[BIZTPOL] Románia

Milyen Bundeswehr cuccokat vettek/kaptak a románok? Tudna valaki pár szót ejteni erről( a google nekem nem segített)? Köszi!
 
borisz

Nyugi nem az ATV-ből másoltam a szöveget. Azt is annyit nézem mint a másik 2 "fantasztikus", elfogulatlan és hiteles hírcsatornát.
Vannak saját gondolataim amit több hírforrás meghallgatása/elolvasása után magam rakok össze. De ha te vagy a nagy titkok őrzője akkor figyelek.
 
Induljunk ki abból ami valószínű. Hogy nem támogatna minket a kutya se. Legalábbis ahogy szétkaptak minket meg xarban hagytak a múltban a nagy nyugatiak és mindenki ez a valószínűbb. Max lenne 1-2 szimpátiatüntetés a lengyeleknél meg estleg bécsben azt annyi. És kapnánk pár konzervet meg takarót valakitől. De ha pórul járunk csak magunkra vethetünk, és meg is érdemeljük. Egy biztos én még egyszer nem fogok fegyvert hogy a politikusi sleppet és a milliárdosokat védjem. Egyék meg amit kifőztek. Eddig is megéltem, egy olyan helyzetben sem lenne másként. Ha meg mindenki szétkapna minket mi itt úgyis az osztrákokhoz kerülnénk.
 
Oroszok nem hagynának minket cserben most. Ausztria sajnos nem NATO-tag, de Bécsben van az egyik központja az Új Világrendnek, már nem az a poroszos csapat, mint régen volt.
Azért ha elkezdenének önkényeskedni a románok mondjuk a kinti magyarokkal akkor is ugyanezt vallanád ? Mert kintiek nem kavarták a ...-t úgy érzem, de hogy Bukarest nem magától ilyen bátor pl. Moszkvával, de velünk szemben se abban is fogadni mernék.
 
@Antigonosz
A politikusokért tényleg nem... De ma láttam a tévében egy székely péket, aki arról beszélt, hogy ő azt tanulta a szüleitől, hogy jobb adni, mint kapni és hogy milyen boldog, amiért süthet kenyeret Magyarországnak... Annak a Mo.-nak, akik ugyebár nem olyan rég még cserbenhagyták őket, ez pedig még mindig mélyen bántja őket.
 
Úraim tessék az ellen tenni ami rossz. XXI század magyarja önző folyvást panaszkodó és képtelen az önszerveződésre, valamint pontcselekvés ként egymást rugdossa.
Voltunk már fizikálisan sokkal rosszabb helyzetben is még is talpra álltunk. Most azért van nagy baj mert szellemiség kezdünk megromlani.
Tudatos munkával minden megoldható. Románok meg akár mennyire nagy köpönyegforgatók. Amit főztek egy idő után vissza csap rájuk.

Belátható időn belül egy támadás részükről nem várható. Mivel senkinek se lenne jó.
 
Miért lenne roló öt éven belül?
http://hvg.hu/gazdasag/20130721_Begyorsulhat_a_roman_gazdasag
http://hvg.hu/gazdasag/20130809_Hat_szazalekkal_nott_a_roman_ipari_termel
http://hvg.hu/gazdasag/20130814_roman_gazdasag_elso_felev

@mackensen elöször is BAL-Liberálisok által fizetett és uralt oldalról idézel. Ezek a Gazdasági pozitív mutattok egyszeri és megismételhetlen számok , amik nem fognak bekövetkezni a következő 5 évben , mert azok a "reformok" amiket érte végre hajtótak azok elég jelentős áldozatokkal járnak, mint a nép felé mint a gazdaság felé. Nézd meg a Googleba a gazdasági mutattoinkat a Gyurcsány kormány idején példaértékű mutattok voltak lendült minden , mert Eladtuk a 2004-ben a Dunaffert, a Mol-t és sorolhatnám stratégia cégek listáját (ÁRAM, GÁZELOSZT
Ó ) és ezeket a pénzek csodásan megrajzolták a GDP görbét és vissza lehetet támogatások formájába az iparba is forgatni csak hát ez egy buborék ami hamar elszáll, de meglátjuk.
 
Haha, a nyakukon az IMF, azért ez a nagy optimizmus pl. HVG részéről, de a valóságban tudjuk mit is jelent mindez.
 
Nem tartom magam olyannak, aki, csak a rosszat látja, mégis olyat kijelenteni, hogy "nem lesz balhé a románokkal" kicsit túlzás. A világpolitika igen aktív, pillanatok alatt országokat döntenek nyomorba. Ne a jelenlegi Eu-s felállásból indúljunk ki, hírtelen megváltozhat minden, az pedig igen aggasztó , hogy a románok egy ilyen szövetségben (NATO, EU), békében, egy ilyen nyilatkozat után ezt meg merik tenni az egyik "partnerük" ellen. Mi lenne, ha megszűnne a visszatartó erő, vagy a románoknál el kell majd terelni a figyelmet az egyre nagyobb bajokról?? Reménykedhetünk abban, hogy mire ez az időszak eljön, már egy jobban felszerelt MH védi az országot.
 
IMF egy pénzügyi veszély tábla! Ahol megjelenik ott már nagy baj van ! IMF program általában a pénzügyi stabilitás szolgája minden áron. Ez gyakran az IMF irányítás alá került gazdaság zsugorodásához vezet.
 
Oroszok nem hagynának minket cserben most. Ausztria sajnos nem NATO-tag, de Bécsben van az egyik központja az Új Világrendnek, már nem az a poroszos csapat, mint régen volt.
Azért ha elkezdenének önkényeskedni a románok mondjuk a kinti magyarokkal akkor is ugyanezt vallanád ? Mert kintiek nem kavarták a ...-t úgy érzem, de hogy Bukarest nem magától ilyen bátor pl. Moszkvával, de velünk szemben se abban is fogadni mernék.

Az másik tészta ott kinn, de mivel nincs semmink amivel nyomást gyakorolhatnánk a pár gripenen kívül így nem lenne semmi reakció innét max tiltakoznánk diplomáciailag és a világ segítségét kérnénk. Valószínű engedményt tennénk a románoknak és ennyi. A Pesti liberális népség (nem részletezem bővebben ezen a csoporton belül) úgysem mozdulna meg Erdély vagy a saját hazája érdekében, max nyugat felé lelépne. A politikusok így meg nem lennének nyomás alá véve hogy fegyverekkel szóljunk bele.
Nézd, Jugo balhéba beleszóltunk??? Frászt! Pedig akkor még volt sereg! Lehetett volna mozgósítani is embereket. Most azokat se tudsz mert 40-50-60 évesektől ne várd el. A szerbek meg a többi össze volt keveredve egymással teljesen. Nekünk csak annyit kellett volna lépnünk hogy mikor legjobban lövik egymást bemasírozunk a vajdaságba,bácskába, száva dráva közbe, muraközbe. És kész. A jugo hadi technika még T-34-el lövöldözött, + hasonlók, volt pár Mig 29-ük és annyi. Nekünk elvileg jobb seregünk volt. + ex munkásőrök, határőr alakulatok, mozgósítottak. Soha vissza nem térő alkalom volt,de bexartunk a lehetséges következményektől. Pedig milliárdokat bukott az állam a határzáron. Szlovákia detto. Mikor különváltak csak a csupasz seggük volt. 0 létjogosultságú állammal. 40 évig a háborúra készültünk és nem léptük meg. Minimum a magyar területekre bevonulhattunk volna + Pozsony kikapcsolása és mindjárt mi vagyunk jó alkupozícióban.
Visszaszereztünk volna elég sok területet, románia meg a káoszban volt még a 90-es évek elején. Most nem kéne lefeküdnünk minden szomszédunknak, mert itt lennének a magyarok. De ezt választottuk.
 
Bizony. A legszörnyűbb az egészben, hogy senki nem intette meg még őket Brüsszelből, se szerte a nyugati "nemzeti" kormányok közül. Évek óta folyamatosan nagyon durva retorikát alkalmaznak lásd. Tusnádfürdő Basescu beszéde, emellett elfogadott "európai" szemlélet, hogy a székelység autonómiája elfogadhatatlan, maradi dolog, de azért a koszovói ci**, bocsánat albánok ügye az elsőrangú kérdés a művelt Nyugat előtt.
Fordított esetben, ha lenne egy erős Honvédség és a színe-java felsorakozna mondjuk Románia vagy Szlovákia előtt, akkor azonnal elkezdődne a páneurópai hiszti. Most a hazai és a nemzetközi média ezeket az eseményeket le se hozza. Mondjuk elég nagy probléma lesz most nekik a spanyol-brit bunyót lekommunikálni.
 
antigonosz

Hülyeségeket beszélsz!!!

A román balhékor felvetődött az akkori kormánynak,hogy vonuljon be a Honvédség Erdélybe.Az akkori vezérkarfőnök azt válaszolta,hogy nincs olyan állapotban a Honvédség,példaként hozta,hogy lőszer sincs elég mert az oroszok elvitték.Úgy készültünk a III.vh-ra hogy Magyarországnak volt egy javadalmazás lőszere(nem tudom,hogy ez konkrétan mit takar) a többit az itt állomásozó szovjet erők adták volna de ugyan ez volt a helyzet a technikával is,semmilyen tartaléka nem volt az akkori Néphadseregnek amivel fel lehetett volna fegyverezni a veszteségek pótlására besorozottakat.
 
Ebből következik,hogy a fokozatosan lebutított Honvédségnek még annyija sem volt mint az elődszervezet Néphadseregnek.
 
<b>Azért azt tisztázzuk ezt az egészet Mi kezdtük ! ! </b> ( Végre )
És mivel az elmúlt 50 évben nem volt ilyen kezdeményezés gondolom meg van a nagy hatalmi hátszél ( Moszkva ) .
Gondolom de gondolom Orbánmék egyből a választások után nem azért kezdték ezt peccegetni mert szavazatokra volt szükségük hanem gondolom valamiféle céljkuk lehet és komplex terv része, azért az gondolom mindenki sejti hogy egy ilyen szekeret (M.O)általában nagy sakkozok szokták vezetni és akármennyire sokan nem látják vagy nem akarják látni ez komoly szinten végig vezetett sakk játszma, ami következetes és ésszerű komoly lépéseket takar.
 
Dudi, a mostaninak meg pláne semmije. És a jövő Honvédségének?
Lőszer ide vagy oda, igenis be kellett volna menni, gyorsan haladva. Azt nem tudták ezek a szomszédok hogy nincs nekünk lőszerünk. De nekik van? Volt? Ha gyorsan támadsz és váratlanul,megállás nélkül akkor egy idő után maga a támadás sebessége dönti be az ellenállást...