[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 392
67 542
113

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 235
67 882
113


Hátttőőő.....:D
Helyi nepszokas lehet, vagy tul modernek es europerek hozzank kepest Antoneskuek.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Nalunk egy roman bacsika azzal szokta hergelni a feleseget meg ugy altalaban a noket hogy az ovek sem kulomb a szamarenal.
Ez új irányvonalat hoz be a román eredet teóriák közé...fontos kapocs lehet az oláhok és az afgánok közt...amerikai éjjellátó készülékek felvételei alapján ott dívik még a kecske/birka/szamárbaszás.
Ezen népszokás alapján feltételezhető, hogy a románok ősei az afgánok lehetnek és a Hindukus környékéről származnak.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 121
7 043
113
Akkor ide illik a vicc, amikor a román paraszt kézen fogja a feleségét, lemennek az istálóba és megállnak a kecske előtt. Azt mondja a román paraszt:
- Látod drágám, ez az a tehén, akivel szexelni szoktam, amikor neked nincs kedved.
Mire a felesége:
- Ha nem lennél ilyen hülye, akkor tudnád, hogy ez nem is tehén, hanem kecske.
Mire a román paraszt:
- Ha nem lennél ilyen hülye, akkor tudnád, hogy nem neked hozzád beszéltem.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Amúgy ha ennyire belementetek abba, hogy ez a szamár baszás új vagy régi hagyomány...

Ők úgy tartják, hogy az igazi román kultúra a hegyekben van, amikor felmegy a pásztor a hegyekbe legeltetni a nyájat és egyedül van. És én úgy tudom, hogy az ő felfogásukban az a természetes, hogy beszélget az állatokkal. És aszem talán Minonak nevezik azt a juhot, aki válaszol neki a magányát oldandó.
Na, azért nekem eddig is volt egy erős áthallása ennek, hogy miért kell kihangsúlyozniuk a románoknak, hogy a dicső pásztoruk egyedül van és hogy hiányzik neki a társaság és mit is értenek azon, hogy a sok állat közül az egyikkel belsőséges kapcsolatot alakítanak ki.

Szóval szerintem ez a szamár valami új dolog lehet náluk. Állítólag a tradícióikban nem ez az állat szerepel. De mindig is mondták, hogy ha más emberekkel találkozik a román paraszt, bemegy a városban, akkor elferdül.
 
K

kamm

Guest
A romanokkal maskent kell gondolkodni. Ok mindenkit at akarnak verni, Nato - t, Uniot, mindenkit, meg egymast is. A honvedelmi koltsegvetest pixbol emelik a megadott szintre, de nem koltik el, igy visszajut a koltsegvetesbe. Igy tettek felre penzt peldaul a Pumara, de sosem vettek meg. Engedelyt kertek a parlamenttol az Abramsra, F 35 -re meg mindenre. Hogy tenyleg megveszik-e, nem tudni. Konkretan Leeopard rendelesrol nem tudni, meg Abrams rendelesrol sem. Konkret a JLTV, de az is homalyos, alitolag 130 -ra van opcio es lekertek 30 - a t belole.
Egy teljes forumoldalt tele lehetne irni a kulonfele fazisokban elakadt romanok altal "eldontott-megrendelt-jovahagyott-elfogadott-engedelyeztetett-megigenyelt" hadieszkozokbol, amelyekbol vegul egyetlen darab sem erkezett meg. :cool:
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 392
67 542
113
Jogerősen felmentette a román legfelsőbb bíróság csütörtökön Markó Attila volt kisebbségügyi államtitkárt, akit azzal vádolt a korrupcióellenes ügyészség (DNA), hogy a restitúciós hatóság kártérítési bizottságának tagjaként beosztásával visszaélve hozzájárult a román állam megkárosításához.
Forrás: https://kuruc.info/r/3/258325/
 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 155
93
Egy kis forumos cseveges:
- Eszembe jutott az a magyar forum emelyen habot vernek a beszerzeseinktol, vajon most mit csinalnak, bezarjak? Emlekszik valaki a nevere?
-HTKA
-Depressziosok az F 35 - oseinktol
-ez volt a tegnap, most kirohanasaik vannak mikor meghallottak a tengeralattjaroinkat es 200 Leo-t kovetelnek
-Lattam en is, egy sem normalis, hogy az oroszokat akarjak szomszednak
Csak rakd be nekik ezt:


Aztán írd, hogy ők egészen másba verik a habot ...ettől inkáb vagyunk depressziósok.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 444
23 589
113
CSak a rend kedvéért, a sok se..ej itteni ződ belpesti hazaáruló bőcsésznek, hogy revizionizmus meg nagy Magyarország stb az rossz román revizionizmus jó.
A legszebb hogy milyen finomak a módszereik! A tudós kap az albán királytól egy tengerparti telket, amit abban a percben át is passzol a román államnak, majd újabb telekért könyörög és amint megkapja, azt is átpasszolja a román államnak, ami ráveszi a királyt hogy adja oda “koncesszióba” az egész várost! És amikor ez sikerül, akkor megváltoztatják az etnikai arányokat és gyarmatként tekintenek rá!
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Románok tovább akarják fejleszteni a TR-85 harciszekereket...


Én szurkolok nekik. Remélem minél nagyobb költségvetésből tudják megvalósítani. Az lenne a jó, ha a most alap T-55-ösként hajtott vasakat is modernizálnák.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Azta de pocsékul forditotta a gugli.Resperger nyilatkozott olyat,hogy a mi Leoink után az oláhoknak fognak gyártani cicusokat-tudjafene.Román vezérkari főnök meg 400 Abrams vételéről nyilatkozot-tudjafene.Majd meglássuk.
TR85M-nek már csak a lövege származik a T55böl (TR85nek még T55 tornya volt-de az alváznak már semmi köze nem volt hozzá).
Közhiedelemmel ellentétben a TR85M egy meglepően modern konstrukció,de eddig torzius rugózásrol szólt a fáma,nem légrugózásrol.
Viszont úgy látszik,mégse cserélik le a löveget NATO szabványura.Merthogy arrol is volt szó még pár éve.

Hát a románoknál elég sok mindent mondtak, nem csak az ágyút. Könyvtárat lehetne tele írni azzal, hogy mi az, amit mondtak, de nem valósult meg a hadseregüknél.
Viszont a TR-85 frissítést majd meglátjuk. Idén jön az új kormányuk, ha csak egy minimum programba belekezdenek, az +10 év lesz a T-55-ösük rendszerben tartásának. De én szurkolok a te ágyú cserédnek is, költsenek el rá minél többet!
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Az ukrán tapasztalat miatt, szerintem (mármint a tankok inkább rohamlövegként szerepelnek a gyalogság támogatásaként)
a löveg a legkevésbé fontos, pláne, hogy marha nagy készleteik lehetnek hozzá. A tank tank elleni küzdelem meg ritka lesz mint a fehér holló, tehát szerintem erre nem fognak költeni, max egy zlj nyira.
A tűzvezető meg egyéb optika fontosabb valszeg arra fognak gyúrni és persze saját erőre támaszkodva mint mindig!
Reménykedni azért lehet :p
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby