Nem mondtad. Viszont olvastam. Nem arról szólt, hogyan tehetik szarabbá a gépet.
Konkrétan jelenleg a mi gépeinken is soft-kill-ről tudunk alaptartozékként beszélni, ami jó, de ez hurráoptimista ötvennévveefejlettebb fantáziálással sem fog hard-killt jelenteni. A szeretnénk az a fórumot takarja, vagy a hadvezetés és politikai vezetés 'szeretne'?
Na, hát akkor lássuk az elavult szart (google fordítóval is értelmezhető):
A TR-85M1 lézeres megvilágítású figyelmeztető érzékelőkkel van felszerelve, amelyek
automatikusan aktiválhatják a GFM-76
füstgránátokat és fáklyákat, ezáltal
megzavarva a termikus és infravörös irányított rakéták irányítási rendszereit. A SAILR (
Sistem de Avertizare la Iluminarea Laser și Radar, laser and radar illumination warning system)
lézeres figyelmeztető vevő képes megtalálni és azonosítani a fenyegetést, figyelmeztetni a legénységet és elindítani a DLC-t (
Dispozitivul de Lansare Contramăsuri, Countermeasures Launch Device).
en.wikipedia.org
Ugye csak egy sima wikis keresés kellett volna, hogy beleállj vitázni nagy szakértelemmel. Ne aggódj nekem sincs nagy, de még mindig ugyanaz a helyzet, mint az eddigi összes vitánkban.
Hogy lefordítsam, az elavult szar rendelkezik lézerbesugárzásjelzővel ami azonosítja a fenyegetés irányát és automatikusan ellenintézkedik rejtő és zavaró ellentöltetekkel.
Szívesen.
Ez a része a dolognak maximum a románokat érdekelné, hohohó, van itt egy potenciális ősi dákóromán.
Valamiért mindenáron szeretettel hajtanád a Leopard 2 ellen ezeket 1 vs 1-ben, ezzel valószínűleg a román taktikusok is így számolnak. Jelezném, hogy amiképp a történelmi elődök esetében szerte a világon háborúkban, nyílt terepen rendelkezik a jobb szenzorokkal bíró jármű a biztos első lövés képességével ezzel szemben, ennek kiaknázásához a Leopard 2-vel bíróknak kell birtokolni a kezdeményezést és a harctér megválasztását. Abban az esetben is, ha csak a TR-85-tel kell számolniuk.
Itt foglak elkeseríteni, a román harckocsihordákkal rettegéssel, mert bár feltételezheted, hogy frontból a mezőn támogatás nélküli TR-85 fog robogni a halálba ahogy megtudja, hol is van az ellenséges sokkal erősebb fegyverzetű és védelmű csoportosulás, hogy aztán hatásos lőtávon kívül halálra égjenek mind a járműveikben, attól még a valóságban ha ki is alakul páncéloscsata, ahol esetleges Abrams híján ezek lesznek a frontális harcérintkezésbe kerülő járművek, akkor is ott lesz a nem kevés fejletlenebb T-55 is, amik hogy még keserűbb legyen a pirula, szintén képesek alkalmazni a
@Negan által is említett izraeli eredetű APFSDS lövedékeket.
Szeretném ha rámutatnál a drónrajunkra.
Milyen típusból, mekkora rajjal bírunk?
Pontosan azért lényeges elem, mert ugyanazt az előnyt okozza, mint amit a németeknek jelentett a világháború körülményei közt a harckocsiba egyenesen továbbított információk tömege a kiépített rádióhálózat által. Csak ez vizuális (is). lehet olcsójánoskodva is kiépíteni, ennek több lehetséges paramétere van. Az egyik, hogy csak parancsnoki jármű szintig van kiépítve teljes rendszer, ami információs szerverként működik az egység (zlj, vagy század szinten is lehet, fillérbaszás kérdése) részére, a másik, hogy kiépíted általánosan a rendszer hardverelemeit szélesebb körben, de szoftveresen a többség nem túltolt verziót kap.
Innentől bárhogy is nézzük, a parancsnokság különböző szintjeitől a drónokig tudnak azonnali céladatokkal és az útvonalválasztáshoz nem elhanyagolható fenyegetésekkel számolni. Ez az az előny ami miatt mindenki igyekszik telepíteni, egyszerű kommunikációs fölény vagy egyensúlyozás. Azon buta okból fontolgathatják, hogy megfelelő információátadási tempóval együtt tudjanak működni a többi fegyvernemmel, amik között bezony modern támogató eszközök is vannak.