi problémát tompítani lehet a megtéveszthető állampolgár szemében. Attól tartok ahogy gyorsulunk a lejtőn úgy fognak egyre merészebb eszközökhöz folyamodni a valakik által állítólag megválasztott (én általam biztos nem) vezetőink.
Egyelőre a gazdaságunk gyorsult az elmúlt idöben.
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Nem olvasom a balliberális oldalakat, ellentétben veled. érted taknyos ?
Bár Ladagrantnak akartam írni az eredeti szöveget, de így sem rossz. Én tévedtem, te pedig vagy annyira egyszerű, hogy ne ismerd fel, rögtön alpári stílusban válaszolj, és még a magyar nyelv szabályait sem ismered. Hát, nagyon egyszerű vagy. Autókkal nem szoktál nepperkedni? A stílus és a helyesírás alapján sikered lenne. :)
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 050
2 753
113
Szerintem meg nem vagy józan, vagy direkt szeretnéd szétcseszni a topikot, mert elmeroggyant maximum Te vagy, én nem a internetes videókból szerzem a tudást, mint mondjuk te aki folyton másokat kritizálsz és kötözködsz.

Amúgy meg Mack lezárja a topikot, ha ez szinte 100% köszönet neked és a 2 haverodnak.
Igazad van -én sem szeretem a személyeskedést- elnézésedet kérem. Tételesen: a habsburgok találják ki a " finnugor elméletet" : ennek az összes bizonyítékát (a Trefort-beszédtől, a Jókai idézeten, Hunfalvin keresztül a rózsadombi paktumig) mindenki idézi, csak az eredeti iratot nem látta senki.
A pozsonyi csatát mindkét fél krónikásai lejegyezték. Én a sváb évkönyvről hallottam mint korabeli (pár sornyi) leírás. A következő Aventinus a reneszansz korból. A seregek létszámai meg úgy rémlik (bunkofonon nem tudok rákeresni) Bonfinitől jön. Ha van más forrás a szavaid alátámasztására azt örömmel veszem.
 
  • Tetszik
Reactions: Robur

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Ha ezek érdekelnek, a titokterminál és a világhelyzete oldalakon sokkal érdekesebb írásokat is találsz. Ott a chemtrail és a boszniai piramisok között 30 ezer éves magyar nyelvemlékek és amazóniai magyar törzsek is vannak. Csak azt nem tudom ha ez a szinvonal (egy tematikus oldalon) akkor a hírcsárda vagy a napiszar lessz az alja?
Akkor inkább hiddjél dáko-román elméletben mint abban hogy a Magyar nyelv áll a legközelebb az ősnyelvekhez. Miért is gondolják akár kina , mongolia,japán, korea, tőrőkők, india hogy közös múltunk van,
 
W

Wilson

Guest
Nehéz is lenne részletesen tanítani, hisz annyira hiányosak a leírások.Persze, mindíg akad pár népnemzeti youtube tudós, aki még azt is tudja, a 617. harcos mit reggelizett.
De, a források.... :)


Van abban igazság amit mondasz de kicsit elkanyarodva a témátol,nekem az a bajom a magyar történelem oktatással (ált.isk és középiskolai)hogy a magyar győztes háborúkrol,csatákrol alig tesz említést ha mégis pár sorban elintézik az egészet,A vesztes csatákrol(Muhi,Mohács) bezzeg aránytalanul több szó esik,ez a jelenség szerintem nem egézséges,mivel így már gyerekkorban elkezdik belenevelni az emberekbe ezt a magyaros kisebbségi érzést.Igenis büszkének kellene lennie minden egyes magyar embernek a magyar történelemre, a hivatalos magyar történelem oktatással ellentétben, nem csak vesztes csatáink és háborúink voltak,hanem nagyon sok gyöztes csatája és háborúja volt a magyarságnak.Érdemes azon elgondolkodni,hogy egy keletröl jött nép hont(vissza)foglal Európa kellős közepén,körülvéve számára teljesen idegen népekkel, bármekkora csapás is éri mindig talpra áll,megörzi a nyelvét és kultúráját. Ez szerintem egy óriási teljesítmény erre méltán lehet büszke minden magyar ember.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Volt miniszterelnököt idézve (őt biztos kedvelted): "El lehet menni Magyarországról! Itt lehet bennünket hagyni, kérem szépen! Tessék! Lehet menni!" -Gyurcsány Ferenc 2006
Nyertél egy hangszórót.Mennek is el az emberek,akiknek már tele a hócipőjük,hogy nemzeti értékekre hivatkozva szarnak a fejükre,és lopják ki a szemüket.
Különben halvány lila gőzötök sincs,hogy mi is az a liberalizmus.Javaslom elolvasni Adam Smith és Deák Ferenc irásait.
Nincs olyan,hogy balliberaliznus.Az fábol vaskarika-nonszensz.Ugyanolyan hazugság,mint a fővajda nemzetieskedése.Paraván a magyar diktatórikus államszerkezetnek,és főleg a lopásnak mind a kettő.
Jó vicc, ajánlon a regátot meglátogatni jobb életkörülmények keresése közben, igaz lassú lesz mert bukaresten kívül nem sok az aszfaltos út arra.
Elég jol épitik az utakat.10enpár éve még 2napos út volt a határtol Bukarest,ma 1nap.És egy francia kamionparkolóban vagyok.Mellettem a Gartneres kocsiban székely gyerek.Ő mellette meg egy gyulai kollega áll.És bizony azt mondja,ma már Gyulárol járnak románba dolgozni,és nem forditva.Ott lakik,csak tudja.


Ki találta ki ezt a 100 éves marhaságot?.Egy nemzetközi békeszerződésnek csak egy fajta módon lehet hatályvesztése.Másik nemzetközi szerződéssel-amit legtöbbször megelőz egy háború.Nem mindig,csak általában.A nemzetközi jogban nincs olyan,hogy elbitorlás.Azt hóditásnak hivják,
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 282
120 109
113
Persze ezért menekült el az országból 5 millió ember. Te ebben a világban élsz?
csoallat_04.jpg


Bár itt most a szarkazmus a megfelelő, de szerintem nem nekem akartad mondani, hanem ladagrantnak :D
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Igazad van -én sem szeretem a személyeskedést- elnézésedet kérem. Tételesen: a habsburgok találják ki a " finnugor elméletet" : ennek az összes bizonyítékát (a Trefort-beszédtől, a Jókai idézeten, Hunfalvin keresztül a rózsadombi paktumig) mindenki idézi, csak az eredeti iratot nem látta senki.
A pozsonyi csatát mindkét fél krónikásai lejegyezték. Én a sváb évkönyvről hallottam mint korabeli (pár sornyi) leírás. A következő Aventinus a reneszansz korból. A seregek létszámai meg úgy rémlik (bunkofonon nem tudok rákeresni) Bonfinitől jön. Ha van más forrás a szavaid alátámasztására azt örömmel veszem.

Én is kissé elragadtatam magam ezért elnézésed kérem, van történész ismerősöm, holnap rákérdezek nála, a pontos forrásokra, addig is amiket én ismerek:
korabeli nekrológiumok (halottas könyvek), valamint Johannes Aventinus leírása, 907-es sváb évkönyv, 907 salzburgi évkönyv.
Ezek közül sajnos sokat nehéz elérni, elektronikusan nem tudom, hol lehet.

Meg Johannes Aventinus által a nyugati források mellett felhasznált magyar krónikai forrás sajnos az idők folyamán elpusztult, mint több másik magyar krónika is, így ezek másodforrásból elérhetők csak.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 282
120 109
113
Én is kissé elragadtatam magam ezért elnézésed kérem, van történész ismerősöm, holnap rákérdezek nála, a pontos forrásokra, addig is amiket én ismerek:
korabeli nekrológiumok (halottas könyvek), valamint Johannes Aventinus leírása, 907-es sváb évkönyv, 907 salzburgi évkönyv.
Ezek közül sajnos sokat nehéz elérni, elektronikusan nem tudom, hol lehet.

Meg Johannes Aventinus által a nyugati források mellett felhasznált magyar krónikai forrás sajnos az idők folyamán elpusztult, mint több másik magyar krónika is, így ezek másodforrásból elérhetők csak.
Jó, hogy valami tud értelmesen kommunikálni a szardobáláson kívül, kevés ilyen van a fórumon mostanság.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Én is kissé elragadtatam magam ezért elnézésed kérem, van történész ismerősöm, holnap rákérdezek nála, a pontos forrásokra, addig is amiket én ismerek:
korabeli nekrológiumok (halottas könyvek), valamint Johannes Aventinus leírása, 907-es sváb évkönyv, 907 salzburgi évkönyv.
Ezek közül sajnos sokat nehéz elérni, elektronikusan nem tudom, hol lehet.

Meg Johannes Aventinus által a nyugati források mellett felhasznált magyar krónikai forrás sajnos az idők folyamán elpusztult, mint több másik magyar krónika is, így ezek másodforrásból elérhetők csak.
A pozsonyi csatárol van egy magyar katonák által irt igen jó tanulmány.Már tbbször is be lett linkelve mások,és jómagam által is.,Hát minek,ha baxatok elolvasni?!?:hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Én abbéli meggyőződésen vagyok egyébként, hogy a magyarság, sztyeppei törzsszövetség révén többgyökerű, mivel befogadott idegen népekre (pl. kabarok) van példa nem olyan nehéz belegondolni, hogy korábban is történhetett ilyen a sztyeppei vándorlások folyamán. Szóval én befogadó vagyok a finn-ugor és türk eredetre is.

Nagyjából arról van szó, hogy a finnugor nyelvcsaládba tartozik a magyar nyelv is, ami azt jelenti, hogy a finnek által beszélt nyelv (és nem a mai finn nép!) is részben arról a területről ered, ahonnan a magyar nyelv is (ez a hely pedig valószínűleg valahol a Kaszpi-tenger, Aral-tó környéke lehet). És ez kb. tény. Finnugor eredet viszont nem nagyon van, de ezt nem is állítja semmilyen komolyabb nyelvész-történész sem, hanem pont a sumér-szíriusz-stb. baromságot terjesztő, népszerűséget hajkurászó önjelölt szakérők akarják ezzel lejáratni a valódi tudósokat.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

fenntartható fejlövés

Well-Known Member
2019. május 31.
305
648
93
.És bizony azt mondja,ma már Gyulárol járnak románba dolgozni,és nem forditva.Ott lakik,csak tudja.
Nyertél egy hangszórót.Mennek is el az emberek,akiknek már tele a hócipőjük,hogy nemzeti értékekre hivatkozva szarnak a fejükre,és lopják ki a szemüket.
Különben halvány lila gőzötök sincs,hogy mi is az a liberalizmus.Javaslom elolvasni Adam Smith és Deák Ferenc irásait.
Nincs olyan,hogy balliberaliznus.Az fábol vaskarika-nonszensz.Ugyanolyan hazugság,mint a fővajda nemzetieskedése.Paraván a magyar diktatórikus államszerkezetnek,és főleg a lopásnak mind a kettő.
Tíz éve sulykolja gőzerővel a balos média, hogy szétlopják az országot, ehhez képest csökken az államadósság, nőnek a keresetek, csökkennek az adók, növelik a támogatásokat, kórházak épülnek, stb. És se egy politikus, se egy újságíró nem tesz feljelentést szétlopási ügyben.

Elég jol épitik az utakat.10enpár éve még 2napos út volt a határtol Bukarest,ma 1nap.És egy francia kamionparkolóban vagyok.Mellettem a Gartneres kocsiban székely gyerek.Ő mellette meg egy gyulai kollega áll.És bizony azt mondja,ma már Gyulárol járnak románba dolgozni,és nem forditva.Ott lakik,csak tudja.
A féligazság, ami bombaként robban... Ezt a DK kezdte bedobni az indexen, 444-en keresztül a köztudatba. Ennyi erővel az osztrákok meg a szlovákok is járkálnak át hozzánk dolgozni, de ők sem tömegesen. Ha egy állításnak a 95%-a igaz, a lényeg meg el van hallgatva, az a legveszélyesebb.
Az említett oldalak amúgy is profik a hazudozásban, a szándékos, krónikus rossz hangulat keltésében, a hírbe hozásban.

Ki találta ki ezt a 100 éves marhaságot?.Egy nemzetközi békeszerződésnek csak egy fajta módon lehet hatályvesztése.Másik nemzetközi szerződéssel-amit legtöbbször megelőz egy háború.Nem mindig,csak általában.A nemzetközi jogban nincs olyan,hogy elbitorlás.Azt hóditásnak hivják,
 

fenntartható fejlövés

Well-Known Member
2019. május 31.
305
648
93
Nyertél egy hangszórót.Mennek is el az emberek,akiknek már tele a hócipőjük,hogy nemzeti értékekre hivatkozva szarnak a fejükre,és lopják ki a szemüket.
Különben halvány lila gőzötök sincs,hogy mi is az a liberalizmus.Javaslom elolvasni Adam Smith és Deák Ferenc irásait.
Nincs olyan,hogy balliberaliznus.Az fábol vaskarika-nonszensz.Ugyanolyan hazugság,mint a fővajda nemzetieskedése.Paraván a magyar diktatórikus államszerkezetnek,és főleg a lopásnak mind a kettő.

Elég jol épitik az utakat.10enpár éve még 2napos út volt a határtol Bukarest,ma 1nap.És egy francia kamionparkolóban vagyok.Mellettem a Gartneres kocsiban székely gyerek.Ő mellette meg egy gyulai kollega áll.És bizony azt mondja,ma már Gyulárol járnak románba dolgozni,és nem forditva.Ott lakik,csak tudja.


Ki találta ki ezt a 100 éves marhaságot?.Egy nemzetközi békeszerződésnek csak egy fajta módon lehet hatályvesztése.Másik nemzetközi szerződéssel-amit legtöbbször megelőz egy háború.Nem mindig,csak általában.A nemzetközi jogban nincs olyan,hogy elbitorlás.Azt hóditásnak hivják,
Bocs, elkeféltem. Még 1x.
Tíz éve sulykolja gőzerővel a balos média, hogy szétlopják az országot, ehhez képest csökken az államadósság, nőnek a keresetek, csökkennek az adók, növelik a támogatásokat, kórházak épülnek, stb. És se egy politikus, se egy újságíró nem tesz feljelentést szétlopási ügyben.
A féligazság, ami bombaként robban... Ezt a DK kezdte bedobni az indexen, 444-en keresztül a köztudatba. Ennyi erővel az osztrákok meg a szlovákok is járkálnak át hozzánk dolgozni, de ők sem tömegesen. Ha egy állításnak a 95%-a igaz, a lényeg meg el van hallgatva, az a legveszélyesebb.
Az említett oldalak amúgy is profik a hazudozásban, a szándékos, krónikus rossz hangulat keltésében, a hírbe hozásban.