Az osztrákoknál érdeklődj elsősorban, hogy kapott az ÖMV az ő igenjükért.Ennél nagyobb hatalma még sosem volt az RMDSZ-nek. Nem is értem ez, hogyan történt meg, hacsak nem a schengeni paktum része.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Az osztrákoknál érdeklődj elsősorban, hogy kapott az ÖMV az ő igenjükért.Ennél nagyobb hatalma még sosem volt az RMDSZ-nek. Nem is értem ez, hogyan történt meg, hacsak nem a schengeni paktum része.
Aha, tehát ezért kell a magyar pénzügyminiszter, hogy lehessen kire kenni a megszorításokat.Terítéken a nyugdíjak és bérek befagyasztása
Az úgynevezett „kisvonat-rendelet” szerepel a kormánykoalíció pénteki ülésének napirendjén. A nyugdíjak és bérek befagyasztása is szóba kerül.maszol.ro
Kezdhetnek azzal hogy az f-35 uzletre es semmi hadira nem adnak penztAha, tehát ezért kell a magyar pénzügyminiszter, hogy lehessen kire kenni a megszorításokat.
Tudtam, hogy itt valami nem stimmel, ha ilyen fontos posztot adnak a magyaroknak.
Gondolod, hogy az RMDSZ ezzel nincs tökéletesen tisztában? Nem új ötlet a befagyasztás csak a választás előtt nem vállalták be.Aha, tehát ezért kell a magyar pénzügyminiszter, hogy lehessen kire kenni a megszorításokat.
Tudtam, hogy itt valami nem stimmel, ha ilyen fontos posztot adnak a magyaroknak.
Terítéken a nyugdíjak és bérek befagyasztása
Az úgynevezett „kisvonat-rendelet” szerepel a kormánykoalíció pénteki ülésének napirendjén. A nyugdíjak és bérek befagyasztása is szóba kerül.maszol.ro
Talán Sztálin mondta, hogy a román az nem egy nép hanem egy foglalkozás. Meg azt is hogy a román a népek prostituáltja...Fura, de a románoknak rendszeresen sikerül mégis, és nem ők az egyetlenek....
Talán Sztálin mondta, hogy a román az nem egy nép hanem egy foglalkozás. Meg azt is hogy a román a népek prostituáltja...
Bezzeg Románia (1 hónappal se a választások után...)Növeljék a hadiipari beszerzéseket szerintem..
Megszorító intézkedéseket vezetnek be Romániában, tüntettek a közalkalmazottak Ciolacu-ékkal szemben - PestiSrácok
Miután a politikai káosz, benne a törölt elnökválasztás miatt a Fitch hitelminősítő negatívra értékelte Románia gazdaságát, és továbbra is a legnagyobb inflációs rátájával rendelkezik az unión belül, a székely, erdélyi magyar és román közalkalmazottak is megszorító intézkedéssel néznek szembe...pestisracok.hu
Azok a zsidók voltak, nem?Rólunk meg: magyarkérdés - vagonkérdés...
Néha írok ide is, ha magamtól idéznék minden korábbi jóslat beteljesülni látszik ... tessék a román gazdaság:
"Mélyülő és egyre gyorsabb spirál" - Igen, a román gazdaságot kivételesen nagy államháztartási hiány, ami valahol 8-9% közt lesz, óriási külkereskedelmi hiány jellemzi, ami a 30Mrd € környékén alakul ami így leírva semmit nem jelent, de ha azt nézzük, hogy Mo például pluszban van, illetve a keleti gazdaságok általában pluszban vannak, illetve a mérték a román GDP cc 9%-a, akkor érthető, hogy ez komoly baj, az ország nemhogy nem tudja megtermelni nominálisan amit "elfogyaszt", hanem a saját fogyasztásához még hitelre is szüksége van. Október végére a 2023 -at záró államadósságra +5,2%-ot sikerült eddig rádobniuk, a spirál egyre gyorsabban húzza le a gazdaságot - nem véletlenül EU rekorder az inflációjuk sem. A spirál és a lecsúszás már évekkel ezelőtt elkezdődött, de már nem a tized százalékok mutatnak trendeket, hanem a GDP 5-6 %-ra tehető a lecsúszás, ezen a "fekete pályán" lassan lehet csak fékezni, megindulni felfelé pedig egy évtized is kevés lesz ...
"53% körüli idei államadósság" - Igen, 52-53 közé tettem mert év elején még látszott némi gazdasági növekedés és merni sem gondolta senki, hogy ilyen katasztrofális osztogatásba kezd a kormány a választási szuperévben. Az Okt végi államadósság 54,1%, az év végi 55 sanszos, de trükközések biztosan lesznek - pl 2025-re áttolt kifizetések, ez ellentétesen hat a jóslásokra, de a trend látszik. Egy EU pénzekhez sikeresen hozzájutó, a gazdaság pangása közepette azért mégiscsak fejlődő ( 1% körül lesz a növekedésük) országban 5-6% körüli államadósság növekedést produkálni azt jelenti, hogy valami nagyon nincs rendben, de hát erről polemizálunk folyamatosan. Korábban azt írtam a magyar és román államadósság valahol 65%-on találkozik, nos ez inkább lesz 70 körül, mégpedig akár 3-4 év múlva.
"Búcsúintés az Eurónak" - Igen, a kritériumok közül egy sem teljesül és a 2024-es katasztrofális számok miatt már belátható időn belül nem is fog, a lecsúszás olyan gyors, hogy nem lehet "megfogni" 60%alatt az államadósságot és konszolidálni a gazdasági folyamatokat olyan gyorsan, hogy maastrichti-kritériumok teljesüljenek és akár 2030-ban bevezethető legyen az EU valuta, erre semmi esély. Pedig a dátum sokadszorra eltolva de ekként lebeg a politikum által vetítve a nép szeme előtt. Bezzeg Bulgária szépen csendben átlép az Euro övezetbe csúnyán állva hagyva a nagy északi szomszédját.
"Fogyasztásra épülő gazdasági növekedés csődje" - Igen, a trendnek vége, a lufi kipukkant, 2024 jól megmutatta, hogy hiába volt óriási pénzkiáramlás az államtól a "fogyasztók" a nép felé, ez messze nem produkált annyi növekedést mint korábban, pláne nem annyit amennyibe került. Az okokat is könnyű belátni, külföldi árukra költ a lakosság (lásd 30Mrd €) a haszon a külföld és a marketek kezében csapódik le, a pénzkiáramlás ráadásul EU rekorder inflációt is gerjeszt ami eleve felemészti a hitelből kiáramoltatott összeg vásárlóértékét. Románia elfelejtheti a csekély munkaerőköltségeire, a jelentős hazautalásaira, a minimális fogyasztását tempósan emelni képes és a gazdaságát ekként fűtő - és mint láttuk túlfűtő - koncepciót, nemhogy eddig tartott, de jelenleg inkább a gazdasága kárára válik a korábbi gyakorlat. Váltani kellene mert abba a ligába került ahol a V4-ek játszanak, a munkaerő költsége, a fogyasztása mértéke - meg még jó sok paraméter - azokkal van pariban, de hatékonyságban messze alatta van azok lehetőségeinek ezért a fejlődése automatikusan megtorpant, berendezkedett a nagy keleti átlagra, nincsen előny és hajtóerő ami miatt azoknál erősebben tempózott vagy 10 éven keresztül. Kellene a jó infrastruktúra, a hatékony állam, a magas adó beszedési arány, a méltatlanul hatékonytalan mezőgazdaság helyett egy versenyképes és mindenekelőtt egy országstratégia ami nem többtízéves késéssel követi le a környezete fejlődését.
"Haditechnikai bevásárlások és kerekedő szemek a Pénzügyminisztériumban" - Igen, szándék és hajlandóság lesz, de pénz az nem. A kérdés már most is az, hogy mi a fontosabb a nyugdíjak vásárlóerejének fenntartása vagy az F35, a közalkalmazottak béremelése vagy a K9 tarackok? A kérdés az, hogy meg tudja e győzni a politikum, hogy jobban kell-e tartani az istenadta népnek a fegyverek hiánya okozta kockázattól, vagy inkább attól, hogy nem telik a boltban szalámira ... ez a tét, ez ennyire egyszerű. A román költségvetés túlfeszített, ki lehet mondani, hogy 2 meg 2,5% a védelmi büdzsé, ez csak egy szám, de a nap végén ha nem a nép akkor az államadósság felel a költésekért, márpedig azt nem lehet akármeddig feszíteni, mert akik a zenészt fizetik nem utóbb, inkább előbb beleszólnak abba, hogy mire költsön az állam, arra engednek költeni ami a visszafizetéseket nem veszélyezteti, például nem jelent újabb hiteleket. Ha valaki esetleg kételkedne az keresse vissza, hogy a 96 db Cobra helikopter vásárlása pártíz éve min bukott meg a Kárpátok alatt, konkrétan az IMF (és annak egy magyar származású szakértője) helytelenítette egy szakértői jelentésben - nem is lett belőle deal. A románok bánhatják a kapkodó haditechnikai bevásárlásaikat, a Bayraktar drónok mint kiderült aligha érnek valamit, az 54 Abrams koncepciója, a koreai K9 és Redback álmok és a kényszerből életben tartott régi óromán technika mellett nem él meg, jobb lett volna olcsóbban mindent Koreából venni, a 49 F16 az ország nagyságához szükséges mennyiség, de mire a századok felállnak, harcképességet szereznek a gépek 50 évesek lesznek és a koncepció szerint már érkeznek az F35-ök, márpedig ennyi gépet hadrendben tartani az lengyel tempó nem román. Senki ne higgye, hogy 80+ méregdrága vadászgépet képes hadrendben tartani a balkáni birodalom, az F16-ra való fegyverek beszerzett mennyisége is nagyon csekély jelenleg, pedig harminc körüli gép érkezett csak be eddig. Az ország a három nagy országrész átfegyverzésével nehezen fog boldogulni, inkább ide ez oda meg amaz fog jutni, a haditengerészet pedig ott marad mint drága nyűg.
Néha írok ide is, ha magamtól idéznék minden korábbi jóslat beteljesülni látszik ... tessék a román gazdaság:
"Mélyülő és egyre gyorsabb spirál" - Igen, a román gazdaságot kivételesen nagy államháztartási hiány, ami valahol 8-9% közt lesz, óriási külkereskedelmi hiány jellemzi, ami a 30Mrd € környékén alakul ami így leírva semmit nem jelent, de ha azt nézzük, hogy Mo például pluszban van, illetve a keleti gazdaságok általában pluszban vannak, illetve a mérték a román GDP cc 9%-a, akkor érthető, hogy ez komoly baj, az ország nemhogy nem tudja megtermelni nominálisan amit "elfogyaszt", hanem a saját fogyasztásához még hitelre is szüksége van. Október végére a 2023 -at záró államadósságra +5,2%-ot sikerült eddig rádobniuk, a spirál egyre gyorsabban húzza le a gazdaságot - nem véletlenül EU rekorder az inflációjuk sem. A spirál és a lecsúszás már évekkel ezelőtt elkezdődött, de már nem a tized százalékok mutatnak trendeket, hanem a GDP 5-6 %-ra tehető a lecsúszás, ezen a "fekete pályán" lassan lehet csak fékezni, megindulni felfelé pedig egy évtized is kevés lesz ...
"53% körüli idei államadósság" - Igen, 52-53 közé tettem mert év elején még látszott némi gazdasági növekedés és merni sem gondolta senki, hogy ilyen katasztrofális osztogatásba kezd a kormány a választási szuperévben. Az Okt végi államadósság 54,1%, az év végi 55 sanszos, de trükközések biztosan lesznek - pl 2025-re áttolt kifizetések, ez ellentétesen hat a jóslásokra, de a trend látszik. Egy EU pénzekhez sikeresen hozzájutó, a gazdaság pangása közepette azért mégiscsak fejlődő ( 1% körül lesz a növekedésük) országban 5-6% körüli államadósság növekedést produkálni azt jelenti, hogy valami nagyon nincs rendben, de hát erről polemizálunk folyamatosan. Korábban azt írtam a magyar és román államadósság valahol 65%-on találkozik, nos ez inkább lesz 70 körül, mégpedig akár 3-4 év múlva.
"Búcsúintés az Eurónak" - Igen, a kritériumok közül egy sem teljesül és a 2024-es katasztrofális számok miatt már belátható időn belül nem is fog, a lecsúszás olyan gyors, hogy nem lehet "megfogni" 60%alatt az államadósságot és konszolidálni a gazdasági folyamatokat olyan gyorsan, hogy maastrichti-kritériumok teljesüljenek és akár 2030-ban bevezethető legyen az EU valuta, erre semmi esély. Pedig a dátum sokadszorra eltolva de ekként lebeg a politikum által vetítve a nép szeme előtt. Bezzeg Bulgária szépen csendben átlép az Euro övezetbe csúnyán állva hagyva a nagy északi szomszédját.
"Fogyasztásra épülő gazdasági növekedés csődje" - Igen, a trendnek vége, a lufi kipukkant, 2024 jól megmutatta, hogy hiába volt óriási pénzkiáramlás az államtól a "fogyasztók" a nép felé, ez messze nem produkált annyi növekedést mint korábban, pláne nem annyit amennyibe került. Az okokat is könnyű belátni, külföldi árukra költ a lakosság (lásd 30Mrd €) a haszon a külföld és a marketek kezében csapódik le, a pénzkiáramlás ráadásul EU rekorder inflációt is gerjeszt ami eleve felemészti a hitelből kiáramoltatott összeg vásárlóértékét. Románia elfelejtheti a csekély munkaerőköltségeire, a jelentős hazautalásaira, a minimális fogyasztását tempósan emelni képes és a gazdaságát ekként fűtő - és mint láttuk túlfűtő - koncepciót, nemhogy eddig tartott, de jelenleg inkább a gazdasága kárára válik a korábbi gyakorlat. Váltani kellene mert abba a ligába került ahol a V4-ek játszanak, a munkaerő költsége, a fogyasztása mértéke - meg még jó sok paraméter - azokkal van pariban, de hatékonyságban messze alatta van azok lehetőségeinek ezért a fejlődése automatikusan megtorpant, berendezkedett a nagy keleti átlagra, nincsen előny és hajtóerő ami miatt azoknál erősebben tempózott vagy 10 éven keresztül. Kellene a jó infrastruktúra, a hatékony állam, a magas adó beszedési arány, a méltatlanul hatékonytalan mezőgazdaság helyett egy versenyképes és mindenekelőtt egy országstratégia ami nem többtízéves késéssel követi le a környezete fejlődését.
"Haditechnikai bevásárlások és kerekedő szemek a Pénzügyminisztériumban" - Igen, szándék és hajlandóság lesz, de pénz az nem. A kérdés már most is az, hogy mi a fontosabb a nyugdíjak vásárlóerejének fenntartása vagy az F35, a közalkalmazottak béremelése vagy a K9 tarackok? A kérdés az, hogy meg tudja e győzni a politikum, hogy jobban kell-e tartani az istenadta népnek a fegyverek hiánya okozta kockázattól, vagy inkább attól, hogy nem telik a boltban szalámira ... ez a tét, ez ennyire egyszerű. A román költségvetés túlfeszített, ki lehet mondani, hogy 2 meg 2,5% a védelmi büdzsé, ez csak egy szám, de a nap végén ha nem a nép akkor az államadósság felel a költésekért, márpedig azt nem lehet akármeddig feszíteni, mert akik a zenészt fizetik nem utóbb, inkább előbb beleszólnak abba, hogy mire költsön az állam, arra engednek költeni ami a visszafizetéseket nem veszélyezteti, például nem jelent újabb hiteleket. Ha valaki esetleg kételkedne az keresse vissza, hogy a 96 db Cobra helikopter vásárlása pártíz éve min bukott meg a Kárpátok alatt, konkrétan az IMF (és annak egy magyar származású szakértője) helytelenítette egy szakértői jelentésben - nem is lett belőle deal. A románok bánhatják a kapkodó haditechnikai bevásárlásaikat, a Bayraktar drónok mint kiderült aligha érnek valamit, az 54 Abrams koncepciója, a koreai K9 és Redback álmok és a kényszerből életben tartott régi óromán technika mellett nem él meg, jobb lett volna olcsóbban mindent Koreából venni, a 49 F16 az ország nagyságához szükséges mennyiség, de mire a századok felállnak, harcképességet szereznek a gépek 50 évesek lesznek és a koncepció szerint már érkeznek az F35-ök, márpedig ennyi gépet hadrendben tartani az lengyel tempó nem román. Senki ne higgye, hogy 80+ méregdrága vadászgépet képes hadrendben tartani a balkáni birodalom, az F16-ra való fegyverek beszerzett mennyisége is nagyon csekély jelenleg, pedig harminc körüli gép érkezett csak be eddig. Az ország a három nagy országrész átfegyverzésével nehezen fog boldogulni, inkább ide ez oda meg amaz fog jutni, a haditengerészet pedig ott marad mint drága nyűg.
Ezzel csak az a baj, hogy majd megint nekünk kell őket kihúzni a szarból, amit eddig is mindig megháláltak...Úgy sajnálom....
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..