[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 924
123 407
113
Szerintem félmegoldás. Mert beletették a pénzt, de alig van mennyiség. Ebből a tankból akkor kellett volna nekik, legalább 400 db. Akkor azt mondom fölény. De van egy zászlóaljuk ? Esetleg 2 zlj ? Az nem fölény. Akkor a mi T-72-es tankjaink vannak fölényben. persze ez elméleti dolog, hisz az alkalmazott harcászati elvek és eljárások a katonák ki képzettsége, döntik el inkább egy összecsapás kimenetelét.
Hát technikai fölénye is van ennek a reteknek, mert van ballisztikai számítógépe meg tűzvezető rendszere a miénknek meg nincs.
 
W

Wilson

Guest
http://www.military-today.com/tanks/tr85m1.htm
Ez a verziója azért annyira nem halott ügy szerintem. Még régen olvastam, hogy frontból a páncélja 580 mm Rha egyenértékű, igaz arra már nem emlékszek, hogy ez HE vagy KE. Azt sem tudom annyira régen volt, hogy csak dezinfóba futottam bele, vagy valós adat volt. Gondolom azért is fontolgatják, hogy ebbe invesztálnak, mert azért bizonyos szinten működőképes koncepció. Ha képesek a felfüggesztést cserélni és erre elég sok opciójuk van szerintem, akkor még van benne fejlesztési potenciál. Mondjuk speciel én nem csinálnám ha vehetnék akármi mást ami újabb, jobb, de mivel ezek megvannak nekik pénzük meg nincs, a képességnövelő upgrade tűnhet egy kényszerű és majdnem hasznos megoldásnak nekik.

Azért az, hogy egy t55 és leopard keverékként létre tudott jönni,lehetőség is nekik, hogy mindkét vonalról fejlődhessen. T55 vonalon azért születtek az ukriknál is versenyképes csomagok
d54be78d6c24ec3dca0dc41bd947a61f.jpg



Nem akarok ötelteket adni nekik, de azért nyilvánvaló, hogy páncélozható, és a 125-ös löveg is beleoperálható.
Maga a t55 elég jól mókolható a mai napig hiába régi konstrukció, még elég bizarr szinten is:
d8ewmvi-af03bee2-f0b5-4ae0-9eb6-9698eebecdf3.jpg

Itt kapott egy frontrész t72-től, a sokmindennel együtt t80 szintig húzták fel az elemzők szerint.

Az meg, hogy mennyire öreg és emiatt használhatatlan, az mutatja, hogy mennyi t55 szaladgál világszerte a háborúkban. Még mielőtt bárki is a románok f@szának szopkodásával vádolna meg, csak egyszerűen realista vagyok. Akármit kezdhetnek ezekkel, HA lenne rá pénzük. Értem, hogy boldogok vagyunk, meg azt is, hogy nem nevelgetjük a lelkünkben, hogy a románokról bármi pozitív hangozzon el, de a realizmust ne engedjük el.

Remélem, hogy beleöntik a pénzt és a végén kapnak valami szart amit aztán kidobnak és utána meg kapkodnak majd valami hülyeség után, de nekünk mindig a számunkra legrosszabb opció legyőzésére is fel kell készülnünk velük szemben, hiszen románok.

A TR85M1-l max 50db lehet nekik, kb 20-25 db az amit hurcolásznak mindenhova.Amúgy a 72-s szemből átlövi viszont egy generációval fejletebb elektronika van benne.Remélem még sok fantáziát látnak bennük a románok és felhozzák őket M4 szintre.:)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 924
123 407
113
Akkor csak lézeres távmérőnk van ? De a páncélzatunk erősebb, vagy ezt is rosszul gondolom ? Majd a Leopárdok ezt megoldják.
Csak lézertávmérőnk, van és a páncélzat se erősebb, nem hiába 50 tonna (kb ugyan az, egykét mm-el még szarabb is) A 125 mm-es ágyú adta előnyöket meg nehezebb kihasználni ha nincs hozzá semmi ballisztikai rásegítés. Szóval a csupasz T-72M1-nél jobb ez a retek.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 047
18 736
113
Csak lézertávmérőnk, van és a páncélzat se erősebb, nem hiába 50 tonna (kb ugyan az, egykét mm-el még szarabb is) A 125 mm-es ágyú adta előnyöket meg nehezebb kihasználni ha nincs hozzá semmi ballisztikai rásegítés. Szóval a csupasz T-72M1-nél jobb ez a retek.

Értem. Köszönöm. Eddig azt hittem jobbak vagyunk tankokban.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
http://www.military-today.com/tanks/tr85m1.htm
Ez a verziója azért annyira nem halott ügy szerintem. Még régen olvastam, hogy frontból a páncélja 580 mm Rha egyenértékű, igaz arra már nem emlékszek, hogy ez HE vagy KE. Azt sem tudom annyira régen volt, hogy csak dezinfóba futottam bele, vagy valós adat volt. Gondolom azért is fontolgatják, hogy ebbe invesztálnak, mert azért bizonyos szinten működőképes koncepció. Ha képesek a felfüggesztést cserélni és erre elég sok opciójuk van szerintem, akkor még van benne fejlesztési potenciál. Mondjuk speciel én nem csinálnám ha vehetnék akármi mást ami újabb, jobb, de mivel ezek megvannak nekik pénzük meg nincs, a képességnövelő upgrade tűnhet egy kényszerű és majdnem hasznos megoldásnak nekik.

Azért az, hogy egy t55 és leopard keverékként létre tudott jönni,lehetőség is nekik, hogy mindkét vonalról fejlődhessen. T55 vonalon azért születtek az ukriknál is versenyképes csomagok
d54be78d6c24ec3dca0dc41bd947a61f.jpg



Nem akarok ötelteket adni nekik, de azért nyilvánvaló, hogy páncélozható, és a 125-ös löveg is beleoperálható.
Maga a t55 elég jól mókolható a mai napig hiába régi konstrukció, még elég bizarr szinten is:
d8ewmvi-af03bee2-f0b5-4ae0-9eb6-9698eebecdf3.jpg

Itt kapott egy frontrész t72-től, a sokmindennel együtt t80 szintig húzták fel az elemzők szerint.

Az meg, hogy mennyire öreg és emiatt használhatatlan, az mutatja, hogy mennyi t55 szaladgál világszerte a háborúkban. Még mielőtt bárki is a románok f@szának szopkodásával vádolna meg, csak egyszerűen realista vagyok. Akármit kezdhetnek ezekkel, HA lenne rá pénzük. Értem, hogy boldogok vagyunk, meg azt is, hogy nem nevelgetjük a lelkünkben, hogy a románokról bármi pozitív hangozzon el, de a realizmust ne engedjük el.

Remélem, hogy beleöntik a pénzt és a végén kapnak valami szart amit aztán kidobnak és utána meg kapkodnak majd valami hülyeség után, de nekünk mindig a számunkra legrosszabb opció legyőzésére is fel kell készülnünk velük szemben, hiszen románok.

De azt is nézed, hogy szíriába is hogy pukkannak ki, lényegében bármilyen tankelhárítóval lőnek rá, mindentől kidurran. Szaladgálni meg azért szaladgál mert iszonyatos darabszámban gyártották anno. De az ellenfelik is max original t72, vagy ugyanolyan t55-ök.
Emlékszel 10db t90 micsoda rendet vágott szíriába? Mekkora csodafegyverek lettek a t55 és t72-k között?

T55-öt azért használnak mert abból rohadt sok van nekik más meg nincs csak kis számban, na meg a képzetlen pár órás gyakorlattal rendelkező újoncokat beültetik azokba a fémkoporsókba. Az emberélet kevesebbet számít azokban az országokban.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 447
113
1 zászlóalj TR-85M1 Bizonul
2 zászlóalj TR-85
2 zászlóalj T-55AM2 szintre felhúzott T-55

Ennyi az aktív állományuk. 276 db harckocsira lenne igénye a bocskoros seregnek.

Azért őszintén megvallva szükségünk lenne még legalább két zászlóaljnyi Leóra meg egy-két zászlóaljnyi könnyebb FSV járműre.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 924
123 407
113
1 zászlóalj TR-85M1 Bizonul
2 zászlóalj TR-85
2 zászlóalj T-55AM2 szintre felhúzott T-55

Ennyi az aktív állományuk. 276 db harckocsira lenne igénye a bocskoros seregnek.

Azért őszintén megvallva szükségünk lenne még legalább két zászlóaljnyi Leóra meg egy-két zászlóaljnyi könnyebb FSV járműre.
Szerintem, csak az első 3 zászlóalj van már meg nekik.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 047
18 736
113
1 zászlóalj TR-85M1 Bizonul
2 zászlóalj TR-85
2 zászlóalj T-55AM2 szintre felhúzott T-55

Ennyi az aktív állományuk. 276 db harckocsira lenne igénye a bocskoros seregnek.

Azért őszintén megvallva szükségünk lenne még legalább két zászlóaljnyi Leóra meg egy-két zászlóaljnyi könnyebb FSV járműre.

Amire szükségünk lenne, az aktívban csak nehéz dandárok lennének. Mind a 3. Mert kicsi az aktív erőnk. Gumikerekessel csak a tartalék rendelkezne nálam persze. :)
 
  • Tetszik
Reactions: anonim999

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 047
18 736
113
Ebből kb 20-25 db TR85 M1 az amit azonnal betudnak vetni a többi felejtős:)

Semmi nem felejtős háború esetén. Mert egy ország akkor azonnal mozgósítja anyagi erejét, hogy hadra foghatóvá tegye azt, ami van neki. Nekünk max., 50-70 db., T-72 lehet, ha a harckocsikra gondolok csak. Több nem hinném hogy van.
 
W

Wilson

Guest
Semmi nem felejtős háború esetén. Mert egy ország akkor azonnal mozgósítja anyagi erejét, hogy hadra foghatóvá tegye azt, ami van neki. Nekünk max., 50-70 db., T-72 lehet, ha a harckocsikra gondolok csak. Több nem hinném hogy van.

Hamarabb véget ér a háború mire azok közzul néhányat betudnak indítani.Ez nem vicc tényleg így van.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 396
8 639
113
aha, aztán ebből kb másfélnyi vas ha beindul, a bisonok nagy része biztos
Ha valaki utálja ezeket a majmokat akkor én igen. De, azért ezt honnan veszed? Ha ténylegesen tudsz valamit akkor támaszd alá valamivel, mert ilyen erővel én is kinyilatkoztathatnám, hogy az összes pöpecül működik, ami nyilván nem igaz, de gondolom érted mit akarok mondani!? Én amit saját szememmel láttam nem nézet ki túl szarul, de tény annak van lassan 20 éve. Te honnan tudsz ilyen biztosat?(no offence)
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 884
113
De, azért ezt honnan veszed? Ha ténylegesen tudsz valamit akkor támaszd alá valamivel, mert ilyen erővel én is kinyilatkoztathatnám, hogy az összes pöpecül működik, ami nyilván nem igaz, de gondolom érted mit akarok mondani!? Én amit saját szememmel láttam nem nézet ki túl szarul, de tény annak van lassan 20 éve. Te honnan tudsz ilyen biztosat?(no offence)
amit én láttam saját szemmel, durván 6-8 éve az sem nézett ki szarul, nem ezt mondom, nem tudok biztosat csak azt amit hallok, elég jó helyről, nem véletlen amikor azt mondom hogy hidd el, nem kell ezektől fosni, azért mert van náluk is egy állománytábla meg egy szervezettábla attól még nem biztos hogy pl mindegyik fel van töltve rendesen századokkal, nálunk is elvileg 1 hkzlj van, nem evidens lenne alapból hogy van vagy 3-4 hk százada? aztán hopp jön a valóság és még a wiki szerint is "csak" 2 hk század van, na igen de akkor jön már a valóság hogy azokból mennyi működőképes és mennyi is van tartalékban, ha ezt levetíted a románokra egy olyan segítséggel hogy pénzt kb csak a bisonokra szántak illetve pár "újabbnak" mondhato tr85m-re akkor bizony kijön az hogy nem olyan rózsás a helyzet hogy azt tudjuk mondani hogy a romaiak csak úgy feltudnának sorakoztatni 5 hk zljat mondjuk akárhol
 
  • Tetszik
Reactions: krisss and Pogány

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Ha valaki utálja ezeket a majmokat akkor én igen. De, azért ezt honnan veszed? Ha ténylegesen tudsz valamit akkor támaszd alá valamivel, mert ilyen erővel én is kinyilatkoztathatnám, hogy az összes pöpecül működik, ami nyilván nem igaz, de gondolom érted mit akarok mondani!? Én amit saját szememmel láttam nem nézet ki túl szarul, de tény annak van lassan 20 éve. Te honnan tudsz ilyen biztosat?(no offence)

A hadrafoghatósága a T55/tr85 és egyebeknek 30-35%. Amikor a szovjetek gyártották nagy tömegben való támadásra tervezték, az átlegos élettartamuk harctéren 1-2 napra max 1 hétre. Hidegháborúban mikor ez volt a csúcsgép olyan 75-80% volt hadrafogható azonnal. Azután elkezdett öregedni. Új alkatrészeket nem gyártanak már, vagy csak silány utánzatokat max. A világon sehol sincsenek 50% felett a hadrafoghatóságban a t55-ök. (Tr85 alapja).
A románok tárolási kapacitásai ugyanúgy végesek mint az itthoniak voltak. A gépek fele kinnt ázik oké, hogy masszív de megy a kannibalizálás is. Meg a motor kopik folyamatosan, de az igazi gyengepont a felfüggesztés.
Ha tegyük fel megoldják a felfüggesztés problémáját, akkor 50%-os hadrafoghatóságot elérnek.
Ez gyakorlatban kb. 3-3,5 zászlóaljnyit jelent. (feltöltve) Most olyan 2,5 zászlóaljnyit tudnának kiállítani. (lekonzervált tartalékok bevonásával)

Úgy megy mint nálunk a t72-vel Tatán. 12-15db-ot használnak békeidőben zászlóaljanként.

Kb. 50%-ig tudnák feltölteni mind az 5-öt ha gáz van és azonnal indulni kell.

(mi tatát fel tudnánk t72-vel tölteni maxra, mert van lekonzerválva kb.80 t72 meg kinnt van az egységnél kb. 30db) Így összekukáznánk 56db-ot (a kb 110-ből.)
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 569
18 429
113
1 zászlóalj TR-85M1 Bizonul
2 zászlóalj TR-85
2 zászlóalj T-55AM2 szintre felhúzott T-55

Ennyi az aktív állományuk. 276 db harckocsira lenne igénye a bocskoros seregnek.

Azért őszintén megvallva szükségünk lenne még legalább két zászlóaljnyi Leóra meg egy-két zászlóaljnyi könnyebb FSV járműre.
Hát legalább. Én azt mondom, ha lenne 150 - 200 közötti Leopárdunk az már elég jó a saját viszonylatunkban.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 451
67 763
113
Hát legalább. Én azt mondom, ha lenne 150 - 200 közötti Leopárdunk az már elég jó a saját viszonylatunkban.

Elég jó lenne, mert azzal már bármit tudunk tenni, ha van mögötte, felette minden. :) De ugye az a7+ horror összeg, ha meg csak egy zászlóaljról kiejtek a számon bármilyen szintre felhúzott egyéb verzióról gondolatot(a4 kb. 1-1,2 m eur/db, nagyjavítás kb. 1 m eur/db, fejlesztés, felfüggesztés(elég a6-ig) páncél, optika, szoftver, l44-es löveg megfejlesztése, hogy tudja a dm11 és 63-at, legyen mondjuk további 3-4 m eur/db, tehát jó esetben 5, rossz esetben 6-7 m eur/db áron lenne egy zlj tankunk, ami még mindig simán szétkapja a környezetünk bármelyik eszközét), szóval ha ilyenről beszélek, az istenkáromlás. :D Inkább vegyünk jó sok boxert 3 mrd/db áron. A fentiek 1,75-2,5 mrd/db árat jelentenek, a spórolt pénzt meg lehet akármibe forgatni. lynx? Levedlett marder amit a lynx gyárunkban modernizálhatunk? Hülyeség. :D
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu
Status
Not open for further replies.