[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 705
113
A cikk nem ír ilyet. Azt írja, hogy a Chemitzi zavargásokat is részben!!! az orosz AGITPROP tüzelte. Ezt meg egy német jelentésre alapozza, amit szintén linkel. Amúgy lényegében minden kijelentést alátámaszt egy linkkel, amit le lehet ellenőrizni.

Legutóbb a német hatóságok állapították meg, hogy a tavaly augusztusi, Chemnitzben lezajlott szélsőjobboldali zavargásokat is részben az orosz álhírek tüzelték.

Most csodálkozol a szovjet vonalra a város kapcsán? "Original" Karl Marx Stadtnak hívták. (Én még amigán bombáztam is egy B17 szimulátorral, annyira debilen ott hagyták a játékkészítők a játékban.) A német kommunisták sasfészke volt a város. Szerintem, máig az, de a zavargásokhoz kb. annyi köze volt az oroszoknak, mint amennyi az amerikai elnökválasztásokhoz, az amerikai faji zavargásokhoz, a francia zavargásokhoz, a magyar ellenzékhez, vagy a Majdanhoz ....
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
MH17 lelövése mióta Románia topik?

Igazad van, valóban off itt már az a rész. Remélem, hogy más esetekben is ennyire szemfüles leszel és a jövőben is felhívod majd az offolók figyelmét, ha ilyesmit látsz :)


Ez egy újabb összeesküvés elmélet?

Olyasféle. Ez az én saját kis konteócskám. Nekem is jár egy, nem igaz?

Van valami bizonyíték ami ezt alátámasztaná?

Nem tudok róla, hogy lenne rá konkrét bizonyíték. De hát mások is tesznek itt ennél súlyosabb kijelentéseket is, tényként tálalva, bármilyen bizonyíték nélkül. Én legalább odaírtam, hogy "szerintem".

Túl nagy jelentőséget tulajdonítasz ennek Duginnak.

Remélem, hogy neked van igazad és nem nekem lesz. De nekem nagyon nem tetszik ez a Dugin...
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Ó, dehogynem zártad ki kapásból. "félő, hogy beszállnak ők is, ha már balhé van". Na most vagy én törni magyar, vagy te mondani azt, hogy most még nincsenek benne, nincs közük a mostani eseményekhez és csak majd később szállhatnak be esetleg.



Attól, hogy ha vehetünk a románoktól (amúgy úgy tudom, az a gáz román-amcsi projekt) is gázt, még az oroszoktól is tudunk (pláne, ha a románok elszállnának az árakkal), de ha a románoktól nem tudunk (vagy nem akarunk majd a fellángoló magyarellenességük miatt), akkor már csak az oroszok maradnak, akiktől tudunk. ;)





Hát, én remélem, hogy nem lesz ebből a mostaninál is nagyobb baj...



Dugin már megint... Érdekes. Vagy inkább aggasztó.



Nekem a Dugin és pl. Igor Girkin (Sztrelkov), meg a nálánál kisebb nyilvánosságot kapott hasonszőrű képzett profik (és az utánpótlásaik) közötti kapcsolat miatt fáj a fejem igazán. Nem kéne alábecsülni ezt a faszit szerintem.

Dugin és köre a valóságtól elrugaszkodott vallási fanatikustól a közveszélyes hibbantakon keresztül szélsőséges álmodozókig mindenre alkalmas csak arra nem, hogy a deklarált elveik alapján egy szövetségi államot irányítson.
Eléggé nyilvánvalóan arra használják őket, hogy az orosz föderációs rendszert szétverjék. Ez a legkevésbé sem az orosz vezetés és Putyin érdeke. Hasznos hülyék akik azért működhetnek otthon erős kontroll alatt mert az általuk megszólított és megszólítható réteget lekötik és ezeken a határokon belül amiken belül mozoghatnak elvégzik a hatalom helyett ezen a területen a feladatok zömét.
Ha őket véled látni az események mögött akkor nem AZOROSZOKVÓTAK.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Remélem, hogy neked van igazad és nem nekem lesz. De nekem nagyon nem tetszik ez a Dugin...
Dugin ugyan az a hülye soviniszta elvakult kretén oroszban, mint a méltán hírhedt McCain volt amcsiban. Szerencsére őt sem engedték oda a hatalom közelébe, s remélem Duginnal is pont így lesz majd. Én mindig mondom, nekünk addig lesz jó, amíg Putyin mester van, utána hogy kijön, az még nagyon lehet ennek a térségnek betli is :S.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Dugin és köre a valóságtól elrugaszkodott vallási fanatikustól a közveszélyes hibbantakon keresztül szélsőséges álmodozókig mindenre alkalmas csak arra nem, hogy a deklarált elveik alapján egy szövetségi államot irányítson.

Egyetértek.
De ő ezt nem feltétlenül így gondolja. És pont az az aggasztó, hogy jól képzett és elszánt emberekkel is van kapcsolata. Olyanokkal, akik nem igazán értenek egyet pl. az orosz kormány Donbassz- és úgy összességében Ukrajna-politikájával, hanem sokkal keményebb és direktebb beavatkozást akarnak ott (is).

Ez a legkevésbé sem az orosz vezetés és Putyin érdeke.

Ebben is.

Hasznos hülyék akik azért működhetnek otthon erős kontroll alatt mert az általuk megszólított és megszólítható réteget lekötik és ezeken a határokon belül amiken belül mozoghatnak elvégzik a hatalom helyett ezen a területen a feladatok zömét.

Talán valóban csupán hasznos hülyék. Ez a jobbik lehetőség. De az is elképzelhető, hogy az orosz hatalom és a most kézivezéreltnek tűnő ottani oligarháck korántsem olyan egységesek és jól irányítottak, mint kifelé látszik. Klikkesedések, eltérő érdekek, sőt szimpla ideológiai különbségek biztosan vannak. Dugin pedig gerjeszthet, vagy meglovagolhat egy ilyen hullámot és szerintem pont ezt is akarja.


Ha őket véled látni az események mögött akkor nem AZOROSZOKVÓTAK.

Nos, nekem úgy tűnik, hogy a jelenlegi orosz kormány (Putyin és körei) elképzelései, meg Duginé nem túlzottan fedik egymást. Szóval kérdés, hogy kik azok az "oroszok"...
De ha maradunk a román eseményeknél, azok mögött egyelőre még nem látok senkit, pár ottani seggfej politikus és cimbijeik kivételével.
Csak zavar, hogy Dugin neve ismét felbukkant, pláne egy ilyen, számunkra jelentős és eléggé rossz esemény kapcsán.


Dugin ugyan az a hülye soviniszta elvakult kretén oroszban, mint a méltán hírhedt McCain volt amcsiban. Szerencsére őt sem engedték oda a hatalom közelébe, s remélem Duginnal is pont így lesz majd. Én mindig mondom, nekünk addig lesz jó, amíg Putyin mester van, utána hogy kijön, az még nagyon lehet ennek a térségnek betli is :S.


Így látom én is. Putyin sem szent, mint ahogy egyik nagyhatalom vezetője, vezetősége sem. De ő kellően higgadt, felkészült és pragmatikus és nem valami megalomán fanatikus, mint Dugin.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
A cikk nem ír ilyet. Azt írja, hogy a Chemitzi zavargásokat is részben!!! az orosz AGITPROP tüzelte. Ezt meg egy német jelentésre alapozza, amit szintén linkel. Amúgy lényegében minden kijelentést alátámaszt egy linkkel, amit le lehet ellenőrizni.

Legutóbb a német hatóságok állapították meg, hogy a tavaly augusztusi, Chemnitzben lezajlott szélsőjobboldali zavargásokat is részben az orosz álhírek tüzelték.
Attól, hogy link van, még lehet hiteltelen. Simán körbehivatkozzák egymást.
A német szélsőjobboldal az elhárítás saját bevallása szerint kb. 30%-ban fedett belügyes...

Node
Hogy legyen valami súlya annak amit írok, az incidens után "beszivárogtam" :) a Facebookon kül. csoportokba, monitorozom a sajtót amennyire időm engedi. Lehet jobb lenne, ha az oroszok lennének az egész mögött, mert akkor lenne kontroll. De most sokan próbálják (sikerrel!) befolyásolni a sajtót, az internetes közvéleményt, terjesztenek álhíreket (igen, magyarok!), teljesen magánemberek!
Idióták hergelik az idiótákat, ez a baj.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Annyira nem, hogy szerintem az MH17 lelövéséhez is köze volt... Nála beleillik a képbe, hogy még jobban össze akarja ugrasztani az oroszokat a nyugattal azért, hogy ezáltal erősítse az orosz nacionalizmust és abban a légkörben aztán ő (vagy egy strómanja) válthassa az orosz nacionalisták (és a kommunisták!) szerint amúgy is túl puha Putyint a hatalomban, amikor lejár a mandátuma.

Ez mellesleg pont így van. Ezt még megtoldanám annyival, hogy az MH17-et is azért akarta lelövetni, mert azt hitte, hogy Putyin hasonló festésű gépe, amely épp akkor tért vissza Dél-Amerikából. Ezzel mellesleg Putyinék vezették félre és sz.patták meg Dugint, mivel emiatt a baklövésük miatt lehetett félreállítani Dugin donyecki szakadárjait és leállítani Dugin Novarosszija projektjét. Ettől függetlenül a Krímet Putyin köszönte szépen, pedig azt is Dugin műve volt.
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Ez mellesleg pont így van. Ezt még megtoldanám annyival, hogy az MH17-et is azért akarta lelövetni, mert azt hitte, hogy Putyin hasonló festésű gépe, amely épp akkor tért vissza Dél-Amerikából. Ezzel mellesleg Putyinék vezették félre és sz.patták meg Dugint, mivel emiatt a baklövésük miatt lehetett félreállítani Dugin donyecki szakadárjait és leállítani Dugin Novarosszija projektjét. Ettől függetlenül a Krímet Putyin köszönte szépen, pedig azt is Dugin műve volt.
Hogyan állapította meg valaki a 7-8-10 ezer méter magasan repülő gép festését?
 
  • Tetszik
Reactions: honved and Nemerson

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 429
33 711
113
A karabahi örmények kivívták a függetlenséget, bár sok vér árán, és durván el vannak szigetelve a világtól. De nyilván ez is jobb, mint az azeriek uralma.
Persze ehhez kellett egy örmény diaszpóra, amely pénzzel is támogatta a harcot, és sok külföldi örnény személyesen is harcolt az oldalukon (az azeriekén is mindenféle muszlim "mudzsahed"), és kellett hozzá, hogy az oroszok támogassák őket nem is túl leplezetten (bár Moszkva az azeri-örmény háborúskodás kitörésekor eleinte Baku mellett állt, ez hamarosan megváltozott). Sajna annak sok realitása nincsen, hogy mi egyszer hasonlóképpen szabadítsuk fel Székelyföldet.

 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 429
33 711
113
Optikai célzóval. A repülési magasságból pedig következett, hogy utasszállító (és Putyin gépe is utasszállító). Tehát jó eséllyel gondolhatták, hogy Putyin gépe.

De miért repült volna Putyin Ukrajna felett? Az ukrán hatóságok eleve nem adtak volna átrepülési engedélyt az orosz elnöki gépnek szerintem akkoriban már.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
De miért repült volna Putyin Ukrajna felett? Az ukrán hatóságok eleve nem adtak volna átrepülési engedélyt az orosz elnöki gépnek szerintem akkoriban már.

Semmiért. Dugint vezették félre ezzel. Ő (vagy az emberei) meg elhitték. Akkoriban Dugin szinte könyörgött az oroszországi utcai tüntetéseken/rendezvényeken, hogy Putyin vesd be a hadsereget!, de Putyin nem volt erre hajlandó. Valószínűleg Duginék végső elkeseredésükben találhatták azt ki, hogy ha Putyin gépe lezuhanna Ukrajna felett, akkor ezt az ukránokra lehetne fogni, és akkor ez már elég indok lehetne arra, hogy megindíthassák az orosz hadsereget Ukrajna ellen.
Miután lelőtték a gépet, az orosz RT tévé (szintén Dugin érdekeltsége) le is hozta gyorsan, hogy ezt az ukránok tették és mivel ekkorra már kiderült számukra, hogy nem Putyin gépét sikerült lelőniük, hanem egy maláj gépet, ezért az RT tévé azt próbálta görcsösen bizonyítani, hogy az ukránok nem a maláj gépet, hanem Putyin gépét akarhatták lelőni. Csak ez már kevés volt ahhoz, hogy megindíthassák a hivatalos orosz haderőt Ukrajna ellen.