[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 540
8 860
113
Ne aggódj nem hiszek semmilyen táltos ősmagyar szíriuszi kiválasztott marhaságban.Csupán csak arra céloztam,hogy a magyar néptől távol állt más népek rabszolgasorba kényszerítése és kizsákmányolása.
Upsz!
Nem azért írom, de ebben nem lehetünk biztosak.
Ha a hunok felmenőik, rokonaink, de akkor még rabszolgát is tartottunk anno.
Aztán, hogy sok száz évig nem volt független és önálló Magyarország, pláne nem Magyar királlyal, akár apostoli Magyar királlyal, így ebben sem lehetünk biztosak.
Minden jó uralkodó igyekszik gyarapítani az országát. Aztán, hogy mi arra vetemedtünk volna, hogy gyarmat.. ja talán nem. Talán igen. Felesleges ezen agyalni.
Engem jobban izgat, hogy a kebabos "dzsippeket" akkor is nehéznek gondolom ide, és abból is el bírnék képzelni egy itteni gyárat, úgy cakompakk! Aztán a drónokról még nem is beszéltünk.
És majd csak ezek után tervezem a gyarmatosítást. :-DDD
 
W

Wilson

Guest
Upsz!
Nem azért írom, de ebben nem lehetünk biztosak.
Ha a hunok felmenőik, rokonaink, de akkor még rabszolgát is tartottunk anno.
Aztán, hogy sok száz évig nem volt független és önálló Magyarország, pláne nem Magyar királlyal, akár apostoli Magyar királlyal, így ebben sem lehetünk biztosak.
Minden jó uralkodó igyekszik gyarapítani az országát. Aztán, hogy mi arra vetemedtünk volna, hogy gyarmat.. ja talán nem. Talán igen. Felesleges ezen agyalni.
Engem jobban izgat, hogy a kebabos "dzsippeket" akkor is nehéznek gondolom ide, és abból is el bírnék képzelni egy itteni gyárat, úgy cakompakk! Aztán a drónokról még nem is beszéltünk.
És majd csak ezek után tervezem a gyarmatosítást. :-DDD

Hát pedig a magyar népre nagyon is jellemző az élni és élni hagyni elve:).De majd milagro erre jár és jól megszakérti ezt a jelenséget én őszintén kíváncsi lennék a véleményére.
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 540
8 860
113
Hát pedig a magyar népre nagyon is jellemző az élni és élni hagyni elve:).De majd milagro erre jár és jól megszakérti ezt a jelenséget én őszintén kíváncsi lennék a véleményére.
Nem tudom, hogy ez jó e, vagy nem jó e, pláne nem hogy így lenne e, jár érte vállveregetés, és ha igen kitől jár.
Az viszont tudom, ahogy te is tudod, minden uralkodónk igyekezett növelni és gazdagítani az országot.
De a növelés az mindig is csak más "rovására" történhetett, mert nem a tengertől kanyarítottunk ki plusz földeket ugyebár. Aztán, hogy mennyire gyilkolásztuk szadiztuk az alattvalókat, már amikor volt, az más kérdés, és az is hogy ezek a dolgok néha kicsit összecsúsznak vagy kuszálódnak, és ez jó kis vitákat eredményezhet.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 060
6 561
113
Talán mert csak azoknak volt akik valamennyire jók voltak a tengeren is, nem gondolod? Mint ahogy a múltbéli példákból ez kiderül.
Ilyen "néplelkes" akármit nehogy ide hozz! Habár ahhoz is jogod van.

Ami azt illeti az Osztrákok úgy építették ki a gyarmat birodalmukat, hogy hajóra sem kellett szállniuk. Nemcsak mi, hanem a környező országok is mind Osztrák gyarmatok voltak, vagyis: erőforrás és nyersanyag elszipkázás és felvevő piac a termékekre, ment a pénzszivattyú rendesen az "örökös tartományokba".

De az Orosz birodalom is gyarmatosította Szibériát, Kaukázust, és még sorolhatnám. Szibériában több száz olyan népcsoport élt, akik nem voltak Oroszok, más nyelv, más kultúra, más vallás. Aztán megjelentek a cár (vagy a cárnő) gyarmatosítói, katonákkal, hivatalnokokkal és vodkával és ugyanazt csinálták ezekkel a természeti népekkel, mint ami az amerikai indiánokkal, afrikai négerekkel, indiai, maláj, … őslakókkal történt. Rájuk erőltették az új hatalmat, adót szedtek (nem kellett pénzben, elég volt prémben, vagy munkában, sőt gyakran eladták őket rabszolgának, vagy kényszermunkára hurcolták). A vodka pedig lerombolta a közösségeiket, nem volt hozzászokva a szervezetük, akárcsak a behurcolt betegségekhez sem. Csak amíg a többi őslakos kiirtását mindig emlegetik addig a szibériaiak tragédiája felett szemet hunynak.
 
W

Wilson

Guest
Nem tudom, hogy ez jó e, vagy nem jó e, pláne nem hogy így lenne e, jár érte vállveregetés, és ha igen kitől jár.
Az viszont tudom, ahogy te is tudod, minden uralkodónk igyekezett növelni és gazdagítani az országot.
De a növelés az mindig is csak más "rovására" történhetett, mert nem a tengertől kanyarítottunk ki plusz földeket ugyebár. Aztán, hogy mennyire gyilkolásztuk szadiztuk az alattvalókat, már amikor volt, az más kérdés, és az is hogy ezek a dolgok néha kicsit összecsúsznak vagy kuszálódnak, és ez jó kis vitákat eredményezhet.

Azért ez sem teljesen igaz mivel a Horvátokkal 800 évig nagy spanok voltunk tehát valamit a magyarok jól csináltak.
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 540
8 860
113
Ami azt illeti az Osztrákok úgy építették ki a gyarmat birodalmukat, hogy hajóra sem kellett szállniuk. Nemcsak mi, hanem a környező országok is mind Osztrák gyarmatok voltak, vagyis: erőforrás és nyersanyag elszipkázás és felvevő piac a termékekre, ment a pénzszivattyú rendesen az "örökös tartományokba"....

Igaz amit írsz, ez nem kérdéses.
Csak éppen arra nem válasz, hogy nekünk miért nem voltak gyarmataink, mert én arra reagáltam azt amit. (legközelebb visszább is olvass! ;-) )
Szóval ha már történelemórát tartasz, nekünk miért is nem voltak gyarmataink?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 540
8 860
113

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 887
65 708
113
Igaz amit írsz, ez nem kérdéses.
Csak éppen arra nem válasz, hogy nekünk miért nem voltak gyarmataink, mert én arra reagáltam azt amit. (legközelebb visszább is olvass! ;-) )
Szóval ha már történelemórát tartasz, nekünk miért is nem voltak gyarmataink?
Szo-szo de Nagy Lajos kornyeken volt egy halom utkozoallam korulottunk. Szorenyi bansag, meg a macsoi pl, meg hasonlok. Igaz hogy ezek a mi utkozo allamaink voltak de ketszaz evvel kesobb mar gyarmatnak hivtak az ilyeneket.
 
  • Tetszik
Reactions: OhioNurse

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 540
8 860
113
Szo-szo de Nagy Lajos kornyeken volt egy halom utkozoallam korulottunk. Szorenyi bansag, meg a macsoi pl, meg hasonlok. Igaz hogy ezek a mi utkozo allamaink voltak de ketszaz evvel kesobb mar gyarmatnak hivtak az ilyeneket.
Igen, igazad van.
(csak halkan jegyzem meg, hogy valahonnan onnan indult ez a kis oda-vissza, hogy mi béketűrőek vagyunk, és élni és élni hagyni elvet követjük, és én nem igazán értettem egyet, és ott vetődött fel, hogy voltak e gyarmataink, és én azt az álláspontot képviseltem, hogy klasszikus értelemben nem, de egy jó uralkodó igyekszik expanzív lenni, de ezt csak más kárára teheti - na ott befigyelt Horvátország mint perszonálunió, aztán klasszikusban a Ferenc József-föld - aztán most már itt tartunk a Bánságnál, amivel csak egyet tudok érteni. De mint írtam, az élni és élni hagyni elve mentén/miatt indult ez a kis beszélgetés, ami lassan már egy szemantikai és stilisztikai kurzussá növi ki magát, a biztpol-románia keretén belül)
 
  • Tetszik
Reactions: L.O.B
W

Wilson

Guest
Szo-szo de Nagy Lajos kornyeken volt egy halom utkozoallam korulottunk. Szorenyi bansag, meg a macsoi pl, meg hasonlok. Igaz hogy ezek a mi utkozo allamaink voltak de ketszaz evvel kesobb mar gyarmatnak hivtak az ilyeneket.

Hát szerintem a klasszikus gyarmattól ezek a magyar ütköző államok nagyon messze voltak pl szörényi bánság státuszát és viszonyait nem lehet összehasonlítani pl Belga-Kongóval.