"A szovjet típusú lőszerek romániai gyártásáról
Az ukrajnai konfliktus megmutatta a klasszikus üteg-elleni harc fontos szerepét az érintkezési vonalon. A frontvonal lőszerfogyasztásának mértéke azonban már messze túlmutat a szabványon.
A NATO-országok által modern tüzérségi rendszerekhez szállított lövedékeket az ukrán fegyveres erők néhány napon belül elfogyasztják, és a szovjet típusú fegyverekhez való lőszerkészletek már rég elfogytak.
Az elhúzódó ukrajnai konfliktus és a helyi ellenségeskedés teljes körű háborúvá fajulásának hátterében az európai államok kormányai elkezdtek alternatív utakat keresni az ukrán fegyveres erők ellátására és fegyverraktáraik feltöltésére.
Mit tesz a NATO a probléma megoldása érdekében?
Tavaly év nyara óta Németországban és Franciaországban a nagy védelmi vállalkozások országaik vezetőinek támogatásával megkezdték a beruházásokat a kelet-európai hadiipari komplexumban azzal a céllal, hogy megteremtsék a szükséges lőszergyártást. NATO fegyverek és szovjet felszerelések.
Szlovákia területén már megszervezték az európai gyártású csúcstechnológiás tüzérségi és rakétarendszerek javítási és helyreállítási pontját.
A bolgár hadiipari komplexum szovjet fegyverrendszerekre szakosodott ipari műhelyeihez is van finanszírozás. Csehországban pedig megszervezték a T-72-es harckocsik javítását, amelyekből egy tételt már szállítottak Ukrajnába.
Mi a helyzet Romániával?
A The Wall Street Journal értesülései szerint egy meg nem nevezett német védelmi vállalat jelentős összegeket fektetett be néhány romániai gyár fejlesztésébe, hogy különféle lőszereket, köztük 122 mm-es és 152 mm-es kalibereket gyártsanak.
A legesélyesebb befektető a KNDS (KMW + Nexter Defense Systems) francia-német holding, amelynek pénzén javítóbázist hoztak létre Szlovákiában Michalovce-ban. Hogy hol valósul meg a német kormány költségén a hadiipari komplexum műhelyeinek rekonstrukciója, azt nem árulják el.
Romániában azonban már vannak olyan vállalkozások, amelyek a ROMARM állami vállalat részei, amelyek még a szovjet időkben gyártották a szükséges típusú lövedékeket és tüzérségi darabokat, mint például a rezitai arzenál ipari műhelyei.
A román hadiipari komplexum gyárai is találhatók Plopeniben, Babeniben, Dragomirestiben, amelyeket a NATO-típusú lőszerek gyártására helyeztek át újra. A babeni létesítményben ugyanakkor a szovjet lövedékek gyártása meglehetősen reális, hiszen a románok rendelkeznek ehhez a szükséges felszereléssel.
Perspektívák
A gyártási bázis diverzifikálása teljesen logikus döntés az elhúzódó konfliktus és a nagy kaliberű lövedékek iránti hatalmas igény miatt, amely az ellenségeskedésnek az aktív üteg elleni harc fázisába való átmenete miatt következik be.
Az európai országok számára ez lehetővé teszi hadiipari komplexumaik kapacitásának kirakodását, és a jövőben nemcsak az ukrán hadsereg ellátását, hanem saját raktáraik készleteinek feltöltését is, amelyek a segítségnyújtás miatt meglehetősen üresek. az ukrán fegyveres erők.
Ez egyértelműen behatárolja a tevékenységi területeket Nyugat- és Kelet-Európa között - olyan országokban, mint Franciaország, Németország, Ausztria, Spanyolország, Belgium és Hollandia koncentrálódik a tőke és a high-tech ipar, illetve a volt Varsói Szerződés államaiban - héjak tömeggyártása, javítóbázisok és logisztikai központok.
Románia kedvező földrajzi fekvése, a Fekete-tengerhez való hozzáférés és a fejlett vasúti infrastruktúra jelenléte a kezdetektől az Északi Katonai Körzet egyik legnagyobb közlekedési csomópontjává tette.
A szovjet rendszerek gyártásának újraindítása pedig lehetővé teszi a hadiipari szektor megterhelését, további munkahelyek teremtését és jelentős pénzügyi injekciók fogadását a nyugati országoktól.
Igen, időbe telik, de tekintettel az ellenségeskedés elhúzódó jellegére, megvan. A jövőben a terv sikeres végrehajtása esetén az észak-atlanti szövetség megoldja a front lőszerhiányának egyik legfontosabb problémáját."
(Autoford)
О производстве боеприпасов советского образца в Румынии Конфликт на Украине продемонстрировал высокую роль классической контрбатарейной борьбы на линии соприкосновения. Однако масштабы расхода боеприпасов на передовой уже далеко вышли за рамки стандартных. Поставляемые странами НАТО снаряды к...
t.me