[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 459
4 603
113
Ha hozna egy minimum színvonalat, ami azért nincs a riválisoktól fényév távolságra, akkor persze.
Nézd meg a Komondor MRAP-ot, legyünk rá büszkék csak azért, mert magyar ? Dehát sehol sincs a konkurenciához képest...

A Dákónak az a szerencséje, hogy a franciák meglátták benne a budget, filléres márkát, amibe kevés pénzt ölve le lehet fedni a belépő szintet. Ugyanez a Lada, abba is beszálltak a franciák, csak ugye Európában két "híg lé" nem fér meg egymás mellett, ezért a Ladát meghagyták a keletnek.. Európában pedig az autó meg a tömegközlekedés közti űr betöltésének feladatát megkapta a dácsa.
A Dacia alkotói még határeset de európaiak, rá lehet őket venni ímmel-ámmal az igényes munkára, de ezt a Lada alkotóiról nem lehet elmondani, az a márka kb menthetetlen volt. Bele se kellett volna fogni az európai piacra való betörésbe. Még kell nekik vagy 70 év felzárkózás akkor talán.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 551
4 722
113
Van nekunk olyan auto, amit Dacia-nak hivnak:)) Mi gyartyuk, meg ha a Francia at is vette. A MINI-t is at vette a Nemet, peldaul, megis Angol brand. Nektek mi van?? A Nemeteknek gyartyatok az Audit.
Nem bántásból, de a Dacia három gyárából kettő nem Romániában van, azt ugye tudod?
Senki nem írja le különben a román ipart. De az elmúlt tíz évben az újra iparosításunk elég jól halad, és ha Isten is úgy akarja, akkor 2030-ra olyan eredményeink lehetnek, amikkel elérünk egy cseh szintet.
A népek versenyben vannak, ez mindig így volt. A román pedig velünk élt, majd egyszer csak öntudatra ébredt (ébresztették) és a magyarok úgy találták magukat, mint a
mesebeli Sün Balázs (talán ismered a meséjét, ha nem itt egy feladat :)).
Sok eszetlenséget összehordanak a történelemből. Az első fejedelemtől kezdve, Vlad Drakulig, majd mind félig magyar, vagy éppen kun volt. Hová lettek a besenyők, a kunok? Gondolkodtál már ezen?
  • Mind Basarabnak, mind apjának a neve (Thocomerius) kun eredetűek. Bár apját egyesek Batu kán családjából származtatják, tehát nem zárható ki, hogy Basarab valójában tatár származású volt.
  • Basarab és fia, Miklós Sándor katolikusok voltak akkor, amikor a románok már évszázadok óta a keleti egyházhoz tartoztak, és Havasalföldön a kunok voltak az egyedüli katolikus nép.
Csak egy kis lecke! Nem bántásból!

Remélem az is bánt, hogy amikor Vajdahunyad várba, Segesvárra, vagy egyéb helyekre megyünk nincs magyar felirat sehol.
Remélem az is bánt, hogy Váradon, Szent László városában szinte eltörölték a magyar múltat.

Tényleg nem bántásból! Remélem hogy román fórumokon a magyar éned is megszólal! Szívesen végigmegyek veled a fals dolgokon, ha gondolod.
Még tényként sem közlök dolgokat, csak feldobok elgondolkodtatásból pár dolgot!

Van itt is hülyeség bőven! De a Dákó-Román kontinuitás olyan agymosást rendezett egyes fejekben, átszőve az ortodoxia vakbuzgóságával, hogy nagyon kilátástalan
dolognak tűnik az egész!
Amikor a Youtube-on, meg úgy mindenütt mongóloznak, bozgoroznak egy amúgy, lássuk be, asszimiláló vándor pásztornép leszármazottai az sem a legkellemesebb.

Értékelem az identitásod, azt is hogy felvállalod és azt is hogy idejöttél! Nekem, bár nem egy a világszemléletünk, te egy kis hős vagy! Becsülöm!
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
az a hajó, amiről ti álmodoztok rég elment . vagy ha mégis, akkor egyenes út a zátonyra, ennyi. ja és tényleg nem vagyok olyan hülye, hogy 20-25 hkval, nekiálljak felszabadítani Pirézföldet, ugyanis nem szedek semmilyen, realitásértékre károsan ható drogot. Szóval "harcolni" magyar külpolitikának kellene gyk.: olyan szövetségesek támogatását bírni, aki nyomást gyakorolnánk a másik oldal hülyéire Bukarestben, Kijevben .De ehhez képest van egy hisztériásan sipákoló kézivezérelt Kakadunk, akit túl soxor rúghattak fejbe a futsall-labdával. Szóval sok sikert.

Nagyon régóta nem volt ilyen jó külügyérünk... de ilyen jó kormányunk se. Egytől-egyik jól képzett szakemberek, karakterek... beszélnek angolul, és nem az a vezérelv irányítja őket, hogy "merjünk kicsik lenni", össze nem hasonlítható a 2002-2010 közötti bélsár minőségű aljadékokkal. Lásd: Kócos asszony, ferenc testvér, patkányfejű kóka, veres jani, libajnai, stb stb..

És ennek a mostani külügyérnek megy az, ami nekem nem menne, az önmérséklet és türelem, realitásérzék!
Bárcsak ilyen karakterek lennének az ellenzéknek is, de ott csak hulladékok vannak. :(
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 411
93 249
113


Szervusz! tovabra is olvasom a topikot, annak ellenere hogy jo sok volt a szidas es nem sok a tisztelet. Bisztos vagyok benne hogy az orszagomnak roszat nem csinalok vele, de ha annak a kerdese fel merule bennem, akkor el is huznek.

Felig Magyar vagyok, Magyar templomba jartam sok evig, jo sok Magyar baratom is csaladom van, ismerem az oszes Magyar nepi enneket, stb. Nem jol irok mert nehez a Magyar iras, de a diakritikat azert Romanul sem hasznalom. Szoval azok akik az irasomat tamagyak, harom nyelvet majdnem perfektul beszelek, sokkal jobban tudok Angolul mint Magyarul.

Ahogy en latom a dolgokat, es nem csak en, hanem az egesz vilagon igy van: az etnikai meg a nemzeti tema az ket kulombozo tema. Lehet az ember Magyar aki Erdelybe el, buszke is leket ra hogy Magyar, de az nem jelenti aszt, hogy Magyarorszagnak az ugynoke vagy hogy nem Romania hazafi. Csak egy par peldat adok abbol ami most kulfoldon megy: vannak a Proud Boys, akiknek szurkolok es figyelem oket, a vezer egy afro-Kubai. Ott vannak a “rooftop Coreans” – nagyobb Amerikaiak mint az oszes Biden Demokrata. Trump-nak a legg husegesebb embere egy Indiai, Kash Patel. Mi hazafiak nem azert szurkolunk az Amerikanak mert ok a nagy kutyak es segbe akarjuk oket nyalni, hanem azert, mert szeretyuk azokat az elveket amejkert o harcol. FREEDOM. FAMILY. GOD. COUNTRY.

Mar irtam, de szerintem Viktor Orban egy nagyon nagy ember, es ha nyerni fogunk a globalistak ellen, Viktor Orban a vilagtortenelembe marad hogy meg mentette Europat. Mi is azert imatkozunk hogy egy olyan vezerunk legyen – nem sok mindent tudok Orbanrol a kulpolitika kivul, szoval lehet hogy sok mindent csinal roszul is, nem tudom. Szoval ez az AUR, anti-globalista, pro-God, pro-freedom. Nem Magyar ellenes az AUR, hanem UDMR ellenes. Az UDMR az egy part, es lehet egy part ellen lenni, az nem sovinizmus. Jelenleg mindenki szigya az AUR-t, minden csatorna, es annal nagyobb lesz tole a mozgas. Nem csak a George Simion van ott aki redkivuli, hanem nagyon sok rendkivuli embert sikerult magamelle allitani. Magyarokat is.

En nem tagadom le a Magyar gyokereimet, es aszt akarom hogy a Magyarok es a Szekelyek jo eletet elyenek itt. Magyarnak lenni Romaniaba az e bonusz, nem egy atok. Sokszor fel is neznek a magyarokra es sokszor jobban tiszelik oket mint a sajatyjukat, ha a tisztelet viszonos. Ludovik Orban volt a miniszterelnok itt sok evig, te el tudod kepzelni hogy Magyarorszagnak legyen egy olyan miniszterelnok hogy Traian Vacarescu? Le kopnek az emberek az utcanJ))

Ott van a “3-seas initiative”, Romania egy fontos resze annak. Ott van a Visegrad is, remelem be juttunk.. ha meg nem, akkor a Visegrad is veszit belole, nem csak mi. Nehez ev jon majd mindenkinek, de ha veszitenek a komunistak, nagy jovoje van Romanianak. Tobb szaz ezer Roman akar jonni haza kulfoldrol, azok sok minden jot fognak majd epiteni. Tele van az orszag programmozoval es a tobbi ipar is egyre jobb. A mezogazdasagnak is oriasi a potencial. Mikor aszt nezitek hogy valami le van maradva, az mindig jo jel, mert jo sok hely van a novekedesre. Hol voltunk most 10 eve es hol vagyunk most, majd meg latod 5 ev mulva, 10 ev mulva. Az utakat mikor egyszer meg epited, azok mar ott vannak, de a tengert meg a hegyeket meg a tobbi kincset aszt nem lehet meg epiteni ha az nincs. Ez a topik Romaniarol szol es be szoltam en is, hogy meg legyen a pro-Romania allaspont is it. Vedem a hazamat amikor latom hogy ugy le van nezve mindha az utolso ge_i lenne, mikor pedig mi vagyunk itt a nagy kutya ennek a resznek Europaba. Igaz hogy fel nezunk ratok sokszor sok mindenbe, de mi igazan Lengyelorszaggal vagyunk versenybe, nem veletek.

Koszonom hogy szepen irtal, latszik hogy idosebb vagy, vannak gyerekeid es mas a hozzaalas is. Egeseget!
Nah, ha egy ilyennel inditasz, az tök párbeszédképes. Nem értek sok dologgal egyet, de erről lehet beszélgetni.

@Srácok: ez a tiltsák ki, stb. nagyon cink. A Safe Space a tornából felmentett balosok világa. Sztem hanyagoljuk.
Ha vkinek magas vérnyomása van, tegye ignorra, ha alacsony olvassa :)
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
A Dacia alkotói még határeset de európaiak, rá lehet őket venni ímmel-ámmal az igényes munkára, de ezt a Lada alkotóiról nem lehet elmondani, az a márka kb menthetetlen volt. Bele se kellett volna fogni az európai piacra való betörésbe. Még kell nekik vagy 70 év felzárkózás akkor talán.

..szerintem kár azon vitatkoznunk, hogy melyik a nagyobb fostaliga, a dákó vagy a láda, én személyesen, úgy se vennék egyiket sem, soha, szóval a kelleténél nagyobb figyelmet nem fordítanék erre az ügyre.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Nah, ha egy ilyennel inditasz, az tök párbeszédképes. Nem értek sok dologgal egyet, de erről lehet beszélgetni.

@Srácok: ez a tiltsák ki, stb. nagyon cink. A Safe Space a tornából felmentett balosok világa. Sztem hanyagoljuk.
Ha vkinek magas vérnyomása van, tegye ignorra, ha alacsony olvassa :)


Maximálisan egyetértek... ciki ez a moderátorért picsogás.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Nah, ha egy ilyennel inditasz, az tök párbeszédképes. Nem értek sok dologgal egyet, de erről lehet beszélgetni.
...
Caspiannal az a baj, hogy indiai és fingja nincs az európai dolgokról. Az ázsiai videóit szivesen néztem, mert arról nyilván többet tud mint én, de az európaiaknál fogtam a fejem.....nem is követem már a munkáját annyira leadta a minőséget.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 387
67 528
113
az a hajó, amiről ti álmodoztok rég elment . vagy ha mégis, akkor egyenes út a zátonyra, ennyi. ja és tényleg nem vagyok olyan hülye, hogy 20-25 hkval, nekiálljak felszabadítani Pirézföldet, ugyanis nem szedek semmilyen, realitásértékre károsan ható drogot. Szóval "harcolni" magyar külpolitikának kellene gyk.: olyan szövetségesek támogatását bírni, aki nyomást gyakorolnánk a másik oldal hülyéire Bukarestben, Kijevben .De ehhez képest van egy hisztériásan sipákoló kézivezérelt Kakadunk, akit túl soxor rúghattak fejbe a futsall-labdával. Szóval sok sikert.

Azért tűnhet elmenőnek, mert a fajtád hetven évig kényszerítette itt a népet arra, hogy nézze ahogy távolodik, minden egyes elszakított részen az elűzött, megalázott, asszimilált magyarral. Ne aggódj, itt sincs senki, aki 25 tankkal állna neki ennek a kényes feladatnak, de ha még egy darabig kívül tudjuk a bomlasztó fajtádat rekeszteni a hatalomból, akkor lesz ez a tank elég is. Akkor majd szomorúan árulók lesztek, ahogy szoktátok a jóindulatotokkal, de már erre is felkészültünk némi történelmi tapasztalattal. Jelenleg jobb a külügyi érdekérvényesítésünk mint az elmúlt évtizedekben bármikor. Tudom, hogy ez fáj, hiszen te a megalkuvó, besimuló, merjünk kicsik lenni irányzaton lógsz nyálfolyással a szád sarkában, ahányszor egy-egy fogyatékos kozmopolita ideológusod megszólal. De hát az a baj, hogy a tehetségen felül van még egy pont ami növeli azt az erőt, ami a forduló világot hozza majd el. A tenni akarás. Nem a retkes bolsevik gyávaság, ami csak a fegyvertelenek kínzásának ugrik neki bősz hévvel patkányokat felböffenve hatalomnak. Hanem az egész társadalom kovácsolása és ennek a társadalomnak az akarása. Ti kirekeszthetitek magatokat ebből, de hát ti is jók lesztek valamire. Mondjuk aknaszedőnek, ahogy a szovjet példaképeitek használtak másokat.
 
  • Tetszik
Reactions: Hegylakó

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Nagyon régóta nem volt ilyen jó külügyérünk... de ilyen jó kormányunk se. Egytől-egyik jól képzett szakemberek, karakterek... beszélnek angolul, és nem az a vezérelv irányítja őket, hogy "merjünk kicsik lenni", össze nem hasonlítható a 2002-2010 közötti bélsár minőségű aljadékokkal. Lásd: Kócos asszony, ferenc testvér, patkányfejű kóka, veres jani, libajnai, stb stb..

És ennek a mostani külügyérnek megy az, ami nekem nem menne, az önmérséklet és türelem, realitásérzék!
Bárcsak ilyen karakterek lennének az ellenzéknek is, de ott csak hulladékok vannak. :(
Je suis!
Nem vagyok egy himnuszéneklős típus, sőt kimondottan irritál, amikor úton-útfélen aprópénzre váltják a nemzet központi szimbólumát. Ceausescu Romániájában nőttem fel, ahol a magyar himnusz hallatán azonnal könnybe borult a szemünk és összeszorult a gyomrunk, s énekeltük azt, bár tudtuk, hogy a szekuval gyűlhet meg a bajunk. A rendszerváltás után viszont azt látva, miként teszik nevetségessé saját nemzeti szimbólumaikat a román nacionalisták, fenntartásaim lettek a már minden istentisztelet végén, minden magyar világi rendezvény, iskolai vagy bármilyen magyar esemény alkalmával szinte kötelezően elénekelt magyar himnusz kapcsán. Amikor a kifakult román trikolór már a közbudik ablakában is ott lengedezett Marosvásárhelyen, Kolozsváron pedig Funar piros-sárga kék kukáiba dobálhattuk a szemetet, sokan megértettük, miért is több sok esetben a kevesebb. A nemzeti himnusz szabad eléneklése viszont minden nemzeti kisebbség számára érzelmi kérdés, eléneklésének joga pedig alapvető szabadságjogainak egyike. Ettől csak diktatúrák fosztják meg saját kisebbségeiket. Illetve Ukrajna. Az Ukrán Biztonsági Szolgálat ugyanis hazaárulás, Ukrajna területi integritásának és sérthetetlenségének megsértése vádjával indított büntetőeljárást a szürtei kistérségi tanács tagjai ellen, akik a november 21-i alakuló ülésen az ukrán után elénekelték a magyar himnuszt is. Nyilván Ukrajnában más nemzeti kisebbség is elénekli saját nemzeti himnuszát is az ukrán mellett, de eddig csak a magyarok esetében számított ez hazaárulásnak. Mert elsősorban nem is nekik, hanem a budapesti kormánynak szól. Talán ideje lenne végre már tárgyalóasztalhoz ülni az üzengetés helyett és belátni, hogy minden budapesti keménykedésnek épp azok isszák meg a levét, akikért állítólag harcolunk és kiállunk. A magyar kormánynak ezesetben valóban lépnie kell valamit. Remélhetőleg ezúttal talál már valami jobb fegyvert, mint a három éve hatástalanul használt bojkottot. Addig is Je sui kárpátaljai, szürtei magyar!
 
  • Tetszik
Reactions: sisimoto

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Azért tűnhet elmenőnek, mert a fajtád hetven évig kényszerítette itt a népet arra, hogy nézze ahogy távolodik, minden egyes elszakított részen az elűzött, megalázott, asszimilált magyarral. Ne aggódj, itt sincs senki, aki 25 tankkal állna neki ennek a kényes feladatnak, de ha még egy darabig kívül tudjuk a bomlasztó fajtádat rekeszteni a hatalomból, akkor lesz ez a tank elég is. Akkor majd szomorúan árulók lesztek, ahogy szoktátok a jóindulatotokkal, de már erre is felkészültünk némi történelmi tapasztalattal. Jelenleg jobb a külügyi érdekérvényesítésünk mint az elmúlt évtizedekben bármikor. Tudom, hogy ez fáj, hiszen te a megalkuvó, besimuló, merjünk kicsik lenni irányzaton lógsz nyálfolyással a szád sarkában, ahányszor egy-egy fogyatékos kozmopolita ideológusod megszólal. De hát az a baj, hogy a tehetségen felül van még egy pont ami növeli azt az erőt, ami a forduló világot hozza majd el. A tenni akarás. Nem a retkes bolsevik gyávaság, ami csak a fegyvertelenek kínzásának ugrik neki bősz hévvel patkányokat felböffenve hatalomnak. Hanem az egész társadalom kovácsolása és ennek a társadalomnak az akarása. Ti kirekeszthetitek magatokat ebből, de hát ti is jók lesztek valamire. Mondjuk aknaszedőnek, ahogy a szovjet példaképeitek használtak másokat.
Na már a fajtázásnál tartunk, ha nem tudsz érvekkel adatokkal válaszolni? Lesz tank elég: max é-koreai jegyrendszerrel párosítva, de ugye nem zavar a realitás. És nyugodj meg: hacsak egy romániai diktátor nem kezdi újra a Ceaucescu-féle kisebbségi üldözést, a magyar lakosság, a katonai és politikai vezetés nem fog harcba indulni a csíki sóbányákért, Persze megalakíthatjátok a saját szuperkomanndótokat, de az a XIX században úgy fog járni, mint ők: https://hang.hu/kulfold/2020/05/09/amatornek-tuno-kommandosokat-fogtak-el-venezuelaban/
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Je suis!
Nem vagyok egy himnuszéneklős típus, sőt kimondottan irritál, amikor úton-útfélen aprópénzre váltják a nemzet központi szimbólumát. Ceausescu Romániájában nőttem fel, ahol a magyar himnusz hallatán azonnal könnybe borult a szemünk és összeszorult a gyomrunk, s énekeltük azt, bár tudtuk, hogy a szekuval gyűlhet meg a bajunk. A rendszerváltás után viszont azt látva, miként teszik nevetségessé saját nemzeti szimbólumaikat a román nacionalisták, fenntartásaim lettek a már minden istentisztelet végén, minden magyar világi rendezvény, iskolai vagy bármilyen magyar esemény alkalmával szinte kötelezően elénekelt magyar himnusz kapcsán. Amikor a kifakult román trikolór már a közbudik ablakában is ott lengedezett Marosvásárhelyen, Kolozsváron pedig Funar piros-sárga kék kukáiba dobálhattuk a szemetet, sokan megértettük, miért is több sok esetben a kevesebb. A nemzeti himnusz szabad eléneklése viszont minden nemzeti kisebbség számára érzelmi kérdés, eléneklésének joga pedig alapvető szabadságjogainak egyike. Ettől csak diktatúrák fosztják meg saját kisebbségeiket. Illetve Ukrajna. Az Ukrán Biztonsági Szolgálat ugyanis hazaárulás, Ukrajna területi integritásának és sérthetetlenségének megsértése vádjával indított büntetőeljárást a szürtei kistérségi tanács tagjai ellen, akik a november 21-i alakuló ülésen az ukrán után elénekelték a magyar himnuszt is. Nyilván Ukrajnában más nemzeti kisebbség is elénekli saját nemzeti himnuszát is az ukrán mellett, de eddig csak a magyarok esetében számított ez hazaárulásnak. Mert elsősorban nem is nekik, hanem a budapesti kormánynak szól. Talán ideje lenne végre már tárgyalóasztalhoz ülni az üzengetés helyett és belátni, hogy minden budapesti keménykedésnek épp azok isszák meg a levét, akikért állítólag harcolunk és kiállunk. A magyar kormánynak ezesetben valóban lépnie kell valamit. Remélhetőleg ezúttal talál már valami jobb fegyvert, mint a három éve hatástalanul használt bojkottot. Addig is Je sui kárpátaljai, szürtei magyar!

A magyar kormány már lépett, támogatja Kárpátalját, az ott élő magyarokat, ruszinokat és ukránokat... befogadja a dolgozni kívánó ukránokat, ukrán gyerekeket nyaraltat a Balatonnál stb..

Most a náci ukrán kormánynál pattog a labda. Megkéne ezt hálálniuk, nem b.szogatni a kisebbséget azért, mert az anyaországuk foglalkozik velük.

Észlelem azt a csicska, szoci tempót, amit a hozzáállásod jelez, gyurcsányék beszéltek így anno. Ők kértek mindig elnézést azért, hogy élnek, léteznek a környező népektől.

Köszi, ebből nem kérnek a magyarok, ezért szavazzák meg 10 éve kétharmaddal a jelenlegieket. :):);)
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 387
67 528
113
Na már a fajtázásnál tartunk, ha nem tudsz érvekkel adatokkal válaszolni? Lesz tank elég: max é-koreai jegyrendszerrel párosítva, de ugye nem zavar a realitás. És nyugodj meg: hacsak egy romániai diktátor nem kezdi újra a Ceaucescu-féle kisebbségi üldözést, a magyar lakosság, a katonai és politikai vezetés nem fog harcba indulni a csíki sóbányákért, Persze megalakíthatjátok a saját szuperkomanndótokat, de az a XIX században úgy fog járni, mint ők: https://hang.hu/kulfold/2020/05/09/amatornek-tuno-kommandosokat-fogtak-el-venezuelaban/

Milyen adatokkal mire? :D :D :D Nézd, ha azt látom, hogy évente ömlik a technika, meg az ember a szükséges erő eléréséhez, nem ellenem, akkor még az ÉK jegyrendszert is vállalom és a türelmetlenebbjét is erre kérem. Lehet, hogy te nem tudsz kiszakadni az egyén megélésén kívüli nagyobb léptékű gondolatok világába, de szerintem még az elszakadtaknak is megy. Persze biztosan azért van autonómiatörekvés Erdélyben, mert olyan rohadt jó nekik most és volt az elmúlt évtizedekben, hogy azt mondják nekünk, hogy fiúk, inkább ne, most minden szuper. :D
 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Nem mai, de nagyon jó összehasonlító cikk a magyar és a román autógyártásról. Ráadásul egy román szerzőtől.
A románok elvesztették a BMW egymilliárd euróját, mert nem akarnak „fogat mosni”!

Ráadásul azóta átadták az M8, M44, M4-es újabb szakaszait. Az AUDI, Mercédesz átáll elektromosautó gyártásra stb.

Nos ami az agráriumot illeti, hasonló a helyzet. Ugyan alapanyagokból mennyiségre többet termel Románia, de a minőségben már messze roszabb. Valaki linkelte a gabonhozamokat ha jól emlékszem. A nagyobb hozzáadott értékű mg termékek előállításában (vetőmagok, zöldségfélék, tej és tejtermékek, hús és füstölt áru, bor stb) Magyaroszág előrébb tart mennyiségben és minőségben is. Jól mutatja ezt a Románia felé (is) fönnálló jelentős aktívumunk.
 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Je suis!
Nem vagyok egy himnuszéneklős típus, sőt kimondottan irritál, amikor úton-útfélen aprópénzre váltják a nemzet központi szimbólumát. Ceausescu Romániájában nőttem fel, ahol a magyar himnusz hallatán azonnal könnybe borult a szemünk és összeszorult a gyomrunk, s énekeltük azt, bár tudtuk, hogy a szekuval gyűlhet meg a bajunk. A rendszerváltás után viszont azt látva, miként teszik nevetségessé saját nemzeti szimbólumaikat a román nacionalisták, fenntartásaim lettek a már minden istentisztelet végén, minden magyar világi rendezvény, iskolai vagy bármilyen magyar esemény alkalmával szinte kötelezően elénekelt magyar himnusz kapcsán. Amikor a kifakult román trikolór már a közbudik ablakában is ott lengedezett Marosvásárhelyen, Kolozsváron pedig Funar piros-sárga kék kukáiba dobálhattuk a szemetet, sokan megértettük, miért is több sok esetben a kevesebb. A nemzeti himnusz szabad eléneklése viszont minden nemzeti kisebbség számára érzelmi kérdés, eléneklésének joga pedig alapvető szabadságjogainak egyike. Ettől csak diktatúrák fosztják meg saját kisebbségeiket. Illetve Ukrajna. Az Ukrán Biztonsági Szolgálat ugyanis hazaárulás, Ukrajna területi integritásának és sérthetetlenségének megsértése vádjával indított büntetőeljárást a szürtei kistérségi tanács tagjai ellen, akik a november 21-i alakuló ülésen az ukrán után elénekelték a magyar himnuszt is. Nyilván Ukrajnában más nemzeti kisebbség is elénekli saját nemzeti himnuszát is az ukrán mellett, de eddig csak a magyarok esetében számított ez hazaárulásnak. Mert elsősorban nem is nekik, hanem a budapesti kormánynak szól. Talán ideje lenne végre már tárgyalóasztalhoz ülni az üzengetés helyett és belátni, hogy minden budapesti keménykedésnek épp azok isszák meg a levét, akikért állítólag harcolunk és kiállunk. A magyar kormánynak ezesetben valóban lépnie kell valamit. Remélhetőleg ezúttal talál már valami jobb fegyvert, mint a három éve hatástalanul használt bojkottot. Addig is Je sui kárpátaljai, szürtei magyar!
Örömmel olvastam, amit írtál, de a politikai realitás sajnos azt diktálja, ha most kedvezményket teszünk, azzal igazoljuk az ukrán nacionalisták eredményességét. Ukrajnában a magyar kisebbség "szívatása", mint egyébként máshol is, alapvetően belpolitikia célzatú. Az ukrán kormány saját eredménytelenségéről kívánja így eltterelni a figyelmet mintegy sikertörténetként eladva, hogy megakadályozza a magyar szeparatizmust.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 707
113

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Örömmel olvastam, amit írtál, de a politikai realitás sajnos azt diktálja, ha most kedvezményket teszünk, azzal igazoljuk az ukrán nacionalisták eredményességét. Ukrajnában a magyar kisebbség "szívatása", mint egyébként máshol is, alapvetően belpolitikia célzatú. Az ukrán kormány saját eredménytelenségéről kívánja így eltterelni a figyelmet mintegy sikertörténetként eladva, hogy megakadályozza a magyar szeparatizmust.

Mit írt ő ?

https://nepszava.hu/3102704_je-suis

Innen másolta be a cikket... népszavás ... , szokásos, kissé bújtatott "mindenért a kormány a hibás" ellenzéki okádás.

Undorodom ezektől...amikor ránézek az ellenzék képviselőire, fintorogni kezdek, mintha kutyaszart látnék.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 120
7 038
113
A nemzeti himnusz szabad eléneklése viszont minden nemzeti kisebbség számára érzelmi kérdés, eléneklésének joga pedig alapvető szabadságjogainak egyike. Ettől csak diktatúrák fosztják meg saját kisebbségeiket. Illetve Ukrajna!

Ne feledjük el, hogy kb. egy éve Szlovákiában is betiltották a Magyar himnusz eléneklését, csak aztán visszakoztak.