W
Wilson
Guest
Ezek után akár az Oroszokat is lerohanhatják....
Ha már az oroszok említve lettek
USA: Románia legfeljebb 24 órán át tart ki Oroszország ellen
A washingtoni központú Európai Politikai Elemző Központ (CEPA) nemrégiben készült tanulmánya , amely egy romániai orosz támadás hipotetikus forgatókönyvét vizsgálta, arra a következtetésre jutott, hogy 24 órán belül megtörik az úgynevezett Focsani-kapu területén a védekezés, ami végül a fekete-tengeri állam bukásához vezet.
Ennek ellenére a román szakértő és nyugalmazott tábornok, Alexandru Grumaz és számos helyi sajtóorgánum, különösen a DefenseRomania.ro és a Ziare.com nem ért egyet ezzel.
A Focsani-kapu egy szárazföldi terület, amely Románia keleti hadműveleti régiójának déli részén található. Szélessége körülbelül 85 km, mélysége pedig körülbelül 60 km.
A CEPA öt forgatókönyvet dolgozott ki a NATO és az EU csapatainak bevetésére, valamint bevont polgári védelmi szakértőket is, hogy megvizsgálják a NATO csapatok bevetésének lehetőségeit számos régióban.
Az egyik forgatókönyv Romániát, vagy inkább a Focsani-kaput érintette. A másik négy az északi balti útvonalra (Norvégia-Svédország-Észtország), a lengyelországi Suwalki folyosóra, a Nyugat-Balkánra és Líbiára koncentrált.
A forgatókönyv középpontjában a híres Focsani-kapu állt, a Kárpátok nehéz terepe és a Duna, amely akadályt jelent az oroszok számára.
- mondta az egyik szakértő, az amerikai csapatok európai parancsnoka, Ben Hodges, felvázolva a "román forgatókönyvet".
A jelentés szerint, hogy ha szükséges a potenciális ellenség által megtámadott Románia megsegítése, akkor NATO-partnereinek képesnek kellene lenniük katonák gyors odaszállítására, amire azonban a román állam úthálózata teljesen felkészületlen.
Romániának beruháznia kellene az infrastruktúrájába, ami jelenleg nem történik meg
-ÍÁllapítja meg Phillip Petersen, a "Focsani Gate" forgatókönyv koordinátora.
A katonai szakértő és nyugalmazott tábornok, Alexandru Grumaz viszont úgy véli, hogy ez a forgatókönyv nem hihető, mivel szerinte ez a 24 óra csak akkor lehetséges, ha az ország egyáltalán nem védekezik.
Jelenleg Romániának a fegyverek hiánya ellenére sikerült Dobrudzsa említett részét meglehetősen megerősített térséggé alakítani. Először is a Patriot légvédelmi rakétarendszer elemeiről, valamint az MLRS HIMARS-ról beszélünk. Ezenkívül Bukarest pontosan tudja, hogy tervezi elektronikus háború folytatását Oroszországgal, és különösen a krími egységekkel.
Figyelemre méltó, hogy a publikációk kommentátorai kétségeiket fejezték ki azzal kapcsolatban, hogy Oroszországnak érdekében áll-e egyáltalán támadást indítani Románia ellen Emellett nem említik azt a nyilvánvaló tényt, hogy Ukrajna az Orosz Föderáció és a román terület között helyezkedik el és ideális terep a támadásra.