[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 395
4 392
113
https://mandiner.hu/cikk/20190622_megalapozatlannak_tartjak_a_romanok_hogy_2020_a_nemzeti_osszetartozas_eve_lesz
"Megalapozatlannak tartják a románok, hogy 2020 a nemzeti összetartozás éve lesz
az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében a bukaresti külügyi tárca leszögezi: elfogadhatatlannak tart minden olyan próbálkozást, amely „a történelem átírására és revizionista álláspontok hangoztatására irányul”, mivel ezek ellentmondanak a 21. századi európai valóságnak és annak az együttműködésnek, amelyről a stratégiai partnerségi dokumentumban, illetve a Románia és a Magyar Köztársaság között 1996. szeptember 16-án Temesváron megkötött alapszerződésben állapodott meg a két NATO, illetve európai uniós tagállam."...
Már megint provokálni kell a románokat. Miért kell pont a 100 éves évfordulóra szervezni ezt? Komolyan az az érzésem hogy a kormány direkt akar háborút szítani a románokkal hogy leplezze a hazai tragikus állapotokat. De mégis miben reménykednek? Én biztos nem fogom ilyen erkölcsű emberek parancsait követve az életemet adni.
Most rombolják le az MTA-t és a magyar tudományt. Holnap a sírba teszik az egész országot a provokációikkal. Elegem van.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 990
113
"Több helyen is találkozhatunk azzal az állítással, hogy szemben a magyar történetírás érdektelenségével, az Egyesült Államok West Point Katonai Akadémiáján (USMA) a pozsonyi csata kötelezŒ tananyag és a kadétok vizsgáján is szerepel. Egy kiállítás kapcsán a Nemzeti Közszolgálati Egyetem hadtörténelem tanszékét is megkeresték érdeklŒdŒk, hogy mi ebbŒl az igazság. 2013 júniusában elektronikus levélben fordultam a West Point Katonai Akadémia történelem tanszékéhez, azzal a kérdéssel, hogy a hadtörténelem-oktatásban szerepelnek-e magyar hadtörténelmi események. Szándékosan nem kérdeztem rá a pozsonyi csatára, mivel nem akartam befolyásolni a kollégákat. Winne M. Beers Œrnagytól jött a válasz, mely szerint a középkori hadtörténet kurzusban a pozsonyi csata szerepel a konzultációs témák között. Ezenkívül az elsŒ világháború idŒszakából a szerbiai hadjáratot, a Kárpátokban vívott harcokat, Przemys´l ostromát, az olasz hadszíntér harcait, valamint esetenként a német–magyar szövetségesi viszonyt mint az ilyen kapcsolatok komplexitásának példáját tárgyalják az órákon. A következŒ levelemben rákérdeztem, hogy konkrétan mit oktatnak a pozsonyi csatáról. Erre a középkori történet tanára adott választ, mely szerint alkalmanként a csata példaként fordul elŒ a könnyılovasság manŒvereire, de a tankönyvben nem szerepel, tehát nem része a törzsanyagnak. A hír tehát részben igaz, az amerikai tisztképzésben szerepel mint hadtörténelmi példa, ami önmagában is büszkeségre adhat okot, azonban azt is látnunk kell, hogy csak egy a több száz csata közül, amely az elŒadásokon vagy a szemináriumokon említésre kerü"

http://epa.oszk.hu/03100/03122/00012/pdf/EPA03122_rubicon_2016-7_036-037.pdf
Köszönöm szépen az igazolást.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 990
113
Annyira szeretem amikor valaki hangot ad abbéli meggyőződésének,hogy nem hisz a halszagú finn rokonságban,egyből feltűnik egy véresszájú finnugorista aki megcáfolhatatlan bizonyítékokat hozz fel a finnugor eredet igazolására.
Én abbéli meggyőződésen vagyok egyébként, hogy a magyarság, sztyeppei törzsszövetség révén többgyökerű, mivel befogadott idegen népekre (pl. kabarok) van példa nem olyan nehéz belegondolni, hogy korábban is történhetett ilyen a sztyeppei vándorlások folyamán. Szóval én befogadó vagyok a finn-ugor és türk eredetre is.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 546
4 690
113
Már megint provokálni kell a románokat. Miért kell pont a 100 éves évfordulóra szervezni ezt? Komolyan az az érzésem hogy a kormány direkt akar háborút szítani a románokkal hogy leplezze a hazai tragikus állapotokat. De mégis miben reménykednek? Én biztos nem fogom ilyen erkölcsű emberek parancsait követve az életemet adni.
Most rombolják le az MTA-t és a magyar tudományt. Holnap a sírba teszik az egész országot a provokációikkal. Elegem van.
Nyiss kávézót Bécsben!

Ha háborúban megtagadod a szolgálatot, akkor parancsmegtagadó, hazaárulóként remélem megkapod a magad tetted méltó jussát.
Kiss szerencsével, mint Nato tagállam ki is adnak jogsegély keretében.

ui: Vidd magaddal Ulioppót felszolgálni, mosogatni, vagy bánom is minek!
 
T

Törölt tag 008

Guest
...Szóval én befogadó vagyok a finn-ugor és türk eredetre is.
RlbJlzzWHW.gif
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 990
113
Már megint provokálni kell a románokat. Miért kell pont a 100 éves évfordulóra szervezni ezt? Komolyan az az érzésem hogy a kormány direkt akar háborút szítani a románokkal hogy leplezze a hazai tragikus állapotokat. De mégis miben reménykednek? Én biztos nem fogom ilyen erkölcsű emberek parancsait követve az életemet adni.
Most rombolják le az MTA-t és a magyar tudományt. Holnap a sírba teszik az egész országot a provokációikkal. Elegem van.
Vicces amúgy, hogy a románokon kívül az összes többi szomszéd ország meg tudja érteni, hogy mekkora trauma érte a magyarságot akkor, az emlékév miatt a románokon kívül senki sem vernyogott...
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 546
4 690
113
Nyiss kávézót Bécsben!

Ha háborúban megtagadod a szolgálatot, akkor parancsmegtagadó, hazaárulóként remélem megkapod a magad tetted méltó jussát.
Kiss szerencsével, mint Nato tagállam ki is adnak jogsegély keretében.

ui: Vidd magaddal Ulioppót felszolgálni, mosogatni, vagy bánom is minek!

Nyiss kávézót Bécsben!

Ha háborúban megtagadod a szolgálatot, akkor parancsmegtagadó, hazaárulóként remélem megkapod a tetted méltó jussát.
Kis szerencsével, mint Nato tagállam ki is adnak jogsegély keretében.

ui: Vidd magaddal Ulippót felszolgálni, mosogatni, vagy bánom is minek!

ui-ui: helyesírás javítással... Nem akarok akadémikus provokátor barátunknak támadási felületet adni!
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 546
4 690
113
Vicces amúgy, hogy a románokon kívül az összes többi szomszéd ország meg tudja érteni, hogy mekkora trauma érte a magyarságot akkor, az emlékév miatt a románokon kívül senki sem vernyogott...
Azok társ népek voltak századokon át (szkovák, horvát, ruszin, stb). Talán a szerbek az egyetlen kivétel..., viszont ők átélték ugyanazt a traumát, mint mi (igen friss az élményük).
A román nem volt társ nép. Csupán egy részük volt itt, de valójában folyamatosan vándoroltak be, különösen az elmúlt 100 évben.
Ráadásul kemény eredet mítosszal mossák az agyukat évtizedek óta...
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 279
113
Már megint provokálni kell a románokat. Miért kell pont a 100 éves évfordulóra szervezni ezt? Komolyan az az érzésem hogy a kormány direkt akar háborút szítani a románokkal hogy leplezze a hazai tragikus állapotokat. De mégis miben reménykednek? Én biztos nem fogom ilyen erkölcsű emberek parancsait követve az életemet adni.
Most rombolják le az MTA-t és a magyar tudományt. Holnap a sírba teszik az egész országot a provokációikkal. Elegem van.

Mi közük egy magyar eseményhez ? Már ha nem a lelkiismeretük nem piszkos megint és így védekeznek ? A hazai, általad tragikusnak ítélt állapotokról meg beszédesek a választási eredmények, valamint a KSH adatok. Mozgósítás esetén meg nem te döntöd el, hogy akasz, vagy sem katona lenni.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Nem szeretnék abban a világban élni,amit Te szépnek nevezel.Ez a világ is már éppen eléggé szar,ne rontsuk tovább.....

Igen éljen Rák..... Ja nem egy kommunista volt 1956 meg nem cserkészünnep volt. Tudod önkényuralmi jellképek. (horogkereszt igen, vörös csillag nem, [pedig a vörös zászló alatt több magyar öltek több ideg mint a németek hitler alatt])
Kicsit érdemes gondolkodni.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 030
2 707
113
Annyira szeretem amikor valaki hangot ad abbéli meggyőződésének,hogy nem hisz a halszagú finn rokonságban,egyből feltűnik egy véresszájú finnugorista aki megcáfolhatatlan bizonyítékokat hozz fel a finnugor eredet igazolására.

Manapság Nokia szagú az a hal, a nagyobb probléma, hogy "nyelvrokonaink" címen tárgyalja a témát minden törikönyv, csak a toutube-előadásokon másképp hangzik el!
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Már megint provokálni kell a románokat. Miért kell pont a 100 éves évfordulóra szervezni ezt? Komolyan az az érzésem hogy a kormány direkt akar háborút szítani a románokkal hogy leplezze a hazai tragikus állapotokat. De mégis miben reménykednek? Én biztos nem fogom ilyen erkölcsű emberek parancsait követve az életemet adni.
Most rombolják le az MTA-t és a magyar tudományt. Holnap a sírba teszik az egész országot a provokációikkal. Elegem van.

Volt miniszterelnököt idézve (őt biztos kedvelted): "El lehet menni Magyarországról! Itt lehet bennünket hagyni, kérem szépen! Tessék! Lehet menni!" -Gyurcsány Ferenc 2006
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 990
113
Pont akkor kezdődtek a magyar fél részéről a bomlasztás a provokció, a felhergelt kisebbség románoknak hajtása amikor felszínre került hogy már románia is jobb életkörülményeket tud biztosítani a sajátjai számára mint a nyugati szomszédja. Egy kis nacionalizmussal minden gazdasági és népegészségügyi problémát tompítani lehet a megtéveszthető állampolgár szemében. Attól tartok ahogy gyorsulunk a lejtőn úgy fognak egyre merészebb eszközökhöz folyamodni a valakik által állítólag megválasztott (én általam biztos nem) vezetőink.
Jó vicc, ajánlon a regátot meglátogatni jobb életkörülmények keresése közben, igaz lassú lesz mert bukaresten kívül nem sok az aszfaltos út arra.
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Mi közük egy magyar eseményhez ? Már ha nem a lelkiismeretük nem piszkos megint és így védekeznek ? A hazai, általad tragikusnak ítélt állapotokról meg beszédesek a választási eredmények, valamint a KSH adatok. Mozgósítás esetén meg nem te döntöd el, hogy akasz, vagy sem katona lenni.
Menj el! Menj oda, ahol jobban érzed magad! Nem fogsz hiányozni. :)
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Pont akkor kezdődtek a magyar fél részéről a bomlasztás, a provokció, a felhergelt kisebbség románoknak hajtása amikor felszínre került hogy már Románia is jobb életkörülményeket tud biztosítani a sajátjai számára mint a nyugati szomszédja. Egy kis nacionalizmussal minden gazdasági és népegészségügyi problémát tompítani lehet a megtéveszthető állampolgár szemében. Attól tartok ahogy gyorsulunk a lejtőn úgy fognak egyre merészebb eszközökhöz folyamodni a valakik által állítólag megválasztott (én általam biztos nem) vezetőink.
Istenem, ennyire sötétnek lenni ekkora súlytalanság mellett, ellentmond a fizika törvényeinek. :)
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 030
2 707
113
Guglizd ki magadnak ha erdekel.
(1, 2, 3 stb...)
De ez itt nagyon off.

Az idecitált irományokból kiderül, a ceu-n van gender tanszék. Az MTA 5000 (azaz betűvel ötezer) fős kutatógárdájából 8 (azaz betűvel nyolc) kutató gender-témát választott kutatási területként, ebben az lmbtq-megatöbbibetű is benne van. Kész erkölcsi fertő, beszántani az egészet!
 
  • Tetszik
Reactions: Robur

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 359
22 890
113
Már megint provokálni kell a románokat. Miért kell pont a 100 éves évfordulóra szervezni ezt? Komolyan az az érzésem hogy a kormány direkt akar háborút szítani a románokkal hogy leplezze a hazai tragikus állapotokat. De mégis miben reménykednek? Én biztos nem fogom ilyen erkölcsű emberek parancsait követve az életemet adni.
Most rombolják le az MTA-t és a magyar tudományt. Holnap a sírba teszik az egész országot a provokációikkal. Elegem van.

Szerintem is egy..... ez a kormány!!! Nemzeti összetartozás éve???? B@ssza meg trianon 100 évfordulója van !!!!
Ismeritek a nemzetközi jogot??? Tudjátok mi az az elbitorlás fogalma????
Segítek, ha egy ország elfoglalja egy másik területét (az tök mindegy, hogy jogos vagy jogtalan!) és a másik ország 100 év elteltével nem jelzi igényét a megszállt területre, akkor a nemzetközi jog szerint a területet elbitorolták, jogosan került a másik országhoz, és semmi módon nem lehet jogot formálni rá!!!
Tehát a minimum, hogy jelezzük területi igényeinket, mert elenkező esetben jogilag buktuk a dolgot!
Szóvel szerinted még mindig provokál a kormányunk ezzel az ártatlan nemzeti összetartozás évével???
De tudom nem szabad területi követelésekkel előálni, mert az nem szép.... vagyis Kurill-szigetek?

Amúgy te mit csinálnál? Csak jelzem most szünt meg a magyarnyelvű orvoképzés a marosvásárhelyi egyetemen, úz völgye megvolt?
Tudom szar ország, szar kormány, de mi lenne ha mondjuk Segesváron, Zimonyban, Huszton vagy Zsolnán születtél volna???
Minden nap megvertek volna a többségi osztálytársaid, csak azért mert magyar vagy, a szórakózóhelyeken csak poénból verne el a többség, mindenhol éreztetnék veled hogy csak egy szar magyar vagy, a nyelved nem használhatnád szabadon és mindezt amiatt, mert egyszer tényleg volt egy balfasz magyar kormány amely abból a helyzetből hogy magyar megszállócsapatok voltak Bukarestben! elérte, hogy harc nélkül feladjuk az ország 2/3-át és még azokat a területeket sem tudtuk megtartani amelyek maradni akartak (Kárpátalja, Muraköz, Burgenland).
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Igen éljen Rák..... Ja nem egy kommunista volt 1956 meg nem cserkészünnep volt. Tudod önkényuralmi jellképek. (horogkereszt igen, vörös csillag nem, [pedig a vörös zászló alatt több magyar öltek több ideg mint a németek hitler alatt])
Kicsit érdemes gondolkodni.
Gondolkodnod neked sem ártana. A németek csatlósai voltunk. Persze, hogy nem ölték meg a csatlósaikat. Ugyanakkor, nem hiányzott ez nekünk. Gondolom, nem akarsz ezen a fórumon karlengetve felvonulni és a nácizmus bűneit relativizálni, mert még egy-két személy eléri, hogy bezárják az egész HTKA-t és helyette nyissanak egy új fórumot; Előre a dicsőséges USA-ukrán-román világmegváltó tengely mentén. :)
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Szerintem is egy..... ez a kormány!!! Nemzeti összetartozás éve???? B@ssza meg trianon 100 évfordulója van !!!!
Ismeritek a nemzetközi jogot??? Tudjátok mi az az elbitorlás fogalma????
Segítek, ha egy ország elfoglalja egy másik területét (az tök mindegy, hogy jogos vagy jogtalan!) és a másik ország 100 év elteltével nem jelzi igényét a megszállt területre, akkor a nemzetközi jog szerint a területet elbitorolták, jogosan került a másik országhoz, és semmi módon nem lehet jogot formálni rá!!!
Tehát a minimum, hogy jelezzük területi igényeinket, mert elenkező esetben jogilag buktuk a dolgot!
Szóvel szerinted még mindig provokál a kormányunk ezzel az ártatlan nemzeti összetartozás évével???
De tudom nem szabad területi követelésekkel előálni, mert az nem szép.... vagyis Kurill-szigetek?

Amúgy te mit csinálnál? Csak jelzem most szünt meg a magyarnyelvű orvoképzés a marosvásárhelyi egyetemen, úz völgye megvolt?
Tudom szar ország, szar kormány, de mi lenne ha mondjuk Segesváron, Zimonyban, Huszton vagy Zsolnán születtél volna???
Minden nap megvertek volna a többségi osztálytársaid, csak azért mert magyar vagy, a szórakózóhelyeken csak poénból verne el a többség, mindenhol éreztetnék veled hogy csak egy szar magyar vagy, a nyelved nem használhatnád szabadon és mindezt amiatt, mert egyszer tényleg volt egy balfasz magyar kormány amely abból a helyzetből hogy magyar megszállócsapatok voltak Bukarestben! elérte, hogy harc nélkül feladjuk az ország 2/3-át és még azokat a területeket sem tudtuk megtartani amelyek maradni akartak (Kárpátalja, Muraköz, Burgenland).

Formáltunk rá jogot. 1947-ig Tehát a jelenlegi érvényes szerződés a Párizsi béke 2047-ig lehet igényt bejelenteni.