[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 707
113
Az első mondatot nem sikerült elolvasni?
Most komolyan milyen álmodozásról beszélsz? Eléggé kinyilvánítottam, hogy kicsi az esélye. Vagy most mi a bajod? Kérdésre válaszoltam, ráadásul nem is neked.
Leírtam abból mit lehetne maximum kihozni.
Vagy jobban tettszene a minimum a román határ a tiszánál?
Ha nem nekem válaszoltál, akkor ne nekem válaszolj szépen kérlek, ráadásul ne írj marhaságokat. Előre is köszönöm.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Ha nem nekem válaszoltál, akkor ne nekem válaszolj szépen kérlek, ráadásul ne írj marhaságokat. Előre is köszönöm.

Akkor ne írj nekem. Te írtál a hozzászólásra. De nem értelmezted, a feltételes módot. Leírtam egy eshetőséget, arra a beszélgetésre, hogyha a román összeakasztja a bajszát az orosszal és vesztene utána mi történhetne, bizonyos esetben.
Te erre adtál egy fricskát. De akkor miért ne igazítsam ki? Vagy mi tiltja, hogy válaszoljak? Vagy sértésnek veszed? Akkor minek írsz a fórumra, ahol válaszolhatnak. Ráadásul semmi sértőt nem írtam rád nézve.
Szerintem nem jogos a felháborodásod.
 

exsorkatona

Active Member
2014. szeptember 18.
120
158
43
Iszonyatos mennyiségű "ha", és rengeteg feltételnek kell teljesülnie, de a legtöbbet így lehetne kihozni a dolgokból:

Amint a román államapparátus szétesik, helyi kiskirályok veszik át a helyét, meg irtózatos szegénység. Ekkor jönne el az idő, hogy a segítségünkkel (Na meg békefenntartói státusszal) stabilizálni lehetne Erdélyt. Azután jönne az a hosszú időszak ami során konszolidálódik a helyzet, és kialakulnak az új gazdasági, politikai vonalak, és ha ügyesen sakkozunk az erdélyi románok fogják megszavazni a függetlenségüket. Így létrejöhetne egy új független ország a keleti szomszédunkban. (Ami immáron sokkal barátibb.)
Az ez után jövő időszak döntené, el, hogy milyen kapcsolatban lennénk egymással. (De azért hogy mondjuk, hogy egy unió legyen közöttünk hatalmas meló lenne).
A szétesés bekövetkezhet, de ahhoz egy komolyabb katonai konfliktus kellene és mi mint győztesek bevonulunk Erdélybe és a szövetségeseink egy új békével megerősítik 1000 éves határainkat.:hadonaszos:
(Bár, azt nem tudom, hogy az európai egyesült államokat akaróknak ez mennyire fog tetszeni.)
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 386
67 525
113
A szétesés bekövetkezhet, de ahhoz egy komolyabb katonai konfliktus kellene és mi mint győztesek bevonulunk Erdélybe és a szövetségeseink egy új békével megerősítik 1000 éves határainkat.:hadonaszos:
(Bár, azt nem tudom, hogy az európai egyesült államokat akaróknak ez mennyire fog tetszeni.)

Ez csak azon múlik, hogy milyen erőt tudunk felmutatni.
 
K

kamm

Guest
Az egyetlen orszag, amelyik realisan szethullhat, az Ukrajna.
Az sem feltetlenul, de ha a jelenlegi helyzetben stagnal tovabb, akkor elkerulhetetlenne valik 5-10 even belul. Putyinnak csak fenn kell tartani a megosztast mindenfele, mig a low-intensity warfare keleten szepen elvisz minden megtermelt luvnyat (vagy mi a neve)... a Nyugatnak el kell dontenie, hogy befektet egy irgalmatlan osszeget es felhozza az ukranokat legalabb egy roman-bulgar szintre, vagy vegignezi, ahogy szepen felorli oket a 20-30 eves allohaboru es a rettenetes eletkorulmenyeik es szethullanak...
Az vilagos, hogy az EU egyedul biztosan nem fog semmit csinalni, de nekem az az erzesem, hogy meg a Biden koruli 'demokraciaexportban' (=neoconok a globalis cegekkel mogottuk) sem igazan erdekeltek egy oroszokkal hataros orszagban az oroszokkal szembenallo vilagot finanszirozni.

Romanokhoz visszakanyarodva a kovetkezo war game szitut tudom kepzelni: amikor elerkezettnek latjak az idot az oroszok, akkor siman meg sem allnak Karpataljaig es benyomulnak Moldovaba is - ekkor azonnal tele lesz a gatya a romanoknal es mindenuket odapakoljak majd.
Kozben ugye a karpataljai magyarsag biztonsaga rank marad, mondjuk az Ungvar-Szolyva-Okrosmezo vonalig (a felso csucskot vihetik a szlovakok avagy a lengyelek, bar utobbiak szerintem latvanyosan kimaradnanak.). Itt mindent eldont, meddig nyomulnanak az oroszok, mert az kotne le a romanokat azaz megeri nem nyiltan osszeveszni Putyinnal... ha addira Moldova teljesen oroszparti lesz - a fiatalabb generacio mar most is az, igen minimalis koztuk az, aki barmilyen szinten is romannak erazi magat -, akkor bevonulhat 'segiteni' avagy egy-ket 'barati' dandart allomasoztathat mar ott eleve, a romanok kenytelenek lennenek arra koncentralni es egy magyar karpataljai bekefenntarto ero megjelenese max kozepes amerikai morgast eredemenyezne, az Eu megkonnyebbulne, hogy valaki legalabb intezi, a cseheket nemigen erdekelne, a szlovakokkal meg egyutt kell mukodni az elso pillanattol, ok pacifikaljak az eszaki csucskot, mi meg a deli es keleti reszt, az oroszokkal kialakitva egy vonalat (pl a Fekete-Tisza menten.)
Ez persze csak pure brainstorming, a levegobol huztam elo az otletet, de szerintem egy lehetseges scenario...?
 
  • Tetszik
Reactions: exsorkatona

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 386
67 525
113
Hát nézd. Megoldható lenne erőből is.
Nem igazán emlékszem Románia milyen erőt mutatott fel, hogy megkapja Erdélyt. Vagy Koszovó.
Szerintem, csak nagyhatalmi segítséggel sikerülhet.

Hát ez attól függ, hogy mennyire jók a lehetőségeink, meg főleg attól, hogy mennyire agresszívan képezljük ezt el. Egyrészt, ha arra építenénk erőt, hogy lezúzzuk a románokat, akkor ami szóba jöhet azt megvennébnk és embert raknánk rá. Így persze még mindig ki vagyunk szolgáltatva a nagyhatalmaknak valamennyire, de meggondolnák, hogy beszállnak-e a buliba.

Vagy b verzió, nagyon agresszívan oldjuk meg a dolgot. Kihagyjuk a fegyverkezés összes retardált és pazarló lépését és fejlesztését. Építünk egy ötven méter élhosszúságú kocka épületet,a nyolc sarkába, meg a közepébe egy-egy nukival. Nagyon buta bombákat képzelj el, annyira buta bombákat, hogyha ránézel, ötvennel csökken az iq-d. Semmi számítógép, semmi hálózat. A köztes teret kitölteni pármillió tonna fúziós anyaggal, deutérim, lítium 6-7. Egy egyszerű manuáluis kapcsoló,egy katona. Meghúzná, mert fel sem fogná, hogy meghal, ha meg kell húznia, jó halál lenne. Na, ezt csak annyira biztosítanám, hogy környezeti kár ne érhesse, de ha lebombázzák, akkor felrobban. Aztán jöhetne a hiszti a fejlett és demokratikus világból, hogy ez terrorizmus. Oksa, az. Akkor nézzük a visszacsatolás menetrendjét...
Hát így is lehetne.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 209
55 135
113
Hát nézd. Megoldható lenne erőből is.


Hát ez attól függ, hogy mennyire jók a lehetőségeink, meg főleg attól, hogy mennyire agresszívan képezljük ezt el. Egyrészt, ha arra építenénk erőt, hogy lezúzzuk a románokat, akkor ami szóba jöhet azt megvennébnk és embert raknánk rá. Így persze még mindig ki vagyunk szolgáltatva a nagyhatalmaknak valamennyire, de meggondolnák, hogy beszállnak-e a buliba.

Vagy b verzió, nagyon agresszívan oldjuk meg a dolgot. Kihagyjuk a fegyverkezés összes retardált és pazarló lépését és fejlesztését. Építünk egy ötven méter élhosszúságú kocka épületet,a nyolc sarkába, meg a közepébe egy-egy nukival. Nagyon buta bombákat képzelj el, annyira buta bombákat, hogyha ránézel, ötvennel csökken az iq-d. Semmi számítógép, semmi hálózat. A köztes teret kitölteni pármillió tonna fúziós anyaggal, deutérim, lítium 6-7. Egy egyszerű manuáluis kapcsoló,egy katona. Meghúzná, mert fel sem fogná, hogy meghal, ha meg kell húznia, jó halál lenne. Na, ezt csak annyira biztosítanám, hogy környezeti kár ne érhesse, de ha lebombázzák, akkor felrobban. Aztán jöhetne a hiszti a fejlett és demokratikus világból, hogy ez terrorizmus. Oksa, az. Akkor nézzük a visszacsatolás menetrendjét...
Hát így is lehetne.



Már mikor mondtam, hogy vegyunk pár Sarmatot is....
:D
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 221
67 760
113
Ezutan a nagy revizio utan egyebkent megmondana valaki hogy mihez kezdenenk Erdelyben azzal az 5-6 millio romannal meg cigannyal? Mert ezt par ezer fos hadseregunket ez a par millio civil is megeszi reggelire. Irjuk hogy jajj de felfegyverezzuk azt az 1 millio szekelyt, mibol, honnet? Kozben meg arra nem gondolunk hogy a roman meg felfegyerez ugyanigy 5-6 milo romant. A szekelyek semmit sem tehetnenek mert eloszor oket szallna meg a milicia. A Tiszanal vedekezve meg sosem foglalnank vissza teruleteket, lasd Karabahi eset.
Mondjuk azt nem ertem meg hogy miert akarja mindenki a olyan nagyon a ket legcsorobb videket visszahoditani, Erdely es Karpatalja, mig a kicsit gazdagabb Burgenlandot erdekes modon senki sem...
Az legalabb hozna egy kis penzt a konyhara.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55 and Karak95

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 229
113
Ezutan a nagy revizio utan egyebkent megmondana valaki hogy mihez kezdenenk Erdelyben azzal az 5-6 millio romannal meg cigannyal? Mert ezt par ezer fos hadseregunket ez a par millio civil is megeszi reggelire. Irjuk hogy jajj de felfegyverezzuk azt az 1 millio szekelyt, mibol, honnet? Kozben meg arra nem gondolunk hogy a roman meg felfegyerez ugyanigy 5-6 milo romant. A szekelyek semmit sem tehetnenek mert eloszor oket szallna meg a milicia. A Tiszanal vedekezve meg sosem foglalnank vissza teruleteket, lasd Karabahi eset.
Mondjuk azt nem ertem meg hogy miert akarja mindenki a olyan nagyon a ket legcsorobb videket visszahoditani, Erdely es Karpatalja, mig a kicsit gazdagabb Burgenlandot erdekes modon senki sem...
Az legalabb hozna egy kis penzt a konyhara.
Mert a miénk.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 386
67 525
113
Ezutan a nagy revizio utan egyebkent megmondana valaki hogy mihez kezdenenk Erdelyben azzal az 5-6 millio romannal meg cigannyal? Mert ezt par ezer fos hadseregunket ez a par millio civil is megeszi reggelire. Irjuk hogy jajj de felfegyverezzuk azt az 1 millio szekelyt, mibol, honnet? Kozben meg arra nem gondolunk hogy a roman meg felfegyerez ugyanigy 5-6 milo romant. A szekelyek semmit sem tehetnenek mert eloszor oket szallna meg a milicia. A Tiszanal vedekezve meg sosem foglalnank vissza teruleteket, lasd Karabahi eset.
Mondjuk azt nem ertem meg hogy miert akarja mindenki a olyan nagyon a ket legcsorobb videket visszahoditani, Erdely es Karpatalja, mig a kicsit gazdagabb Burgenlandot erdekes modon senki sem...
Az legalabb hozna egy kis penzt a konyhara.

Bőven nem szegény terület, de még fontosabbak az ott élők.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 229
113
Majd felvirágoztatjuk. A harminc alatti románokat meg áttelepítjük a nyugati határra, lesz még Győr kétmilliós román város, ott nem zavarnak senkit, dolgozzanak csak a magyar iparban. Erdélyből meg ötven év alatt kihalnak az idősebbek és szín magyar lesz, nyolcvan százalékát visszaerdősítjük, hatalmas völgyzáró gátakkal kiaknázzuk a vízenergiakészleteket és az évszázad végére egy gyönyörű erdő- hegyvidék lesz hatalmas tavakkal, egy igazi kis svájci táj, ahol a székely vaker dominál!
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 386
67 525
113
Majd felvirágoztatjuk. A harminc alatti románokat meg áttelepítjük a nyugati határra, lesz még Győr kétmilliós román város, ott nem zavarnak senkit, dolgozzanak csak a magyar iparban. Erdélyből meg ötven év alatt kihalnak az idősebbek és szín magyar lesz, nyolcvan százalékát visszaerdősítjük, hatalmas völgyzáró gátakkal kiaknázzuk a vízenergiakészleteket és az évszázad végére egy gyönyörű erdő- hegyvidék lesz hatalmas tavakkal, egy igazi kis svájci táj, ahol a székely vaker dominál!

Mondjuk közvetlen nyugati kapcsolatot nem adnék nekik, abból jó nem sülne ki. Menjenek szépen a regátba.
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 707
113
Akkor ne írj nekem. Te írtál a hozzászólásra. De nem értelmezted, a feltételes módot. Leírtam egy eshetőséget, arra a beszélgetésre, hogyha a román összeakasztja a bajszát az orosszal és vesztene utána mi történhetne, bizonyos esetben.
Te erre adtál egy fricskát. De akkor miért ne igazítsam ki? Vagy mi tiltja, hogy válaszoljak? Vagy sértésnek veszed? Akkor minek írsz a fórumra, ahol válaszolhatnak. Ráadásul semmi sértőt nem írtam rád nézve.
Szerintem nem jogos a felháborodásod.
Ezek után abszolút nem érdekel a véleményed.