[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Sebestyen87

Member
2020. október 12.
39
8
8
Azt,hogy normálisan válaszoltam nem kell megköszönnöd te is udvariasan és tisztelettel szólítottál meg minket,van egy magyar mondás amilyen az adjon isten olyan a fogadj isten.
A kérdésedre válaszolva,sajnos volt rá példa.

"Az első világháború kitörésekor a központi hatalmakkal formális szövetségben álló Románia a fegyveres semlegesség mellett döntött. 1916. augusztus 17-én Bukarestben titkos szerződést kötött az Antanttal, amely a Monarchia elleni román támadás ellenértékeként Dél-Bukovinát és a szélesebb értelemben vett Erdélyt Romániának ígérte, nagyjából a Tisza vonaláig. 1916. augusztus 27-én éjjel a román hadsereg átlépte a Kárpátok alig őrzött hágóit. Elfoglalták Székelyföld nagy részét, Dél-Erdélyben pedig többek között Brassót, Petrozsényt, Orsovát. A német és az osztrák–magyar erők azonban Erich von Falkenhayn német gyalogsági tábornok vezénylete alatt már októberben kiszorították Erdélyből a román csapatokat. Miután a térség civil lakossága a „boldog békeidők” hosszú, nyugalmas évtizedei után az 1916. évi erdélyi román betöréssel tapasztalta meg először, mivel jár a háború, a történések komoly társadalmi megrázkódtatást okoztak. A bevonulók kíméletlenül rekvirálták a lakosságtól az élelmet, a takarmányt és az állatállományt. A legnagyobb kárt azonban a támadás nyomában járó, elsősorban a helybeli román lakosság által elkövetett fosztogatások,gyilkosságok és rablások okozták. A betörés következményeként az érintett területek magyar és német anyanyelvű lakossága pánikszerű menekülésbe kezdett, a menekültek száma becslések szerint meghaladta a 200 ezret."

Az elso vilag haborurol en aszt todom, hogy volt nekunk nemet kiraly, Carol 1, aki akart volna menni a nemetekel. A politikusok Bukarestbe akkor csinaltak hogy semlegess legyen Romania, 1914->1916, amikor a kiraly meg halt. Uttana meg a Fraciaval mentunk. Mas orszag is volt semlegess az elso par evben.
 
W

Wilson

Guest
Az elso vilag haborurol en aszt todom, hogy volt nekunk nemet kiraly, Carol 1, aki akart volna menni a nemetekel. A politikusok Bukarestbe akkor csinaltak hogy semlegess legyen Romania, 1914->1916, amikor a kiraly meg halt. Uttana meg a Fraciaval mentunk. Mas orszag is volt semlegess az elso par evben.

Látod máris volt haszna,annak,hogy bereggeltél ide:).Mint látod nem a román semlegességgel volt probléma ha nem azzal,hogy semleges államként az Osztrák-Magyar Monarchia formális szövetségeseként egyik pillanatról a másikra hátba támadta és rabolva fosztogatva gyilkolva betört Erdélybe.Ez olyan mintha napjainkban a semleges Svájc egyik napról a másikra betörne pl Franciaország területére és ott rabolna,gyilkolna,fosztogatna gyanítom nem aratna osztatlan sikert Svájc egy ilyen akcióval:).
 

Sebestyen87

Member
2020. október 12.
39
8
8
azta mamalingás mindenét. hűha.

@Sebestyen87 hogy ne magyartól vagy romántól halljad, olvasd el néhány soron következő ember könyvét akik megélték azt a korszakot ami a mai napig nem hagy minket nyugodni. Ha én betudtam szerezni őket akkor neked is menni fog.

Henri Pozzi könyvei
Francesco Nitti olasz volt pénzügyminiszter könyveit a békéről
Harry Hill Bandholtz, napló nem diplomata módra, román megszállás magyarországon(biztos meg van angolul is)
Father Hlinka's struggle for Slovak freedom( Published by the Slovak council 1938, London) Link
Viscount Rothermere My campaign for Hungary link

De ne küldjél légyszi szekusokat a nyakamra mint Wass Albert nyakára küldtek, na meg magadra is vigyázz mert ha az import meglátja Pozzi nevét, lerángatnak a pincébe:D

Koszi a konyveket, nem hiszem hogy lesz mar rajuk energiam, meg szoktam mar a podcast eket:) Lehet hogy az egesz egy naky conszpiracio, ki tudya. Van meg egy ilyen konspiratio, lehet lahhotal rola. Hogy a Romai Birodalom a romanok-bul(Dak-ok bol) szarmazik es hogy a romanokbol szarmazik az egesz latin vilag. Lehet hogy az is igaz, lehet hogy nem, van ott is egy csomo bizonytek megy konyv meg minden. A nepszamlalas szamit a legtobbet szerintem es lehet hogy Baszta csinalt nep kiurtest ahogy mongya az ellobi post, lehet hogy nem, en nem tudom aszt. De mar nagyon sok ideje, sokkal tobb a roman mint a magyar Erdelyben. En szerintem mindig is az volt, mert hiszem hogy a romaiak-nak volt Napoca - Kolozsvar meg Appulum - Feher Var meg Porollisum - Turda, es a roman nyelv latin nyelv. Van egy kis szlav benne de nem sok.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Koszi a konyveket, nem hiszem hogy lesz mar rajuk energiam, meg szoktam mar a podcast eket:) Lehet hogy az egesz egy naky conszpiracio, ki tudya. Van meg egy ilyen konspiratio, lehet lahhotal rola. Hogy a Romai Birodalom a romanok-bul(Dak-ok bol) szarmazik es hogy a romanokbol szarmazik az egesz latin vilag. Lehet hogy az is igaz, lehet hogy nem, van ott is egy csomo bizonytek megy konyv meg minden. A nepszamlalas szamit a legtobbet szerintem es lehet hogy Baszta csinalt nep kiurtest ahogy mongya az ellobi post, lehet hogy nem, en nem tudom aszt. De mar nagyon sok ideje, sokkal tobb a roman mint a magyar Erdelyben. En szerintem mindig is az volt, mert hiszem hogy a romaiak-nak volt Napoca - Kolozsvar meg Appulum - Feher Var meg Porollisum - Turda, es a roman nyelv latin nyelv. Van egy kis szlav benne de nem sok.
A román nyelvben nagyon sok szláv volt a román nyelvújítás előtt (sok magyar is), de ami ennél fontosabb: a román nyelvnek kiterjedt balkáni szókincse és szubsztrátuma van, elsősorban az albán nyelvből! Ami erősen árnyalja a román mítoszt a dákok túléléséről és sokkal inkább a Balkán középső tájaira teszi a román etnogenezis kezdetét az ottani romanizált népesség leszármazottaiként. A románok valójában tráko-románok, illiro-románok, dardano-románok, dák őseik nem igazán vannak, csak a középkori folyamán vándoroltak a Dunától északra.

Újabb ajánlott olvasmány a félsziget középkori történetéről: Schütz István: Fehér foltok a Balkánon
 
W

Wilson

Guest
Koszi a konyveket, nem hiszem hogy lesz mar rajuk energiam, meg szoktam mar a podcast eket:) Lehet hogy az egesz egy naky conszpiracio, ki tudya. Van meg egy ilyen konspiratio, lehet lahhotal rola. Hogy a Romai Birodalom a romanok-bul(Dak-ok bol) szarmazik es hogy a romanokbol szarmazik az egesz latin vilag. Lehet hogy az is igaz, lehet hogy nem, van ott is egy csomo bizonytek megy konyv meg minden. A nepszamlalas szamit a legtobbet szerintem es lehet hogy Baszta csinalt nep kiurtest ahogy mongya az ellobi post, lehet hogy nem, en nem tudom aszt. De mar nagyon sok ideje, sokkal tobb a roman mint a magyar Erdelyben. En szerintem mindig is az volt, mert hiszem hogy a romaiak-nak volt Napoca - Kolozsvar meg Appulum - Feher Var meg Porollisum - Turda, es a roman nyelv latin nyelv. Van egy kis szlav benne de nem sok.

Azért csak óvatosan ezzel a dáko román elmélettel illetve a román római rokonsággal mert ugye van a vágyvezérelt román történetírás és vannak a nemzetközileg elfogadott tudományos bizonyítékok és tények a román nép eredetéről és nyelvéről és a kettő még minimálisan sem fedi egymást:).
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
a Romai Birodalom a romanok-bul(Dak-ok bol) szarmazik
Hú ez nagyon új. Eddig minálunk, történelmileg elmaradott magyaroknál eddig csak azon röhögtünk, hogy a románok lettek a rómaiaktól. De, hogy a rómaiak lettek az oláhoktól? Már ha egyáltalán lenne bármi köze az oláhoknak (vlach) a dádokhoz. [Nincs semmi közük.] :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

"népkiürítés" azta, oké, töröd a magyart, na de kérem... Ja, hát nem tudod, hogy a népírtás az népírtás, konkrét adatokkal. vagy hát akkor a szerbeket minek cseszegetik sebrenicáért, mikor csak népkiürítést végeztek, de az is lehet, hogy nem is úgy volt, lehet, hogy csak konteó, de hát már ott úgyis több a szerb, mint a bosnyák, hát már nem mindegy?

Ja a román latin nyelv... lehet, hogy azzá vált, mikor a nyelvújításotokkor tudatosan olyan latin és francia szavakat vettek fel. Ennyi erővel a cigányok meg a következő verziók is eszembe jutnak:
a; románok, mert románul beszélnek (meg nyelvújítás előtti románt)
b; a cigányok a rómaiak leszármazottai, hisz románul beszélnek ebből következik:
c; a rómaiak a cigányoktól erednek, hisz románul beszélnek.

Olyan jó, hogy itt vagy. :D

De tudod mit, fogadjuk el, hogy Rómát a rumánok alapították. Egye fene. Térjetek haza mindannyian Olaszországba. Ezt szerintem sok magyar is önzetlenül, filantróp módon támogatnám, csakis felebaráti szeretetből.
 

Sebestyen87

Member
2020. október 12.
39
8
8
Látod máris volt haszna,annak,hogy bereggeltél ide:).Mint látod nem a román semlegességgel volt probléma ha nem azzal,hogy semleges államként az Osztrák-Magyar Monarchia formális szövetségeseként egyik pillanatról a másikra hátba támadta és rabolva fosztogatva gyilkolva betört Erdélybe.Ez olyan mintha napjainkban a semleges Svájc egyik napról a másikra betörne pl Franciaország területére és ott rabolna,gyilkolna,fosztogatna gyanítom nem aratna osztatlan sikert Svájc egy ilyen akcióval:).

Nem tudom ha egy naprol a masikra volt es eleg bisztos vagyok benne hogy nem voltunk szovetsegesek az Osztrak-Magyarok-al WW1-be. De olyatt mar olvastam itt a forumon hogy ha holnap mennenk haboruba az oroszokkal vagy valakivel keleten, a hatunk-nal Magyarorszag nem bisztonsagos:) Engem ez zaklat, hogy sokan vannak akkik erre almodnak es persze hogy mi errol tudunk. Azert van az egesz rosz kapcsolat, mikor a roman aszt mongya hogy "el akarjak tolunk venni Erdelyt" az nem hazuksag, azert is mondom hogy tolerans a roman; mert ok eszt tugyak es evel a rosz szomszedsaggal musaj elni. Majd valahogy lesz:)
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Még ha Basta lett volna az egyetlen, de szemezgessünk az erdélyi magyarírtások hosszú sorából, amiben se az egyéni áldozatok, se az elhurcolt magyar életek, se a kényszer hatására történő elrománosítások nincsenek benne és csak példaként van néhány feltárt, ismertebb eset -a teljesség igénye nélkül:

Rabutin "járás": 1705 végén és 1706-ban Rabutin (francia származású osztrák tiszt) egysége katonai feladatok helyett borzalmas barbárságokat tett. Először amikor Rabutin és hada, miután visszafoglalták a kurucoktól az erdélyi településeket, azonnal felgyújtották őket, vagy az utolsó szálig halomra gyilkolták a magyar lakosokat. Ezek után amikor 1706-ban Rabutin feladta Kassa ostromát az év novemberében (bosszúból) teljesen kirabolta, és porig rombolta Tiszafüredet, Karcagon halomra gyilkoltatta a magyar lakosokat, majd Debrecenbe fészkelte be magát. E tragikus eseménysorozatot nevezték el „Rabutinjárásának”.

a Crisan, Closca és Horea vezette jobbágysereg a következő hetekben hatalmas dúlást és mészárlást vitt végbe Alsó-Fehér, Zaránd és Hunyad vármegyében a nemesek és a nem-ortodox hitűek között. A felhergelt tömegek sorra rohanták le a falvakat, felégették a nemesi kúriákat, azokat pedig, akik nem a görögkeleti rítust követték, áttérésre kényszerítették, vagy kegyetlenül meggyilkolták. Fontos kiemelni, hogy az egy hónapig tartó dúlás és mészárlás szintén nem a magyarság mint nemzet, hanem a nemesség és az „eretnekek” kiirtására irányult, és azok a települések sem részesültek különb bánásmódban, ahol történetesen románok vagy szászok éltek.

Avram Ianku
"hőstettei": A 2. balázsfalvi gyűlés után megindult a román csapatok felfegyverezése, melynek célja az erdélyi magyar lakosság megfélemlítése volt. Azonban a román csapatok szabályos irtóhadjáratba kezdtek a katonailag védtelen magyar települések ellen. Avram Iancu, mint a felkelő románok vezetője, 1848 októberében kisebb, megfélemlítő hadjáratokba kezdett Erdélyben a magyarok ellen. Az egyik legnagyobb visszhangot keltő román akció a zalatnai mészárlás volt. Avram Iancu egyik felkelő társa, Petru Dobra vezette a román csapatokat, akik 700 fegyvertelen nemzetőrt, asszonyt és gyereket, miközben aludtak, a preszákai mezőn lemészároltak. Október közepétől november közepéig tucatnyi magyar település lakosságát mészárolták le a felkelő románok. 1849. január 8-án Ioan Axente Sever, aki Avram Iancu prefektusa volt, bevonult a védtelen Nagyenyedre és a kb. 8000-9000 főnyi felkelő csapata feldúlta a várost és mintegy 900 embert válogatott kegyetlenségekkel lemészárolt. Körülbelül ugyan ennyi menekülés közben fagyott meg, halt meg.Néhány nap leforgása alatt a román felkelők Hariban, Nagylakon, Borosbenedeken és Járán újabb magyarellenes mészárlásokat végeztek.

Erdélyi oláh vérengzések 1848/49-ben:
  • Az első mészárlásra 1848. október 14-én került sor, Kisenyeden. Ezt a települést a magyarok annyira biztonságosnak gondolták, hogy még a szomszédos településekről is ide jöttek védelmet keresni. A románok ostromolni kezdték a falut, de a magyarok több napig kitartottak. Végül aztán letették a fegyvert, mire a románok 140 embert – férfit, nőt, gyermeket – lemészároltak.
  • Pár nappal később Székelykocsárdot pusztította el egy felkelő csapat, itt összesen 60 magyart végeztek ki, állítólag olyan kegyetlenséggel, hogy a falu három lakosa, aki elbújt a románok elől, látva a borzalmakat felakasztotta magát.
  • Szintén októberben a Bél település melletti Boklyán 30 magyart gyilkoltak le.
  • Gerendkeresztúron 200 magyart gyilkoltak meg.
  • Balázsfalván és környékén 400 magyart mészároltak le.
  • Szintén legyilkolták Mikeszásza teljes magyar lakosságát.
  • Zalatna bányavárost felgyújtották, a menekülő lakosságot Ompolygyepű határában lemészárolták. 700 magyar esett itt áldozatul.
  • Október 23-án Boroskrakkó és a környező települések magyarjait végezték ki. A lemészároltak száma 200 volt.
  • Október 28-ról 29-re virradó éjszaka Borosbenedek 400 magyar lakosát végezték ki.
  • Október 29-én Magyarigen 200 magyar lakosát ölték meg. Borosbocsárdon megközelítőleg 40 magyart végeztek ki.
  • Algyógyon 85 magyart gyilkoltak meg.
  • Marosújvárra a környékről 90 magyar nemest fogdostak össze, akiket Balázsfalvára akartak hurcolni. Azonban alighogy elindultak Marosújvárról, a csoportot egy román pap megimádkoztatta, majd mindannyiukat legyilkolták, holttesteiket a Marosba dobva.
  • A székely lakosságú Felvincet a személyesen Avram Iancu által vezetett sereg dúlta fel, itt 30 magyart öltek meg, az elmenekült lakosságból további 170 halt éhen vagy fagyott meg a téli hidegben.
  • A leginkább elhíresült pusztítás 1849. január 8-ról 9-re virradó éjjel történt. Ezen az éjjelen Axente Sever(wd) és Simion Prodan ortodox pópák vezetésével felkelők rohanták meg a Nagyenyedet, megközelítőleg 1000 embert mészároltak le, a híres kollégiumot pedig elpusztították.
  • 1849. május 8-án a román felkelők felégették Verespatakot, a magyar lakosságot pedig lemészárolták.
  • Május 9-én, egy rövid ostromot követően Abrudbányán mészároltak le megközelítőleg 1000 magyart.
  • Ugyanezen a napon Bucsesden további 200 magyart öltek meg.
  • Május 17-én az Abrudbányára visszatérő lakosok közül meggyilkoltak legkevesebb 182 embert
1919, a teljesség igénye nélkül:
- Köröstárkány: 91 tárkányit gyilkoltak meg. Az áldozatok között találni lehetett nőt, férfit, öreget, fiatalt, de még vakot és süketet is. Válogatás nélkül öldököltek. Volt, ahol egész családok tűntek el, de olyan is előfordult, hogy megcsonkították áldozataikat, vagy, hogy élve temettek el embereket.
- Kisnyégerfalva: 19 fő

1944, a teljesség igénye nélkül:
- Szárazajta: 12 magyar
- Gyanta: 41 áldozat (a legfiatalabb egy 2 éves kislány, a nőket megerőszakolták)
- Csíkszentdomonkos: 13 fő
- Egeres: 16 fő
- Eddig feltárt források szerint Kolozs, illetve Szolnok-Doboka megyében, az egeresit is beleszámítva összesen 58 magyarellenes gyilkosság történt 1944 őszén.
- Gyantán: 47 fő (legfiatalabb 2 éves)
- Magyarremetén: 35 fő
- Kishalmágy: 6 fő
- Szentmihály 6 fő
- Torda-Aranyos vármegyéből ezer magyar férfit hurcoltak el
- Tordaszentmihály: 6 fő

Tragikusak az esetekben a kegyetlen, állatias brutalitás és, hogy mai napig a románok, Románia hivatalos hősei lehetnek ezek a bestiák. Utcákat, településeket, közintézményeket neveznek el róluk, szobrokat állítanak nekik. És eddig még nem hallottunk olyat, hogy bármelyik román tiltakozott volna ellenük, kérvényezte volna a közterületek, falvak, intézmények nevének megváltoztatását, szobrok eltávolítását.
Látszik a motívum, látszik a korszakokon való átívelés. Mikor jön a következő? Mert a múlt azt mutatja, hogy lehet itt bármi, lehetünk egy ország népei, lehetünk ellenségek vagy szövetségesek, de a következmény ugyan az. Ahogy egy köröstárkányi visszaemlékező mondta: "Úgy hittük, hogy barátságban élünk.[mármint a környező falvak románságával] Hányan szolgáltak közülük nálunk! Fejszével köszönték meg a kenyerünket!"
csak ugy lehet hogy vissza kell adni..mindent....
 
  • Tetszik
Reactions: ibanez de bobadilla

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nem tudom ha egy naprol a masikra volt es eleg bisztos vagyok benne hogy nem voltunk szovetsegesek az Osztrak-Magyarok-al WW1-be. De olyatt mar olvastam itt a forumon hogy ha holnap mennenk haboruba az oroszokkal vagy valakivel keleten, a hatunk-nal Magyarorszag nem bisztonsagos:) Engem ez zaklat, hogy sokan vannak akkik erre almodnak es persze hogy mi errol tudunk. Azert van az egesz rosz kapcsolat, mikor a roman aszt mongya hogy "el akarjak tolunk venni Erdelyt" az nem hazuksag, azert is mondom hogy tolerans a roman; mert ok eszt tugyak es evel a rosz szomszedsaggal musaj elni. Majd valahogy lesz:)
Ne aggódj. Menjetek nyugodtan az oroszok ellen. Mi majd vigyázunk rátok Nyugatról. Nem kell aggódnotok semmi felől, ne legyenek rossz érzéseid. Csak minél nagyobb erőbedobással a gaz oroszok ellen! Mi a magyarországi románokat is szeretjük, vigyázunk rájuk, őrizzük és támogatjuk a kultúrájukat, ez a bizonyíték, hogy tisztességes embernek a magyaroktól nincs mitől félnie.
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Nem tudom ha egy naprol a masikra volt es eleg bisztos vagyok benne hogy nem voltunk szovetsegesek az Osztrak-Magyarok-al WW1-be. De olyatt mar olvastam itt a forumon hogy ha holnap mennenk haboruba az oroszokkal vagy valakivel keleten, a hatunk-nal Magyarorszag nem bisztonsagos:) Engem ez zaklat, hogy sokan vannak akkik erre almodnak es persze hogy mi errol tudunk. Azert van az egesz rosz kapcsolat, mikor a roman aszt mongya hogy "el akarjak tolunk venni Erdelyt" az nem hazuksag, azert is mondom hogy tolerans a roman; mert ok eszt tugyak es evel a rosz szomszedsaggal musaj elni. Majd valahogy lesz:)
ezt jol erzed..ha ti az oroszokkal harcba kerultok, az biztos hogy mi a karpatokig bevonulunk, es ott fogunk benneteket védeni:))))ez 1000szazalék...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
ezt jol erzed..ha ti az oroszokkal harcba kerultok, az biztos hogy mi a karpatokig bevonulunk, es ott fogunk benneteket védeni:))))ez 1000szazalék...
Ez csak egy kisebbségi vélemény. A többségnek nincs ilyen gondolata, ez csak egy román beidegződés (mindenki magából indul ki alapon); ne zavard össze. Had menjenek az oroszok ellen, ha ez a vágyuk.
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Ne aggódj. Menjetek nyugodtan az oroszok ellen. Mi majd vigyázunk rátok Nyugatról. Nem kell aggódnotok semmi felől, ne legyenek rossz érzéseid. Csak minél nagyobb erőbedobással a gaz oroszok ellen! Mi a magyarországi románokat is szeretjük, vigyázunk rájuk, őrizzük és támogatjuk a kultúrájukat, ez a bizonyíték, hogy tisztességes embernek a magyaroktól nincs mitől félnie.
mekkora fazon vagy....grat:))))
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Több alkalommal mondták az erdélyi magyarok rendszeres kinti körutaim alkalmával, hogy a szövetséges(barátkozó) románnál nincs veszélyesebb !
Pár száz év tapasztalata volt egy mondatban.


Miközben a mostani vezetés is előadja a "szokásos" szövetségesi forgatókönyvet, naponta kreál magyarellenes provokációkat.
Nemzetközi jogot sértő mondvacsinált ügyeket ( Mégsem szabadulhat a terrorizmus (hamis)vádjával elítélt Szőcs Zoltán ) sorozatban.
Nehéz őszintének elfogadni a baráti román kezet.

...úgyhogy a Shengen-i dolog így jó ahogy van!
Majd akkor ha valós javulás lesz.



u.i: Így most megint felbosszantva magam, utána is nézek, hogy lehet segíteni nekik. :mad: :hadonaszos:
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Több alkalommal mondták az erdélyi magyarok rendszeres kinti körutaim alkalmával, hogy a szövetséges(barátkozó) románnál nincs veszélyesebb !
Pár száz év tapasztalata volt egy mondatban.


Miközben a mostani vezetés is előadja a "szokásos" szövetségesi forgatókönyvet, naponta kreál magyarellenes provokációkat.
Nemzetközi jogot sértő mondvacsinált ügyeket ( Mégsem szabadulhat a terrorizmus (hamis)vádjával elítélt Szőcs Zoltán ) sorozatban.
Nehéz őszintének elfogadni a baráti román kezet.

...úgyhogy a Shengen-i dolog így jó ahogy van!
Majd akkor ha valós javulás lesz.



u.i: Így most megint felbosszantva magam, utána is nézek, hogy lehet segíteni nekik. :mad: :hadonaszos:
sajnos jo tapasztalatom nincs veluk....rosszat tudok meselni..
 
W

Wilson

Guest
Koszi a konyveket, nem hiszem hogy lesz mar rajuk energiam, meg szoktam mar a podcast eket:) Lehet hogy az egesz egy naky conszpiracio, ki tudya. Van meg egy ilyen konspiratio, lehet lahhotal rola. Hogy a Romai Birodalom a romanok-bul(Dak-ok bol) szarmazik es hogy a romanokbol szarmazik az egesz latin vilag. Lehet hogy az is igaz, lehet hogy nem, van ott is egy csomo bizonytek megy konyv meg minden. A nepszamlalas szamit a legtobbet szerintem es lehet hogy Baszta csinalt nep kiurtest ahogy mongya az ellobi post, lehet hogy nem, en nem tudom aszt. De mar nagyon sok ideje, sokkal tobb a roman mint a magyar Erdelyben. En szerintem mindig is az volt, mert hiszem hogy a romaiak-nak volt Napoca - Kolozsvar meg Appulum - Feher Var meg Porollisum - Turda, es a roman nyelv latin nyelv. Van egy kis szlav benne de nem sok.

Az a baj,hogy amíg nem néz szembe a román társadalom a román szellemi elit a román nép valós származásával és történelmével addig mindig benne lesz a román társadalomban ez az "izzadságszagú" erőltetett megfelelési kényszer,hogy a magyar nép történelméhez hasonló történelmet és több ezer éves származást igazoljon magának.De egy kreált történelem és származás sose lehet igaz nem válhat a román néplélek magabiztos részévé és ezért van az,hogy Románia az ellenséges felforgató elemet látja az erdélyi magyarokban és még egy nyomorult autonómiát sem akar neki adni.
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Szerintem Sebestyen vagy egy troll vagy olyan fokon nem ismeri a történelmet, hogy nincs miről vitatkozni vele.
A dákó-román elmélet nem csak nálunk egy vicc. Az egész világ röhög rajta. Aki ezzel nincs tisztában azt miről akarjátok meggyőzni?
Dehogy. Csak tudat alatt, vagy fölött tudja, hogy a román nemzet fia mindig a magyarok között tájékozódhat, kulturálódhat, szocializálódhat, kaphat európai kultúrát, gyarapodhat és ha tisztességes módon közeledik, akkor befogadást és védelmet is nyer, gyakorolhatja, vallását, kulturáját, nyelvét, mint oly sok nemzettársa Magyarországon. Ez egy ősi oláh tudatalattiság.