[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 360
16 262
113
Bocs, de nekünk magyaroknak pontos statisztikánk van, hála a középkori és újkori királyság adminisztrációjának. A középkori magyar királyságban rendszeresen összeírták az adózókat nevük, jogállásuk alapján, amiből ismerjük a nemzetiségüket és ebből tudjuk becsülni a népességet. Majdnem teljesen fennmaradt az 1495-ös adóösszeírás, ami alapján Erdély lakossága így alakult: 55% magyar, 22% német, 22% román és 1% egyéb adózó

stat.jpg

Forrás

Az 1495-ös állapot, a románok még alapvetően a peremvidékek lakói, a völgyeket magyarok és németek lakják az összeírás alapján (mielőtt megjegyeznéd, bizony a románok pontosan nyilvántartott adózók voltak, még azt is tudjuk, hogy hány pópájuk volt, mert egyszer el lett engedve a pópák adója egy évben valami szerencsétlenség miatt és erről is fennmaradt az okirat):
1495.jpg

Forrás

A magyar többség Basta rémuralmával tűnt el, amikor Erdély népességének jelentős részét egy szisztematikus kampány részeként kiirtották Basta zsoldosai. Ez nem egyszerű háborús kampány volt, hanem Basta maga is deklarálta, hogy a magyarokat ki akarja irtani, majdnem sikerült is neki. Körülbelül az történt ami a harmincéves háborúban a németekkel, itt Erdélyben korábban virágzó, ezer fölötti lakosú mezővárosok romjai között lézengett pár család, a majdnem szín magyar Mezőségen a falvak többsége megsemmisült majd később a magyar földesurak az egyetlen elérhető népességel, a románnal telepítették újra. Ugyanakkor a románok így is csak 1730 környékén érték el az ötven százalékot a fanarióta terror elől menekülő havasalföldi migránsokkal

fig-001-ROM.gif

Forrás

Szóval a népszámlálások szerint ez a történet így zajlott le. Csak a román történészek szeretik a valós számok helyett, amit leírtak a királyság adminisztrátorai a saját fantáziáikra alapozott becsléseket használni, mert az okiratok az elmúlt ötszáz évben nem azt a történetet mesélik el, amit a román nacionalizmus láttatni szeretne!

Jó összefoglaló, de van benne egy nagy hiba.

A magyarság visszaszorulása nem Bastához köthető, hanem folyamatos volt.

Zápolyától/János Zsigmondtól kezdve volt egy 150+ évig tartó vallásháború a magyarságon belül.

Erdélyből és a keleti országrészből a protestánsok megpróbálták kiirtani/kiszorítani a katolikusokat. Hol erőszakosan, hogy adminisztratív módon.

Ez elég sokáig ment, még Esze Tamásék is katolikusokat gyilkoltak a Hegyaljai felkelésnél.

Természetesen az inga időnként visszalengett - Basta - de az aprítás folyamatos volt + ez idő alatt rendszeres török/tatár portyák is pusztították a magyarokat.

Ezt tetézte, hogy a protestáns főurak tömegével telepítették le az orthodox román parasztokat, és még azt is megengedték nekik, hogy megtartsák a hitüket, ezáltal a románságukat.
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 543
8 944
113
Ne értsd félre abszolút nem éreztem úgy,hogy bármi rossz szándék lenne a véleményedben vagy a hozzászólásodban.
Én úgy érzem,hogy azzal,hogy leírtuk itt jó páran objektíven a történelemi tényeket nem lettünk,kevesebbek és az úriember ha fogékony volt rá akkor csak gazdagodott általa.
Részemről jeszoké, nem akarnék én rosszban lenni.
A zárójeles rész is inkább magának a formátumnak, az írásnak szólt, mert itt és így se mimika se hangsúly, aztán alkatunktól függően hajlamosak vagyunk belőle kissé mást érteni.
De azért vitába is szállnék veled. ;)
Úriember volt ez a bánatot! Csak megjátszotta az agyát. Semmi olyat nem írt amit ne tudtam, tudtunk volna, és semmi olyat nem olvasott amit szintén ne tudhatott volna. Talán mást írnék, ha ez mondjuk a facebookon történik, de egy magyar haditechnikával foglalkozó (még ha nem is speciális, de néha persze az is) fórum, aztán qrva hétszentség, hogy nem csak úgy ukmukfukk szambázott ide. Vagy legalábbis én nem adnék rá túl sok százalékot.
No kb kimaxoltam a bocskoros témáját, továbbra sem a szívem csücskei.

Neked pedig minden jót, mert mi mást! (y)
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 543
8 944
113
Jó összefoglaló, de van benne egy nagy hiba.

A magyarság visszaszorulása nem Bastához köthető, hanem folyamatos volt.

Zápolyától/János Zsigmondtól kezdve volt egy 150+ évig tartó vallásháború a magyarságon belül.

Erdélyből és a keleti országrészből a protestánsok megpróbálták kiirtani/kiszorítani a katolikusokat. Hol erőszakosan, hogy adminisztratív módon.

Ez elég sokáig ment, még Esze Tamásék is katolikusokat gyilkoltak a Hegyaljai felkelésnél.

Természetesen az inga időnként visszalengett - Basta - de az aprítás folyamatos volt + ez idő alatt rendszeres török/tatár portyák is pusztították a magyarokat.

Ezt tetézte, hogy a protestáns főurak tömegével telepítették le az orthodox román parasztokat, és még azt is megengedték nekik, hogy megtartsák a hitüket, ezáltal a románságukat.

A bocskoros oláhok a középkor szapora "migránsai".
Azért nem tűnt fel időben mert ők is Istenhívők, még ha ortodoxok is.
Amíg túlerőben nem lettek meg sem mertek nyikkanni.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 360
16 262
113
Kedves Sebestyén!

A történelem nem áll meg. Volt, hogy a magyarok voltak többségben erdélyben, volt, hogy nem. Most éppen a Románok vannak többen. Minden változik.
1.
Mi lesz ha 100 év múlva a magyarok lélekszáma eléri a kárpát medencében a 30 milliót, míg a Románok száma lecsökken 10 millió alá? Ez csak egy felvetés ami 50-50%-ban lehet igaz vagy nem. Semmit nem lehet kizárni. Ahogy a mi lélekszámunk is lecsökkent Erdélyben, úgyanigy a Románok lélekszáma is lecsökkenhet valami okból (elvándorlás, kevés születés, járvány, háború?). Akkor pedig etnikai alapon fogjuk elvenni Erdélyt. Így ismét magyarok fognak lakni arrafelé, amíg meg nem jelenik egy szaporább, életrevalóbb nép (lásd Román nép), harciasabb akik ismét kiszorítanak onnan.
A történelem nem áll meg. Ezért is van bennetek a félelem. Mert - gondoljátok - mi van, ha az Orosz háborúban veszítetek, ahol a magyar mondjuk semlegesek maradnak? Megmondom. Párcium, Észak-Bánát, Sziláhyság, Nyugat-Máramaros (Nagybánya határral) menne Mo-hoz. A történelmi Erdély pedig függetlenként élne tovább, ahol a román-magyar-német és más etnikumok, mint mindig amíg nem volt idegen uralom alatt, egyenjogú lenne.
2.
Fantáziáljunk tovább. Vagy mi van, ha a mi lélekszámunk marad 10 millió és a Románoké felmegy 40 millióra, de közben mi - megelőzve titeket - feltaláljuk a birodalmi lépegetőt vagy a csillagrombolót és a halálsugarat:). Akkor is előállhatunk területi követeléssel. Igaz akkor nem etnikai alapon, hanem az erő jogán.

Nicolae Iorga valami ilyenre gondolt, amikor a magyarok felszámolását jelölte meg román prioritásnak. Nagy nacionalista, de igaz Román hazafi volt. Jól látta a dolgokat.

Üdvözlettel.

Az a helyzet, hogy 100 év múlva a magyaroknál és a románoknál is cigány többség lesz.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 424
56 330
113
Amíg a mostani katonai, politikai, gazdasági szövetségi rendszerben vagyunk addig ne vágjátok magatokat kalandba Erdély vonatkozásában.
Max irány Moszkva, de akkor jönniük kell a románoknak is, aztán a végtelen sztyeppéken bármi megtörténhet.... :rolleyes:
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 164
7 699
113
agronomus hozzászólását olvasni olyan volt mint egy box meccset nézni ahol az egyik fél valami gyilkos kombóval szarrá K.O-za az ellenfelet.:D

U.I
na meg ilyenkor jön rá az ember hogy van még hova fejlődni tudás terén. ha tudtok szakirodalmat linkelni légyszi tegyétek(szerző név is elég) pl a magyar ellenes népirtások listázása esetében döbbentem rá hogy rettentően felületes a tudásom azon a téren.
 
  • Tetszik
Reactions: kaktusz

Vasgyar

Well-Known Member
2020. július 15.
344
1 636
93
Szerintem nem troll normális stílusban mondja el a véleményét illetve az álláspontját a mi feladatunk az,hogy normális stílusban személyeskedés nélkül válaszoljunk neki,hogy megismerhesse a magyarok nézőpontját és a történelmi valamint a tudományos tényeket.
Teljesen azonos azzal, amit románok írnak a nemzetközi fórumokon. Történelemből felmondják az iskolás tankönyveiket például.
Na ne b...z ez most komoly?:eek:
 
W

Wilson

Guest
Részemről jeszoké, nem akarnék én rosszban lenni.
A zárójeles rész is inkább magának a formátumnak, az írásnak szólt, mert itt és így se mimika se hangsúly, aztán alkatunktól függően hajlamosak vagyunk belőle kissé mást érteni.
De azért vitába is szállnék veled. ;)
Úriember volt ez a bánatot! Csak megjátszotta az agyát. Semmi olyat nem írt amit ne tudtam, tudtunk volna, és semmi olyat nem olvasott amit szintén ne tudhatott volna. Talán mást írnék, ha ez mondjuk a facebookon történik, de egy magyar haditechnikával foglalkozó (még ha nem is speciális, de néha persze az is) fórum, aztán qrva hétszentség, hogy nem csak úgy ukmukfukk szambázott ide. Vagy legalábbis én nem adnék rá túl sok százalékot.
No kb kimaxoltam a bocskoros témáját, továbbra sem a szívem csücskei.

Neked pedig minden jót, mert mi mást! (y)

Az én hitem szerint a magyarság több mint a nyelv a kultúra vagy a történelem a magyarság a magyarként létezés egy olyan világlátást életszemléletet erkölcsi és emberi tartást mindennapi létet jelent aminek teremtő és nem pusztító ereje és feladata van.
 

Vasgyar

Well-Known Member
2020. július 15.
344
1 636
93
Egyébként ha végig olvassátok mióta írt a srác teljesen a Magyar-Román diplomácia jönn le! Mi próbáljuk kész ész érvekel meggyőzni, részben normálisan rávezetni a dolgokra. Ő mint a Romulán képviselő leszar mindent és azt hajtogatja hogy akkor sem!!!

Volt anno egy hülye angol film. A címe már nem ugrik be. Valami 3 csajszi akik közül az egyiket el rabolják a Rómaiak. Na ezek után a királyné össze hívja báror népét és felkiált: -a gaz római el rabolta leányom! Ki az a bátor harcos aki vissza hozza nekem Bukarestből?:D:D
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and Bálint

Vasgyar

Well-Known Member
2020. július 15.
344
1 636
93
Persze, most magyar nyelven is olvashattad, ha eddig nem találkoztál az átlag román történelmi ismereteivel és nézőpontjával!
Dolgoztam anno velük de nem nagyon társalogtam velük. Minden csicska munkát megcsináltak és kussoltak. Másra nem voltak használhatók. És nem erdélyi cigányok voltak hanem echte Románok.
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 543
8 944
113
Az én hitem szerint a magyarság több mint a nyelv a kultúra vagy a történelem a magyarság a magyarként létezés egy olyan világlátást életszemléletet erkölcsi és emberi tartást mindennapi létet jelent aminek teremtő és nem pusztító ereje és feladata van.
Szíved joga ezt hinni.
Én nem mondom, hogy ne hidd!
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson