[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 372
113
Bármit írok arra gyűlöletcunami indul, azért ez már tűrhetetlen. Románia számok alapján igenis lehagyott minket, vagyük például most a nemrég kiadott statisztikát a demokrácia helyzetéről. Az égvilágon semmit sem ócsároltam hogy ne lépjek bele senki lelkébe. Kizárólag pozitív volt a hozzászólásom hangulata. Erre ezt kapom.
Most látod milyen állatok járnak ide!

Szerintem nem érdemli meg egyik sem, hogy többet írjál nekik!

Ezeknek :p ??!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 013
123 872
113
Bármit írok arra gyűlöletcunami indul, azért ez már tűrhetetlen. Románia számok alapján igenis lehagyott minket, vagyük például most a nemrég kiadott statisztikát a demokrácia helyzetéről. Az égvilágon semmit sem ócsároltam hogy ne lépjek bele senki lelkébe. Kizárólag pozitív volt a hozzászólásom hangulata. Erre ezt kapom.
Minek a helyzetéről? XD
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 747
4 503
113
Bármit írok arra gyűlöletcunami indul, azért ez már tűrhetetlen. Románia számok alapján igenis lehagyott minket, vagyük például most a nemrég kiadott statisztikát a demokrácia helyzetéről. Az égvilágon semmit sem ócsároltam hogy ne lépjek bele senki lelkébe. Kizárólag pozitív volt a hozzászólásom hangulata. Erre ezt kapom.
Nem akarlak bánti, de szerintem nincs igazad Romániával kapcsolatban. Az előttem lévők szépen leírták erről - szerintem jól látva helyesen - a felvetésedről a véleményüket. Egyetértek velük.
Jártál egyébként Romániában?? Van olyan érzésem, hogy nem.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 267
8 191
113
Mondjuk éppen most linkelték be a nem túl kormánypárti oldalról származó gazdasági elemzést romániáról, akkor az is hazudik?
Ez a "nem túl kormánypárti" azt jelenti, hogy nem a fideszmédiából származik a forrásmű?;) Akkor most az éppen nem sorosmédia, és tényszerű? Az igazat megírhatja bárki, még a kormánylapok is.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 013
123 872
113
Ez a "nem túl kormánypárti" azt jelenti, hogy nem a fideszmédiából származik a forrásmű?;) Akkor most az éppen nem sorosmédia, és tényszerű? Az igazat megírhatja bárki, még a kormánylapok is.
Nem csak tudom hogy a kormánypárti médiát nem tekintené pártatlan forrásnak.

(nem mintha olyan média létezne)
 

zulu

Well-Known Member
2012. március 8.
636
908
93
Románia számok alapján igenis lehagyott minket,
Az egy főre jutó éves GDP nálunk 654 Dollárt (4,6%) emelkedett tavaly, Romániában 356 Dollárt (3,3%). Úgy, hogy nálunk az bázis érték 14 222 Dollár, náluk 10 784 Dollár volt. Tehát a különbség még nőtt is!
Persze biztos van olyan szám amiben lehagytak...
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Masztiff látom sikerül egyre több emberbe belekötnöd, és még te neveztél gondolkodásra képtelennek....
Bravo. Kijöhetnél néha a szbádból a világban körbenézni kicsit.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 316
68 532
113
Teljesen megértem ha sokunknak úgy tűnik hogy Románia nem egy sikertörténet. Magyar szemszögből nézve felér egy katasztrófával.
Ugyanakkor EU szemszögéből az egész értelmet nyer, hiszen a régió sereghajtójából sok sok befektetett tőkével, támogatással, civilizációs ráhatással Romániát a régió legígéretesebb hajtómotorjává tették. Katonailag, versenyképességben, kulturálisan veri minden szomszédját. A nyugati befolyás kirakatországa lett. A legvidámabb barakk.

Egy jó példa arra ha jól használják fel a támogatást amit kapnak. Én tisztelem és irigylem őket ezért hogy jobban akarnak élni.
Tényleg többen költöznek már ki Magyarországról Romániába mint onnét ide? Vagy mint az EU más államaiba? Jó lenne valami statisztikát látni végre mert ez a bizonyítéka csak hogy Románia fényévekkel leelőzött minket.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 882
5 218
113
Tényleg többen költöznek már ki Magyarországról Romániába mint onnét ide? Vagy mint az EU más államaiba? Jó lenne valami statisztikát látni végre mert ez a bizonyítéka csak hogy Románia fényévekkel leelőzött minket.


Hát nem látod, hogy az "olasz orvosok" is oda migrának már? :rolleyes:
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 267
8 191
113
Masztiff látom sikerül egyre több emberbe belekötnöd, és még te neveztél gondolkodásra képtelennek....
Bravo. Kijöhetnél néha a szbádból a világban körbenézni kicsit.
A többiekkel eszmecserét folytatok. Mivel neked nincsenek (értelmes) gondolataid, veled nem tudok. Sajnálom, de ez van.:)
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 267
8 191
113
Megbízótól függőben mind hamisít és az érdekének megfelelő kontextusban közöl híreket és annak megfelelően ferdít vagy hallgat el információkat.
Mértékadó forrás nem ferdít. Magyarországon nincs ilyen, de a világban talán akad. Azt elhiszem, hogy nehéz megállni a ferdítést, főleg, ha valaki folyamatosan nyomást gyakorol az íróra.
 

hana

Well-Known Member
2014. június 4.
125
304
63
Úgy látom nem tőlem idéztél, kis kritikus. Bár a tényekkel nehéz vitatkoznod.:)
Tényleg nem tőled idéztem, hanem ladagrant-tól, nem tudom mit nyomtam félre, a technika megviccelt. Azért a többiek kitalálták.
...de mehetett volna ténylegesen neked is némi árnyalással, mert hasonló a meggyőződésed, bár felnőttebbnek tűnsz nála.
Nem a tényekkel vitatkoznék, hanem hogy mit fogadsz el ténynek, és mit nem és ezekből milyen következtetéseket érdemes levonni. Manapság meg kell tanulni kiszűrni a sok "tény"ként közölt infóból a valóságot, vagy legalább az azt közelítőket.
Pl a korábban linkelt (https://www.indexmundi.com/factbook/compare/romania.hungary) adatok alapján nem sok előnyt látok román oldalon, főleg nem oktatási és egészségügyi GDP-arányos ráfordításban, de a külkereskedelmi adatokat is ajánlom figyelmedbe! Mégis jöttök itt az ellenzék által sokszor hangoztatott propagandával, hogy Románia mennyivel jobb, így úgy tűnik, mintha csak az általuk közölteket hinnéd el.