[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Üdv, én csak azt kérdezném, hogy a topic elindulása óta majd 3 év telt el, ugye a nyitány Rudi bejegyzése volt a román beszerzésekről:

Románia a GDP 2%-ra emelte védelmi kiadásait aminek keretében az elkövetkező években 11.300 millió USD-t költenek modern fegyverek beszerzésére.
Megpróbáltam összeszedni hogy eddig ebből mi valósult meg, és mikről volt eddig szó.

F-16

www.dsca.mil/major-arms-sales/romania-weapons-equipment-and-support-f-16-block-15-mlu-aircraft

12 db ex. Portugál F-16 MLU Block 15-öst (9 db AM, 3 db BM) Az üzlet összértéke (beszerzés, korszerűsítés, fegyverek
Számla: 866 mUSD)

További 20 db beszerzéséről a tárgyalások előrehaladott állapotban vannak.

Az USA-tól a következő felszereléseket vették:
- 3 Embedded Global Positioning Systems/Inertial Navigation Systems (EGPS/INS) with GPS Security Devices, Airborne
- 3 AN/ALQ-131 Electronic Countermeasure Pods
- 30 AIM-120C Advanced Medium Range Air-to-Air Missiles (AMRAAM)
- 5 AIM-120C Captive Air Training Missiles (CATMs)
- 60 AIM-9M Sidewinder Missiles
- 4 AIM-9M CATMs
- 48 LAU-129 Launchers
- 10 GBU-12 Enhanced Guided Bomb Units
- 18 AGM-65H/KB Maverick Missiles
- 4 AGM-65 CATMs
- 15 Multifunctional Information Distribution System/Low Volume Terminals
- 2 Multifunctional Information Distribution System Ground Support Systems

Továbbá pótalkatrészek, támogató eszközök, javítás karbantartás, software updatek, teszt berendezések, tréning, dokumentációk, stb…

Patriot

www.dsca.mil/major-arms-sales/romania-patriot-air-defense-system-and-related-support-and-equipment

Hét Patriot üteg 3,900 mUSD-ért

-7 Patriot Configuration-3+ Modernized Fire Units,
- 7 AN/MPQ-65 radar,
- 7 AN/MSQ-132 control stations,
- 13 antenna árbóc,
- 28 M903 rakéta indító,
- 56 Patriot MIM-104E Guidance Enhanced Missile-TBM (GEM-T) rakéta,
- 168) Patriot Advanced Capabilty-3 (PAC-3) Missile Segment Enhancement (MSE) rakéta,
- 7 Electrical Power Plants (EPP)

Továbbá szerszámok, kommunikációs berendezések, kiszolgáló eszközök, szállító eszközök, generátorok, dokumentációk, tréning felszerelések, pótalkatrészek, kiképzés, stb…

HIMARS

www.dsca.mil/major-arms-sales/romania-high-mobility-artillery-rocket-systems-himars-and-related-support-and

54 db HIMARS rakéta sorozatvető 1,250 mUSD-ért.

- 54 High Mobility Artillery Rocket Systems (HIMARS) indító,
- 81 Guided Multiple Launch Rocket Systems (GMLRS) M31A1 Unitary rakéta
- 81 Guided Multiple Launch Rocket Systems (GMLRS) M30A1 Alternative Warhead,
- 54 Army Tactical Missile Systems (ATACMS) M57 Unitary,
- 24 Advanced Field Artillery Tactical Data Systems (AFATDS),
- 15 M1151A1 HMMWVs, Utility, Armored,
- 15 M1151A1 HMMWVs, Armor Ready 2-Man
- 54 M1084A1P2 HIMARS Resupply Vehicles (RSVs) (5 ton, Medium Tactical Cargo Vehicle with Material Handling Equipment),
- 54 M1095 MTV Cargo Trailer with RSV kit,
- 10 M1089A1P2 FMTV Wreckers (5 Ton Medium Tactical Vehicle Wrecker with Winch),
- 30 Low Cost Reduced Range (LCRR) practice rockets,

Támogató eszközök, kommunikációs berendezések, szenzorok, tartalék alkatrészek, teszt berendezések, akkumulátorok, laptopok, dokumentációk, tréning eszközök, stb…

Piranha 5

http://defence-blog.com/army/gdels-contracted-to-deliver-227-piranha-5-wheeled-armored-vehicle-to-romania.html

Románia szerződést írt alá a General Dynamics European Land Systems-el 227 db PIRANHA 5-ös IFV Románia gyártásáról és vásárlásáról.
Az üzlet értéke: 1,000 mUSD.
A járművek 6 változatban készülnek a romániai Uzina Mecanică București (UMB) cégnél.

Bell AH-1Z Vipers, UH-1Y Venom

https://www.defensenews.com/smr/european-balance-of-power/2017/08/08/romania-signs-preliminary-deal-to-acquire-bell-combat-helos/

www.business-review.eu/news/romania-to-acquire-45-attack-helicopters-that-bell-helicopters-will-produce-in-brasov-148644

https://www.defensenews.com/air/2017/11/03/romania-to-buy-h215-helos-from-airbus-iar-consortium/

Románia szerződést írt alá a Bell Helicopter-szel hogy egy közös vállalatot hoznak létre Romániában ami Bell AH-1Z támadó helikoptreket fog gyártani.
A hírek szerint a Románok 24 db AH-1Z-t és 21 db UH-1Y-t terveznek vásárolni.
Az üzlet értékét még nem hozták nyilvánosságra, de várhatóan bőven 1.000 mUSD fölött lesz.

Szó van továbbá:

- Agilis 8x8-as IFV-k gyártásáról közösen a Rheinmetallal

http://defence-blog.com/army/romania-rheinmetall-reportedly-close-to-signing-contract-to-procure-agilis-armored-vehicles.html

- Spike-LR ATGM-ek vásárlásáról

www.janes.com/article/76611/romania-procures-portable-spike-lr

Ha jól számolok akkor eddig minimum 8,016 mUSD elköltésére vállaltak kötelezettséget.
Mi jöhet még ez után?
Kell e, lehet e ezt ellen tételezni valamivel?

Ha nem is ekkora részletességgel, de várható esetleg egy új lista, az azóta megvalósult beszerzésekről, s a jövőbeni tervekről?
Már több, mint 200 oldalnyi hsz van, s sajnos nem vagyok időmilliomos, viszont érdekelne a téma, így ez számomra (is) bizonyos nagy könnyebbség lenne.
Előre is köszönöm a választ.
 

Sebestyen87

Member
2020. október 12.
39
8
8
Először is üdvözöllek a fórumon,én tiszteletben tartom a te román hazafiságodat,és a véleményedet,előre bocsájtom,hogy elég sokszor jártam és még hál istennek járok Erdélyben és nekem személy szerint semmi bajom a normális reálisan gondolkodó román emberekkel (ismerek jó párat :)) de több dologban máshogy látom a dolgokat mint te,először is a magyar és román nép közös történelme során a románok hátba támadták és elárulták a magyarokat ez történelmi tény ebből következik,hogy sokan Magyarországon köztük én is fenntartásokkal kezeli Romániát,aztán persze ott van Erdély kérdése is ami nekünk nagyon fájó pont.
Az általad felvetetett jó szomszédi viszonyt nem segíti elő pl az amit a románok csináltak az Úz völgyi katonatemetőnél vagy az,hogy a székelyek autonómia törekvéseit Románia a román állam elleni támadásnak és Erdély Romániától való elcsatolásának tekinti és mindent megtesz annak megakadályozására és persze az sem segíti a jó szomszédi viszony elmélyülését,hogy a román nemzetiségű politikusok eszköztárának alapvető eszköze a magyar kártya időről -időre történő kijátszása.A 3 millió magyar "értékelésével" kapcsolatban nem bántásként írom de vannak még ebben az "értékelésben" bőven tartalékok:) első körben nem kellene többet csinálni a román államnak mint ugyanazt a bánásmódot,ugyanazt a támogatást és ugyanazokat a jogokat biztosítani a romániai magyaroknak mint amit a magyar állam biztosít a magyarországi románoknak,hát nagyon röviden ennyi de még hosszan lehetne folytatni.

Én mindenesetre kellemes fórumozást kívánok neked!


"Először is üdvözöllek a fórumon,én tiszteletben tartom a te román hazafiságodat,és a véleményedet,előre bocsájtom,hogy elég sokszor jártam és még hál istennek járok Erdélyben és nekem személy szerint semmi bajom a normális reálisan gondolkodó román emberekkel (ismerek jó párat :)) de több dologban máshogy látom a dolgokat mint te,először is a magyar és román nép közös történelme során a románok hátba támadták és elárulták a magyarokat ez történelmi tény ebből következik,hogy sokan Magyarországon köztük én is fenntartásokkal kezeli Romániát,aztán persze ott van Erdély kérdése is ami nekünk nagyon fájó pont."


Koszonom hogy ilyen szinten valaszoltal, a tobbi valasz mind olyan volt amilyen volt:)) Meg ertem oket is; en aszt tapasztalatam hogy az ember aki nem szereti a sajat orszagat abban nem is lehet meg bizni. Roman, Magyar vagy akarmilyen. Szoval legalabb eszt szeretem hogy hazafiak az emberek. Orszag szinten, amikor ket orszag el fogagya aszt hogy a sajat nepe erdekebe cselekszik, akkor lehet le ulni is targyalni.

A tortenelemrol tudom hogy ha ebbe bele indulunk akkor nem lesz vege, de en csak ket dolgot akarok mondani itt. Az elso egy kerdes, hogy mikor tamadott a roman hatba a masodik vilag haborun kivul? Akkor sem volt hatba tamadas, hanem puccs, mint az olaszoknal, es a regi kormanynt vegrehajtottak az oroszok. Mas haborut en nem ismerek amelykben Romania es Magyarorszag szovetseges volt.

A masodik tortelnelmi pont, es leg fontosabb szerintem, az a népszámlálás. Ez a web oldal eleg semlegesnek tunik.

https://en.wikipedia.org/wiki/History_of_Transylvania

Lehet ott latni lent hogy: The data recorded in all estimates and censuses is presented in the table below.


1241 - ~66% - - - On the eve of the Mongol invasion. Estimation by Jean W. Sedlar[56]

1600 - ~60% - - Estimation by George W. White[61]

1784-1787 2,489,147 63.5% 24.1% 12.4% - Austrian statistics[71]

Ez meg a Trianon ellott volt:

1900 4,840,722 55.2% 29.4% 11.9% - Austro-Hungarian population census (based on primary used language)


Minden egyes semleges nepszamlalas, nem magyar vagy roman hanem kulfoldi, ugyanaszt mutagya: minding is tobb volt itt a roman mint a magyar.


"Az általad felvetetett jó szomszédi viszonyt nem segíti elő pl az amit a románok csináltak az Úz völgyi katonatemetőnél vagy az,hogy a székelyek autonómia törekvéseit Románia a román állam elleni támadásnak és Erdély Romániától való elcsatolásának tekinti és mindent megtesz annak megakadályozására és persze az sem segíti a jó szomszédi viszony elmélyülését, hogy a román nemzetiségű politikusok eszköztárának alapvető eszköze a magyar kártya időről -időre történő kijátszása.A 3 millió magyar "értékelésével" kapcsolatban nem bántásként írom de vannak még ebben az "értékelésben" bőven tartalékok:) első körben nem kellene többet csinálni a román államnak mint ugyanazt a bánásmódot,ugyanazt a támogatást és ugyanazokat a jogokat biztosítani a romániai magyaroknak mint amit a magyar állam biztosít a magyarországi románoknak,hát nagyon röviden ennyi de még hosszan lehetne folytatni.

Én mindenesetre kellemes fórumozást kívánok neked!"


Autonomia ahogy a szekelyek akarjak az soha nem lesz szerintem, de remelem hogy lesz egy nemet stilusu autonomia ami ezeket a tartomanyakat koveti:

https://en.wikipedia.org/wiki/Development_regions_of_Romania

Ugyanakkor, remelem hogy a magyarok meg a szekelyek itt Romaniaba jobban fognak elni gazdasagilak es hogy egyre tobben fogjak majd szeretni eszt az orszagot. Az egesz vilagba vannak kisebsekeg, de az orszag ahol szuletik az ember es ahol a szuleid is szuletnek, es ahol le eled az eletedet, az a te orszagod szerintem.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
A masodik tortelnelmi pont, es leg fontosabb szerintem, az a népszámlálás. Ez a web oldal eleg semlegesnek tunik.
https://en.wikipedia.org/wiki/History_of_Transylvania
Lehet ott latni lent hogy: The data recorded in all estimates and censuses is presented in the table below.
1241 - ~66% - - - On the eve of the Mongol invasion. Estimation by Jean W. Sedlar[56]
1600 - ~60% - - Estimation by George W. White[61]
1784-1787 2,489,147 63.5% 24.1% 12.4% - Austrian statistics[71]
Bocs, de nekünk magyaroknak pontos statisztikánk van, hála a középkori és újkori királyság adminisztrációjának. A középkori magyar királyságban rendszeresen összeírták az adózókat nevük, jogállásuk alapján, amiből ismerjük a nemzetiségüket és ebből tudjuk becsülni a népességet. Majdnem teljesen fennmaradt az 1495-ös adóösszeírás, ami alapján Erdély lakossága így alakult: 55% magyar, 22% német, 22% román és 1% egyéb adózó

stat.jpg

Forrás

Az 1495-ös állapot, a románok még alapvetően a peremvidékek lakói, a völgyeket magyarok és németek lakják az összeírás alapján (mielőtt megjegyeznéd, bizony a románok pontosan nyilvántartott adózók voltak, még azt is tudjuk, hogy hány pópájuk volt, mert egyszer el lett engedve a pópák adója egy évben valami szerencsétlenség miatt és erről is fennmaradt az okirat):
1495.jpg

Forrás

A magyar többség Basta rémuralmával tűnt el, amikor Erdély népességének jelentős részét egy szisztematikus kampány részeként kiirtották Basta zsoldosai. Ez nem egyszerű háborús kampány volt, hanem Basta maga is deklarálta, hogy a magyarokat ki akarja irtani, majdnem sikerült is neki. Körülbelül az történt ami a harmincéves háborúban a németekkel, itt Erdélyben korábban virágzó, ezer fölötti lakosú mezővárosok romjai között lézengett pár család, a majdnem szín magyar Mezőségen a falvak többsége megsemmisült majd később a magyar földesurak az egyetlen elérhető népességel, a románnal telepítették újra. Ugyanakkor a románok így is csak 1730 környékén érték el az ötven százalékot a fanarióta terror elől menekülő havasalföldi migránsokkal

fig-001-ROM.gif

Forrás

Szóval a népszámlálások szerint ez a történet így zajlott le. Csak a román történészek szeretik a valós számok helyett, amit leírtak a királyság adminisztrátorai a saját fantáziáikra alapozott becsléseket használni, mert az okiratok az elmúlt ötszáz évben nem azt a történetet mesélik el, amit a román nacionalizmus láttatni szeretne!
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
"Először is üdvözöllek a fórumon,én tiszteletben tartom a te román hazafiságodat,és a véleményedet,előre bocsájtom,hogy elég sokszor jártam és még hál istennek járok Erdélyben és nekem személy szerint semmi bajom a normális reálisan gondolkodó román emberekkel (ismerek jó párat :)) de több dologban máshogy látom a dolgokat mint te,először is a magyar és román nép közös történelme során a románok hátba támadták és elárulták a magyarokat ez történelmi tény ebből következik,hogy sokan Magyarországon köztük én is fenntartásokkal kezeli Romániát,aztán persze ott van Erdély kérdése is ami nekünk nagyon fájó pont."


Koszonom hogy ilyen szinten valaszoltal, a tobbi valasz mind olyan volt amilyen volt:)) Meg ertem oket is; en aszt tapasztalatam hogy az ember aki nem szereti a sajat orszagat abban nem is lehet meg bizni. Roman, Magyar vagy akarmilyen. Szoval legalabb eszt szeretem hogy hazafiak az emberek. Orszag szinten, amikor ket orszag el fogagya aszt hogy a sajat nepe erdekebe cselekszik, akkor lehet le ulni is targyalni.

A tortenelemrol tudom hogy ha ebbe bele indulunk akkor nem lesz vege, de en csak ket dolgot akarok mondani itt. Az elso egy kerdes, hogy mikor tamadott a roman hatba a masodik vilag haborun kivul? Akkor sem volt hatba tamadas, hanem puccs, mint az olaszoknal, es a regi kormanynt vegrehajtottak az oroszok. Mas haborut en nem ismerek amelykben Romania es Magyarorszag szovetseges volt.

A masodik tortelnelmi pont, es leg fontosabb szerintem, az a népszámlálás. Ez a web oldal eleg semlegesnek tunik.

https://en.wikipedia.org/wiki/History_of_Transylvania

Lehet ott latni lent hogy: The data recorded in all estimates and censuses is presented in the table below.


1241 - ~66% - - - On the eve of the Mongol invasion. Estimation by Jean W. Sedlar[56]

1600 - ~60% - - Estimation by George W. White[61]

1784-1787 2,489,147 63.5% 24.1% 12.4% - Austrian statistics[71]

Ez meg a Trianon ellott volt:

1900 4,840,722 55.2% 29.4% 11.9% - Austro-Hungarian population census (based on primary used language)


Minden egyes semleges nepszamlalas, nem magyar vagy roman hanem kulfoldi, ugyanaszt mutagya: minding is tobb volt itt a roman mint a magyar.


"Az általad felvetetett jó szomszédi viszonyt nem segíti elő pl az amit a románok csináltak az Úz völgyi katonatemetőnél vagy az,hogy a székelyek autonómia törekvéseit Románia a román állam elleni támadásnak és Erdély Romániától való elcsatolásának tekinti és mindent megtesz annak megakadályozására és persze az sem segíti a jó szomszédi viszony elmélyülését, hogy a román nemzetiségű politikusok eszköztárának alapvető eszköze a magyar kártya időről -időre történő kijátszása.A 3 millió magyar "értékelésével" kapcsolatban nem bántásként írom de vannak még ebben az "értékelésben" bőven tartalékok:) első körben nem kellene többet csinálni a román államnak mint ugyanazt a bánásmódot,ugyanazt a támogatást és ugyanazokat a jogokat biztosítani a romániai magyaroknak mint amit a magyar állam biztosít a magyarországi románoknak,hát nagyon röviden ennyi de még hosszan lehetne folytatni.

Én mindenesetre kellemes fórumozást kívánok neked!"


Autonomia ahogy a szekelyek akarjak az soha nem lesz szerintem, de remelem hogy lesz egy nemet stilusu autonomia ami ezeket a tartomanyakat koveti:

https://en.wikipedia.org/wiki/Development_regions_of_Romania

Ugyanakkor, remelem hogy a magyarok meg a szekelyek itt Romaniaba jobban fognak elni gazdasagilak es hogy egyre tobben fogjak majd szeretni eszt az orszagot. Az egesz vilagba vannak kisebsekeg, de az orszag ahol szuletik az ember es ahol a szuleid is szuletnek, es ahol le eled az eletedet, az a te orszagod szerintem.
van egy mondás szatmár-ban..( a magyar oldalon) hogy ha mindenki oda menne haza ahol a dédapja el van temetve, az sok mindent megmagyarázna..
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
van egy mondás szatmár-ban..( a magyar oldalon) hogy ha mindenki oda menne haza ahol a dédapja el van temetve, az sok mindent megmagyarázna..
van egy muresan nevü echte román hegesztő a cégünknél. soha senki nem bantja. szeretik, megbeszülik, mert jó ember és jó szakember. ő MONDTA NEKEM..tI MAGYAROK SOHA NEM LESZTEK OLYANOK MINT MI (ROMÁNOK) MERT NEM TUDTOK HAZUDNI ÉS ELÁRULNI MINDENT ...NEKÜNK EZ NEM GOND...
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Nincs univerzális igazság, az a nézőpont függvénye. Ami a történelmet illeti, meggyőződésem hogy azt mindenki hamisította saját javára - már ha tehette. És amíg fontosabb az hogy ki milyen származású, nem pedig az hogy milyen ember, addig lesz gyűlölködés és háborúk. Szóval most úgy tűnik hogy örökké :)
 
  • Tetszik
Reactions: Sebestyen87

Sebestyen87

Member
2020. október 12.
39
8
8
Szia Sebestyen - Magyarország és Románia geopolitikai riválisok, de én ettől függetlenül tisztelem a románokat, sokszor jobb külpolitikai döntéseket tudott hozni Románia, mint Magyarország. Az sem feltétlenül a románok hibája, hogy betelepedtek Erdélybe, mivel a magyar urak hívták be őket földet művelni (hasonlóan ahhoz, ahogy a mai időkben a multi cégek behívják a migránsokat Európába), miután megcsappant a helyi lakosság száma a török időkben. Tulajdonképpen Erdélyt így demográfiailag már korábban elvesztettük Trianonnál. Ami nagyon csúnya volt a románok részéről az a cidejében végzett falurombolás, az nehezen bocsátható meg illetve magyarázható ki. Amit viszont meg tudok érteni a románok részéről az az, hogy haragszanak a magyar "urak"-ra, nos azokra mi magyarok is szokszor haragudhatunk, a történelmünk során ritkán volt normális vezetése Magyarországnak, és Budapest is ritkán tudott a vidék fejével gondolkodni, a vidékbe beleértem most a Trianon előtti Erdélyt is, amelyben románok is éltek. Ilyen szempontból a román népet megértem, de Románia mint állam Magyarország számára mindaddig geopolitikai ellenfél fog maradni, amíg Erdély vissza nem kerül hozzánk. Ez nem jelenti azt, hogy ellenségként kezelnénk a román népet, szívesen várunk vissza titeket egy Kárpát-medencei sok nemzetiségű magyar államba, amelyben talán jobban össze tudod majd egyeztetni félig magyar-félig románságodat.
Légy üdvözölve a fórumon,
Hóbagoly

Szia Hóbagoly,

Ceauseszku-t mi is nagyon utalyuk, a komunistak az egesz vilak ellensege. Valaszolok mert szepen irtal, de Erdely roman terulet, meg kel evel bekulni maskulomben az egesz elet csak szenvedes lesz. Meg ha az Ur Isten es jonn kerni Erdelyt, nem lesz meg haboru nelkul. Szerintem az a haboru nem kel Magyarorszagnak, foleg mert szokott a rosz oldalon allni a tortenelemnek. A jo oldal az a Democracia, peldaul ami volt a Skotoknal, mikor referendum volt hogy legyenek onaloak vagy nem. Az a jo oldal, nem a leigazas. Referendum lesz lehet hogy Moldova-ba, valamikor, mert az egy egesz orszag ami tobbseg roman. De Romaniaba, hiszed hogy valaki akkar referendumot csinalni 3 negyednek / mikor 40 negyed van? + hogy landlocked - nem hatar negyed. Az Europai Unio a legjobb esely Magyarorszagnak, meg akkor is ha ez az Unio nem a legjobb.. jo lenne ha a elnokot mi valasztanank, ami most van az nem igazi democracia.. ha valamikor lesz egy igazi Europai democracia, akkor nem lesz ilyen baj kis orszagok koszt. De ne hogy mar a nemet vezessen minket, az a leg roszabb :))
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 404
113
És amíg fontosabb az hogy ki milyen származású

Egyáltalán nem baj, hogy különböző népek vannak! Ettől színes a világ!
Régen rossz lenne, ha csak "egy nép" lenne...
Fontos a kötődés. Aki magát nem becsüli, az a másikat sem fogja!
Nyilván, akinek vegyes származása van, annak kicsit nehezebb.
De ettől ez még így van jól!
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 404
113
Szia Hóbagoly,

Ceauseszku-t mi is nagyon utalyuk, a komunistak az egesz vilak ellensege. Valaszolok mert szepen irtal, de Erdely roman terulet, meg kel evel bekulni maskulomben az egesz elet csak szenvedes lesz. Meg ha az Ur Isten es jonn kerni Erdelyt, nem lesz meg haboru nelkul. Szerintem az a haboru nem kel Magyarorszagnak, foleg mert szokott a rosz oldalon allni a tortenelemnek. A jo oldal az a Democracia, peldaul ami volt a Skotoknal, mikor referendum volt hogy legyenek onaloak vagy nem. Az a jo oldal, nem a leigazas. Referendum lesz lehet hogy Moldova-ba, valamikor, mert az egy egesz orszag ami tobbseg roman. De Romaniaba, hiszed hogy valaki akkar referendumot csinalni 3 negyednek / mikor 40 negyed van? + hogy landlocked - nem hatar negyed. Az Europai Unio a legjobb esely Magyarorszagnak, meg akkor is ha ez az Unio nem a legjobb.. jo lenne ha a elnokot mi valasztanank, ami most van az nem igazi democracia.. ha valamikor lesz egy igazi Europai democracia, akkor nem lesz ilyen baj kis orszagok koszt. De ne hogy mar a nemet vezessen minket, az a leg roszabb :))

Üdv a Fórumon!
Csak akkor legyen demokrácia ne csak a moldovai románoknak, hanem a székelyeknek is!
Szavazhassanak ők is, hogy hova akarnak tartozni!
Kettős mércével mérsz!
..
Az meg mi, hogy Erdély román terület?
Ha messziről nézném, nem magyarként, akkor is minimum ez: magyar és román terület (meg szász, rácz, tót stb.)
..
Hidd el, tisztelhetjük egymást, de valódi megbékélés csakis egy legalább részleges igazságtételt követően lehet!
Nektek is jobb lenne amúgy!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Az meg mi, hogy Erdély román terület?
Ha messziről nézném, nem magyarként, akkor is minimum ez: magyar és román terület (meg szász, rácz, tót stb.)
Igen, Erdély megkérdőjelezhetetlen módon örökké magyar föld, soha nem lesz egyetlen négyzetmétere se román. Hogy lehetne, ők csak megszállók ott. A román hódoltság Erdélyben ugyanaz nekünk, mint a török hódoltság volt az Alföldön. Miután felszabadítottuk csak rossz emlék lesz. Békés együttélés is lehetetlen addig, amíg egy román azzal provokál minket, hogy "román földnek" nevezi a sajátunkat!
 
W

Wilson

Guest
Az elso egy kerdes, hogy mikor tamadott a roman hatba a masodik vilag haborun kivul?

Azt,hogy normálisan válaszoltam nem kell megköszönnöd te is udvariasan és tisztelettel szólítottál meg minket,van egy magyar mondás amilyen az adjon isten olyan a fogadj isten.
A kérdésedre válaszolva,sajnos volt rá példa.

"Az első világháború kitörésekor a központi hatalmakkal formális szövetségben álló Románia a fegyveres semlegesség mellett döntött. 1916. augusztus 17-én Bukarestben titkos szerződést kötött az Antanttal, amely a Monarchia elleni román támadás ellenértékeként Dél-Bukovinát és a szélesebb értelemben vett Erdélyt Romániának ígérte, nagyjából a Tisza vonaláig. 1916. augusztus 27-én éjjel a román hadsereg átlépte a Kárpátok alig őrzött hágóit. Elfoglalták Székelyföld nagy részét, Dél-Erdélyben pedig többek között Brassót, Petrozsényt, Orsovát. A német és az osztrák–magyar erők azonban Erich von Falkenhayn német gyalogsági tábornok vezénylete alatt már októberben kiszorították Erdélyből a román csapatokat. Miután a térség civil lakossága a „boldog békeidők” hosszú, nyugalmas évtizedei után az 1916. évi erdélyi román betöréssel tapasztalta meg először, mivel jár a háború, a történések komoly társadalmi megrázkódtatást okoztak. A bevonulók kíméletlenül rekvirálták a lakosságtól az élelmet, a takarmányt és az állatállományt. A legnagyobb kárt azonban a támadás nyomában járó, elsősorban a helybeli román lakosság által elkövetett fosztogatások,gyilkosságok és rablások okozták. A betörés következményeként az érintett területek magyar és német anyanyelvű lakossága pánikszerű menekülésbe kezdett, a menekültek száma becslések szerint meghaladta a 200 ezret."
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 753
5 892
113
"Először is üdvözöllek a fórumon,én tiszteletben tartom a te román hazafiságodat,és a véleményedet,előre bocsájtom,hogy elég sokszor jártam és még hál istennek járok Erdélyben és nekem személy szerint semmi bajom a normális reálisan gondolkodó román emberekkel (ismerek jó párat :)) de több dologban máshogy látom a dolgokat mint te,először is a magyar és román nép közös történelme során a románok hátba támadták és elárulták a magyarokat ez történelmi tény ebből következik,hogy sokan Magyarországon köztük én is fenntartásokkal kezeli Romániát,aztán persze ott van Erdély kérdése is ami nekünk nagyon fájó pont."


Koszonom hogy ilyen szinten valaszoltal, a tobbi valasz mind olyan volt amilyen volt:)) Meg ertem oket is; en aszt tapasztalatam hogy az ember aki nem szereti a sajat orszagat abban nem is lehet meg bizni. Roman, Magyar vagy akarmilyen. Szoval legalabb eszt szeretem hogy hazafiak az emberek. Orszag szinten, amikor ket orszag el fogagya aszt hogy a sajat nepe erdekebe cselekszik, akkor lehet le ulni is targyalni.

A tortenelemrol tudom hogy ha ebbe bele indulunk akkor nem lesz vege, de en csak ket dolgot akarok mondani itt. Az elso egy kerdes, hogy mikor tamadott a roman hatba a masodik vilag haborun kivul? Akkor sem volt hatba tamadas, hanem puccs, mint az olaszoknal, es a regi kormanynt vegrehajtottak az oroszok. Mas haborut en nem ismerek amelykben Romania es Magyarorszag szovetseges volt.

A masodik tortelnelmi pont, es leg fontosabb szerintem, az a népszámlálás. Ez a web oldal eleg semlegesnek tunik.

https://en.wikipedia.org/wiki/History_of_Transylvania

Lehet ott latni lent hogy: The data recorded in all estimates and censuses is presented in the table below.


1241 - ~66% - - - On the eve of the Mongol invasion. Estimation by Jean W. Sedlar[56]

1600 - ~60% - - Estimation by George W. White[61]

1784-1787 2,489,147 63.5% 24.1% 12.4% - Austrian statistics[71]

Ez meg a Trianon ellott volt:

1900 4,840,722 55.2% 29.4% 11.9% - Austro-Hungarian population census (based on primary used language)


Minden egyes semleges nepszamlalas, nem magyar vagy roman hanem kulfoldi, ugyanaszt mutagya: minding is tobb volt itt a roman mint a magyar.


"Az általad felvetetett jó szomszédi viszonyt nem segíti elő pl az amit a románok csináltak az Úz völgyi katonatemetőnél vagy az,hogy a székelyek autonómia törekvéseit Románia a román állam elleni támadásnak és Erdély Romániától való elcsatolásának tekinti és mindent megtesz annak megakadályozására és persze az sem segíti a jó szomszédi viszony elmélyülését, hogy a román nemzetiségű politikusok eszköztárának alapvető eszköze a magyar kártya időről -időre történő kijátszása.A 3 millió magyar "értékelésével" kapcsolatban nem bántásként írom de vannak még ebben az "értékelésben" bőven tartalékok:) első körben nem kellene többet csinálni a román államnak mint ugyanazt a bánásmódot,ugyanazt a támogatást és ugyanazokat a jogokat biztosítani a romániai magyaroknak mint amit a magyar állam biztosít a magyarországi románoknak,hát nagyon röviden ennyi de még hosszan lehetne folytatni.

Én mindenesetre kellemes fórumozást kívánok neked!"


Autonomia ahogy a szekelyek akarjak az soha nem lesz szerintem, de remelem hogy lesz egy nemet stilusu autonomia ami ezeket a tartomanyakat koveti:

https://en.wikipedia.org/wiki/Development_regions_of_Romania

Ugyanakkor, remelem hogy a magyarok meg a szekelyek itt Romaniaba jobban fognak elni gazdasagilak es hogy egyre tobben fogjak majd szeretni eszt az orszagot. Az egesz vilagba vannak kisebsekeg, de az orszag ahol szuletik az ember es ahol a szuleid is szuletnek, es ahol le eled az eletedet, az a te orszagod szerintem.

Szervusz Sebestyén!
Üdv a fórumon (megelölegezvén a bizalmat, hogy nem provokátorként jelentél meg)!

Ha objektíven akarjuk szemlélni a történteket, akkor érdemes onnan kezdeni a vizsgálódást, hogy Ausztria-Magyarország relációjában a 3M fös - jobbára erdélyi - oláh lakosság, mely a Monarchia lakosságának 6-7%-át teszi ki, területéböl 103000 km2-t hasít ki (17%), ezzel szemben a 10M fös (20%) magyarság részére 92000 km2 jut (15%)!

Az etnikai megoszlás attól függ ugyanis, hogy mely területeket vonunk be a vizsgálatba. A fenti érvelés alapján, ha kisebb (járás vagy megye) vagy nagyobb egységeket (Magyar Királyság területe vagy Ausztria-Magyarország területe) nézünk, az (egykori) etnikai többség nem a román igazságot támasztja alá.

Nota bene: 1914-ben Románia még a Központi hatalmak szövetségese, ennek ellenére váratlanul 1916-ban megtámadja a Monarchiát, majd a támadás visszaverését követöen különbékét köt, amit 1918-ban újfent felrúg és ismételtem agresszorként lép fel (gondolom ottani interpretáció szerint ez nem minösül expansio-nak). Ezt lehet realpolitiknak is minösíteni természetesen, de védekezönek (vagy - urambocsá - gerincesnek) már csak bajosan.

Mindezen túl érdemes rámutatni, hogy a Kárpát-medence katonaföldrajzi és vízrajzi(!) tekintetben egy egységet alkot; tehát hosszútávon az itt élö népek érdeke annak egységes irányítás alá vonása (uralása). Hogy ez magyar vagy román (vagy szlovák, szerb, német, lengyel, orosz-ukrán) irányítás alatt fog bekövetkezni - ez a jövö zenéje. De azt látni kell, hogy a magyarság fennmaradása tekintetében ez egy nagyon fontos kérdés: ha ezt bukja, akkor ott a vége.

Végezetül a kérdés, amire neked kell megtalálnod a választ: mi az, ami szerinted üdvözlendöbb: a mostani helyzet, vagy egy olyan Erdély (Partiummal, Máramarossal, Kelet-Vajdasággal) - lettlégyen az Magyarország része, vagy szuverén - ahol a magyar és a román is teljes értékü államnyelv (és ebböl következöen az államalkotó nemzetek egyenrangúak)?

És itt jön a bónusz kérdés: miért nem képzelhetö ez el Románia részeként?
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Igen, Erdély megkérdőjelezhetetlen módon örökké magyar föld, soha nem lesz egyetlen négyzetmétere se román. Hogy lehetne, ők csak megszállók ott. A román hódoltság Erdélyben ugyanaz nekünk, mint a török hódoltság volt az Alföldön. Miután felszabadítottuk csak rossz emlék lesz. Békés együttélés is lehetetlen addig, amíg egy román azzal provokál minket, hogy "román földnek" nevezi a sajátunkat!
maximális egyetértés. ERDÉLY nem volt és nem lesz soha Román. teletelepíthetil...de az akkor is erdély. vegyes lesz mindig.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Azt,hogy normálisan válaszoltam nem kell megköszönnöd te is udvariasan és tisztelettel szólítottál meg minket,van egy magyar mondás amilyen az adjon isten olyan a fogadj isten.
A kérdésedre válaszolva,sajnos volt rá példa.

"Az első világháború kitörésekor a központi hatalmakkal formális szövetségben álló Románia a fegyveres semlegesség mellett döntött. 1916. augusztus 17-én Bukarestben titkos szerződést kötött az Antanttal, amely a Monarchia elleni román támadás ellenértékeként Dél-Bukovinát és a szélesebb értelemben vett Erdélyt Romániának ígérte, nagyjából a Tisza vonaláig. 1916. augusztus 27-én éjjel a román hadsereg átlépte a Kárpátok alig őrzött hágóit. Elfoglalták Székelyföld nagy részét, Dél-Erdélyben pedig többek között Brassót, Petrozsényt, Orsovát. A német és az osztrák–magyar erők azonban Erich von Falkenhayn német gyalogsági tábornok vezénylete alatt már októberben kiszorították Erdélyből a román csapatokat. Miután a térség civil lakossága a „boldog békeidők” hosszú, nyugalmas évtizedei után az 1916. évi erdélyi román betöréssel tapasztalta meg először, mivel jár a háború, a történések komoly társadalmi megrázkódtatást okoztak. A bevonulók kíméletlenül rekvirálták a lakosságtól az élelmet, a takarmányt és az állatállományt. A legnagyobb kárt azonban a támadás nyomában járó, elsősorban a helybeli román lakosság által elkövetett fosztogatások,gyilkosságok és rablások okozták. A betörés következményeként az érintett területek magyar és német anyanyelvű lakossága pánikszerű menekülésbe kezdett, a menekültek száma becslések szerint meghaladta a 200 ezret."

Hadd segítsek, a rövid lista Románia árulásairól - mert Románia fiatal ország és a havasalföldi árulások sorozatát most nem említeném - ki lehet keresni a minket érintő részeket, de ki is vastagítottam őket:
Mindenkit, volt akit többször is.

1862 - létrehozzák Romániát mint Ottomán vazallus államot
1866 - a románok szabadulni akarnak az ottomán támogatástól és belső puccsot csinálnak, de azzal győzik meg a törököket, hogy az új porosz királyuk révén végül is egy oldalon állnak.
1877 - nyílt árulás, a románok megtámadják a Török Birodalmat.

1877 - Szövetség az oroszokkal és más balkáni államokkal a törökök ellen
1881 - titkos tárgyalások az oroszellenes hármasszövetséggel
1883 - titkos egyezmény a hármasszövetséggel

1912 - Románia semlegességi szerződése a Balkán-szövetséggel
1913 - nyílt árulás, megtámadják Bulgáriát

1914 - Románia elárulja a hármasszövetséget, nem támogat minket a háborúban
1915 - titkos tárgyalások kezdődnek az Antanttal
1916 - nyílt árulás, megtámadnak minket!


1916 - a románok szövetségre lépnek az Antanttal
1917 - nyílt árulás, fegyverszüneti tárgyalások a Központi Hatalmakkal

1918 máj 7 - a második bukaresti szerződés a Központi Hatalmakkal
1918 nov 10 - megszegik a szerződést és hadat üzennek a Központi Hatalmaknak


1918 - a második szövetség az Antanttal
1939 sept 6 - nyílt árulás, Románia deklarálja semlegességét

1921 - Románia szövetségre lép Jugoszláviával és Csehszlovákiával (Kisantant)
1941 - nyílt árulás, Románia támogatja Jugoszlávia lerohanását

1940 - szövetség a Háromhatalmi paktum államaival
1943 - titkos tárgyalások az Egyesült Nemzetek hatalmaival
1944 - nyílt árulás, az Egyesült Nemzetek oldalán megtámadják a Háromhatalmi paktum államait


1955 - a románok szövetségre lépnek a Varsói szerződés államaival
60-as évek eleje - titkos tárgyalások Kínával a szovjetek ellen
1968 - nem támogatják a Varsói szerződés invázióját Csehszlovákia ellen
60-as évek vége - titkos tárgyalások az USA-val, hogy semlegesek lesznek a harmadik világháborúban

2004 - csatlakoznak a NATO-hoz.
...
Ez három eset.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ez nem egyszerű háborús kampány volt, hanem Basta maga is deklarálta, hogy a magyarokat ki akarja irtani, majdnem sikerült is neki.
Még ha Basta lett volna az egyetlen, de szemezgessünk az erdélyi magyarírtások hosszú sorából, amiben se az egyéni áldozatok, se az elhurcolt magyar életek, se a kényszer hatására történő elrománosítások nincsenek benne és csak példaként van néhány feltárt, ismertebb eset -a teljesség igénye nélkül:

Rabutin "járás": 1705 végén és 1706-ban Rabutin (francia származású osztrák tiszt) egysége katonai feladatok helyett borzalmas barbárságokat tett. Először amikor Rabutin és hada, miután visszafoglalták a kurucoktól az erdélyi településeket, azonnal felgyújtották őket, vagy az utolsó szálig halomra gyilkolták a magyar lakosokat. Ezek után amikor 1706-ban Rabutin feladta Kassa ostromát az év novemberében (bosszúból) teljesen kirabolta, és porig rombolta Tiszafüredet, Karcagon halomra gyilkoltatta a magyar lakosokat, majd Debrecenbe fészkelte be magát. E tragikus eseménysorozatot nevezték el „Rabutinjárásának”.

a Crisan, Closca és Horea vezette jobbágysereg a következő hetekben hatalmas dúlást és mészárlást vitt végbe Alsó-Fehér, Zaránd és Hunyad vármegyében a nemesek és a nem-ortodox hitűek között. A felhergelt tömegek sorra rohanták le a falvakat, felégették a nemesi kúriákat, azokat pedig, akik nem a görögkeleti rítust követték, áttérésre kényszerítették, vagy kegyetlenül meggyilkolták. Fontos kiemelni, hogy az egy hónapig tartó dúlás és mészárlás szintén nem a magyarság mint nemzet, hanem a nemesség és az „eretnekek” kiirtására irányult, és azok a települések sem részesültek különb bánásmódban, ahol történetesen románok vagy szászok éltek.

Avram Ianku
"hőstettei": A 2. balázsfalvi gyűlés után megindult a román csapatok felfegyverezése, melynek célja az erdélyi magyar lakosság megfélemlítése volt. Azonban a román csapatok szabályos irtóhadjáratba kezdtek a katonailag védtelen magyar települések ellen. Avram Iancu, mint a felkelő románok vezetője, 1848 októberében kisebb, megfélemlítő hadjáratokba kezdett Erdélyben a magyarok ellen. Az egyik legnagyobb visszhangot keltő román akció a zalatnai mészárlás volt. Avram Iancu egyik felkelő társa, Petru Dobra vezette a román csapatokat, akik 700 fegyvertelen nemzetőrt, asszonyt és gyereket, miközben aludtak, a preszákai mezőn lemészároltak. Október közepétől november közepéig tucatnyi magyar település lakosságát mészárolták le a felkelő románok. 1849. január 8-án Ioan Axente Sever, aki Avram Iancu prefektusa volt, bevonult a védtelen Nagyenyedre és a kb. 8000-9000 főnyi felkelő csapata feldúlta a várost és mintegy 900 embert válogatott kegyetlenségekkel lemészárolt. Körülbelül ugyan ennyi menekülés közben fagyott meg, halt meg.Néhány nap leforgása alatt a román felkelők Hariban, Nagylakon, Borosbenedeken és Járán újabb magyarellenes mészárlásokat végeztek.

Erdélyi oláh vérengzések 1848/49-ben:
  • Az első mészárlásra 1848. október 14-én került sor, Kisenyeden. Ezt a települést a magyarok annyira biztonságosnak gondolták, hogy még a szomszédos településekről is ide jöttek védelmet keresni. A románok ostromolni kezdték a falut, de a magyarok több napig kitartottak. Végül aztán letették a fegyvert, mire a románok 140 embert – férfit, nőt, gyermeket – lemészároltak.
  • Pár nappal később Székelykocsárdot pusztította el egy felkelő csapat, itt összesen 60 magyart végeztek ki, állítólag olyan kegyetlenséggel, hogy a falu három lakosa, aki elbújt a románok elől, látva a borzalmakat felakasztotta magát.
  • Szintén októberben a Bél település melletti Boklyán 30 magyart gyilkoltak le.
  • Gerendkeresztúron 200 magyart gyilkoltak meg.
  • Balázsfalván és környékén 400 magyart mészároltak le.
  • Szintén legyilkolták Mikeszásza teljes magyar lakosságát.
  • Zalatna bányavárost felgyújtották, a menekülő lakosságot Ompolygyepű határában lemészárolták. 700 magyar esett itt áldozatul.
  • Október 23-án Boroskrakkó és a környező települések magyarjait végezték ki. A lemészároltak száma 200 volt.
  • Október 28-ról 29-re virradó éjszaka Borosbenedek 400 magyar lakosát végezték ki.
  • Október 29-én Magyarigen 200 magyar lakosát ölték meg. Borosbocsárdon megközelítőleg 40 magyart végeztek ki.
  • Algyógyon 85 magyart gyilkoltak meg.
  • Marosújvárra a környékről 90 magyar nemest fogdostak össze, akiket Balázsfalvára akartak hurcolni. Azonban alighogy elindultak Marosújvárról, a csoportot egy román pap megimádkoztatta, majd mindannyiukat legyilkolták, holttesteiket a Marosba dobva.
  • A székely lakosságú Felvincet a személyesen Avram Iancu által vezetett sereg dúlta fel, itt 30 magyart öltek meg, az elmenekült lakosságból további 170 halt éhen vagy fagyott meg a téli hidegben.
  • A leginkább elhíresült pusztítás 1849. január 8-ról 9-re virradó éjjel történt. Ezen az éjjelen Axente Sever(wd) és Simion Prodan ortodox pópák vezetésével felkelők rohanták meg a Nagyenyedet, megközelítőleg 1000 embert mészároltak le, a híres kollégiumot pedig elpusztították.
  • 1849. május 8-án a román felkelők felégették Verespatakot, a magyar lakosságot pedig lemészárolták.
  • Május 9-én, egy rövid ostromot követően Abrudbányán mészároltak le megközelítőleg 1000 magyart.
  • Ugyanezen a napon Bucsesden további 200 magyart öltek meg.
  • Május 17-én az Abrudbányára visszatérő lakosok közül meggyilkoltak legkevesebb 182 embert
1919, a teljesség igénye nélkül:
- Köröstárkány: 91 tárkányit gyilkoltak meg. Az áldozatok között találni lehetett nőt, férfit, öreget, fiatalt, de még vakot és süketet is. Válogatás nélkül öldököltek. Volt, ahol egész családok tűntek el, de olyan is előfordult, hogy megcsonkították áldozataikat, vagy, hogy élve temettek el embereket.
- Kisnyégerfalva: 19 fő

1944, a teljesség igénye nélkül:
- Szárazajta: 12 magyar
- Gyanta: 41 áldozat (a legfiatalabb egy 2 éves kislány, a nőket megerőszakolták)
- Csíkszentdomonkos: 13 fő
- Egeres: 16 fő
- Eddig feltárt források szerint Kolozs, illetve Szolnok-Doboka megyében, az egeresit is beleszámítva összesen 58 magyarellenes gyilkosság történt 1944 őszén.
- Gyantán: 47 fő (legfiatalabb 2 éves)
- Magyarremetén: 35 fő
- Kishalmágy: 6 fő
- Szentmihály 6 fő
- Torda-Aranyos vármegyéből ezer magyar férfit hurcoltak el
- Tordaszentmihály: 6 fő

Tragikusak az esetekben a kegyetlen, állatias brutalitás és, hogy mai napig a románok, Románia hivatalos hősei lehetnek ezek a bestiák. Utcákat, településeket, közintézményeket neveznek el róluk, szobrokat állítanak nekik. És eddig még nem hallottunk olyat, hogy bármelyik román tiltakozott volna ellenük, kérvényezte volna a közterületek, falvak, intézmények nevének megváltoztatását, szobrok eltávolítását.
Látszik a motívum, látszik a korszakokon való átívelés. Mikor jön a következő? Mert a múlt azt mutatja, hogy lehet itt bármi, lehetünk egy ország népei, lehetünk ellenségek vagy szövetségesek, de a következmény ugyan az. Ahogy egy köröstárkányi visszaemlékező mondta: "Úgy hittük, hogy barátságban élünk.[mármint a környező falvak románságával] Hányan szolgáltak közülük nálunk! Fejszével köszönték meg a kenyerünket!"
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Na úgy látszik eljutottak oda, hogy egy magasabb szintű provokátort érdemel a fórum. ulippo és hasonszőrű barátai nem érték el a kívánt hatást, most szintet léptek.
Lehetséges de nem biztos. Erdélyben (Vajdaságban talán méginkább) nagyon sokan többnemzetiségűek származásuk szerint. Egy ilyen emberben valóban felmerülnek olyan gondolatok amik egy "törzskönyvezettben" nem.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

Sebestyen87

Member
2020. október 12.
39
8
8
Üdv a Fórumon!
Csak akkor legyen demokrácia ne csak a moldovai románoknak, hanem a székelyeknek is!
Szavazhassanak ők is, hogy hova akarnak tartozni!
Kettős mércével mérsz!
..
Az meg mi, hogy Erdély román terület?
Ha messziről nézném, nem magyarként, akkor is minimum ez: magyar és román terület (meg szász, rácz, tót stb.)
..
Hidd el, tisztelhetjük egymást, de valódi megbékélés csakis egy legalább részleges igazságtételt követően lehet!
Nektek is jobb lenne amúgy!

Nem hiszem hogy ketos mercevel merek, Moldova egy orszag es van nekik Parlament, Skocia-nak van Parlament es a hataron van, nem landlocked. Szekelyfold az harom negyed Romania koszepeben.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 143
7 604
113
azta mamalingás mindenét. hűha.

@Sebestyen87 hogy ne magyartól vagy romántól halljad, olvasd el néhány soron következő ember könyvét akik megélték azt a korszakot ami a mai napig nem hagy minket nyugodni. Ha én betudtam szerezni őket akkor neked is menni fog.

Henri Pozzi könyvei
Francesco Nitti olasz volt pénzügyminiszter könyveit a békéről
Harry Hill Bandholtz, napló nem diplomata módra, román megszállás magyarországon(biztos meg van angolul is)
Father Hlinka's struggle for Slovak freedom( Published by the Slovak council 1938, London) Link
Viscount Rothermere My campaign for Hungary link

De ne küldjél légyszi szekusokat a nyakamra mint Wass Albert nyakára küldtek, na meg magadra is vigyázz mert ha az import meglátja Pozzi nevét, lerángatnak a pincébe:D