[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Ezt nem is mondtam. Csak nekem elég volt egy ugyanilyen hivatkozott bejegyzés, hogy ilyen meg olyan legyek. Téged nem kötnek ezen az alapon értékrendhez. "Csak" linkelted.
Mondom, hogy nem jutottam a végére így nagyon nem is tudtam mit mondani róla, de érdekesnek tünt és megosztottam.
De a lényeg, hogy érdemes volt végigolvasni ezt is.
Ha meg valaki elkezd piszkálni, légyszi jelentsd.
 
  • Tetszik
Reactions: Schurrer

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 282
68 310
113
Ki tud románul, mit is mondanak??
Elküldtem, talán holnapra meglesz a válasz is. Remélem alapos,részletes. Bár nő a tolmács.

"Megdöbbentő és egyben meglepő volt az Úz-völgyi temető meggyalázása a román nacionalisták részéről – minderről Boros Bánk Levente beszélt. A Médianéző Központ igazgatója azt mondta, hogy 2010 óta az Orbán-kormány mindegyik szomszéddal arra törekedett, hogy jó és kiegyensúlyozott kapcsolata legyen. Az, hogy mi volt a mozgatórugója az akciónak, azt soha nem fogjuk pontosan megtudni. A szakember szerint azt sem szabad elfelejteni, hogy a szomszédos országokban akkor kerül elő a magyarkártya, amikor valamilyen belpolitikai probléma van." Boros Bánk Levente, a Médianéző Központ igazgatója.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 705
113
Ha egyszer ugy adodna hogy nem tudnak valtani es a vesztesoldalon fejeznek be egy háborút, vajon mennyi maradna beloluk.

Nézd meg az ország mai lakosságát. Vond ki belőle a nem románokat, a románokból dobj 2,5 milliót az új területre, ha több van, akkor minden új területre amit elszakítanak belőle, és meg is kapod az ország lakosságának számát aki Románia zászlaja alatt, és a maradék területén élne.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 705
113
Ezek a rohadt "álhírek", főleg a putyini álhírek!

Ez a Sputnik semmivel nem rosszabb, mint pl. egy Euronews. Sőt.

Sőt, a 444 Gruevszkis híre kapcsán pedig elgondolkodtam, hogy nem-e titkosszolgálati akció zajlott éppen, csak hogy csőbe húzzák a 444et?

"a 444 olvasója küldött nekünk egy képet" :D

"a 444-nek és a Direkt36-nak eljutatott, feladó nélküli levélben" :D
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 553
113
Alexander Dugin mint Putyin főideológusa XD Hát én befosok, az a fickó egy modern kori Raszputyin, kb úgy is kezelik az oroszok is. Mondjuk az tuti, hogy a NATO szétzilálsa jól jön az oroszoknak, (ott hagytam abba a cikket amikor már Chemitzi zavargások is az oroszok által voltak megszervezve,meg a mucsarögcsögei polgármester választásokat is az oroszok manipulálják). Olvasta valaki esetleg a Máglyatűz című regényt ? Kezd eléggé beletalálni a dologba.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Alexander Dugin mint Putyin főideológusa XD Hát én befosok, az a fickó egy modern kori Raszputyin, kb úgy is kezelik az oroszok is. Mondjuk az tuti, hogy a NATO szétzilálsa jól jön az oroszoknak, (ott hagytam abba a cikket amikor már Chemitzi zavargások is az oroszok által voltak megszervezve,meg a mucsarögcsögei polgármester választásokat is az oroszok manipulálják). Olvasta valaki esetleg a Máglyatűz című regényt ? Kezd eléggé beletalálni a dologba.
Es olvasta valaki az eredeti cikket. /a roman sputnik hozta le nem az orosz egyebkent./
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Nem zártam ki az oroszokat, félő, hogy beszállnak ők is, ha már balhé van.

Ó, dehogynem zártad ki kapásból. "félő, hogy beszállnak ők is, ha már balhé van". Na most vagy én törni magyar, vagy te mondani azt, hogy most még nincsenek benne, nincs közük a mostani eseményekhez és csak majd később szállhatnak be esetleg.

Mellesleg, ha már gáz, akkor Magyarországnak más sem jöhetett volna most jobban kapóra, hogy miért vagyunk kénytelenek mégis az oroszoktól venni a gázt, pedig annyira szerettük volna azt a romániai amerikai gázt... (hiszen minden álmunk Romániától függeni Oroszország helyett, ja nem).

Attól, hogy ha vehetünk a románoktól (amúgy úgy tudom, az a gáz román-amcsi projekt) is gázt, még az oroszoktól is tudunk (pláne, ha a románok elszállnának az árakkal), de ha a románoktól nem tudunk (vagy nem akarunk majd a fellángoló magyarellenességük miatt), akkor már csak az oroszok maradnak, akiktől tudunk. ;)


Talán csak a sorrenden változtatnék.
Bár szerintem ez egy kicsit olyan mint az igazi falusi kocsmai verekedés. Mindegy, hogy ki kezdte, mi volt az eredeti ok mindenkinek jól jött a balhé mert pofán lehetett vágni végre a köcsög szomszédot és másnap meg lehet magyarázni, ki lehet mosakodni, rá lehet fogni bárkire, a véletlenre, vagy a piára és gyanú ide, gyanú oda lehet hangoztatni, hogy te ártatlan vagy. A legfőbb haszonélvező persze az aki kileste a megfelelő pillanatot és akkor ütött amikor senki sem látta és mindenki gyanúsítható.


Hát, én remélem, hogy nem lesz ebből a mostaninál is nagyobb baj...
Azt a belpol dolgot jó lenne befejezni.
Ebbe a cikkbe most futottam bele, csak félig sikerült elolvasni, de azért megosztom.
https://merce.hu/2019/06/07/a-putyi...iPkhf_oSQCwyJ1UWe4WhheYb0EWSwUSQs46dHvK0UcC_M


Dugin már megint... Érdekes. Vagy inkább aggasztó.

Alexander Dugin mint Putyin főideológusa XD Hát én befosok, az a fickó egy modern kori Raszputyin, kb úgy is kezelik az oroszok is.

Nekem a Dugin és pl. Igor Girkin (Sztrelkov), meg a nálánál kisebb nyilvánosságot kapott hasonszőrű képzett profik (és az utánpótlásaik) közötti kapcsolat miatt fáj a fejem igazán. Nem kéne alábecsülni ezt a faszit szerintem.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Ó, dehogynem zártad ki kapásból. "félő, hogy beszállnak ők is, ha már balhé van". Na most vagy én törni magyar, vagy te mondani azt, hogy most még nincsenek benne, nincs közük a mostani eseményekhez és csak majd később szállhatnak be esetleg.



Attól, hogy ha vehetünk a románoktól (amúgy úgy tudom, az a gáz román-amcsi projekt) is gázt, még az oroszoktól is tudunk (pláne, ha a románok elszállnának az árakkal), de ha a románoktól nem tudunk (vagy nem akarunk majd a fellángoló magyarellenességük miatt), akkor már csak az oroszok maradnak, akiktől tudunk. ;)





Hát, én remélem, hogy nem lesz ebből a mostaninál is nagyobb baj...



Dugin már megint... Érdekes. Vagy inkább aggasztó.



Nekem a Dugin és pl. Igor Girkin (Sztrelkov), meg a nálánál kisebb nyilvánosságot kapott hasonszőrű képzett profik (és az utánpótlásaik) közötti kapcsolat miatt fáj a fejem igazán. Nem kéne alábecsülni ezt a faszit szerintem.


Annyira nem, hogy szerintem az MH17 lelövéséhez is köze volt... Nála beleillik a képbe, hogy még jobban össze akarja ugrasztani az oroszokat a nyugattal azért, hogy ezáltal erősítse az orosz nacionalizmust és abban a légkörben aztán ő (vagy egy strómanja) válthassa az orosz nacionalisták (és a kommunisták!) szerint amúgy is túl puha Putyint a hatalomban, amikor lejár a mandátuma.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 255
37 148
113
MH17 lelövése mióta Románia topik? Ez egy újabb összeesküvés elmélet? Van valami bizonyíték ami ezt alátámasztaná? Túl nagy jelentőséget tulajdonítasz ennek Duginnak.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and dragonette

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
(ott hagytam abba a cikket amikor már Chemitzi zavargások is az oroszok által voltak megszervezve,
A cikk nem ír ilyet. Azt írja, hogy a Chemitzi zavargásokat is részben!!! az orosz AGITPROP tüzelte. Ezt meg egy német jelentésre alapozza, amit szintén linkel. Amúgy lényegében minden kijelentést alátámaszt egy linkkel, amit le lehet ellenőrizni.

Legutóbb a német hatóságok állapították meg, hogy a tavaly augusztusi, Chemnitzben lezajlott szélsőjobboldali zavargásokat is részben az orosz álhírek tüzelték.
 
  • Tetszik
Reactions: angelsoul