[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
monja az aki arra büszke hogy Etelközből migrált, és fehér lovakkal nepperkedett az őse...
Mi a baj ezzel, hiszen a magyar az egyedüli sztyeppei nép amely fennmaradt Európában, és ha csak azt nézem, hogy hont foglaltunk (vagy vissza) létrehoztunk egy (keresztény) államot, amely 1000 éve fenn áll akkor szerintem büszkék lehetünk magunkra/ illetve az őseinkre....
 

MZ/X

Well-Known Member
2021. május 27.
606
2 614
93
Csak a lényeg nem derül ki az írásból, hogy konkrétan kinek mit exportáltak..
4 éve egy cikkben kicsit részletezték. Gondolom hasonló a helyzet.

"Romania exported military products worth EUR 67.3 million to the U.S., including scopes and accessories for hunting guns, 7,990 semiautomatic rifles, 225 semiautomatic sniper rifles, 4,380 guns, 1,066 lightweight machine guns, 10,000 assault rifles, and 24 anti-aircraft machine guns.

Bulgaria became Romania’s second most important client last year, as it imported EUR 19.7 million worth of guns and military equipment from Romania. Among the purchased items, there were 40 mm and 73 mm anti-tank grenade launchers, 14.5 mm anti-aircraft machine guns, scopes, and other components."
 
K

kamm

Guest
Mondod te, aki a zsömléből kispórolja a közepét és mint valami fantasztikus gasztrojudaikumként "bagel" néven vered át a világot.
Egyébként ideat tényleg az ment, hogy minden magyar, szláv, osztrák stb etel ill. recept, suti stb, amit hoztak magukkal az ortodoxok anno a századfordulón, azt mindet úgy adták elő itt, hogy zsidó étel. Ahányszor belefutok ezekbe, mindig osszeszalad a szemoldokom es tartok nemi kozoktatast, hogy mekkora humbug ez az egesz kamu NY zsidó gasztrokultura, hogy szimplán mas tollaival ekeskednek...
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Mi a baj ezzel, hiszen a magyar az egyedüli sztyeppei nép amely fennmaradt Európában, és ha csak azt nézem, hogy hont foglaltunk (vagy vissza) létrehoztunk egy (keresztény) államot, amely 1000 éve fenn áll akkor szerintem büszkék lehetünk magunkra/ illetve az őseinkre....
hé ez a nemtúlokos Jobbikos Kovács Béla szövege volt a az Eu parlamentben .... Sokan és sokat fáradoztak az európai történelem meghamisításán, de az a régészeti leletek alapján mára egyértelmű, hogy a kultúra, a technika és a tudományok keletről jöttek be a ma magát fejlettnek tartó nyugatra, mégpedig az íjfeszítő népek, a szkíták, sumérok, hunok jóvoltából. Kijev térsége is régóta felemelkedett a sztyeppei őskeresztény népek letelepedése következtében. Ma ezen népek többségét szlávoknak nevezik. A náluk érvényes ortodox keresztény naptár szerint a 7523. évet írjuk. Nem komolytalan ezek után, hogy felfuvalkodott EU-s hivatalnokok fenyegetik, leckéztetik Ukrajnát és Oroszországot? Holmi európai értékek, meg demokrácia nevében szólalnak meg olyanok, akik 10 év alatt tönkretették, gyarmatosították Közép-Európát, olyanok, akiknek országai a rabszolgamunkából, és kontinensek kifosztásából tollasodtak meg. Döntsenek Ukrajna polgárai a saját sorsukról.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Egyébként ideat tényleg az ment, hogy minden magyar, szláv, osztrák stb etel ill. recept, suti stb, amit hoztak magukkal az ortodoxok anno a századfordulón, azt mindet úgy adták elő itt, hogy zsidó étel. Ahányszor belefutok ezekbe, mindig osszeszalad a szemoldokom es tartok nemi kozoktatast, hogy mekkora humbug ez az egesz kamu NY zsidó gasztrokultura, hogy szimplán mas tollaival ekeskednek...
a japánok a 25. eleszett törzs, ergo a szusi is zsidó étel.
 
W

Wilson

Guest
hé ez a nemtúlokos Jobbikos Kovács Béla szövege volt a az Eu parlamentben .... Sokan és sokat fáradoztak az európai történelem meghamisításán, de az a régészeti leletek alapján mára egyértelmű, hogy a kultúra, a technika és a tudományok keletről jöttek be a ma magát fejlettnek tartó nyugatra, mégpedig az íjfeszítő népek, a szkíták, sumérok, hunok jóvoltából. Kijev térsége is régóta felemelkedett a sztyeppei őskeresztény népek letelepedése következtében. Ma ezen népek többségét szlávoknak nevezik. A náluk érvényes ortodox keresztény naptár szerint a 7523. évet írjuk. Nem komolytalan ezek után, hogy felfuvalkodott EU-s hivatalnokok fenyegetik, leckéztetik Ukrajnát és Oroszországot? Holmi európai értékek, meg demokrácia nevében szólalnak meg olyanok, akik 10 év alatt tönkretették, gyarmatosították Közép-Európát, olyanok, akiknek országai a rabszolgamunkából, és kontinensek kifosztásából tollasodtak meg. Döntsenek Ukrajna polgárai a saját sorsukról.
Nem ezt írtam, hanem azt, hogy igenis büszkék lehetünk az őseinkre és arra, hogy egyedüli sztyeppei nêpként megtudtunk maradni Európa közepên több mint ezer éve és ebben nincs semmi turbó magyarság vagy logikátlan vad nacionalizmus, ez a tényeken alapul.

Ami pedig Ukrajnát illeti nekem az a vélemênyem, hogy Ukrajna polgárainak joga van dönteni a saját sorsáról, csakhogy ez sem az USA-k sem Oroszországnak nem áll érdekében.....
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Nem ezt írtam, hanem azt, hogy igenis büszkék lehetünk az őseinkre és arra, hogy egyedüli sztyeppei nêpként megtudtunk maradni Európa közepên több mint ezer éve és ebben nincs semmi turbó magyarság vagy logikátlan vad nacionalizmus, ez a tényeken alapul.

Ami pedig Ukrajnát illeti nekem az a vélemênyem, hogy Ukrajna polgárainak joga van dönteni a saját sorsáról, csakhogy ez sem az USA-k sem Oroszországnak nem áll érdekében.....
khmmm... ugye munkaerőpiac miatt rengeteg ukránnal találkozom. A lingua franca az orosz, sokan kelet-ukrajnainak, orosz tatár etc felmenőkkel.
Nos eddig még nem találkoztam olyannal, -igaz a politikát kerüljük, csak ha szóba kerül valamiért- aki Moszkvát választaná. Hidd el nekem ők, mint nemzet már választottak.
 
W

Wilson

Guest
khmmm... ugye munkaerőpiac miatt rengeteg ukránnal találkozom. A lingua franca az orosz, sokan kelet-ukrajnainak, orosz tatár etc felmenőkkel.
Nos eddig még nem találkoztam olyannal, -igaz a politikát kerüljük, csak ha szóba kerül valamiért- aki Moszkvát választaná. Hidd el nekem ők, mint nemzet már választottak.
Készséggel elhiszem amit mondasz révén én nem nagyon találkozom ukrán vendégmunkásokkal, de lenne egy kérdésem, szerinted mikor fog Ukrajna NATO tag vagy az EU tagja lenni?
 
K

kamm

Guest
A lényeg az, hogy Romániának vannak gázmező(i) a vevőknek meg roahdtul kell a földgáz, ...
Csak kitermelni nem tudják, az amerikaiakat már atbaszarintottak, az osztrakoknak is elegük lett az ostoba vezetesbol, az oroszoktól félnek az amerikaiak miatt.
Kivancsi leszek, a francia Total lesz-e a következő, ők már megkapták a bolgár fekete-tengeri gazmezok kitermelését a szomszédban...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Wilson
K

kamm

Guest
Készséggel elhiszem amit mondasz révén én nem nagyon találkozom ukrán vendégmunkásokkal, de lenne egy kérdésem, szerinted mikor fog Ukrajna NATO tag vagy az EU tagja lenni?
Fair enough. Viszont azt tegyük hozzá, hogy a NATO tagság fel sem merült korábban, csak az EU tagság volt megcélozva az ukranoknal, a NATO az orosz agresszióra jelent meg, mint (vastagon felrekalkulalt) válasz, ugyanígy az addig ambivalens álláspontról nyíltan oroszellenesse valt az ukrán közhangulat. Egyébként szerintem ez volt Putyin egyik nagy mellenyulasa, siman behuzhatta volna Ukrajnát egy kvazi-osztrak semleges allapotba, ha nem ront ajtóstól a házba... nem végzetes, de ezzel sokkal rosszabb lett a hosszú távú esélye.
 
W

Wilson

Guest
Fair enough. Viszont azt tegyük hozzá, hogy a NATO tagság fel sem merült korábban, csak az EU tagság volt megcélozva az ukranoknal, a NATO az orosz agresszióra jelent meg, mint (vastagon felrekalkulalt) válasz, ugyanígy az addig ambivalens álláspontról nyíltan oroszellenesse valt az ukrán közhangulat. Egyébként szerintem ez volt Putyin egyik nagy mellenyulasa, siman behuzhatta volna Ukrajnát egy kvazi-osztrak semleges allapotba, ha nem ront ajtóstól a házba... nem végzetes, de ezzel sokkal rosszabb lett a hosszú távú esélye.
Vagy fordítva az oroszok léptek, mikor reális esélye lett annak , hogy pl NATO bázis legyen a Krímben.

Amúgy szerinted az EU mikor venné fel a tagjai közzé a koldus szegény Ukrajnát? Szerintem kb soha napján, arról nem is beszélve, hogy ez az USA-nak sem állna az érdekében, az USA külpolitikájában Ukrajnának mindig is egy az Oroszokkal szembeni puffer állam szerepét szánják annak minden negatív vetületével egyetemben...
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 910
27 665
113
khmmm... ugye munkaerőpiac miatt rengeteg ukránnal találkozom. A lingua franca az orosz, sokan kelet-ukrajnainak, orosz tatár etc felmenőkkel.
Nos eddig még nem találkoztam olyannal, -igaz a politikát kerüljük, csak ha szóba kerül valamiért- aki Moszkvát választaná. Hidd el nekem ők, mint nemzet már választottak.
Nyilván, aki Moszkvát választaná, azok 1, Nyugat felé indulnak el, nem pedig az oroszokhoz dolgozni. 2, Még lelkesen el is mondják neked, esetleg a többi ukrán előtt, akikről nem tudhatja, h jobb szektoros-e.
 
K

kamm

Guest
Vagy fordítva az oroszok léptek, mikor reális esélye lett annak , hogy pl NATO bázis legyen a Krímben.
Erről konkrétan nem volt itt (US) szó. Lehet, az ukrán sajtó irkalt, nem tudom, de ideat ez nem merült fel, mint reális opció (otleteles szintjen minden van.)

Amúgy szerinted az EU mikor venné fel a tagjai közzé a koldus szegény Ukrajnát?
Az másik kérdés, persze. Erről már sokszor írtam, hogy max 10-20 évet látok Ukrajnanak, ha nem lesz gyökeres valtozas, akkor osszeomlik magatol.

Szerintem kb soha napján, arról nem is beszélve, hogy ez az USA-nak sem állna az érdekében, az USA külpolitikájában Ukrajnának mindig is egy az Oroszokkal szembeni puffer állam szerepét szánják annak minden negatív vetületével egyetemben...
Ez nem az amerikaiak elmélete, hanem az osszes kozep-europai országé, aki végre kikeveredett a szovjet csatlosallam státuszból. Nemcsak nálunk tudja ezt minden miniszterelnök Antall óta, de a szlovakoknal, lengyeknel, még a cseheknel is.
 
  • Vicces
Reactions: formosa1

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 049
54 180
113
Fair enough. Viszont azt tegyük hozzá, hogy a NATO tagság fel sem merült korábban, csak az EU tagság volt megcélozva az ukranoknal, a NATO az orosz agresszióra jelent meg, mint (vastagon felrekalkulalt) válasz, ugyanígy az addig ambivalens álláspontról nyíltan oroszellenesse valt az ukrán közhangulat. Egyébként szerintem ez volt Putyin egyik nagy mellenyulasa, siman behuzhatta volna Ukrajnát egy kvazi-osztrak semleges allapotba, ha nem ront ajtóstól a házba... nem végzetes, de ezzel sokkal rosszabb lett a hosszú távú esélye.



Őszintén érdekel,hogy te milyen Orosz agresszióról beszélsz?
Putyin rendkívül vajszívű volt az ukránokkal,annak fényében,amit azok megngedtek maguknak,szerintem te félre vagy tájékoztatva a történtekről,azok kronológiai sorrendjéről.
 
K

kamm

Guest
Őszintén érdekel,hogy te milyen Orosz agresszióról beszélsz?
Putyin rendkívül vajszívű volt az ukránokkal,annak fényében,amit azok megngedtek maguknak,szerintem te félre vagy tájékoztatva a történtekről,azok kronológiai sorrendjéről.
Ezt most komolyan nem tudom eldönteni, hogy vicc/trolling avagy tényleg komolyan kérdezed...?
Az oroszok lerohanták és megszállták, majd elcsatoltak az ország egy részét. Masikon egy felkelést robbantottak ki.
Ki volt "vajszivu" es kivel...?o_O
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 049
54 180
113
Ezt most komolyan nem tudom eldönteni, hogy vicc/trolling avagy tényleg komolyan kérdezed...?
Az oroszok lerohanták és megszállták, majd elcsatoltak az ország egy részét. Masikon egy felkelést robbantottak ki.
Ki volt "vajszivu" es kivel...?o_O




Nem.
Te az ottani verziót ismered,fordíts rajta 180 fokot.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 309
34 058
113
A lényeg az, hogy Romániának vannak gázmező(i) a vevőknek meg roahdtul kell a földgáz, ...
ja de mégis gázhiány van és egekbe a gáz ára. (majd ha kitermelik lessz gázuk)
a jelenlegi gázfogyasztás melett önellátóak lennének a gáz mennyiségéből. de az omv nek fizetni kell ha románba ha osztrákba ég el az a gáz...
Románia gázellátottsága országos szinten elég gyenge. a zenészek már belekezdtek a nép olcsó gázt akar és hogy kössék be oda is ahol még nincs.
tehát az önellátásra se lessz elég nekik a jövőbe a kitermelt gáz és azért is fizetni fognak mint a katona tiszt...

nem kétséges nagy üzlet mert sok pénz megmarad nekik... de sporolni és keresni nem ugyan az.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby