[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 777
32 519
113
Hihetetlennek ezek a Romanus szoptatta bundástalpúak...
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
815
1 607
93
Hihetetlennek ezek a Romanus szoptatta bundástalpúak...
- Nem hihetetlen - hanem undorítóak, mit meg nem engednek maguknak!
A történelem során mikor voltak ők Olaszországban? A római birodalomban, igen voltak, csak a Szerb-Görög területek között, mint megszállt lakosság! Onnan indultak!
- Szóval, mit követelőznek ők az Olaszoktól? :rolleyes: Esetleg, fogalma sincs az iromány írójának kitől - mit akar követelni? Nonszensz!
- A Roman a történelem térképeken nem azt jelenti hogy Románia :D hanem hogy római területek! :rolleyes:
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 777
32 519
113
- Nem hihetetlen - hanem undorítóak, mit meg nem engednek maguknak!
A történelem során mikor voltak ők Olaszországban? A római birodalomban, igen voltak, csak a Szerb-Görög területek között, mint megszállt lakosság! Onnan indultak!
- Szóval, mit követelőznek ők az Olaszoktól? :rolleyes: Esetleg, fogalma sincs az iromány írójának kitől - mit akar követelni? Nonszensz!
- A Roman a történelem térképeken nem azt jelenti hogy Románia :D hanem hogy római területek! :rolleyes:
A sok kivándorolt román koldusnak akarnak kisebbségnek elismertetni.
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
815
1 607
93
A sok kivándorolt román koldusnak akarnak kisebbségnek elismertetni.
Igen ezt értem amit írtál, ugye csak :

"Ma a román kisebbség elismerése hiányzik, mivel nem őshonos olasz területen, és elnemzetesítés alatt áll, mivel nem rendelkeznek garantált nyelvi jogokkal, és a román tanulóknak nincs román osztálya az iskolákban."

- Na de hol legyen az osztály? 28 városba emigráltak a románok, hogyan gondolják a román osztály létesítését? Összeszedik a 28 városból a gyerekeket hogy legyen külön osztályuk, iskolájuk? Esetleg összeterelik a román munkaválalókat egy területre? Szóval szerintem nonszensz!
- Akkor mi is követelhetnénk az angoloktól, németektől, hollandoktól, franciáktól ilyet.
Egy-egy városban is van pld. 10 iskola. Akkor most mindegyikben legyen külön román osztály?
S legyen román nyelvű földrajz, fizika, matek, stb. tanár? Természetesen az alsótól az egyetemig ugye!
- Szóval nem egy átgondolt mondanivaló! Úgy mint maguk a románok. Félnek hogy kihal a román nyelv? Szerintem senkinek nem fog hiányozni!
- Az hogy mi kérünk a románoktól magyar iskolákat ahol a magyar nyelvet tanulhatják a magyar szülők gyermekei az egészen más mert a mi magyar nyelvű területeink egy egész várost, régiót, megyét takar! S nem pld. 20000 csóri embert, aki kiment dolgozni olaszba!
- Meg ugye ott vannak a régi magyar telepített iskolák! Amit vissza kell kérni erre a célra! Egyházi iskolák, líceumok stb...!
- Na de először a hazai oktatást kellene gatyába rázni!
 

nizdam

Well-Known Member
2021. december 14.
226
801
93
Itt meg lehet erteni oket, hogy probalnak valamit valtoztatni a dolgon. A romanok altalaban szidjak a hazajukat. Az elkerult romanok meg altalaban elfelejtik honnan szarmaznak. A kint szuletett gyerekek nagy resze meg egyszeruen nem tud romanul. Oket akarnak valahogy az orszaghoz kotni. Bevallom nekem is fura hogy roman gyerek azt allitja hogy spanyol vagy olasz.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 847
8 801
113
Itt meg lehet erteni oket, hogy probalnak valamit valtoztatni a dolgon. A romanok altalaban szidjak a hazajukat. Az elkerult romanok meg altalaban elfelejtik honnan szarmaznak. A kint szuletett gyerekek nagy resze meg egyszeruen nem tud romanul. Oket akarnak valahogy az orszaghoz kotni. Bevallom nekem is fura hogy roman gyerek azt allitja hogy spanyol vagy olasz.
Miert ne allitana? Egy Olaszorszagban szuletett gyereknek semmi koze Romaniahoz, a szulei meg - erthetoen - el is akarjak felejteni azt a nyomort, ami elol elmenekultek a jobb elet remenyeben. Ha a gyerekuk mar nem is kotodik semmilyen teren, nem ertem, mitol lenne roman...? Roman szarmazasu avagy roman szulok olasz gyereke, legjobb esetben is, de az nem kategoria, az egy olasz gyerek.

Ez igy mukodik - tetszettek volna nem teruletlopassal meg orszagkifosztassal foglalkozni szaz evig, akkor nem lenne pokol az elet ott 100 eve, nem menekulne el a lakossag stb.
De elmenekult, igy csak ido kerdese, mikor bukik ki, hogy sehol nincs mar nemhogy 18M Romania, de meg 15M sem, ma mar 12-13M korul lehet a valos lakossaga.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Miert ne allitana? Egy Olaszorszagban szuletett gyereknek semmi koze Romaniahoz, a szulei meg - erthetoen - el is akarjak felejteni azt a nyomort, ami elol elmenekultek a jobb elet remenyeben. Ha a gyerekuk mar nem is kotodik semmilyen teren, nem ertem, mitol lenne roman...? Roman szarmazasu avagy roman szulok olasz gyereke, legjobb esetben is, de az nem kategoria, az egy olasz gyerek.

Ez igy mukodik - tetszettek volna nem teruletlopassal meg orszagkifosztassal foglalkozni szaz evig, akkor nem lenne pokol az elet ott 100 eve, nem menekulne el a lakossag stb.
De elmenekult, igy csak ido kerdese, mikor bukik ki, hogy sehol nincs mar nemhogy 18M Romania, de meg 15M sem, ma mar 12-13M korul lehet a valos lakossaga.

Ez nagyon kettős dolog. Még ha elöljáróban el is fogadom, hogy mindenki olyan nemzetiségű, amilyennek vallja magát.

De Európában két nemzet fogalom van. És ezt egyszer le kellene szögezni. Van a Nagy Francia Forradalom alatt kialakult államnemzet és a német területekre, illetve Közép-Európára jellemző kultúrnemzet. És azt is mondjuk ki, és utána ne vitatkozzunk róla, hogy a kettő a legtöbbször szöges ellentétben áll egymással.
Az államnemzet az, amiről a fenti idézetedben beszéltél és ami lényege, hogy ha megkapja az állampolgárságot -mert mondjuk ott született-, akkor az annak a nemzetnek a tagja. Erre a francia felfogásra jó példa Coulibaly, a LOKI legendás csatára, aki bőrszíne fekete, Afrikából vándoroltak ki az ősei, de francia állampolgár, ezért a csapata mindig francia idegen légiósaként hivatkozott rá, miközben a munkája miatt állandóan Magyarországon kellett élnie. Jó, ha néha hazalátogatott.
A kultúrnemzetre jó példa a magyarság, aki számon tart téged, székhelyedet átköltöztetőt, a Trianonban elszakított nemzet testvérinket is, nem kell magyaráznom. Vér és kultúra, ami összekapcsolt minket az egyszerűsített kettős állampolgárság előtt is. (Nem kell kiselőadás, hogy milyen vér, mikor egy jásznak az ősei még csak nem is ugyan arról a nyelvcsaládról, népcsoportból valók, mint Árpád hadai, de mind a kettőt magyarnak mondjuk. Van olyan magyar, aki nem jásznak született, de nincs olyan jász, aki nem magyarnak született.)

Az, hogy ez a két fogalom mennyire nem játék a szavakkal, az gyerekkori jó barátom példája. Kárpátaljáról költöztek át, egy magyar és egy fehérorosz házasságából született. Az egész családdal jóban voltam. Egyszer volt egy érdekes beszélgetésünk, mikor mondom, hogy a barátom magyar. És mondta mindenki, hogy nem, értsem meg, hogy ő ukrán, mert Ukrajnában született és neki csak a nagyszülei voltak magyarok, mert ők a Monarchia idején születtek. És addig ellenkeztek, mikor mondom nekik, hogy ha a nagyszülő magyar, akkor ő is az a vér alapján, hogy végül... ők igazából szovjetek, mert a Szovjetunió alatt születtek, nem is Ukrajna alatt... de ilyen ország meg már nincs. És tényleg döbbenten és lemondóan mondták az általuk akkor átértelmeződő valóságot, hogy igazából ők leginkább hontalanok.
És amikor mondtam, hogy én meg a Magyar Népköztársaság alatt születtem, az sincs... Akkor bennük én úgy láttam, hogy lefutott az, ami most nagyon sok ukránban és kárpátaljaiban. Hogy ki vagyok én és mit nevezek az én Hazámnak? És tegyük hozzá, hogy majdnem egy évszázadig nevelték beléjük a Szovjetunió eszméjét, hogy nem a véred számít, hanem az ország, aminek az állampolgára vagy, ahol születtél. És maga a SZU is baráti népek uniójaként hivatkozott magára.
Szóval én úgy érzem, hogy nagyon is jól megértem, amikor Demkó Attila arról beszél, hogy nagyon nehéz szétszálazni Kárpátalján, hogy ki magyar és ki nem magyar.

Visszatérve a románokra, elfogadom azt az álláspontot, hogy ők nem fognak annyira ragaszkodni Nyugaton a román tudatukhoz és felolvadnak majd a befogadó népekbe, de csak halkan jegyzem meg, hogy még egy on-line népszámlálásnál is kell, hogy legyen annyi tudata, hogy belépek, jelentkezem és elintézem. Amíg ez megvan, addig nem mondhatjuk ki végleg, hogy eltűnt a románság fele. Itt csak a "túl kevés és korrekcióval hozzáírom" eljárásokból jövő mértéket lehet vitatni, hogy ennek mennyi az értelme náluk, azt meg tudjuk.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Az, hogy ez a két fogalom mennyire nem játék a szavakkal, az gyerekkori jó barátom példája. Kárpátaljáról költöztek át, egy magyar és egy fehérorosz házasságából született.
P,lusz példa: egy ismerősöm, jelenleg is vajdasági. Nem beazonosíthatóság miatt nevezzük: Adrijan Milovicsnak. Apja szerb, anyja szerb, ő magyar.
És ha esetleg valaki leszerbezné, az nem biztos, hogy épp csonttal megúszná.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 847
8 801
113
Ez nagyon kettős dolog. Még ha elöljáróban el is fogadom, hogy mindenki olyan nemzetiségű, amilyennek vallja magát.

De Európában két nemzet fogalom van. És ezt egyszer le kellene szögezni. Van a Nagy Francia Forradalom alatt kialakult államnemzet és a német területekre, illetve Közép-Európára jellemző kultúrnemzet. És azt is mondjuk ki, és utána ne vitatkozzunk róla, hogy a kettő a legtöbbször szöges ellentétben áll egymással.
Az államnemzet az, amiről a fenti idézetedben beszéltél és ami lényege, hogy ha megkapja az állampolgárságot -mert mondjuk ott született-, akkor az annak a nemzetnek a tagja. Erre a francia felfogásra jó példa Coulibaly, a LOKI legendás csatára, aki bőrszíne fekete, Afrikából vándoroltak ki az ősei, de francia állampolgár, ezért a csapata mindig francia idegen légiósaként hivatkozott rá, miközben a munkája miatt állandóan Magyarországon kellett élnie. Jó, ha néha hazalátogatott.
A kultúrnemzetre jó példa a magyarság, aki számon tart téged, székhelyedet átköltöztetőt, a Trianonban elszakított nemzet testvérinket is, nem kell magyaráznom. Vér és kultúra, ami összekapcsolt minket az egyszerűsített kettős állampolgárság előtt is. (Nem kell kiselőadás, hogy milyen vér, mikor egy jásznak az ősei még csak nem is ugyan arról a nyelvcsaládról, népcsoportból valók, mint Árpád hadai, de mind a kettőt magyarnak mondjuk. Van olyan magyar, aki nem jásznak született, de nincs olyan jász, aki nem magyarnak született.)

Az, hogy ez a két fogalom mennyire nem játék a szavakkal, az gyerekkori jó barátom példája. Kárpátaljáról költöztek át, egy magyar és egy fehérorosz házasságából született. Az egész családdal jóban voltam. Egyszer volt egy érdekes beszélgetésünk, mikor mondom, hogy a barátom magyar. És mondta mindenki, hogy nem, értsem meg, hogy ő ukrán, mert Ukrajnában született és neki csak a nagyszülei voltak magyarok, mert ők a Monarchia idején születtek. És addig ellenkeztek, mikor mondom nekik, hogy ha a nagyszülő magyar, akkor ő is az a vér alapján, hogy végül... ők igazából szovjetek, mert a Szovjetunió alatt születtek, nem is Ukrajna alatt... de ilyen ország meg már nincs. És tényleg döbbenten és lemondóan mondták az általuk akkor átértelmeződő valóságot, hogy igazából ők leginkább hontalanok.
És amikor mondtam, hogy én meg a Magyar Népköztársaság alatt születtem, az sincs... Akkor bennük én úgy láttam, hogy lefutott az, ami most nagyon sok ukránban és kárpátaljaiban. Hogy ki vagyok én és mit nevezek az én Hazámnak? És tegyük hozzá, hogy majdnem egy évszázadig nevelték beléjük a Szovjetunió eszméjét, hogy nem a véred számít, hanem az ország, aminek az állampolgára vagy, ahol születtél. És maga a SZU is baráti népek uniójaként hivatkozott magára.
Szóval én úgy érzem, hogy nagyon is jól megértem, amikor Demkó Attila arról beszél, hogy nagyon nehéz szétszálazni Kárpátalján, hogy ki magyar és ki nem magyar.

Visszatérve a románokra, elfogadom azt az álláspontot, hogy ők nem fognak annyira ragaszkodni Nyugaton a román tudatukhoz és felolvadnak majd a befogadó népekbe, de csak halkan jegyzem meg, hogy még egy on-line népszámlálásnál is kell, hogy legyen annyi tudata, hogy belépek, jelentkezem és elintézem. Amíg ez megvan, addig nem mondhatjuk ki végleg, hogy eltűnt a románság fele. Itt csak a "túl kevés és korrekcióval hozzáírom" eljárásokból jövő mértéket lehet vitatni, hogy ennek mennyi az értelme náluk, azt meg tudjuk.
Ez mind igaz, de azt az aprosagot elfelejtetted a sztoriban, hogy a gyerek mar kint szuletett.

1. Amit az allamokrol irsz, az csak elmeleti szinten igaz, mert a jogi alapok szinte mindenhol ugyanazok ma mar – kulonobozo mertekig, de egyforman ervenyesul a teruleti es a versegi elv.
2. De van par kivetel, mint peldaul Magyarorszag, ahol szigoruan csakis a ius sanguinis ervenyes, kulfoldiek ott szuleto gyereke nem lesz allampolgar (egyetlen kivetellel: ha hontalan szuloknek szuletik gyermeke magyar foldon, akkor a gyerek szuletett allampolgar lesz.)
3. Viszont ez a versegi elv vica versa ertelemszeruen nem automatikus, azt kerni es bizonyitani kell.
4. Mas szoval a kulhoni magyarsag sem lesz jogilag magyar, amig nem kervenyezi azt a ius sanguinis alapjan, fuggetlenul a politikai kommunikaciotol.
5. Orszagoktol elteroen, de altalaban veve azt lehet mondani, hogy kulhonban szuletett gyerek, akarmilyen szuloknek is a gyereke, az bezony mindenekelott ottani allampolgar lesz, ha az adott orszag a ius soli elvet koveti (angolul territorial birthright citizenship neven ismert, ha ra akarnal keresni.)
6. Azaz a roman szulokkel rendelkezo olasz gyereknek vagy a szuleinek kell megkerniuk, hogy annak a nyomororszagnak legyen a gyerek is az allampolgara utolag, ahonnan elmenekultek - ez ugye eleg valoszinutlen -,
7. vagy majd a gyereknek kell felnottkoraban megkernie, buszkeseg stb cimen... hat aki francia, spanyol avagy olasz letere a roman gyokereire buszke, azt nagyon megnezem. :D

Egyszoval, nagyon eros kamuszaga van meg annak is, amikor "kezzel igazitjak" a szamaikat a pasztorok, mert ez az egvilagon semmilyen elvnek nem felel meg, raadasul a kivandoroltak tulnyomo tobbsege soha nem akar hazaterni, orul, hogy vegre elkeveredett abbol a korrupt, remenytelen helyrol.

Olaszorszag, franciak stb legtobb modern allam a ius soli es a ius sanguinis mixet hasznaljak, azaz
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 847
8 801
113
majdnem mindenhol van valamifele opcio szarmazas alapjan utolagosan allampolgarsagot szerezni (bar van, ahol az egyik orszag nem enged kettos allampolgarsagot, ugye.) Itt van az olaszoke: https://consnewyork.esteri.it/it/se.../cittadinanza-per-discendenza-iure-sanguinis/

A romanok lehetnek olyan ketsegbeesettek, hogy automatikusan adnak kulfoldinek is, ha az egyik szulo az, de mondjuk nekik nem is kell attol tartani, hogy tomegevel jelennek meg majd emberek roman allampolgarsagert hamisitott papirokkal... :D
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

nizdam

Well-Known Member
2021. december 14.
226
801
93
A nyilvantartasbol nem akarnak senkit sem kivenni. Meg olyan kiskoruakot is felszolitnak hogy nem jarnak iskolaba akik nem jartak romaniaban baba koruk ota, es a szuleik ki akartak vetetni a nyilvantartasbol, jeleztek hogy mashol jarnak iskolaban.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 847
8 801
113
A nyilvantartasbol nem akarnak senkit sem kivenni. Meg olyan kiskoruakot is felszolitnak hogy nem jarnak iskolaba akik nem jartak romaniaban baba koruk ota, es a szuleik ki akartak vetetni a nyilvantartasbol, jeleztek hogy mashol jarnak iskolaban.
Be vannak szarva rettenetesen, hogy egyszer kiderul a lakossagvesztes igazi merteke, akkor csunyan megvagjak az EUs penzeket... pedig elobb-utobb kiderul.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Ezt ide teszem és nem a román hadsereg topicjába, mert inkább a vicc kategória.


Román politikus, 100-120 fighter jetről beszél, álmodik a nyomor, meg hasonló megjegyzések. Le lehet írni a cikket 1 perc alatt, hogy ne foglalkozzunk vele.

1, A törvényhozásuk képviselője, ennek más országokban súlya kellene, hogy legyen.
2, Egykori vadászpilóta, ha jól értem, no akkor azért illene neki tudni és átlátni a dolgokat, hogy mi mennyi hány méter. Nem a disznóólból húzták elő, pár számot ismernie kellene, hogy mi mennyibe kerül.
3, Mit ért az alatt, hogy 100-120 harci repülő kell nekik ahhoz, hogy a térség meghatározó légi ereje legyenek? Csak elő ne húzzanak a seggük alól egy papírt, amin ötszögű fejléc van, hogy a bolgár Viperák 1:10 harcérték aránnyal bírnak a Falconnal szemben, ezért nekik le kell uralniuk ennyi géppel a légteret!
Konkrétan nem tudom megmondani senkinek, hogy melyik országot látja, aki veszélyeztetné Románia légterét, ha nekik csak 3 század Falconjuk lesz, meg ha ennyire bele akarja szuszakolni, akkor egy 4. F-35-ből. Igen, a 100-120 gépben benne érti az amerikai lopakodókat is. (Oroszországon kívül más szomszédjuknak egyelőre nem lesz lopakodója, itt tényleg gereblyézi egy szépen formált halomba a hülyeségeket.)
Általában bírni szoktam, ha politikában pörgetik kifelé a hülyeségeket, csak hogy egy pillanatnyi dicsfény rájuk vetüljön, de ez azon kevesek, akiknél tényleg elvesztem a türelmemet. Ez már román tódítás terén is a túl toltuk Béláim! Túl toltuk.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 777
32 519
113
Ez már román tódítás terén is a túl toltuk Béláim! Túl toltuk.
Bénáim....
Majd Aranyosgyéresről, ha arra járok, csinálok fotókat...roppant lepusztult iparváros...a reptér sem valami hű+hájtek...amúgy azon gondolkodtam...de inkább nem írom ide...mert még megneszelik a szőrtalpúak...nincs valami védett/rejtett fórumtopik a taktikai javallatoknak?
 

Lucullus

Well-Known Member
2022. március 13.
143
604
93
Miert ne allitana? Egy Olaszorszagban szuletett gyereknek semmi koze Romaniahoz, a szulei meg - erthetoen - el is akarjak felejteni azt a nyomort, ami elol elmenekultek a jobb elet remenyeben. Ha a gyerekuk mar nem is kotodik semmilyen teren, nem ertem, mitol lenne roman...? Roman szarmazasu avagy roman szulok olasz gyereke, legjobb esetben is, de az nem kategoria, az egy olasz gyerek.

Ez igy mukodik - tetszettek volna nem teruletlopassal meg orszagkifosztassal foglalkozni szaz evig, akkor nem lenne pokol az elet ott 100 eve, nem menekulne el a lakossag stb.
De elmenekult, igy csak ido kerdese, mikor bukik ki, hogy sehol nincs mar nemhogy 18M Romania, de meg 15M sem, ma mar 12-13M korul lehet a valos lakossaga.
Hú, ha dobsz valami komoly linked erre a 12-13-ra, de legalább arra, hogy ez belátható időn belül meglesz, akkor este mulatok!:)
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 408
11 434
113
Értem mit mondasz, de ha nincs parlamenti képviselet akkor a románok nagyon csúnya dolgokat fognak átnyomni! Ne egyes emberek alapján hozzál stratégiai kérdésben döntéseket. Tudom nem egy secus lehet köztük de biztos van kettős ügynök is köztük!
Tehát van igazságod, de mégsem. ;)

Az RMDSZ egy szar, ezen nincs mit szépíteni. Nekik a magyarság egy piac, amit betöltenek.
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
815
1 607
93
A pénz érintése ötszáz év után: csaknem ötezer magyar érmét talált egy bihari fémdetektoros kincskereső!
- II. Ulászló (1456–1516) uralkodási idejéhez köthető, aki 1471-től cseh, 1490-től haláláig magyar király is volt.

Itt olvasandó

- Kérném az illetékeseket ismét figyelni a kincsekre! Bizonyítási alap a magyar honra!
Nem román pénz, hanem magyar. :cool:

a2cWpdU.png


A fémdetektoros kincskeresők vasárnap a Nagyürögd melletti erdőben találták edényben az érméket.